Smród z oczyszczalni ... Rondo, ciepłownicza.

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
Sroka5
Posty: 40
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2016, 17:52

Smród z oczyszczalni ... Rondo, ciepłownicza.

Post autor: Sroka5 »

    Witam

    Chcialbym sie dowiedziec jak wielu ludziom przeszkadza ten smród. Mi przeszkadza. Zastanawiam sie jak podejść do tego tematu.

    Z poważaniem
    Nie lubiacy smrodu szamba sroka5.

    Awatar użytkownika
    PanTalon69
    Posty: 26
    Rejestracja: piątek, 17 października 2014, 13:06

    Re: Smród z oczyszczalni ... Rondo, ciepłownicza.

    Post autor: PanTalon69 »

    Radzę podejść do tematu jak reszta mieszkańców.... przyzwyczaić się. Mieszkam tu od ponad 30lat i ani huta, ani elektrociepłownia i oczyszczalnia mi nigdy nie przeszkadzała bo nigdzie nie znajdzie sie miejsca idealnego do mieszkania zawsze będzie jakaś niedogodność.

    anika1981
    Posty: 12
    Rejestracja: piątek, 22 sierpnia 2014, 20:53

    Re: Smród z oczyszczalni ... Rondo, ciepłownicza.

    Post autor: anika1981 »

    Nie wiem w której części Siechnic mieszkasz PanTalon69 ?
    Nie zgodzę się z Tobą ,że można się przyzwyczaić do takiego smrodu!!!! Ja też mieszkam w Siechnicach ponad 30 lat i niestety ten fetor nie jest do zniesienia. Wieczorem nie można na chwilę otworzyć okna bo smród jest niemiłosierny!!!!
    Niestety przerażające jest to, że władze Siechnic nic z tym nie robią! Siechnice są jednym z najlepiej rozwijających się Gmin a mieszkańcy żyją w smrodzie i pyle z rozbieranej hałdy ! Czy tak ma wyglądać komfort?
    I nie piszę tu o jakimś delikatnym problemie tylko o śmierdzącym za przeproszeniem gównie które jesteśmy zmuszeni wdychać.
    W związku z powyższym może należy zadać pytanie Panu Burmistrzowi co ma zamiar zrobić z tym problemem i kiedy go rozwiązać!
    A jeżeli władze miasta odpowiednio się do tego nie odniosą to poczynię wraz z mieszkańcami dalsze kroki nagłaśniając sprawę gdzie trzeba


    Z poważaniem
    również nie lubiąca smrodu!!!!!!!!

    Sroka5
    Posty: 40
    Rejestracja: czwartek, 12 maja 2016, 17:52

    Re: Smród z oczyszczalni ... Rondo, ciepłownicza.

    Post autor: Sroka5 »

    Rownież mam nadzieje że władze miasta coś z tym zrobią. Kto bedzie chciał kupić mieszkanie w Siechnicach od developera jak bedzie wiedział ( a zrobi sie sie tak że sie dowie) że śmierdzi tutaj gównem. Sami develeoperzy również coś zacznijcie lepiej z tym robić czyt. walczyć.

    anika1981
    Posty: 12
    Rejestracja: piątek, 22 sierpnia 2014, 20:53

    Re: Smród z oczyszczalni ... Rondo, ciepłownicza.

    Post autor: anika1981 »

    Generalnie deweloperzy mają to gdzieś. Oby tylko sprzedać.
    Tylko może będzie z ich strony reakcja jak nikt nie będzie chciał kupić mieszkania w SZAMBIE

    express
    Posty: 49
    Rejestracja: poniedziałek, 20 lipca 2015, 20:56

    Re: Smród z oczyszczalni ... Rondo, ciepłownicza.

    Post autor: express »

    przyłączam się do opinii - szambo, jedyny ratunek to developerzy wydaje się że mają dość duży wpływ na włodarzy, największy pewnie miałby TIM i inni inwestorzy

    asperum
    Posty: 7
    Rejestracja: sobota, 30 kwietnia 2016, 20:01

    Re: Smród z oczyszczalni ... Rondo, ciepłownicza.

    Post autor: asperum »

    Na jednym końcu Siechnic szambo koło hałdy, na drugim za Biedrą.. masakra.. Jak się wprowadzałam to z tej drugiej oczyszcz. nawet nie zdawałam sobie sprawy.. Na szczęście u mnie koło urzędu m. nie czuć; raz na ruski rok trochę, ale kiedyś czytałam, że którąś mają rozbudowywać :O Strach się bać.
    Byłam wczoraj w Biedronce i czułam...
    Myślę, że to też kwestia jak często unoszą się te zapachy. Jeśli sporadycznie, to nic się z tym nie zrobi; jak parę razy w tygodniu to jest podstawa do zgłaszania sprawy. Można wystosowac zapytanie do Burmistrza/do oczyszczalni. Może zarządca wpólnoty by coś takiego zrobił w imieniu mieszkańców danego bloku- oni zawsze mają jakies lepsze dojścia. A z forum korzysta chyba za mało osób, niestety, żeby tutaj zebrać jakąś zadowalającą ilość opinii czy rad..

    anika1981
    Posty: 12
    Rejestracja: piątek, 22 sierpnia 2014, 20:53

    Re: Smród z oczyszczalni ... Rondo, ciepłownicza.

