Siechnice- przyszłość miasta

Dyskusje na temat strony internetowej miasta, propozycje nowych działów.
express
Posty: 49
Rejestracja: poniedziałek, 20 lipca 2015, 20:56

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: express »

chyba jednak wolę ręce kolonistów" niż ręce polskiego polityka (Skarb Państwa=znajomi królika), tak jest lepiej dla mojego portfela

GRoman
Posty: 97
Rejestracja: poniedziałek, 1 czerwca 2015, 13:42

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: GRoman »

Ruszył Weekend Otwarcia roku Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Rozpoczęło się dzisiaj o godzinie 18.00 wernisażem wystawy Eduardo Chillida Brzmienia. To rzeźbiarz z Kraju Basków (stolica San Sebastian jest z Wrocławiem tegoroczną Europejską stolicą Kultury), który pokazuje we Wrocławiu czterdzieści swoich prac.

Jutro o godzinie 12.00 w Muzeum Architektury, kolejna atrakcja – wernisaż wystawy Made in Europe. 25 lat nagrody Europejskiej w dziedzinie architektury współczesnej – Mies van der Rohe Award. Jej celem będzie propagowanie największych osiągnięć w dziedzinie architektury współczesnej oraz zwrócenie naszej uwagi na istotny wkład europejskich architektów w upowszechnianie nowych idei i technologii. Dzięki niej we Wrocławiu po raz pierwszy zostaną zaprezentowane modele architektoniczne i prezentacje multimedialne największych pereł architektury europejskiej (łącznie około 150 prac).
O godzinie 16.00 w Muzeum Narodowym wernisaż projektu Muzeum Marzeń. Dziewięć kameralnych spektakli w reżyserii Jocqueline Kornmuller inspirowanych m. in. obrazami Wieczorem Wassilego Kandinskiego i Spotkaniem Władysława Podkowińskiego. Widzowie wędrując po salach wystawowych w planem muzeum i krzesełkiem w ręku, obejrzą różne sceny, będące połączeniem wielu sztuk. Aktorzy będą je odgrywać jednocześnie, każdą kilka razy pod rząd, aby widz miał możliwość obejrzenia wszystkich inscenizacji podczas jednego wieczoru

W niedziele główna uroczystość weekendowego otwarcia. O godzinie 12.00 w Narodowym Forum Muzyki wielka gala, podczas której spotkają się z gośćmi wydarzenia artyści i kreatorzy Europejskiej Stolicy Kultury we Wrocław 2016. Ceremonia stanowić będzie połączenie oficjalnego otwarcia z koncertem muzyki symfonicznej, na którego repertuar składać się będą dwa utwory Iannisa Xenakisa: Ata oraz Jonchaies. Orkiestrą dyrygować będzie Ernst Kovacic.
W godzinach 16.00 do 19.00 – Przebudzenie. Przemarsz ulicami miasta Czterech Duchów Wrocławia.
Widowisko to stanowić będzie finał Weekendu Otwarcia. Pod przewodnictwem czterech duchów – Wielu Wyznań, Innowacji, Odbudowy i Powodzi w celu metaforycznego „przebudzenie” różnych części miasta przejdą do jego Rynku z czterech miejsc: zajezdni tramwajowej Dąbie, zajezdni autobusowej przy ul. Grabiszyńskiej, zajezdni Popowice i Wyższej szkoły Wojsk Lądowych przy ul. Czajkowskiego. Każdy pochód będzie ogromnym widowiskiem artystyczny. Przebudzenie, to ponad 1300 artystów i chórzystów, 50 żołnierzy, 20 członków orkiestry, około 300 cyklistów, 30 instalacji świetlnych, ponad 1400 kostiumów, 30 kukieł i 5 tramwajów. Pochód będzie transmitowany od godziny 16.00 na telebimach w centrum miasta. Warto jednak samemu wziąć udział w tym wielkim performansie.
Trasy:
1. DUCH INNOWACJI.
· PIERWSZA ISKRA (start: Wyższa Szkołą Oficerska Wojsk Lądowych, ul. Czajkowskiego 109, godz. 16.00),
· ROZWÓJ MEDYCYNY (dawny Szpital Dziecięcy, ul. Kasprowicz, godz. 16.20),
· NATURA I KULTURA (instalacja świetlna Michała Kardasa, ul. Na Polance, godz. 16.50),
· WOLNOŚĆ UMYSŁU (instalacja Tomasza Domańskiego, Zakład Karny, ul. Kleczkowska 35, godz. 17.10),
· DIGITALIZACJA (instalacja świetlna Karoliny Jacewicz, wiadukt kolejowy ul. Reymonta, godz. 17.15),
· INNOWACJA ( most Uniwersytecki, godz. 17.45).

