Czy zapłaciliscie czynsz z luty?

Dyskusje mieszkańców osiedla
COOL
Posty: 67
Rejestracja: środa, 15 lutego 2006, 15:14
Kontakt:

Czy zapłaciliscie czynsz z luty?

Post autor: COOL »

Bez wnikania w szczegóły tak jak w temacie.
Czy zapłaciliście czynsz wg nowych zasad?
Czy czekacie na spotkanie wspólnoty?
Czy podpisaliście zawiadomienia i odesłaliście, jednocześnie wyrażając zgodę na nowe warunki?

Ja osobiście nie mam nic przeciwko tym warunkom, ale uważam, ze należy nam sie spotkanie i wyjaśnienia.
A już rzeczą nadrzędną jest przedstawienie nam Naszego Zarządu.
Ja osobiście, uważam obecną sytuacje za śmieszną.
Mam wrażenie, że albo ktoś nie wiem co ma zrobić albo biorą nas na "wyczekanie".

Co sądzicie o tej sytuacji?

Pozdrawiam
P.S. Pamiętajmy "W kupie siła" :D

Madzia i Piotr
Posty: 70
Rejestracja: niedziela, 10 grudnia 2006, 20:13

Re: Czy zapłaciliscie czynsz z luty?

Post autor: Madzia i Piotr »

Witam,
my zapłaciliśmy za czynsz, bo kiedyś o ile dobrze pamiętam było ustalone, że płatność ma byc do 10-tego.
Pomniejszyliśmy tą opłate o podatek od nieruchomości bo przecież płacimy taki podatek do Urzędu Gminy.( Ustaliliśmy to z naszym zarządcą że możemy o to pomniejszyć).
Oczywiście są jeszcze inne opłaty z którymi sie nie zgadzamy i bedziemy to podnosić na spotkaniu, bo z tego co mówił ten zarządca ma być zorganizowane spotkanie.

Pozdrawiam

pinkf
Posty: 30
Rejestracja: środa, 5 września 2007, 09:20

Re: Czy zapłaciliscie czynsz z luty?

Post autor: pinkf »

Witam!
My zapłaciliśmy czynsz za luty (również na zasadzie płatności do 10). Co do opłat, to również uważam, że powinno odbyć się spotkanie i jest kilka spraw, które można na min poruszyć.
Jeśli chodzi o sam czynsz, to faktycznie brak jest jakiejkolwiek informacji. My zapłaciliśmy za opłaty na podane konto oraz na fundusz remontowy na drugie konto (obra podane w rozliczeniu).
O podatku nie pomysleliśmy, ale warto również i to przedyskutować.

Pozdrawiam

Madzia i Piotr
Posty: 70
Rejestracja: niedziela, 10 grudnia 2006, 20:13

Re: Czy zapłaciliscie czynsz z luty?

Post autor: Madzia i Piotr »

My zapłaciliśmy na to pierwsze z kont podanych, oni sami będa przelewać na fudnusz remontowy.
Jeżeli płacicie też podatek dop Urzędu Gminy to przy kolejnym czynszu pomniejszycie sobie o ta kwotę.

Pawel_paula
Posty: 139
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 18:45
Kontakt:

Re: Czy zapłaciliscie czynsz z luty?

Post autor: Pawel_paula »

tak dokladnie my tez zapłacilismy za czynsz- spoktanie jest ustalone wiec warto sie do niego przygotowac tak zeby bylo o czym dyskutowac a nie zaraz sie okaże ze nikt nie ma nic do powiedzenia....no mam nadzieje ze ta dyskuja bedzie miala jakis merytoryczny i spokojny przebieg i jakas organizacja w dyskusji bedzie a nie jak bydło i z jezykami - bo wiadomo jest wiele niescislosci i to trzeba na spokojnie sobie pogadac....
takze sasiedzi wzajemy dialog tylko usprawni nam zycie na naszych bloczkach :D......








pozdrawiaja pawel i paulina
http://bankpolski.systempartnerski.pl
http://www.polakczyta.nexto.pl

Orion
Posty: 268
Rejestracja: czwartek, 24 listopada 2005, 19:57
Lokalizacja: Święta Katarzyna
Kontakt:

Re: Czy zapłaciliscie czynsz z luty?

