AKCJA...bezdomny bialy Piesek...POMOC dla BIALEGO...

Dyskusje mieszkańców osiedla
Adriano71
Posty: 46
Rejestracja: wtorek, 5 grudnia 2006, 17:22
Lokalizacja: tu i tam

Post autor: Adriano71 »

Witam:)

Wystąpił problem!!!
Zebraliśmy 280zł i juz chciałem zamawiać bude kiedy wystąpił problem.
Problem jest taki że czarna suczka która jest tu pieskiem pilnującym dostała cieczke.Poinformował mnie o tym ochroniarz pracujący na budowie. Wiemy ze Czarna i Biały bardzo sie lubia i Biały caly czas jej pilnuje lecz nie moze nic poradzic na to ze pojawiły sie 2 inne psy ktore przesiaduja kolo bloku i kojca dniami i nocami. Jeden nawet taki rudy lezal pod moim balkonem. Prubowalem je przepedzic lecz one caly czas wracaja i siedza kolo Czarnej.Problem jest taki ze jak zamówie teraz bude dla Białego i postawi sie ja to zaraz zajmie ja inny pies. Dlatego trzeba podjac jakas decyzje. Moim zdaniem powinnismy odczekac okres aż pieski znikna i trzeba bedzie dzialac:)

Mam jedną prośbe!!!
Prosze nie dokarmiać dwóch nowych psów. Skutki moga byc takie ze one zostana na naszym osiedlu i niedlugo bedziemy kupywac nie tylko bude dla Białego ale tez 2 dodatkow.
A chyba panstwo tego nie chca:)

Wyrażcie swoje opinie na ten temat:)

Pozdrawiam Mateusz:)

OLA&TOMEK
Posty: 86
Rejestracja: czwartek, 28 września 2006, 07:20

Post autor: OLA&TOMEK »

Co do cieczki Czarnej to sie zgadza, szkoda tylko że jak się pojawiła /cieczka/ to nie zamknęli Czarnej w kojcu bo Biały (parę wieczorów temu) narażał dla niej swoje zdrówko i życie broniąc jej zaciekle! Słychać było nawet odgłosy jakiejś psiej walki, brrr.
Mam nadzieję że Czarna się nie dała i że Biały nie zostanie ojcem zastępczym :) bo inaczej budę trzeba będzie kupić w werscji familijnej :)

Co do budy, to rzeczywiście lepiej się wstrzymać z jej postawieniem.
Pozdrawiamy :)

Adriano71
Posty: 46
Rejestracja: wtorek, 5 grudnia 2006, 17:22
Lokalizacja: tu i tam

Post autor: Adriano71 »

Mam nowe wiadomości z psiego życia :)

1)Biały zawzięcie broni Czarnej i odgania inne psy które zleciały sie z calych Siechnic!!!
2)Dziś rano zauważyłem ze jakis madry pracownik wpuscil zupelnie nowego psa do kojca z Czarna. Poszedłem i wygoniłem go zeby nie doszlo do czegos zlego.
3)Cały wieczór psy szczekały więc musiałem interweniowac a wiec poszedłem do ochroniarzy i oswiadczyłem im ze jeden z panów pracujacych na budowie pozwolil mi wpuscic Białego do Czarnej na noc :)
4)Więc tak sie stało.Biały jest razem z Czarną.
5)Szczekanie innych psów ucichło.
Obawiam sie ze Czarna nie będzie miała szczeniaków przez to ze wpuscilem Białego do niej ale dla tego ze pzez cala noc biegała pare dni temu /wtedy juz miala cieczke/ po Siechnicach.

Z czasem wszystko sie okaże :)

Z Pozdrowieniami Mateusz :)

Awatar użytkownika
ISIA&ROB
Posty: 8
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: ISIA&ROB »

Witam.

Podzielamy zdanie Adriano71 ,że trzeba poczekać z postawieniem budy dla Białego, aż dwa inne pieski sobie znikną- z tego co wiem to pewnie potrwa 2-3 tygodnie (tyle trwa cieczka u suczek) , chyba że im się wcześniej znudzi to wyczekiwanie..
Dobrze że jeszcze jest ciepło i Biały nam nie zmarznie :wink: .

