Czy fototapeta to dobry wybór

Sami o sobie, czyli kim są i czym się interesują mieszkańcy Siechnic
triss
Posty: 114
Rejestracja: poniedziałek, 4 maja 2015, 12:53
Kontakt:

Czy fototapeta to dobry wybór

Post autor: triss »

Nie chcę robić gładzi w salonie ale zastanawiałam się czy połozyc tam fototapete. Czy można tym zakryć krzywe ściany?

amma
Posty: 82
Rejestracja: środa, 3 czerwca 2015, 08:38

Re: Czy fototapeta to dobry wybór

Post autor: amma »

I to bardzo skutecznie. Sama również nie chciałam za bardzo kłaść gładzi na ścianach bo jest to spory remont oraz spory koszt. Zamówiłam fototapetę w internecie. Na początku szukałam trochę w sklepach w okolicy ale jest niewielki wybór wzorów oraz większość fototapet jest papierowych tak więc nie jest to dobry sort ....

Zerknij sobie na fototapety na wymiar tutaj - na stronie zamawiałam fototapetę dla siebie. Byłam bardzo zadowolona z jakości wykonania. Jest tam spory wybór wzorów oraz jest możliwość wydrukowania fototapety z Twojego własnego zdjęcia ( rozwiązanie raczej dla osób z większą fantazją.....).

Kasienka90
Posty: 5
Rejestracja: środa, 13 stycznia 2016, 13:26

Re: Czy fototapeta to dobry wybór

Post autor: Kasienka90 »

Nie byłabym taka pewna, żę fototapeta zakryje krzywe ściany. Moim zdaniem mimo, że zakleisz nią ścianę to krzywości i tak na niej wyjdą. Lepiej poczekać odłożyć trochę pieniędzy i zaszpachlować ją na nowo. Chyba, że nie będzie przeszkadzało Ci codziennie towarzystwo owej krzywizny ;)

olena25
Posty: 1
Rejestracja: środa, 13 stycznia 2016, 13:39

Re: Czy fototapeta to dobry wybór

Post autor: olena25 »

Właśnie fototapety super maskują niedoskonałości ścian, a szczególnie fototapety winylowe na flizelinie. Kupiłam taką w sklepie http://www.redro.pl i nie muszę już znosić widoku tych źle zaszpachlowanych ścian. Dodam jeszcze, że fototapetę dałam radę położyć SAMA(!!!), a szpachlowania i szlifowania bym się w życiu nie podjęła. :mrgreen:

AntekBolo
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 15 stycznia 2016, 09:44

Re: Czy fototapeta to dobry wybór

Post autor: AntekBolo »

Położenie fototapety daje fajny efekt na chwile, po czasie znudzi nam się i czeka nas zrywanie tapety. Do tego brudzi się tapeta bardziej. W rezultacie czeka nas taki sam remont jak przy kładzeniu gładzi. Zdecydowanie polecam położyć gładź i mieć spokój.

masun
Posty: 35
Rejestracja: sobota, 17 października 2015, 11:59
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Czy fototapeta to dobry wybór

Post autor: masun »

triss pisze:Nie chcę robić gładzi w salonie ale zastanawiałam się czy połozyc tam fototapete. Czy można tym zakryć krzywe ściany?
Jeśli masz krzywe ściany to tylko fototapeta strukturalna np. na podkładzie fizelinowym jest w stanie uczynić te krzywizny mniej widocznymi. Takie fototapety możesz zakupić w wybranym rozmiarze w sklepie http://bluecanvas.pl/12-fototapety. Na gładkiej fototapecie widoczne będą wszystkie nierówności na ścianie.

kkatiaa90
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 19 lutego 2016, 11:44

Re: Czy fototapeta to dobry wybór

Post autor: kkatiaa90 »

Bardzo dobry, ja mam u siebie i bardzo polecam fototapety, super się utrzymują w czystości i pięknie wyglądają! :)

Eva84
Posty: 1
Rejestracja: sobota, 8 sierpnia 2015, 09:11

Re: Czy fototapeta to dobry wybór

Post autor: Eva84 »

Mysle, ze fototapety sa dzisiaj na czasie. Poza tym, wygladaja pieknie.
Dlugo nie moglismy zdecydowac sie na tapety. Przypadkowo trafilismy na strone https://uwalls.pl/. Niedrogo i duzy wybor. Jestesmy bardzo zadowowoleni!

werciaL44
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 9 sierpnia 2016, 08:38
Kontakt:

Re: Czy fototapeta to dobry wybór

Post autor: werciaL44 »

Moim zdaniem fototapeta to świetne rozwiązanie. Modna, na czasie a dobrze dobrana fototapeta nadaję wnętrzu klimat.

nigdziebadz
Posty: 187
Rejestracja: czwartek, 29 maja 2014, 09:28

Re: Czy fototapeta to dobry wybór

Post autor: nigdziebadz »

A to moim zdaniem to rozwiązanie jest akurat trochę kiczowate. Ja bym się nigdy nie zdecydowała na fototapetę.

kokos
Posty: 100
Rejestracja: poniedziałek, 15 sierpnia 2016, 15:14

Re: Czy fototapeta to dobry wybór

Post autor: kokos »

A dlaczego nie? fototapety to dobry pomysł, tylko muszą być odpowiednio dobrane.

kon-ewka
Posty: 6
Rejestracja: środa, 5 października 2016, 10:57

Re: Czy fototapeta to dobry wybór

Post autor: kon-ewka »

Miałam właśnie taki dylemat w związku z urządzaniem własnego mieszkania. Uparłam się na fototapetę w salonie - jest tam wielka pusta ściana działowa, na którą nie miałam pomysłu. Ostatecznie mąż odwiódł mnie od tego pomysłu, bo niestety (znając mnie) będziemy dość często robić małe przemeblowania, a po takiej rewolucji wybrana przeze mnie grafika mogłaby nie pasować. Dlatego stanęło na bardziej neutralnym rozwiązani. Fototapeta nadal jest w mojej głowie, ale może w jakimś innym miejscu. Teraz rozumiem, że powinna być ona bardzo dobrze przemyślana, bo wystarczy zmiana koloru w pokoju i zdjęcie może już przestać się nam podobać.

Kajtek
Posty: 14
Rejestracja: wtorek, 8 listopada 2016, 12:20

Re: Czy fototapeta to dobry wybór

Post autor: Kajtek »

A może coś jak szkło z grafiką? Podobne w sumie do fototapety, ale zdecydowanie większa wytrzymałość. Wzory są piękne i możesz wybrać praktycznie każdy motyw, tyle możliwości. Coś takiego jak tutaj: http://www.rkglass.pl/grafika-na-szkle

cesia
Posty: 7
Rejestracja: sobota, 31 grudnia 2016, 20:58

Re: Czy fototapeta to dobry wybór

Post autor: cesia »

W salonie fototapeta będzie jak najbardziej pasować, jeśli chcesz ukryć nierówne ściany to przy odpowiednim wzorze fototapety będzie to również możliwe. Mi podobają się fototapety w stylu folk znalazłam takie w sklepie lotari.pl

ODPOWIEDZ