Czym wykończyć ściany?

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
triss
Posty: 114
Rejestracja: poniedziałek, 4 maja 2015, 12:53
Kontakt:

Czym wykończyć ściany?

Post autor: triss »

Planujemy wkrótce remont domu. Szukamy jakiś ciekawych sposobów na wykończenie wnętrz. Zastanawiamy się nad różnymi opcjami, ale chcielibyśmy uniknąć kiczu. Jesteśmy twarci na wszelkie pomysły, byle byłby gustowne :)

karin11
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 5 stycznia 2016, 07:56

Re: Czym wykończyć ściany?

Post autor: karin11 »

Teraz w modzie są wykończenia z kamienia. Może to was zainteresuje :)

__________________________
meblekuchenne.bydgoszcz.pl

genju2
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 17 stycznia 2016, 14:15
Kontakt:

Re: Czym wykończyć ściany?

Post autor: genju2 »

Albo jakimiś kafelkami też wydaje się spoko opcja.

masun
Posty: 35
Rejestracja: sobota, 17 października 2015, 11:59
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Czym wykończyć ściany?

Post autor: masun »

Wiele zależy od stylu w jakim chcielibyście urządzić pomieszczenia. Teraz znów popularne są też wszelkiego rodzaju fototapety, położone np. na jednej ze ścian lub na słupku: http://bluecanvas.pl/12-fototapety. Dobierając odpowiedni wzór można uzyskać naprawdę ciekawe efekty. O ile się orientuję istnieje też możliwość przesłania zdjęcia pokoju w celu zrobienia wizualizacji wzoru w pomieszczeniu.

Myryda
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek, 8 lutego 2016, 21:15

Re: Czym wykończyć ściany?

Post autor: Myryda »

coraz więcej aranżacji widzę właśnie z kamieniem na ścianie ale oczywiście nie na całej ścianie tylko na jakimś wybranym fragmencie. Druga opcja to wygładzić ściany i dać jakiś efektowny pasek tapety czy nawet dwa. Trzecia opcja to montaż fototapety lub tapety z jakimś tekstem. Zdjęcia bliskich, lustra. Rozwiązań jest dużo.

Drabinka
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 12 lutego 2016, 13:33

Re: Czym wykończyć ściany?

Post autor: Drabinka »

na pewno nie wykończyłbym ściany tapetą. Dla mnie to jest takie rozwiązanie "antyczne" Wtedy pomieszczenie wydaje mi się takie przytłaczające. O wiele lepsze rozwiązanie to pomalowanie ścian i dodanie jakiegoś elementu dekoracyjnego czy to w postaci jakiś ciekawych obrazów czy widoku.

JanuszEl
Posty: 2
Rejestracja: środa, 4 maja 2016, 11:34
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Re: Czym wykończyć ściany?

Post autor: JanuszEl »

Według mnie najlepiej kupić tapetę z włókna szklanego. Dzięki temu zakamuflujemy wszelkie pęknięcia ścian i takie tapety wystarczy pomalować i mamy temat remontów zakończony. Oczywiście takie tapety to najlepiej przyklejać na drabinie aluminiowej alve, można ją kupić pod tym adresem http://www.alve.pl/

kkatiaa90
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 19 lutego 2016, 11:44

Re: Czym wykończyć ściany?

Post autor: kkatiaa90 »

Tapety na ścianę :) polecam, ładnie wyglądają!

AmandEska
Posty: 1
Rejestracja: środa, 1 czerwca 2016, 15:27

Re: Czym wykończyć ściany?

Post autor: AmandEska »

triss pisze:Planujemy wkrótce remont domu. Szukamy jakiś ciekawych sposobów na wykończenie wnętrz. Zastanawiamy się nad różnymi opcjami, ale chcielibyśmy uniknąć kiczu. Jesteśmy twarci na wszelkie pomysły, byle byłby gustowne :)
Wydaje mi się, że jeżeli szukasz ciekawych i gustownych rozwiązań to powinnaś zobaczyć zielone ściany Siła w prostocie, prawda? :D

Jowisz
Posty: 8
Rejestracja: wtorek, 7 czerwca 2016, 16:01

Re: Czym wykończyć ściany?

Post autor: Jowisz »

Tapeta zdecydowanie odpada. A co powiesz na wykończenie jednej ściany kamieniem, resztę stanowić będą gładkie ściany w różnych kolorach a na podłodze gres przypominający panele podłogowe?

igor12
Posty: 2
Rejestracja: środa, 8 czerwca 2016, 12:45
Kontakt:

Re: Czym wykończyć ściany?

Post autor: igor12 »

ja rowniez polecam kamien. jest bardzo elegankci i przytulny jednoczesnie :)

Kajtek
Posty: 14
Rejestracja: wtorek, 8 listopada 2016, 12:20

Re: Czym wykończyć ściany?

Post autor: Kajtek »

A zastanawiała się nad panelami ze szkła? To teraz bardzo modne rozwiązanie, a do tego funkcjonale. Sam mam grafikę na szkle, coś jak tutaj: http://www.rkglass.pl/grafika-na-szkle i jestem bardzo zadowolony. Przejrzyj galerię może jakiś pomysł przypadnie Ci do gustu.

bondjames
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 28 stycznia 2017, 17:27

Re: Czym wykończyć ściany?

Post autor: bondjames »

Kafelki albo jakiś ozdobny kamień moim zdaniem to dobry pomysł :)

cesia
Posty: 7
Rejestracja: sobota, 31 grudnia 2016, 20:58

Re: Czym wykończyć ściany?

Post autor: cesia »

Łazienka, kuchnia to obowiązkowo kafle, ale warto postawić na dobrą jakość.
Takie wykończenia ścian przeważnie są robione na wiele lat.
Dobre pod względem jakości są płytki z firmy Tubądzin.

ODPOWIEDZ