Pozdrawiamy.

Awatar użytkownika
romana1
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 4 lutego 2007, 21:15
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: romana1 »

Też jestem z 1 bloku i uważam że powinniśmy pomóc temu psu!!! Mateuszu z 1 bloku jestem jedą z tych dziewczyn które za toba chodzą moje G-G TO: 862280

natasza
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 10 sierpnia 2007, 12:25
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Post autor: natasza »

zgadzam się z wami my z koleżankami znalazłyśmy kiedyś tego psa na starej siechnicy kupiliśmy mu jedzenie i przyprowadziliśmy go na osiedle blizny co ma na siersci to w tych miejscach jak go znależliśmy miał rany do krwi super że sie nim zajeliście ... A i TO jest Łukasz!!!
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 12 listopada 2007, 15:04 przez natasza, łącznie zmieniany 1 raz.

Adriano71
Posty: 46
Rejestracja: wtorek, 5 grudnia 2006, 17:22
Lokalizacja: tu i tam

Post autor: Adriano71 »

Witam:)

Mam prośbe do użytkownika o nicku: romana1
Ten temat należy do wyrażania swoich opini na temat psów z naszego osiedla a głownie o Białym i Czarnej. Nie chce abyś pisała tutaj rzeczy nie na temat poniewaz innych użytkowników to nie interesuje.Ty tym tylko sie osmieszasz!!!Jeśli chcesz przekazac mi cos osobistego napisz na mój prywatny numer gadu-gadu:3285409.
Inni użytkownicy równiez moga pisac co do piesków,budy i innych rzeczy :)

Pozdrowienia Mateusz :)

Adriano71
Posty: 46
Rejestracja: wtorek, 5 grudnia 2006, 17:22
Lokalizacja: tu i tam

Post autor: Adriano71 »

Witam :)

Dziś po południu znów w kojcu Czarnej znajdował sie inny pies [łaciaty]. Nie mogłem nic na to poradzic poniewaz nie bylo mnie w domu a w dodatku bylo wtedy duzo pracowników na budowie.
Uważam ze szczeniaków nie da sie uniknać.Wyglada na to ze nawet główni pracownicy budowy[biuro] chca aby szczeniaki byly.Moze oni niespodziewaja sie problemow jakie moga wyniknac.
Kto sie nimi zaopiekuje... i co sie z nimi stanie???

Piszcie co uważacie na te nieodpowiedzialne czyny!!!

Pozdrowienia Mateusz :)

Adriano71
Posty: 46
Rejestracja: wtorek, 5 grudnia 2006, 17:22
Lokalizacja: tu i tam

Post autor: Adriano71 »

Witam :)

Mam smutne wiadomości z psiego życia :(

Biały dzisiaj został lekko pogryziony przez inniego psa [łaciatego] ktory jest wpuszczany do Czarnej!!! Ma swoje miejsce kolo kojca i nie lubi sie z Biały. Próbowałem go pogonic ale caly czas wraca.Uważam ze trzeba bedzie zmienic plany i przeciagu kilku dni zamówi sie bude :)

Pozdrowienia Mateusz :)

Pawel_paula
Posty: 139
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 18:45
Kontakt:

hmm

Post autor: Pawel_paula »

Witamy!
Tak jak wspomnielismy wczesniej zainteresowanie tym psem idze w zlym kierunku ,dlaczego:
-miala byc buda dla bialego psa(osobiscie sie nie dorzucilismy bo nie bywamy w siechnicach wogule) ale widze ze jednak wszsycy sa solidarni chwalimy to
-pojawila sie suczka...2 problem-powstal co z nia zrobic-wypadalo by druga bude kupic
-cieczka suczki(3 problem i nie okresowy tylko standard co jakis czas)-skutek? pojawiaja sie nastepne psy co jest bardzo zrozumialem
-inne psy zajmuja bude bialego-i koło toczy sie spowrotem od poczatku.....(błedne koło)

Nie sztuka jest przygarnac zwierze,lecz obdarzyc je dobrocia czlowieka i pomoca w dluzszej perspektywie...