2. DUCH WIELU WYZNAŃ.
· WEZWANIE (start: dawna zajezdnia Tramwajowa, ul Legnicka, godz. 16.00),
· TANIEC GŁUPCÓW (plac przed galerią Magnolia Park, godz. 16.20),
· RICHTE MICH GOTT (Muzeum Współczesne Wrocław, godz. 17.00),
· L’CHAIM (budynek PWST, ul. Braniborska 59, godz. 17.15),
· SŁAWA (kładka Nabycińska, godz. 17.30),
· NIEŚCIE CHWAŁĘ (plac Jana Pawła II, godz. 17.45).

3. DUCH ODBUDOWY.
· ZNOWU W DROGĘ (start: Zajezdnia Grabiszyńska, godz. 16.00),
· PRZESZKODA (skrzyżowanie ulic Grabiszyńskiej i Bzowej, godz. 16.20),
· DRZWI ZAMKNIĘTE (instalacja świetlna, skrzyżowanie ulic Grabiszyńskiej i Stalowej, godz. 16.40),
· MORZE LUDZKOŚCI (skrzyżowanie ulic Grabiszyńskiej i Zaporoskiej, godz. 17.05),
· PUNKT OSTRZEGAWCZY (okolice kładki dla pieszych nad ul. Grabiszyńską, godz. 17.30),
· ŚCIANA OGNIA (Plac Legionów, godz. 17.35).

4. DUCH POWODZI.
· Start: Zajezdnia Dąbie, godz. 16.00,
· DZIKA RZEKA (główna brama ZOO, godz. 16.20),
· DŹWIĘKOWA ŁÓDŹ PODWODNA (most Zwierzyniecki, godz. 16.25),
· WIELKA FALA (rondo Reagana, godz. 16.45).

Serdecznie zaprasza na te wydarzenia, weźmy w nich udział. Bo warto!
A ponadto:
Siechnice są częściom Wrocławia. Nie administracyjnie, ale na pewno duchowo.
Duchy Wrocławia to także w części, nasze duchy.
Wielu z nas do niedawna mieszkało we Wrocławiu.
Kilkoro brało czynny udział w pracach nad przygotowaniem tego całorocznego festiwalu.
Te obchody na pewno na s wzbogacą i dadzą nam do myślenie.
Uczmy się od najlepszych. Może coś z tego co podejrzymy da się kiedyś wykorzystać u nas w Siechnicach.
GRoman

GRoman
Posty: 97
Rejestracja: poniedziałek, 1 czerwca 2015, 13:42

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: GRoman »

Od kilku dni mamy w Siechnicach pierwsze oznaki zimy.
A z nimi typowo zimowe problemy - śnieg i lód. Wszyscy korzystający z dróg, musimy bardziej uważać.
Można by ten "dopust boży" wykorzystać twórczo. Lepiej widać wszystkie siechnickie problemy komunikacyjne.
Zgłaszajmy je na Forum. Może odpowiedzialni w Urzędzie Gminy za drogi wezmą nasze głosy pod uwagę planując tegoroczne remonty i inwestycje.

