Opłaty

Dyskusje mieszkańców osiedla
Fandango
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek, 10 września 2007, 12:08

Post autor: Fandango »

Witam,
mieszkam na Jarzębinowej i mam do Was pytanie: Jak nazywa się Prezes Alfa Aktu? Czy macie może jakies informacje dot. powiązań tej firmy z Nova Locum? Bardzo proszę o info, np. na priv. Dziekuję i pozdrawiam.

andropow
Posty: 260
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2007, 08:00

Post autor: andropow »

powiązań firm? hehe, temat poruszany (chyba na innym forum)
Prezes Alfa był wspówłaścicielem novy czy jakoś tak, pokucili sie i rozeszli - to tak bardzo upraszczając.

No to teram musze zmienik koncepcje kuchenki :/

Fandango
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek, 10 września 2007, 12:08

Post autor: Fandango »

Dzieki za odpowiedz, ale czy mozesz zdradzic mi jego nazwisko?

andropow
Posty: 260
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2007, 08:00

Post autor: andropow »

OLA&TOMEK jak wam się sprawia płyta indukcyjna?
Używacie samych specjalnych garów?

Zastanawiam się nad płytą indukcjyjna - ale narazie drogie dziadostwa (i te specjalne naczynia)

OLA&TOMEK
Posty: 86
Rejestracja: czwartek, 28 września 2006, 07:20

Post autor: OLA&TOMEK »

andropow
Indukcja (w naszym przypadku firmy Mastercook) sprawuje sie na 102!! !Oszczędność czasu i pieniędzy!! Wygoda i ergonomia!! Jak narazie same zalety :) Jeśli chodzi o naczynia to... używamy "stare" emaliowane :) Nie trzeba wydawac setek złotych na specjane. Nie wszystkie jednak się nadają. Najlepiej sprawdzić to zwyczajnym magnesem - jeśli czepia sie dna to OK jeśli nie to nie będzie działać.
(Patelnie np. teflonowe lub te stare żeliwne się nie nadają. Nam udało się na szczęście kupić "okazyjnie" patelnię w... Biedronce za 30zł i chula jak ta lala)
Naprawdę polecamy!!! Warto zainwestować "parę" złotych więcej w coś co rzeczywiście ułatwia i uprzyjemnia gotowanie a dodatkowo jest energooszczędne.
Pozdrawiamy

Awatar użytkownika
dorotadarek
Posty: 7
Rejestracja: niedziela, 13 stycznia 2008, 11:40

Opłaty...

Post autor: dorotadarek »

Wczoraj pojawił się w klatce 4C komunikat o kosztach eksploatacji mieszkań. Szok! Szczególnie ceny wody stawiają mieszkańca przed dylematem, myć się czy nie myć. Kosmos.
Druga sprawa to nieszczęsna wspólnota, która już w nieznanych nam okolicznościach sie zawiązała i będzie te opłaty zbierać.
Czy ktoś ma więcej wiedzy na ten temat?[/b]

OLA&TOMEK
Posty: 86
Rejestracja: czwartek, 28 września 2006, 07:20

Post autor: OLA&TOMEK »

Co do cen za wodę to niestety już tak jest. Cena za 1m3 wody i odprowadzanych scieków ustalana jest przez ZGK natomiast podgrzanie 1m3 wody zależy od dostawcy ciepła. Powiem tylko tyle że we Wrocławiu koszt taki kształtuje się w granicach 7-15 zł a nawet więcej więc te 8zł nie jest jakąś kosmiczną kwotą. Woda z MPWiK we Wrocławiu jest tańsza niż ZGK ale na to nie mamy wpływu. Co do wspólnoty to zawiązuje sie ona w momencie podpisania pierwszego aktu notarialnego a że z założenia jesteśmy jedną inwestycją (bud 1 i 2) - powstała jedna wspólnota. Oczywiście będzie to można zmienić (ale bez biurokracji sie nie obejdzie)
Ciekawa tylko jestem na kiedy zaplanowane jest zebranie z nami jako wspólnotą??? Jak narazie to powieszono jakieś stawki, nie poddane pod głosowanie i negocjacje, ustalono sobie wynagrodzenie zarządcy bez naszej wiedzy i aprobaty, "utworzono" bez podjętej uchwały Fundusz Remontowy, nie podjęto uchwały o sposobie dysponowania środkami na nim... i tu powiedziałabym jest KOSMOS. No nic, poczekamy zobaczymy.

