Podłoga drewniana

Dział poświęcony forum oraz wszelkim innym tematom.
AgnieszkaGrzelaz
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 15 kwietnia 2016, 08:54

Podłoga drewniana

Post autor: AgnieszkaGrzelaz »

Witam wszystkich, jestem nowa na forum, pierwszy raz postanowiłam napisać, szukałam wątku o podłogach,a le nie znalazłam. Zastanwiam sie nad zakupem deski do salonu i sypialni czy ktoś może posiada deskę u siebie i może cos napisać o dobrym wyborze? Podoba mi sie jedna deska lita w ArtCore, ale nie wiem czy lita deska będzie dobra, chcę klasyczny dąb i do sypialni i do salonu, ciemna deska, bo podoba mi się połączenie ciemnej podłogi i jaśniejszego wnętrza. Czy lita deska to dobry wybór? Macie u siebie drewno?

hamakrus
Posty: 14
Rejestracja: piątek, 8 kwietnia 2016, 06:32

Re: Podłoga drewniana

Post autor: hamakrus »

Według mnie lite drewno to najlepsze rozwiązanie. Jest eleganckie i praktyczne, posłuży na lata. U mnie w sypialni położyłem ciemne deski w odcieniu „dąb orzech”, teraz tylko zastanawiam się nad wyborem koloru ścian. http://www.ceneo.pl/artykuly/jak_urzadzic_sypialnie Tutaj piszą, że szara sypialnia koi zmysły, ale w sumie nie wiem, czy nie będzie za smutna. Może jakby dobrać do niej jakieś kolorowe dodatki, np. czerwone lub pomarańczowe? Co myślicie?

AgnieszkaGrzelaz
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 15 kwietnia 2016, 08:54

Re: Podłoga drewniana

Post autor: AgnieszkaGrzelaz »

Szare odcienie mi się nie podobają, chociaż moze zalezy to od wykończenia, jakies miedzialne dodatki i ładna podłoga ładnie by to się prezentowało. Teraz zauważyłam, ze dużo osób własnie robi ciemną deskę i jasne aranżacje, może to jets dobre rozwiązanie.

punom
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 18 lipca 2016, 08:39

Re: Podłoga drewniana

Post autor: punom »

jak dla mnie coś wspaniałego ale jednak dosyć drogiego i nie wiem czy do końca to praktyczne rozwiązanie na lata... nie lepiej zainwestować w mocniejsze, lepszej jakości panele podłogowe? Znam świetny sklep gdzie kupić dobre panele podłogowe da się w bardzo fajnych cenach i jest duży wybór także polecam

hobbit
Posty: 41
Rejestracja: środa, 30 września 2015, 16:31

Re: Podłoga drewniana

Post autor: hobbit »

W sumie niezależnie od tego jaką podłogę wybierzesz poczytaj sobie na tym portalu budowlanym o izolacji akustycznej: http://www.dominnowacji.pl/izolacja-aku ... a-wykonac/ szczególnie jeśli chodzi o mieszkanie w bloku.

wojteczekek
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 19 sierpnia 2016, 20:48

Re: Podłoga drewniana

Post autor: wojteczekek »

fajny pomysł jednak bardzo drogi

bikzenon
Posty: 61
Rejestracja: czwartek, 15 października 2015, 16:01

Re: Podłoga drewniana

Post autor: bikzenon »

Podłoga drewniana daje opcje naprawy po latach, panele już nie.
Przepraszam, że zapytam. Ma ktoś w domu posadzki przemysłowe? Czytałem o nich tutaj: http://maxmag.pl/posadzki-przemyslowe-dla-jakich-branz-magazyny-hale-produkcja-gdzie-jeszcze/ i myślę, że w sumie sprawdziłoby się to w piwnicy, garażu.

ZuziaMazurek
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 29 czerwca 2017, 08:01

Re: Podłoga drewniana

Post autor: ZuziaMazurek »

Deski z prawdziwego drewna co prawda są tym droższym rozwiązaniem, ale moim skromnym zdaniem sprawdzają się lepiej. Ładniej wyglądają i dają więcej możliwości konserwacji. Do tego wcale nie musimy sprowadzać ich zza granicy, w Polsce można hodować naprawdę piękne drzewa, z których potem wychodzą deski najwyższej jakości. Wystarczy poszukać, mi osobiście podoba się orzech europejski: https://nuvolariparquet.pl/gatunki-desek/orzech-wloski-europejski

jakb7p2
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 21 października 2017, 11:29
Kontakt:

Re: Podłoga drewniana

Post autor: jakb7p2 »

Jak dla mnie taka podłoga wygląda rewelacyjnie.

markizka
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 21 października 2017, 17:32
Kontakt:

Re: Podłoga drewniana

Post autor: markizka »

Podłoga drewniana jest wspaniała! Wygląda luksusowo, jest trwała (pod warunkiem użycia dobrego drewna i odpowiedniej konserwacji), nie jest zimna jak płytki a tak samo łatwo się ją czyści. Świetna jest deska Barlinecka. Polecam - sama mam taką we wszystkich pokojach i przedpokoju. Z pięknymi drewnianymi meblami i drewnianymi żaluzjami można wyczarować magiczny i romantyczny wystrój.

borisa
Posty: 21
Rejestracja: niedziela, 7 sierpnia 2016, 21:29

Re: Podłoga drewniana

Post autor: borisa »

Ja mam parkiet, ale gdyby nie to, to też pewnie wybralibyśmy deski, bo bardzo lubię drewniane podłogi

ZuziaMazurek
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 29 czerwca 2017, 08:01

Re: Podłoga drewniana

Post autor: ZuziaMazurek »

Obrazek
A co myślicie o takich podłogach? Znalazłam to zdjęcie i trochę się naszukałam firmy, która je sprzedaje i udało mi się ją w końcu znaleźć, nazywa się Nuvolariparquet.

elam
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek, 10 października 2016, 14:31

Re: Podłoga drewniana

Post autor: elam »

Drewniane podłogi są przepiękne jednak ich minusem jest na pewno trudność w jej odpowiednim myciu/pielęgnacji oraz cena. Jeżeli macie możliwość położenia sobie drewnianej podłogi to jak najbardziej warto. /dobrym środkiem myjącym jest sidolux expert do drewna Warto się w niego od razu zaopatrzyć :)

PaulinaMa
Posty: 27
Rejestracja: wtorek, 13 grudnia 2016, 15:10

Re: Podłoga drewniana

Post autor: PaulinaMa »

Moja siostra zainwestowała w taką podłogę w salonie i jest bardzo zadowolona, ale niestety był to bardzo kosztowny zakup. Mnie osobiście jej podłoga się nie podoba, ale to może dlatego, że jest za ciemna. Jeśli dobierze się fajną strukturę drewna, pewnie można osiągnąć ładny efekt.

ODPOWIEDZ