Moje uwagi dotyczyć będą dwóch najbliższych mi ulic - Słonecznej i Zacisza.
1. Częste zmiany pogody - rozmarzanie i zamarzanie nawierzchni, świetnie wskazują miejsca gdzie w asfalcie, w najbliższej przyszłości wypadną dziury (doskonale widoczna siatka spękań), można by je oznakować farbą i wiosną dobrze wyłatać.
2. Progi na ul. Zacisze są uszkodzone i wymagają remontu. W lecie to problem, w zimie gdy łatwo o poślizg to może być katastrofa.
3. Na obu ulicach (zresztą jak w całych Siechnicach) widać wyraźne braki w odśnieżaniu chodników. Zgodnie z prawem za usuwanie z nich śniegu i lodu odpowiadają właściciele przylegających do nich posesji. Przydałaby się interwencja Straży Miejskiej. Najpierw miękka (kilka wizyt i przypomnień), a później nawet twardsza z mandatem. Niektórzy o swoim obowiązku nie pamiętają od wielu lat.
4. Zima pokazuje również z jakimi problemami muszą się borykać piesi poruszający się chodnikiem wzdłuż ul. Zacisze (np. do Dino). Dziś, posadzona tam przed laty zieleń (drzewa i klomby) zdominowała ten trakt. Bez trudu można zaobserwować sytuację, gdy jedna z mijających się grup pieszych musi schodzić na jezdnię, aby przepuścić drugą. W szczególnie niebezpiecznych sytuacjach mogą się znaleźć wędrujący z wózkami.
Mając na uwadze cały szacunek i miłość do zieleni wolałbym jednak aby chodniki były dla pieszych, a drzewa rosły w parkach.
5. Duży problem stwarza również na obu ulicach, lokalny zwyczaj parkowania samochodów na jezdni na wysokości posesji. Czasem, kiedy kilku delikwentów tak zaparkuje a na jezdni jest trochę śniegu to mam wrażenie, że właśnie jestem na trasie slalomu giganta. Gorzej jak z przeciwnej strony nadjeżdża taki sam slalomista a tu jeszcze trzeba próg przeskoczyć. Przydałby się na tej i pewnie innych ulicach znak zakaz postoju i parkowania.
6. I na koniec "clou programu" to co się dzieje pod Dino. Nie będę wymieniał wszystkich problemów, wspomnę tylko o tym najpoważniejszym - parkowanie na jezdni na wysokości sklepu, od strony sklepu. Niektórzy robią to prawie na wysokości wejścia do sklepu.
Ja już się nauczyłem, że jadąc od Wrocławia i skręcając z ul. Opolskiej w ul. Zacisze trzeba to robić bardzo rozważnie. Zawsze należy się liczyć z tym, ze ktoś właśnie zaparkował na tym Zaciszu i będziemy musieli gwałtownie zahamować.
A już w żadnym wypadku nie wolno bezwiednie skręcać w Zacisze jadą w kolumnie za kimś. Bo albo będziemy musieli gwałtownie zahamować (jadący przed nami właśnie napotkał parkującego), albo dużo gorzej! nie dość, że będziemy gwałtownie hamować, to jeszcze możemy zostać samochodem w całości lub części na ul. Opolskiej. A tu z kierunku Oława może ktoś jechać. A jezdnia zwłaszcza z reguły jest śliska. Itd.
W tym miejscu wizyty straży Miejskiej powinny być szczególnie częste, a dla recydywistów nie powinno być żadnej litości.

GRoman
PS. Może ktoś pokarze problemy innej ulicy?

BiBi
Posty: 1
Rejestracja: sobota, 23 stycznia 2016, 16:42

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: BiBi »

Na nowo otwartej (wyremontowanej) w zeszłym roku ul. Piłsudskiego także zdarzają się parkowania na chodniku Z tego co kojarzę szerokość chodnika pozostawionego dla pieszych musi być taka, że nie utrudni im ruchu i nie jest mniejsza niż 1,5 m, zgłosiłem już raz problem na straż miejską lecz efektów nie widać. Chodzi o odcinek ul. Piłsudskiego od Kamienicy Ratuszowej do skrzyżowania z ul. Henryka III.
Coraz częściej też widzę rozpędzone samochody na tej ulicy chociaż jest na niej strefa ograniczenie prędkości do 30 km/h , czyli pewnie bez progów zwalniających się tutaj nie obejdzie. Pytanie gdzie zgłosić te problemy by ktoś się tym zajął ?
Pozdrawiam

GRoman
Posty: 97
Rejestracja: poniedziałek, 1 czerwca 2015, 13:42

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: GRoman »