    Post autor: anika1981 »

    Gdyby to była sporadyczna sytuacja to nie byłoby problemu. Niestety śmierdzi w sumie dzień w dzień i jest to problem.

    Sroka5
    Posty: 40
    Rejestracja: czwartek, 12 maja 2016, 17:52

    Re: Smród z oczyszczalni ... Rondo, ciepłownicza.

    Post autor: Sroka5 »

    Przyjemne są dni kiedy nie je... brzydko pachnie.

    Sroka5
    Posty: 40
    Rejestracja: czwartek, 12 maja 2016, 17:52

    Re: Smród z oczyszczalni ... Rondo, ciepłownicza.

    Post autor: Sroka5 »

    Powrót smroda 57

    monikalaura
    Posty: 4
    Rejestracja: środa, 1 lipca 2015, 12:38

    Re: Smród z oczyszczalni ... Rondo, ciepłownicza.

    Post autor: monikalaura »

    Wczoraj śmierdziało strasznie, nawet na ogródku nie można posiedzieć bo ordynarnie śmierdzi kupą

    Awatar użytkownika
    pokrzyw
    Posty: 117
    Rejestracja: środa, 12 marca 2008, 11:42

    Re: Smród z oczyszczalni ... Rondo, ciepłownicza.

    Post autor: pokrzyw »

    Mieszkam na Staszica 2. Problem ze smrodem zaczął się w zeszłym roku.

    Po naszej interwencji - ZGK stwierdziło, że problem jest po stronie hascoleku - są zrzucane jakieś świństwa do kanalizacji i burmistrz zakazał hasco zrzutów do kanalizacji miejskiej. Od tamtej pory nieczystości poprodukcyjne byly wybierane i wywożone beczkowozami. Smrodek był wyczuwalny podczas wybierania, ale szybko mijał. Od wiosny tego roku problem powrócił. Razem z pracownikami ZGK i radnym Piotrem Nowińskim kilkukrotnie sprawdzaliśmy źródło smrodu objeżdżając okolice, oglądając zakład ZGK, próbując porozmawiać z ludźmi z Hasco. Zapach dociera z terenu Hascoleku (ich przepompownia jest położona kilkadziesiąt metrów od ZGK). Na teren zakładu nie zostaliśmy wpuszczeni.

    Zdobyliśmy także informację, że firma która obsługiwała Hascolek (wywóz ciężarówkami nieczystości) nie dostaje zleceń od kilkunastu tygodni - co pokrywa się z zapachem.

    Na spotkaniu z Burmistrzem i prezesem ZGK dowiedzieliśmy się, że jedyne co możemy zrobić to interweniować przez WIOŚ, a Burmistrz wystosuje odpowiednie pismo do hascoleku - plan zagospodarowania przestrzennego wyraźnie wskazują, że produkcja ma być nie uciążliwa dla otoczenia, w szczególności nie może być emisji żadnych zapachów.

    Ze strony nas, mieszkańców możemy zebrać podpisy pod pismami do WIOŚ, Hascoleku i gminy by temat nie był zamiatany pod dywan.

    Jeżeli chodzi o emisję ze strony przepompowni ZGK, to też nie pachnie to fiołkami, ale emisje są w dwóch przypadkach - jeżeli następuje przyjęcie materiału z ciężarówki (teraz rzadko, ale zapach utrzymywał się kilka -kilkanaście minut), oraz podczas czyszczenia ?osadników? gdzie smród utrzymywał się kilkanaście godzin, ale raczej było to robione w godzinach przedpołudniowych. Jest też trochę inna nuta zapachowa tego co wypuszcza ZGK, a to co idzie od hasco ;)

    express
    Posty: 49
    Rejestracja: poniedziałek, 20 lipca 2015, 20:56

    Re: Smród z oczyszczalni ... Rondo, ciepłownicza.

    Post autor: express »

    dziś wiatr zachodni, ulga - w sprawie wniosku jestem chętny do zaangażowania się w zbieranie podpisów (osiedle poetów)

    Sroka5
    Posty: 40
    Rejestracja: czwartek, 12 maja 2016, 17:52

    Re: Smród z oczyszczalni ... Rondo, ciepłownicza.

    Post autor: Sroka5 »

    Dni Siechnic... Z okazji tego dnia miłego wąchania zapachów gówien. Ja pier..... Jak świetujecie dni Siechnic z zapachem kupy?

    ODPOWIEDZ