andropow
Posty: 260
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2007, 08:00

Post autor: andropow »

8zł za zimną wode?
Jakie sią inne kwoty? chciałbym wiedzieć co mnie czeka za te pare miesięcy

babakazoo
Posty: 20
Rejestracja: wtorek, 13 lutego 2007, 23:47

Post autor: babakazoo »

Wisi ogłoszenie na klatkach
woda i odprowadzenie ścieków - 6,94 PLN za m3
podgrzanie wody zimnej, aby zrobić z niej ciepłą 8,00 PLN za m3
czyli m3 ciepłej wody i jej odprowadzenie do odczyszczalni 8 PLN + 6,94PLN
Jeśli miesięcznie zużyjesz 5 m3 zimnej i 2 m3 ciepłej to zapłacisz za 7 m3 * 6,94 PLN co daje 48,58 PLN
i do tego 2 m3 * 8 co daje 16 PLN.
Razem wychodzi 64,58 PLN za wodę ciepłą, zimną i odprowadzenie tego do oczyszczalni. Kropka.
Mam nadzieję, że dobrze liczę i zamierzam się myć, a kąpać ewentualnie pod prysznicem.

Ponadto dowiadywałam się i są dwie wspólnoty, a nie jak pisze Ola i Tomek - jedna na dwa budynki.
Nie wprowadzajcie sąsiadów w błąd !

OLA&TOMEK
Posty: 86
Rejestracja: czwartek, 28 września 2006, 07:20

Post autor: OLA&TOMEK »

Jeśli prawdą jest że zawiązała się osobna wspólnota na bud. nr 2 to ok, tak wg. mnie bedzie lepiej. Chociaż z tego co mi wiadomo z bud. nr 2 nikt jeszcze nie podpisywał aktu notarialnego więc nie wiem jakim cudem mogła by powstać wspólnota (oczywiście jak każdy człowiek mogę się mylić)Polecam lekturę Ustawy o Własności Lokali.
Co do wprowadzania kogoś w błąd to jeśli ewentualnie tak się stało to nie było to celowe!!!!
Pozdrawiam

Orion
Posty: 268
Rejestracja: czwartek, 24 listopada 2005, 19:57
Lokalizacja: Święta Katarzyna
Kontakt:

Post autor: Orion »

OLA&TOMEK pisze:Jeśli prawdą jest że zawiązała się osobna wspólnota na bud. nr 2 to ok, tak wg. mnie bedzie lepiej. Chociaż z tego co mi wiadomo z bud. nr 2 nikt jeszcze nie podpisywał aktu notarialnego więc nie wiem jakim cudem mogła by powstać wspólnota
Jeśli budynki stoją na dwóch odrębnych działkach, to będą dwie wspólnoty.

mazaj
Posty: 8
Rejestracja: środa, 21 listopada 2007, 12:14

Akt notarialny

Post autor: mazaj »

"Chociaż z tego co mi wiadomo z bud. nr 2 nikt jeszcze nie podpisywał aktu notarialnego"

Podpisywal :) My podpisalismy wczoraj tj. 17.01

Agnieszka&Krzysiu
Posty: 42
Rejestracja: poniedziałek, 19 lutego 2007, 12:20
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Agnieszka&Krzysiu »

..............my również podpisaliśmy już akt :D dokładnie 16.01.2008
Pozdrawiam

Paulina i Michał
Posty: 22
Rejestracja: wtorek, 14 sierpnia 2007, 08:42

Post autor: Paulina i Michał »

Witam. MY RÓWNIEŻ MAMY PODPISANY AKT NOTARIALNY OD CZWARTKU-WCZORAJ TJ.17.01.BR. Pozdrawiam. :P

ODPOWIEDZ