Parkowanie to rzeczywisty problem naszego miasteczka. Lepiej jest na osiedlach ostatnio wznoszony, zwłaszcza tych, które w planach miejscowych mały wpisane wskaźniki miejsc parkingowych na każde mieszkanie. Najtrudniejsza sytuacja jest na wielorodzinnych osiedlach "starych" (wznoszonych przed 2005 rokiem) oraz przy większości lokali usługowych. Zrealizowane miejsca parkingowe w minionych 4 latach (ok. 130) przy współpracy właścicieli posesji, Rady Mieszkańców i władz Gminy złagodziły sytuację parkingową w kilku punktach (m. in. kościół, osiedle Fabryczna 22).
Potrzebny jest jednak masowy program budowy miejsc parkingowych. Takie propozycję lokalizacyjne przygotowano dla obszaru na wschód od ulicy Zacisze (tzw.osiedle). Jego realizacja jest jednak w powijakach.
Dobrze by było zachęcić poszczególne bloki na Osiedlu (może dofinansowaniem z budżetu gminy) do podjęcia się takich inwestycji.
Dla starych Siechnic trzeba taką propozycje przygotować. pilne jest to zwłaszcza dla obszarów przy ulicach Szkolnej, Energetycznej, 1-go Maja i całego ZZD (okolice gimnazjum).

Oczywistym jest również to, że ład parkingowy musi być monitorowany. Jest to zadanie naszej Straży Gminnej. Problem jest tylko w tym , aby ona się za te sprawy "wzięła". Jednak jak na razie woli ona jedynie "wziąć" co miesiąc wynagrodzenie.

GRoman

express
Posty: 49
Rejestracja: poniedziałek, 20 lipca 2015, 20:56

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: express »

w temacie problemów drogowych miasteczka... zastanawiam się jak opisać problemu użytkowników takich dróg jak Sienkiewicza, Henryka 3 ? pomożecie :) ?

GRoman
Posty: 97
Rejestracja: poniedziałek, 1 czerwca 2015, 13:42

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: GRoman »

W ostatnich dniach władze naszej Gminy zdecydowały o przeprowadzeniu w Siechnicach wyborów do Rady Mieszkańców Siechnic (jednostki pomocniczej władz Gminy). Siechnice są ostatnią miejscowością w naszej gminie w której pomimo upływu kadencji władz jednostek pomocniczych, nie przeprowadzono takich wyborów.
Odbędą się one w dniu 28 lutego tego roku. Pomimo, iż Rada Mieszkańców Siechnic ma kompetencje jedynie wnioskujące i opiniujące jej waga w naszym gminnym systemie samorządowym jest znacząca.

Wybory będą miały podobny charakter jak ostatnie wybory samorządowe - będą urnowe. Wybierać będziemy 15 radnych w 5 okręgach wyborczych, w każdym po 3 radnych Rady Mieszkańców. W związku z tym każdy z wyborców będzie mógł oddać maksymalnie 3 głosy.

Wybierać i być wybieranymi będą mogli wszyscy zarejestrowani w spisach wyborców Siechnic (tak jak w wyborach do rady Gminy). Kandydaci mogą zgłaszać swoje kandydatury w sekretariacie lub u Pani sekretarz gminy do dnia 19 lutego - wymóg zebranie poparcia co najmniej 25 wyborców (podpisy na stosownej liście).

W dniu 21.02 o godz. 17.00 odbędzie się zebranie mieszkańców Siechnic na którym będą się mogli zaprezentować wszyscy kandydaci. Zebranie odbędzie się w gimnazjum.

Wszelkich stosownych informacji należy poszukiwać na stronie internetowej gminy lub u Pani sekretarz Gminy.

Serdecznie zapraszam do kandydowania.
GRoman

klikaczu007
Posty: 45
Rejestracja: czwartek, 27 czerwca 2013, 07:59

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: klikaczu007 »

Witam

Czy wybory do rady mieszkańców dotyczą miasta Siechnice czy Gminy Siechnice?
Być może źle szukam ale na stronie gminy nie mogę znaleźć informacji

Łukasz.Kropski
Posty: 34
Rejestracja: środa, 30 marca 2011, 20:28

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: Łukasz.Kropski »

Są to wybory Rady Mieszkańców Siechnic i dotyczą tylko Miasta Siechnice. W innych miejscowościach zależnie od statutu odbyły się już wybory Rad Sołeckich czy Rad Osiedli

tutaj odnośnik do strony gminnej, a właściwie gminnego bip-u
http://bip.siechnice.dolnyslask.pl/index,idmp,192,r,r

GRoman
Posty: 97
Rejestracja: poniedziałek, 1 czerwca 2015, 13:42

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: GRoman »

