Jakie opony wybrać?

Dział poświęcony forum oraz wszelkim innym tematom.
damianek
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 21 października 2018, 16:01

Jakie opony wybrać?

Post autor: damianek »

Cześć, ostatnio znalazłem opony całoroczne na tej stronce https://www.uniroyal.pl/samochod/ Co myślicie o tym rozwiązaniu. Ja na początku byłem do tego sceptycznie nastawiony, lecz z każdą informacją coraz bardziej sie do tego przekonuje. Wydaje się to być optymalny wybór, który eliminuje konieczność zmiany opon to na letnie to na zimowe. Niestety nikt z moich znajomych nie posiada owych opon dlatego kieruje zapytanie do was czy ktoś może sprawdzał to rozwiązanie. Na papierze wszystko wygląda super. Chciałbym poznać jednak opinie osoby która faktycznie ich używała.

aga_a
Posty: 22
Rejestracja: środa, 31 sierpnia 2016, 09:14

Re: Jakie opony wybrać?

Post autor: aga_a »

Opony całoroczne nie do końca są bezpieczne. Zimówki mają o wiele lepszą przyczepność i krótszą drogę hamowania. Całoroczne to wybór dla kogoś kto mieszka w mieście, gdzie ulice są na bieżąco odśnieżane i robi małe przebiegi roczne. W testach te opony całoroczne też wypadają słabo w porównaniu z sezonowymi. Na bezpieczeństwie swoim i bliskich a także innych uczestników drogi nie będę oszczędzać. Konserwując opony produktem cartech dodatkowo przedłużam ich eksploatację - opona jest nabłyszczona, produkt chroni przed powstawaniem mikropęknięć, a zimą chroni przed przyklejaniem się śniegu do brzegów opon. Wymiana opon to też nie jest duży koszt. Nowy komplet opon sezonowych może wystarczyć na 6 lat. A całoroczne - nowe komplety - musielibyśmy kupować częściej, np. co 3 lata. Wątpliwa to dla mnie opłacalność.

mlodzikodia
Posty: 7
Rejestracja: piątek, 14 sierpnia 2020, 16:11

Re: Jakie opony wybrać?

Post autor: mlodzikodia »

Za chwilę zaczyna się termin a muszę zakupić nowe opony na zimę. Jest pełno różnych rodzajów a nie mam pojęcia które kupić. Znalazłem różne opony do mojego pojazdu jednak ceny znacząco się różnią. Znalazłem oponę firmy Royal Black https://oponymotor.pl/royal-winter-p-18533.html są w atrakcyjnej cenie oraz dostają dobre oceny. Co o nich myślicie? Chciałbym jeszcze zapytać czy w oponach zimowych ważny jest wskaźnik tarcia i czy warto dopłacać za oponę o wskaźniku C.

Ponirewska
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 21 września 2020, 09:59
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jakie opony wybrać?

Post autor: Ponirewska »

Całoroczne Coninentale są ok - sprawdzone przeze mnie w trybie miejskim ;). W górach mogą nie zdać testu

ODPOWIEDZ