Internet itd

Dyskusje mieszkańców osiedla

Czy interesuje Cię to rozwiązanie?

Czas głosowania minął czwartek, 19 kwietnia 2007, 16:24

TAK
4
57%
NIE
3
43%
 
Liczba głosów: 7

birds
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 15:19
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Internet itd

Post autor: birds »

Witam wszystkich.

Wiem, że macie kilka propozycji dot internetu który możecie założyć Waszych mieszkaniach. Dowiedziałem się, że jest propozycja jakiegoś internetu radiowego oraz łączy z TPSA.

Mam w takim razie propozycję.
Moja firma zajmuje się między innymi instalacjami sieci i chcę się dowiedzieć, czy poniższe rozwiązanie Was interesuje.

A więc: Dzierżawa kilku łączy (powiedzmy po jednym na budynek) z TP SA
Przepustowość 15MBit / 800 kbit. W każdym budynku postawienie jednego serwera wspomaganego UPS`ami oraz rozprowadzenie na sieć. Wszystkie serwery spiąć dodatkową siecią gigabitową aby stworzyć osiedlową sieć. Prędkości transferu ustaliłoby się po określeniu zainteresowania. Dzięki temu rozwiązaniu na miejscu byłyby serwery, nie byłoby zależności od zewnętrznych czynników (jak od burzy w przypadku łączy radiowych), stworzonaby została sieć DC bądź inna.

Konkretne informacje będzie można podać jak będę wiedział, że będziecie zainteresowani, oraz jak dostanę jakieś wytyczne od Waszego developera.

Dodatkowo dla osób zainteresowanych tematem, lecz nie posiadających komputera to zajmujemy się także sprzedażą części komputerowych, oraz notebooków. Dla zainteresowanych podaję maila: [email protected]

Czekam na Wasze odpowiedzi

Pozdrawiam
Maciek Wróbel

Awatar użytkownika
siechnifanki
Posty: 10
Rejestracja: wtorek, 6 marca 2007, 21:44
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

hmmmm..

Post autor: siechnifanki »

chyba nieaktualny dawno temat
Ostatnio zmieniony wtorek, 12 lutego 2008, 09:08 przez siechnifanki, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
grzes_ania
Posty: 18
Rejestracja: czwartek, 4 stycznia 2007, 22:32
Kontakt:

Post autor: grzes_ania »

my jesteśmy za siecią i mocnym internetem,z takiej sieci korzystaliśmy na osiedlu kosmonautów i to świetna sprawa,mamy nadzieję że coś takiego mogło by wypalić

gsiemasz
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 19:14
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

intermet

Post autor: gsiemasz »

Witam wszystkich.

Chciałem zainteresować Państwa możliwością podłączenia Internetu na nowym osiedlu Alfaakt. Od kilku lat prowadzę firmę zajmującą się dostarczaniem Internetu na terenie Siechnic, Marcinkowic, Zębic Wrocławskich i jeszcze kilku innych miejscowościach. Na dzień dzisiejszy dysponujemy w Siechnicach łączami o łącznej przepustowości 31 Mbit/s, z którego korzysta około 150 klientów. Trwają właśnie rozmowy z Firmą GTS ENERGIS na temat dostarczenia łącza symetrycznego zaczynając od 10 Mbit/s, mam nadzieję, że łącze od GTS zostanie uruchomione na przełomie lipiec - sierpień tego roku.
Internet do budynku klienta jest dostarczany drogą radiową w standardzie 5 GHz.
Siedziba naszej firmy znajduje się około 300 m od inwestycji firmy Alfaakt, co bardzo ułatwia usuwanie ewentualnych usterek i kontakt z klientem. Prowadzimy również sprzedaż i serwis sprzętu komputerowego.
Na świadczone usługi wystawiamy oczywiście faktury, co pozwala na odzyskanie zapłaconego podatku VAT , umowa abonencka zawierana jest na czas nieokreślony, a cennik uprościliśmy do maksimum.

Wybór optymalnego operatora dla osiedla Alfaakt zależy oczywiście od Państwa.

W przypadku jakichkolwiek pytań proszę o kontakt telefoniczny pod numer 071 311 38 83 od godziny 11 do 18 lub 603 622 476.

Zapraszam również do naszej siedziby na ulicę Osiedlowa 25.