Jeszcze raz chciałbym wszystkich poinformować.
Wybory, które odbędą się w dniu 28 lutego br. są wyborami do rady Mieszkańców Siechnic. Jej odpowiednikiem są w innych miejscowościach Rady Sołeckie.
Rada Mieszkańców Siechnic jest jednostka pomocniczą organów Gminy (Burmistrza i Rady Miejskiej). Jej kompetencje wynikają ze statutu nadanego jej przez Radę Miejską i w uproszczeniu obejmują jedynie: inicjowanie i opiniowanie. Rada otrzymuje również do swej dyspozycji niewielkie kwoty. Około 50 tys. zł rocznie na wsparcie tzw. inicjatyw społecznych (w uproszczeniu kwota to to we Wrocławiu tzw. budżet obywatelski) oraz około 5 tys. zł na funkcjonowanie Rady (kawa, herbata, zakupu sprzętu, materiały biurowe, itd). Radni Rady Mieszkańców (inaczej niż Radni Miejscy) nie otrzymują diety i nikt nie zwraca im kosztów funkcjonowania w Radzie (telefony, dojazdy, benzyna). Działalność ma w 100 % charakter społeczny.
Efekty jej działań zależne są od dwóch czynników:
- aktywności i pomysłowości samej Rady,
- woli współpracy władz Gminy.
W Siechnicach posiedzenia Rady Mieszkańców odbywają się raz w miesiącu, w pierwszą środę miesiąca.

Mimo wszystko zachęcam wszystkich do kandydowania do Rady Mieszkańców Siechnic.
Najbliższe wybory odbędą się 28 lutego tego roku, a kandydatury można zgłaszać w gminie do 19 lutego (wymóg minimum 25 podpisów pod kandydaturą). Szczegóły na stronie internetowej Gminy.

W związku z faktem, iż 27 lutego br. zebranie wyborcze organizują władze Gminy odwołuję zapowiadane na 21 lutego zebranie organizowane przez ustępującą Radę Mieszkańców.
GRoman

GRoman
Posty: 97
Rejestracja: poniedziałek, 1 czerwca 2015, 13:42

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: GRoman »

Obchody 20-tej rocznicy nadania praw miejskich Siechnicom.

Dniu 17. lutego br. w ratuszu odbyło się spotkanie w sprawie uczczenie 20 rocznicy nadania Siechnicom praw miejskich. Zaproszonych było około 50 osób (radnych, dyrektorów jednostek gminnych, pracowników urzędu miejskiego oraz kilku przedsiębiorców). Z inicjatywą obchodów wystąpił burmistrz Gminy Pan Milan Usak. Przedstawiciele burmistrza przedstawili program całorocznych obchodów. W dyskusji wyodrębniły się dwa stanowiska. Pierwsze wskazywało na potrzebę maksymalizacji ilości imprez oraz włączenia w tok obchodów wszystkich rokrocznie organizowanych wydarzeń kulturalnych, sportowych czy społecznych. Drugie stanowisko podkreślało konieczność ścisłego określenia programu obchodów oraz rezygnacji z włączania do nich działań rutynowych. Wyłoniony zespół roboczy ma prowadzić dalsze prace nad programem obchodów.

