Czy kupować mieszkanie w Siechnicach?

Dyskusje mieszkańców osiedla
Awatar użytkownika
JarzębiNowy
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek, 19 września 2011, 15:57

Re: Czy kupować mieszkanie w Siechnicach?

Post autor: JarzębiNowy »

Tak się spieracie z założycielką tego wątku (i słusznie, bo znam Jagodno, ale wolę Siechnice, do których świadomie przeprowadziłem się z Wrocławia), ale nikt nie zwrócił uwagi, że wątek ten wygląda tak, jakby założył go deweloper z Jagodna, aby zareklamować swoje i ściągnąć tam ludzi. Jest jeszcze druga możliwość - założycielka tematu kupiła mieszkanie na Jagodnie, ale teraz chce je sprzedać, więc reklamuje Jagodno. :)

Pozdrawiam mieszkańców miasta Siechnice i całej gminy.

mausus
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 13 listopada 2014, 22:12

Re: Czy kupować mieszkanie w Siechnicach?

Post autor: mausus »

Marta...lepiej powiedz jakie chodniki macie w tym Jagodnie i jak dotrzeć na przystanek autobusowy:) u nas w Siecjnicy w centrum wszedzie sa chodniki :)

pozdrawiam

kiara30
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 18 czerwca 2015, 06:10

Re: Czy kupować mieszkanie w Siechnicach?

Post autor: kiara30 »

zależy, czy się chce tam mieszkać, bo później może być trudno sprzedać ;-)

rita
Posty: 59
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 22:57

Re: Czy kupować mieszkanie w Siechnicach?

Post autor: rita »

Zwłaszcza że coraz częściej śmierdzi wieczorami, masakra, nie da się spać przy otwartym oknie. I do wyboru w takie upały jest: czy spać w zaduchu czy w smrodzie :/ nie wiem, chyba od oczyszczalni tak jedzie :/

Awatar użytkownika
katarzynah1987
Posty: 124
Rejestracja: wtorek, 20 sierpnia 2013, 09:05
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Re: Czy kupować mieszkanie w Siechnicach?

Post autor: katarzynah1987 »

Ale ewidentnie nie wszędzie, bo nas jeszcze "nie doleciało". Generalnie, we Wrocławiu smród spalin, przynajmniej w centrum czy śródmieściu (pewnie na obrzeżach mniej), więc wszędzie może być zawsze coś nie tak. My kupiliśmy tu mieszkanie, bo nie ukrywam we Wrocławiu ceny nas ścięły z nóg. Ale nie żałujemy, aczkolwiek mammy nadzieję, że kieeeedyś z mieszkania przeniesiemy się do małego domku i wtedy chętnie zostalibyśmy w Siechnicach lub okolicy. :)

siechniczka
Posty: 45
Rejestracja: wtorek, 11 czerwca 2013, 08:13

Re: Czy kupować mieszkanie w Siechnicach?

Post autor: siechniczka »

marta_j pisze:Gdybym kupiła mieszkanie w Siechnicach, nie musiałabym w ogóle brać kredytu. Wolałam jednak Jagodno i mam ten kredyt na 5 lat.
Mamy Ci pogratulować czy zazdrościć? Po co w ogóle pisać takie coś.

Niestety Twoje posty odebrałam (pewnie jak większość) bardzo negatywnie i faktycznie jak ktoś napisał wcześniej - całe szczęście, że tu nie mieszkasz i nie jesteś m.in. moją sąsiadką. Miłego życia na Jagodnie.

express
Posty: 49
Rejestracja: poniedziałek, 20 lipca 2015, 20:56

Re: Czy kupować mieszkanie w Siechnicach?