Pozdrawiam

Grzegorz Siemasz

Chorzu
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 21:24
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Post autor: Chorzu »

Ja osobiście jestem userem Internetu Pana Grzegorza S., jestem z niego bardzo zadowolony. Internet ten jest, co prawda radiowy, ale w przeciwieństwie do innych strony nie wchodzą bardzo wolno jak to w TPSA Neo. Następnym plusem jest umowa na czas nieokreślony. Bardzo dobra jakość transferu to znaczy, że nie jest tak jak w TPSA lub innych firmach oferujących Internet, że Transfer jest oszukiwany przykładem tego jest to, że ja osobiście miałem przez 3 miesiące neostrade miałem przepustowość "512 KB/s" a transfer był 8-20 kb/s gdy powinien być około 60-70 kb/s. Ja osobiście polecam Internet Firmy Active-Net -szybki, stabilny a jeśli są nawet jakieś przerwy są ogłaszane i nie są długie trwają 5 min no raz się zdążyło 30 min podczas remontu . Pozdrawiam i polecam Active-Net

monika i kris
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 21:47
Lokalizacja: Siechnice

Internet Active-net

Post autor: monika i kris »

Witam jestem użytkownikiem firmy Active-net jestem bardzo zadowolony z tej firmy poniewż nigdy nie mialem żadnych problemów z internetem chociaż jestem ich użytkownikiem od paru lat, przesył jaki oferuje firma zawsze jest dotrzymywany.Serdecznie wszystkim polecam Pozdrawiam.

Monika&Norbert
Posty: 18
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 15:46

Post autor: Monika&Norbert »

Nas napewno bardzo zainteresowała propozycja z mozliwością korzystania z opcji DC+ . Z takiej sieci korzystamy obecnie również na osiedlu kosmonautów, i nie kryję iż brak DC będzie dla nas straszną stratą :( ... więc jeśli tylko istnieje szansa na DC i stabilne łącze (Tibia :) )
to napewno ta propozycja będzie dla nas interesująca :D

Pozdrawiamy :) :)

Tomek79
Posty: 142
Rejestracja: środa, 7 grudnia 2005, 11:31
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Post autor: Tomek79 »

Witam wszystkich,
co do wyżej wymienionego rozwiązania to internet od Grzegorza daje Wam wszystkim lepsze i dużo większe możliwości nie mówiąc tylko od łączach Tepsy typu DSL 15 Mega gdyż mówimy tu o "symetryku" 10 na 10 z możliwością zwiększenia. Pamiętajcie, że awarię będą zawsze ale to, że sieć jest na miejscu pozwoli je szybko usunąć. Dlatego ja jestem za podłączeniem sieci od Grzegorza bo wiem, że ta sieć "chodzi" do tego na bardzo profesjonalnym sprzęcie i systemach. Co do hub-a DC to powstanie on oczywiście tylko po podłączeniu większej ilości użytkowników np. po podłączeniu już 2-do bloku. Bez względu na co się zdecydujecie i tak Internet będzie, bo to od Was zależeć będzie jakiego Providera wybierzecie (może ich być kilku w budynku). Według mnie lepiej dla Nas i dla całej sieci było by mieć jednego ale zrobicie jak uważacie.

Awatar użytkownika
DeXteR
Posty: 21
Rejestracja: piątek, 16 lutego 2007, 16:29
Lokalizacja: Myślibórz

Post autor: DeXteR »

No dobrze, ale w jakiej cenie byłby taki internet?

COOL
Posty: 67
Rejestracja: środa, 15 lutego 2006, 15:14
Kontakt:

Pytania do potencjalnych dostawców

Post autor: COOL »

Śledząc tego posta dochodze do wniosku, że mimo ofert i próby wytłumaczenia kto co oferuje i tak dalej nie wiadomo o co chodzi.
Faktem jest, że chyba większość mieszkańców będzie chciała mieć internet.
Domyślam się również, że nie wszyscy na osiedlu są profesjonalnymi informatykami :)(włączając mnie) i dla nas ważne jest głównie, zeby internet działał i za ile.
Proponuję, aby wszyscy potencjalni providerzy odpowiedzieli na kilka podstawowych pytań takich jak:
1. Typ połączenia- (radio, kabel),
2. Wielkość transferu/s dla jednego odbiorcy (nie na blok, klatke) + Cena dla poszczególnych prędkości- (brutto),
3. Czy są jakieś limity transferu miesięcznego :twisted:
4. Dodatkowe bonusy-korzyści.
I bardzo prosze pisać po "polsku" bez specjalistycznych słówek :wink:
Wtedy będziemy mieli klarowną sytuację.
Mam nadzieję, ze dostawcy są odważni i wpiszą ceny a nie będą czekać dopiero jak konkurencja się określi. :?:
Pozdrawiam

sally
Posty: 1
Rejestracja: sobota, 24 marca 2007, 23:57

Post autor: sally »

