Czy tylko ja jestem zaskoczony skrzynkami pocz. .

Dyskusje mieszkańców osiedla
kudeł
Posty: 79
Rejestracja: piątek, 29 września 2006, 09:40

Czy tylko ja jestem zaskoczony skrzynkami pocz. .

Post autor: kudeł »

Witam, jakiez bylo nasze zdziwienie gdy wczoraj wracajac wieczorem zobaczylismy w koncu upragnione skrzynki pocztowe ale.... umieszczone na zawnatrz klatek schodowych. Po raz pierwszy widze takie rozwiazanie i musze powiedziec ze nie przypadlo nam ono do gustu, zeby nie powiedziec ze wyglada to troche badziewnie, nie mowiac juz o praktycznych aspektach tej konstrukcji jak chocby trzymanie poczty atrz budynku w wilgotne dni - nie mowie tu o przeciekaniu skrzynek gdyz od takiej ewentualnosci sa zapewne zabezpieczone (choc kto tam wie...) ale o zwykla wilgoc utrzymujaca sie w powietrzu. Inna sprawa jest to iz do poczty tak wystawionej dostep ma praktycznie kazdy czlowiek z ulicy i nie chroni jej nawet glupi domofon. Moim skromnym zdaniem, skrzynki pocztowe tak rozwiazane, choc wielce oczekiwane, sa jednak chyba nieporozumieniem...

Z powazaniem,
Kuba

OLA&TOMEK
Posty: 86
Rejestracja: czwartek, 28 września 2006, 07:20

Post autor: OLA&TOMEK »

...bo to Unia właśnie...
Takie są nowe wymogi/normy unijne...niestety.

Awatar użytkownika
ryniu5
Posty: 60
Rejestracja: czwartek, 10 sierpnia 2006, 08:39
Lokalizacja: Kępno
Kontakt:

Post autor: ryniu5 »

No i tu masz racje drogi sąsiedzie.
wilgoć deszczyk, a jak nie będzie kogoś w domu z 2 tyg. to złodziej zobaczy to z daleka (gdzieś z ronda) :lol:
A mi to się w ogóle nie podoba że mam latać na róg blok po listy
bo narazie pod moją klatką nic nie widać (skrzynek) no może poza śmieciami nie sprzątanymi

A tak na marginesie to wczoraj pod naszym blokiem byli nasi przyszli sąsiedzi z bloku nr 2 i jak zobaczyli skrzynki to stwierdzili że to . .....KURNIKI....
a złodziej to chwyci se pod pachę i pójdzie.

Więc mam nadzieje że każda klatka będzie miała swoją skrzynkę (kurnik) :lol: ( to do naszego dewelopera !!!)

Pawel_paula
Posty: 139
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 18:45
Kontakt:

hmm

Post autor: Pawel_paula »

Witamy!Mielismy juz mozliwosc wgladu na takie skrzynki w innych miejscowosciach i powiem szczerze ze opinie byly podzielone mieszkancow........twierdza ze pod wzgledem estetycznym to po uplywie czasu zaczyna to wygladac jak niedokonczona czesc budynku :d albo ze mieszkancy nie dbaja o swoje lokum....w kwesti praktycznej podobno w zimie problemy maja listonosze:D ,liczne proby wlaman czyli dewastacja....no ale jak to u nas bedzie to sie zobaczy :D

Monika&Norbert
Posty: 18
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 15:46

:) :)

Post autor: Monika&Norbert »

Popieramy wszelkie negatywne zdania na temat tych wyczekiwanych od 4 miesięcy skrzynek.Po tych wszystkich informacjach iż dokonywany jest wybór skrzynek,potem zamówienia,realizacja...Oczekiwaliśmy praktycznego rozwiązania,np.skrzynki umieszczone w okolicach domofonu,np.na ścianie głównej.Jakież było nasze zdziwienie kiedy zobaczyliśmy owe"kurniki",które rozwiązaniem i wyglądem przeniosły nas w lata 70-te.Ogólnie "kicha"!!!

