Mieszkanie czy dom

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
Nestor
Posty: 10
Rejestracja: czwartek, 16 czerwca 2016, 19:53

Mieszkanie czy dom

Post autor: Nestor »

Mam dość trudne decyzje do podjęcia w najbliższym czasie i nie wiem co zrobić. Ogólnie będę musiał zmienić miejsce zamieszkania. Patrząc na ceny to mieszkania są niewiele tańsze od domów. Co jest tańsze w utrzymaniu. Mieszkałem w domu całe życie i nie ma żadnych opłat administracyjnych, ale ogrzewanie drogo wychodzi + remonty.

MalaS790
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 2 grudnia 2016, 15:11

Re: Mieszkanie czy dom

Post autor: MalaS790 »

Ja dokładnie na odwrót. Wybrałabym dom, choć nie jest tańszy w utrzymaniu od mieszkania. Dom - ponieważ mam już dosyć mieszkania w bloku.

natllka
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 27 września 2016, 12:40

Re: Mieszkanie czy dom

Post autor: natllka »

Ja zawsze uważam, że dom choć z tym więcej obowiązków.

sully1
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 6 grudnia 2016, 16:34

Re: Mieszkanie czy dom

Post autor: sully1 »

całe życie mieszkałem w domku teraz w mieszkaniu nie narzekam mniej roboty

Sumire
Posty: 86
Rejestracja: środa, 28 maja 2014, 12:46

Re: Mieszkanie czy dom

Post autor: Sumire »

Zdecydowanie wybrałabym mieszkanie, dwupoziomowe z loggia.

Awatar użytkownika
Yoda
Posty: 10
Rejestracja: wtorek, 3 stycznia 2017, 14:42

Re: Mieszkanie czy dom

Post autor: Yoda »

Zarówno mieszkanie w domu jak i mieszkaniu w bloku ma swoje zalety. Ja preferuję własny dom, głównie ze względu na spory ogród, który jest doskonałym miejscem do wiosennego odpoczynku. Jedynym problemem jest samo ogrzewanie domu. Choć jeśli posiadamy nowoczesny kocioł i korzystamy z dobrego węgla czy innego paliwa, to nie jest to żadnym problemem. Ja osobiście wykorzystuję węgiel orzech, który kupuję od firmy SmartTrans. Jeżeli ktoś posiada kocioł CO, to jest to chyba najlepsze wyjście. Oczywiście w blokach niczym nie trzeba się martwić, ponieważ tam ogrzewaniem nie musimy się zajmować.

marekwisniewski0
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2017, 15:04

Re: Mieszkanie czy dom

Post autor: marekwisniewski0 »

Jeśli nie masz czasu na remonty i zajmowanie się domem, to jedynym dobrym rozwiązaniem będzie kupno mieszkania. Ciekawi mnie jaka jest różnica w opłatach.

paracetamol
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 10 stycznia 2017, 11:37

Re: Mieszkanie czy dom

Post autor: paracetamol »

ja całe życie w mieszkaniu, więc jakbym miał wybór, to zdecydowanie własny dom ;)

tradyrka
Posty: 4
Rejestracja: środa, 8 lutego 2017, 13:07

Re: Mieszkanie czy dom

Post autor: tradyrka »

Dom, ale jeśli dom to tylko inteligentny, przykładowo taki jak tutaj https://sklep.ferguson.pl/pl/c/Inteligentny-dom/74

madzia91
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 13 lutego 2017, 23:35
Kontakt:

Re: Mieszkanie czy dom

Post autor: madzia91 »

Zdecydowanie własny dom. Z wielkim ogrodem ;)

martyna367
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 16 lutego 2017, 20:57

Re: Mieszkanie czy dom

Post autor: martyna367 »

Dom to moje marzenie. Mieszkanie ma swoje zalety, ale jednak dom to prawdziwy luksus.

ewa.kopia
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Mieszkanie czy dom

Post autor: ewa.kopia »

Mieszkając w mieszkaniu potem domu, jednak wybrałam mieszkanie. Mniej obowiązków na które nie było czasu

PięknaiBesteia
Posty: 13
Rejestracja: piątek, 10 lutego 2017, 19:13

Re: Mieszkanie czy dom

Post autor: PięknaiBesteia »

Ja najpierw mieszkałam w domu teraz w mieszkaniu i tęsknię za domem... Za ogródkiem, za ciszą, brakiem sąsiadów z każdej strony... Nawet rozważamy z mężem budowę domu. Wiadomo że utrzymanie jest droższe i wszystko jest na naszej głowie, ale komfort mieszkania w domu jest nieporównywalnie lepszy...

Teekir
Posty: 5
Rejestracja: sobota, 4 marca 2017, 15:04

Re: Mieszkanie czy dom

Post autor: Teekir »

Oba rozwiązania mają za i przeciw. Kolejna kwestia to lokalizacja, bo mieszkanie w rynku chyba nie budzi wątpliwości

ODPOWIEDZ