Post autor: express »

czy warto? nie wiem w tym roku poważnie daje się smród z oczyszczalni - ponoć ta przy strefie miała być likwidowana a rozbudowywana ta między radwanicami a siechncami, woda - tragedia a można byłoby podłączyć się pod wodociągi Wrocka ale to chyba niemożliwe z powodu spółki miejskiej od wodociągów pewnie stanowiska i jest gdzie upchnąć dług a poza tym chyba wzrósł podatek fortum od pół wodonośnych, elektrociepłownia - często wypuszcza nadmiar pary w środku nocy budząc całą miejscowość, na plus duża baza usługowa, tereny zielone/trasy rowerowe, dobrze uzbrojony teren, tereny / obiekty sportowe, rozbudowywane drogi, tworzony rynek - z otoczenia a minus dałbym budynek stacji kolejowej w opłakanym stanie (pewnie lepszym byłaby wiata zamiast niego), ludzie - tubylcy" w zdecydowanej większości świetni m

EKG
Posty: 45
Rejestracja: poniedziałek, 26 stycznia 2015, 20:27

Re: Czy kupować mieszkanie w Siechnicach?

Post autor: EKG »

a gdzie dokładnie jest ta smrodząca oczyszczalnia? :>

mirek_41
Posty: 2
Rejestracja: środa, 2 grudnia 2015, 11:20

Re: Czy kupować mieszkanie w Siechnicach?

Post autor: mirek_41 »

Ja mam rodziców w Siechnicach i powiem szczerze, że kocham tu być, ale nie wyobrażam sobie mieszkać tu na stałe. Teraz kupiłem mieszkanie we centrum Wrocka. Ofert na nowe mieszkania na sprzedaż wrocław jest od grona, ale i tak było ciężko znaleźć coś dobrego. Co wami kieruje, że chcecie tu zostać, tak z ciekawości pytam?

express
Posty: 49
Rejestracja: poniedziałek, 20 lipca 2015, 20:56

Re: Czy kupować mieszkanie w Siechnicach?

Post autor: express »

bliskość Wrocka w szczególności wschodniej części gdzie pracuję od przeszło 20 lat (WOW), bliskość terenów zielonych a jednocześnie podstawowa oferta usługowa w miejscu zamieszkania (fryzjer, dentysta, sklepy, mech. sam., etc), brak tłumów i mega korków, mieszkaliśmy we wrocku ale to dobre gdy się ma 20-30 kilka lat

rita
Posty: 59
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 22:57

Re: Czy kupować mieszkanie w Siechnicach?

Post autor: rita »

Ja żałuję,że wybrałam Siechnice. Dojazdy do Wrocławia są kiepskie, zwłaszcza dla rowerzystów, no bo dla kierowcow to wiadomo :/, autobusy przepełnione, jeszcze ten smród wieczorem, znowu się zaczął :/ odradzam

Sumire
Posty: 86
Rejestracja: środa, 28 maja 2014, 12:46

Re: Czy kupować mieszkanie w Siechnicach?

Post autor: Sumire »

Moim zdaniem lepiej opłaca się kupić mieszkanie we Wrocławiu. Nie tak dawno przeczytałam taki artykuł: http://kochamczytac.pl/nowe-mieszkania-we-wroclawiu-top-5-nowe-inwestycje-deweloperow/ i sama zastanawiam się nad wyborem jakiegoś przyjaznego rodzinie osiedla. Liczy się dla mnie komfort i to, by było blisko do centrum.

galbeto
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 26 września 2017, 08:10
Kontakt:

Re: Czy kupować mieszkanie w Siechnicach?

Post autor: galbeto »

według mnie to się nie opłaca

boddekk
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 27 października 2017, 16:12
Kontakt:

Re: Czy kupować mieszkanie w Siechnicach?

Post autor: boddekk »

Dzień dobry, nie warto kupować kota w worku i nie da się ukryć, że sprzedający mieszkania sporo oszukują. Piękny blok okazuje się zrujnowany, a okazyjne lokum posiada dożywocie dla babci. To nic nowego, dlatego ja korzystam z homescanner.pl To fajny, nowy serwis, w którym możesz zamówić raport o nieruchomości. Pracownicy robią zdjęcia mieszkania, całej okolicy, dokładnie opisują odległość do infrastruktury, komunikacji miejskiej i wszystko, co może Cię interesować. Rozmawiają nawet z sąsiadami. Dla mnie dowiedzieli się, że mieszkanie ma dług w spółdzielni.

ODPOWIEDZ