Pozdrawiamy :) :)

Awatar użytkownika
siechnifanki
Posty: 10
Rejestracja: wtorek, 6 marca 2007, 21:44
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

kurniki

Post autor: siechnifanki »

witajcie,

widać, że większość lokatorów jest zaskoczona "kurnikami". Ja w dniu ich pojawienia zadzwoniłam sobie do AlfaAktu i porozmawiałam stanowczo z Panią, która zamawiała wspomniane 'kurniki'. Zasłaniała się projektem (ups! architekt nie przewidział skrzynek w budynku) i normami.. i atestami, które podobno skrzynko-kurnki posiadają. Pani Grażynka wspomniała jedynie, że w broszurach producenta daszek skrzynek wyglądał na większy.. No cóż... Podobno jako wspólnota możemy sobie skrzynki wymienić (i koszta pewnie wziąć na siebie.. a jakże..).
Podpisujemy się pod postami wcześniejszymi > wilgoć i temperatury dadzą znać..

:arrow: Jeszcze maleńka uwaga do sąsiadów, którzy korzystają z piwnic i ufają podarowanym kłódeczkom > lepiej zamontujcie na drzwiach piwnicy własne.. W naszej (pomimo zapewnień, że mamy komplet kluczy) "zmaterializowały się" dwa piwa Dębowe Mocne już napoczęte.. więc chyba kłódeczki pewne nie są. Obiecałam Pani Grażynce nikogo nie straszyć - incydent był nieszkodliwy > nic w piwnicy nie było jeszcze 'do wzięcia'. Widzimy jednak już cenniejsze rzeczy pod tymi kłódeczkami > zmieńcie je dla bezpieczeństwa.

pozdrawiamy
już częściej mieszkające tu
Eva i Ivona z 2D :)

Pawel_paula
Posty: 139
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 18:45
Kontakt:

hmm

Post autor: Pawel_paula »

no ktos byl spragniony :),ale to prawda lepiej swoje zamki zalozyc...

Awatar użytkownika
siechnifanki
Posty: 10
Rejestracja: wtorek, 6 marca 2007, 21:44
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

skrzynki - cd. sprawy

Post autor: siechnifanki »

napomniałam (jako jedyna podobno) w biurze AlfaAktu o wodzie w skrzynkach po burzy. Kto z was zajrzał i znalazł tam wodę? Ja miałam jej wystarczająco :) Jako, że wczoraj Komisja z Biura nie znalazła śladów wody w skrzynkach i podjęła decyzję, by nic nie robić - jakoś się uparłam i dziś zrobiłam zdjęcia. Po kilku godzinach na słońcu i tak bez problemu by zauważyć wątpliwą szczelność skrzynek..

pod linkiem zdjęcia z godz 10:17 ...
http://picasaweb.google.pl/spottgirs/Skrzynki?authkey=oacuZwq4_Z4

jeśli to nie poskutkuje chociażby małym daszkiem.. to już nie wiem..
mam film dokumentalny zrobić (taki od środka skrzynki) jak się woda wdziera w deszczu? :)
mniej śmiesznie by było jakby tam ważne dokumenty listem już były..
a zimą to z palnikiem otwierać będziemy skrzynki? (jak poleca mi przyjaciółka)
woda siedzi na drzwiczkach bez stresu :)

pozdrawiam
napiszemy jak odpowie nam deweloper

Awatar użytkownika
siechnifanki
Posty: 10
Rejestracja: wtorek, 6 marca 2007, 21:44
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

odpowiedź...

Post autor: siechnifanki »

"Skrzynki pocztowe zainstalowane na potrzeby Pani budynku sa skrzynkami typowymi, uznawanymi przez Pocztę Polską oraz spełniającymi wymogi Rozporządzenia Ministra Infrastruktury EN 13724 lub PN - EN 13724 w związku z czym ALFAAKT Sp. z o. o. jako inwestor nie przewiduje ich wymiany.

Z poważaniem,

Jacek Sikorski"

czyli wg dewelopera wszystko jest ok..
co Wy na to?
mi ręce opadły..

Pawel_paula
Posty: 139
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 18:45
Kontakt:

hmm

Post autor: Pawel_paula »

....dziwie sie bo widac rutyna budowlana sklania developera do oddania jak najszybciej budynkow i tyle...brak wrazliowsci estetycznej na wlasne dzielo :P....

co do zimy to faktycznie ciezko bedzie cos tam otworzyc a szczegolnie listonoszowi jak bedzie mial zalepione lodem dziurki :D...wszystko bedziemy musieli odbierac z poczty :) hehehe

madooeiei
Posty: 12
Rejestracja: sobota, 3 października 2015, 03:52

Re: Czy tylko ja jestem zaskoczony skrzynkami pocz. .

Post autor: madooeiei »

jako inwestor nie przewiduje ich wymiany.


เบอร์สวย

ODPOWIEDZ