Birds napisał, że Jego firma zajmuje się między innymi instalacjami sieci, podał kontakt na: [email protected]
Wywnioskowałam, więc że na stronie firmy http://www.aizone.pl/ uzyskam nieco więcej informacji... a tu niestety nie ma nic (poza namiarami)
Miło by było cokolwiek więcej wiedzieć. :?

Algirdas
Posty: 16
Rejestracja: wtorek, 27 grudnia 2005, 15:44

Post autor: Algirdas »

Proponuje odwiedzić stronę http://www.ikatel.pl albo zadzwonić.
Jest to największy dostawca internetu w Siechnicach.
Wszystkie informacje można uzyskać pod tel.071-329-17-32 od pon-piątku w godz. 9-17. Cennik na stronie.

Awatar użytkownika
ryniu5
Posty: 60
Rejestracja: czwartek, 10 sierpnia 2006, 08:39
Lokalizacja: Kępno
Kontakt:

Post autor: ryniu5 »

Odwiedziłam stronkę IKATEL (a najbardziej cennik) i stwierdzam, że ceny za internet są dość wysokie żadnych promocji no i za poszczególne usługi też ceny są niczego sobie. Nie jestem znawcą internetu ale sama opłacam teraz internet. Na Psim Polu internet chula za 56 zł ale 1 Mb no i podłączenie 1 zł. było i opłata przez 3 miechy też za 1 zł.
(Firma chyba LANnet)
:arrow: :arrow: :arrow:

Awatar użytkownika
DeXteR
Posty: 21
Rejestracja: piątek, 16 lutego 2007, 16:29
Lokalizacja: Myślibórz

Post autor: DeXteR »

Po wstępnych obliczeniach, to jeżeli chcemy umowę na czas nieokreślony stawki wzrastają o 10 zł każdego miesiąca, przy założeniu, że internet będziemy mieć dwa lata. Wiadomo stawki są takie, żeby pakować się w takie coś na 2 lata. Nie jest to fajne!

Druga rzecz: serwisowanie. "Nasz pracownik będzie w szybkim czasie na miejscu" - za 50 zł. To jakaś kpina? Nie wszyscy od razu znają się tak na sieciach, żeby stwierdzić, czy to wina ich komputera, czy sieci. Nie będziemy przecież przeinstalować systemu, bo coś nie działa. Karać za takie coś, że klient ma problemy to wielka przesada. W TP S.A. dzwonię na niebieską linię i pracownik miłym i sympatycznym tonem głosu mówi mi co może być źle, ew. przyjeżdżają na miejsce za DARMO!!! Takie coś jak 50 zł za serwis było w DeGeneracji (może ktoś wie, ale jak nie to polecam, genialna strona BYŁYCH klientów Generacji http://twoja.generacja.be/ ). Proponuję poczytać zanim zaczniecie się pakować w "małe firemki". Ciągle były przerwy w dostawie (np. 17 godzin), a nie zwracali za to kasy, bo nie osiągnęło to 24 godzin, a serwis też tak wyglądał, że jeżeli stwierdzą, że to nie ich winy to trzeba zapłacić 50 zł.

Żona mi mówi, że starczy tego eseju, ale ja uważam, że o takim czymś trzeba wspomnieć. Nie wiem jakiej konkurencji boją się takie firmy. TPsy? Bo zarabianie na serwisowaniu i zakładaniu internetu za 250 zł to lekka przesada. Nawet DC HUB mnie nie skusi. Owszem łącze jest mega szybkie (nawet 3MB/s) ale za jaką cenę?? Zawsze mogę poczekać na emula 3 dni i mam to samo! Poza tym policja kontroluje takie firmy, z HUBami osiedlowymi.

Gdyby oferta była korzystniejsza niż TPsa to jestem za. Ale na razie mówię NIE (żona ma też :) ).

ODPOWIEDZ