Post autor: Orion »

Madzia i Piotr pisze:my zapłaciliśmy za czynsz, bo kiedyś o ile dobrze pamiętam było ustalone, że płatność ma byc do 10-tego.
To jest termin ustawowy (ustawa o własności lokali, regulująca działanie wspólnot mieszkaniowych).
Madzia i Piotr pisze:Pomniejszyliśmy tą opłate o podatek od nieruchomości bo przecież płacimy taki podatek do Urzędu Gminy.( Ustaliliśmy to z naszym zarządcą że możemy o to pomniejszyć).
Czy to znaczy, że mieliście w czynsz wliczony podatek od nieruchomości?

Orion
Posty: 268
Rejestracja: czwartek, 24 listopada 2005, 19:57
Lokalizacja: Święta Katarzyna
Kontakt:

Re: Czy zapłaciliscie czynsz z luty?

Post autor: Orion »

Madzia i Piotr pisze:my zapłaciliśmy za czynsz, bo kiedyś o ile dobrze pamiętam było ustalone, że płatność ma byc do 10-tego.
To jest termin ustawowy (ustawa o własności lokali, regulująca działanie wspólnot mieszkaniowych).
Madzia i Piotr pisze:Pomniejszyliśmy tą opłate o podatek od nieruchomości bo przecież płacimy taki podatek do Urzędu Gminy.( Ustaliliśmy to z naszym zarządcą że możemy o to pomniejszyć).
Czy to znaczy, że mieliście w czynsz wliczony podatek od nieruchomości?

Madzia i Piotr
Posty: 70
Rejestracja: niedziela, 10 grudnia 2006, 20:13

Re: Czy zapłaciliscie czynsz z luty?

Post autor: Madzia i Piotr »

tak, w zawiadomieniu o wysokości opłat od 1 lutego mieliśmy wliczony podatek od nieruchomości i gruntowy. a Ty nie masz ?

Orion
Posty: 268
Rejestracja: czwartek, 24 listopada 2005, 19:57
Lokalizacja: Święta Katarzyna
Kontakt:

Re: Czy zapłaciliscie czynsz z luty?

Post autor: Orion »

Nie mam, bo ja tam nie mieszkam :)

Madzia i Piotr
Posty: 70
Rejestracja: niedziela, 10 grudnia 2006, 20:13

Re: Czy zapłaciliscie czynsz z luty?

Post autor: Madzia i Piotr »

to skąd takie zainteresownie Naszym forum?
Ws\yscy którzy kupili mieszkaniemieli doliczony. Ale jutro mamy spotkanie z zarządcą więc wszystko sie wyjaśni

Orion
Posty: 268
Rejestracja: czwartek, 24 listopada 2005, 19:57
Lokalizacja: Święta Katarzyna
Kontakt:

Re: Czy zapłaciliscie czynsz z luty?

Post autor: Orion »

Madzia i Piotr pisze:to skąd takie zainteresownie Naszym forum?
Interesuję się różnymi rzeczami. A wspólnotami mieszkaniowymi w szczególności ;)
Madzia i Piotr pisze:Ws\yscy którzy kupili mieszkaniemieli doliczony
Z ustawy o własności lokali:
"Art. 14. Na koszty zarządu nieruchomością wspólną składają się w szczególności:
1) wydatki na remonty i bieżącą konserwację,
2) opłaty za dostawę energii elektrycznej i cieplnej, gazu i wody, w części dotyczącej nieruchomości wspólnej, oraz opłaty za antenę zbiorczą i windę,
3) ubezpieczenia, podatki i inne opłaty publicznoprawne, chyba że są pokrywane bezpośrednio przez właścicieli poszczególnych lokali (...)"

Jeśli więc płacicie indywidualnie, nie powinniście płacić drugi raz za pośrednictwem wspólnoty.

Wszystkim wspólnotowiczom gorąco polecam lekturę ustawy: http://www.prawo.lex.pl/bap/student/Dz.U.2000.80.903.html

ODPOWIEDZ