Nie chodzi nam o to ze jest to zly pomysl jak wczesniej pisalismy ale czlowiek pod wyplywem emocji dziala krotkoterminowo........nie stara sie opracowywac dlugoterminowej pomocy........

Budowlancy by chcieli sczeniaczki-tak dla nichj to zaabwa jakas tymczasowa refleksja bo sa w pracy---co bedzie jak odejda?
Nie wspomne juz o szczeniakach.......

Nikt nie bierze pod uwage mieszkancow ktorzy sasiaduja z nami (nowymi) a mieszkaja tam juz zapewne dluzej niz my i by warto bylo spytac ich co o tym sadza,bo trzeba uszanowac tez ich zdanie,a byc moze wiedza o wiele wiecej na temat tego jak ten pies i i nne sobie tam dotychczas radzily bac zyly -nie izolujmy sie od mieszkancow siechnic tylko wejdzmy w strukry ich zycia-bierzmy pod uwage zdanie obecnych mieszkancow...

Adriano71
Posty: 46
Rejestracja: wtorek, 5 grudnia 2006, 17:22
Lokalizacja: tu i tam

Post autor: Adriano71 »

Witam :)

Mam prośbe do użytkownika : Pawel_paula prosze nie wyrażac swoich opini bo czesc z nich to bzdury.

Jakby Państwo nie wiedzieli to:

1.Czarna suczka ma swój kojec i bude.
2.Nasze zainteresowanie nie jest krótkoterminowe ponieważ dopiero sie wprowadzilismy i zawsze jakas pomoc Białemu będzie dana.
3.Buda o której jest mowa będzie w przeciagu 5dni.
4.Szczeniaki które na pewno sie pojawia otrzymaja pomoc bo przeciez nikt nie bedzie patrzyl jak umieraja.

Więc prosze wkoncu odwiedzic Siechnice, rozgladnac sie i dopiero napisac :!:
Pozdrowienia Mateusz :)

Adriano71
Posty: 46
Rejestracja: wtorek, 5 grudnia 2006, 17:22
Lokalizacja: tu i tam

Post autor: Adriano71 »

Witam :)

Jak wspomniałem we wcześniejszym poscie buda będzie w przecigu 5dni.

Rozmawiałęm z producentem w sprawie budy ktora nie posiada ocieplenia ale bedzie je miala!!! Przecież nie mozemy pozwolic zeby Biały marznał.
Co do ceny równiez sie dogadałem bo zamiast placic:
259zł+50zł[ocieplenie]=309zł
to zapłace
259zł+50zł=280zł >>>>>to nie jest mój bład w liczeniu otrzymaliśmy upust od producenta!!!

Podaje link do aukcji ktora znajduje sie na allegro.pl

http://allegro.pl/item222638437_buda_dla_twojego_psa_producent_wysylka_gratis.html

Prosze wyrazić swoje zdanie czy odpowiada państwu buda :)

Pozdrawiam Mateusz :)

Orion
Posty: 268
Rejestracja: czwartek, 24 listopada 2005, 19:57
Lokalizacja: Święta Katarzyna
Kontakt:

Post autor: Orion »

Lepiej, gdy buda dla psa posiada przedsionek, coś w rodzaju "wiatrołapu". Wówczas wejście do przedsionka jest z boku, a potem wejście do budy pod kątem 90 st. Wówczas wnętrze nie jest narażone na szybkie wychłodzenie przez wiatry.

Ocieplenie budy to świetny pomysł.

Adriano71
Posty: 46
Rejestracja: wtorek, 5 grudnia 2006, 17:22
Lokalizacja: tu i tam

Post autor: Adriano71 »

Witam :)

Wiem to by było najlepsze rozwiązanie ale niestety nie posiadamy takich funduszy aby kupic taka bude. Jest o wiele droższa i za 280zł nie uda nam sie takiej kupic :( :( :( :( :( :( :( :(

Pozdrawiam Mateusz :)

ODPOWIEDZ