Ze swej strony zaproponowałem organizację obchodów w trzech fazach:
1. Inauguracja – przełom grudnia i stycznia:
a. 23 (lub 29) grudnia 2016 roku.
Uroczysta sesja Rady Miasta Siechnice.
Zaproszeni:
Premier Włodzimierz Cimoszewicz, członkowie komitetów nadania praw miejskich (wykonawczego i honorowego), radni rady miejskiej, sołtysi, przedstawiciele władz samorządowych i rządowych, przedstawiciele firm, organizacji społecznych i politycznych działających na terenie gminy, byli radni gminni z Siechnic i byli wójtowie gminy.
Wystąpienia kurtuazyjne:
Przewodniczący Rady Miejskiej Siechnic,
Zaproszeni goście.
Wystąpienia merytoryczne (do 30 min. każde):
Grzegorz Roman, Nadanie praw miejskich miejscowości Siechnice.
Milan Usak, Siechnice dziś i w najbliższych latach.
Wręczenie wyróżnień (max. 10 osób).
Koncert fortepianowy (max. 30 min.).
b. 31 grudnia 2016 roku
Sylwester w siechnickim Rynku.
Na Sylwestra należy zaprosić wszystkich mieszkańców Gminy.
Przebieg zabawy:
· godzina 21.00, krótkie wystąpienie przedstawiciela organizatora rozpoczynające zabawę (dyr. Gminnego Centrum Kultury).
· godzinie 24.00 przywitanie Nowego Roku i życzenie noworoczne (Burmistrz).
· godzinie 0.05, piętnastominutowy pokaz sztucznych ogni.
· godzina 1.00 zakończenie zabawy sylwestrowej.
W trakcie sylwestra grają (na przemian) dwa zespoły klezmerskie (może jeden DJ). Serwowana jest bezpłatnie grochówka, bigos, flaki i chleb.
Piwo serwowane jest odpłatnie.
c. 08 stycznia 2017 roku
Uroczysta msza w intencji pomyślnej przyszłości miasta i jego mieszkańców.
Po mszy - koncert chóru lub orkiestry policyjnej (do 30 min.).
2. Główne obchody – czerwiec:
a. 09 czerwca 2017 roku
Konferencja naukowa „Rozwój małych miast dolnośląskich. Ich przeszłość, teraźniejszość i przyszłość”.
Referaty (propozycje personalne nie są uzgodnione):
Rafał Eysmont o historii małych miast dolnośląskich, ich fizjografii.
Maciej Zathey o aglomeracji wrocławskiej i roli małych miast.
Robert Masztalski o planowaniu przestrzennym w małych miastach.
Korenik o planowaniu strategicznym w małych miastach
Tomasz Głowiński, o gospodarce małych miast.
Marta Below o architekturze małych miast.
Mateusz Błaszczyk o socjologii małych miast.
..., Kulturra w małych miastach.
..., Edukacja i sport w małych miastach.
Grzegorz Roman, Rozwoj Siechnic w latach 1990-2010.
Milan Usak, Siechnicach dziś i w przyszłości.
Materiały konferencyjne winny ukazać się drukiem na konferencję.
b. 14 czerwca 2017 roku
Inauguracja strefy Wi-Fi w siechnickim rynku.
c. 15 czerwca 2017 roku
Otwarcie wystawy na siechnickim rynku:
„Siechnice w fotografii”.
d. 17-18 czerwca 2017 roku.
Doroczne Dni Siechnic.
Program tradycyjny - tylko w odświętnym wymiarze.
3. Zakończenie obchodów – wrzesień:
a. 20 września 2017 roku
Wmurowanie kamienia (-i) węgielnego (-ych) pod budowę:
Ośrodka Zdrowia w Siechnicach lub (i) Szkoły Podstawowej.
b. 23 września 2017 roku (termin do modyfikacji)
Zawody sportowe.
Jeden z dwu wariantów:
· ograniczone tylko do wymiaru gminnego – np. zawody uczniów naszych szkół, ale w odświętnym wymiarze.
lub wariant ciekawszy
· wymiar regionalny – pozyskanie zawodów, których areną byłby świeżo oddany do użytku stadion piłkarsko-lekkoatletyczny.
c. 24 września 2017 roku (termin do modyfikacji)
Uroczysty koncert zamykający obchody 20-tej rocznicy nadania praw miejskich Siechnicom w auli gimnazjum.
Wręczenie wyróżnień.

Przewidywane do wydania publikacje:
1. Marek Burak, Karol Bykowski, Grzegorz Roman, Tomasz Wojciechowski, „Gmina Siechnice w starej pocztówce”.
2. „Siechnickie miscelanea. Programowanie rozwoju miasta Siechnice”, zbiór artykułów pod redakcją Grzegorza Romana.
3. „Rozwój małych miast dolnośląskich. Ich przeszłość, teraźniejszość i przyszłość”. Materiały po konferencyjne.
4. Nowy folder reklamowy o Siechnicach (forma: papier i internet).
5. „Jeden dzień z mego życia w Siechnicach”, wspomnienia zebrane przez młodzież i nauczycieli siechnickich szkół.

GRoman

PS. Może by jednak poczekać na 25 lecie?
To chyba bardziej powszechna data obchodów rocznic w naszym kraju!

GRoman
Posty: 97
Rejestracja: poniedziałek, 1 czerwca 2015, 13:42

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: GRoman »

Cieszę się, że po latach wreszcie rusza przebudowa drogi Blizanowice – Trestno.
Na tym Forum o potrzebie tego remontu pisałem od w 2011 roku, wskazując nowo wybranym władzom Siechnic na znaczenie jakie uzyska to połączenie z Wrocławiem po oddaniu do użytku budowanego wówczas pierwszego odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia.

Nie pomyliłem się. Dziś trudno sobie wyobrazić jak będziemy dojeżdżać do pobliskiego Wrocka przez te kilka najbliższych miesięcy. Cóż, tak jak wcześniej, podczas kilku „prób remontowych” trzeba się będzie przemęczyć.

Szkoda, że nie było publicznej dyskusji nad tą inwestycją. Całość prac przy przebudowie przygotowywana była w zaciszu gminnych gabinetów. Nie znamy ani przyjętego przebiegu drogi, ani docelowych parametrów połączenia, ani harmonogramu prac. W związku z tym, w najbliższych dnia padnie pewnie w tej sprawie wiele słów. Jedni będą chwalić, a inni ganić przyjęty przez władze gminy sposób budowy.

Ja mam tylko jedno pytanie do władz:
Czy mając świadomość znaczenia tego połączenia drogowego dla setek rodzin, nie mogliście Państwo postawić sobie trudnego, acz realnego wyzwania –

„znajdziemy wykonawcę i przebudujemy tę drogę w wakacje”.

Jak wspomniałem, to pewnie byłoby trudne i na pewno trochę droższe, ale z pewnością społecznie o wiele mniej kosztowne (we wszystkich aspektach tego słowa).

GRoman

PS. A jednak cieszę się!

alopol
Posty: 8
Rejestracja: środa, 5 sierpnia 2015, 08:45

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: alopol »

gdzie można się dowiedzieć , zobaczyć plany przebiegu przebudowanej ul. Jana Pawła II ? Gdzie i ile będzie miejsc parkingowych i tp

GRoman
Posty: 97
Rejestracja: poniedziałek, 1 czerwca 2015, 13:42

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: GRoman »

Wybory , wybory i po wyborach!
W niedzielę odbyły się wybory do Rady Mieszkańców Siechnic, jednostki pomocniczej Rady Miejskiej Siechnic.
Radnymi zostali:
1. Krzysztof Andrychów
2. Anna Jerkiewicz
3. Piotr Jasiewicz
4. Tomasz Jastrzębski
5. Roman Kasprowicz
6. Alina Kłosowska
7. Andrzej Kozdrowicki
8. Piotr Nowiński
9. Bartosz Obratański
10. Jakub Olak
11. Robert Sawicki
12. Joanna Tulejko
13. Milan Usak
14. Jarosław Waszkiewicz
15. Bogumiła Żbikowska

Wybranym gratuluję sukcesu i życzę owocnej pracy na rzecz naszego miasta i mieszkańców.

Wynik wyborów jest sukcesem obecnego Burmistrza Milana Usak i jego grupy. Wspierani przez niego kandydaci wygrali w większości okręgów wyborczych. Determinacja i skuteczna kampania, którą prowadzili dała im sukces.
Czy ten ich sukces będzie sukcesem naszej gminy o tym przekonamy się za kilka lat.

Aktualny, a uprzednio zaprogramowany i przez wiele lat wdrażany rozwój naszego miasta opiera się na realnych i trwałych podstawach. Trudno taki potencjał zmarnować.

Miasto jednak to nie tylko infrastruktura, budynki i budowle. To przede wszystkim mieszkańcy i zbudowana przez nich społeczność. Wartości, które jej przyświecają. Zasady, którymi się ona kieruje. Budowa tego potencjału miasta jest o wiele trudniejsza niż oddanie do użytku kilku, czy nawet kilkunastu inwestycji.
Od dziś przyszłość Siechnic leży w całości, w rękach Burmistrza Milana Usaka.

W związku z tym, życzę jemu i jego ekipie sukcesów.
Ich sukcesy to sukces Siechnic. Ich porażki to porażki Siechnic.
Wolę sukcesy.

GRoman

PS. Dokumenty o jakie pytał autor poprzedniego postu są w Urzędzie Gminy.

ODPOWIEDZ