Witaminy, suplementy, ...

Sami o sobie, czyli kim są i czym się interesują mieszkańcy Siechnic
kornelia
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 6 stycznia 2014, 23:37

Witaminy, suplementy, ...

Post autor: kornelia »

Chciałam poznać wasze zdanie na temat witamin i suplementów różnego rodzaju- czy stosujecie takie preparaty,jeśli tak to jakie. Ostatnio zauważylam u siebie objawy niedoboru witaminy B5, przynajmniej na podstawie tego co tutaj pisze http://www.doz.pl/zdrowie/h1206-Witamina_B5_kwas_pantotenowytutaj. Dlatego zainteresował mnie w ogóle temat witamin i suplementów i jestem ciekawa jak wy podchodzicie do tej sprawy. Czy waszym zdaniem warto stosować jakieś tabletki, czy po prostu odpowiednia dieta wystarczy.

przezorny
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 9 lutego 2014, 18:50
Lokalizacja: PODBESKIDZIE - Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Witaminy, suplementy, ...

Post autor: przezorny »

Witam. Modne są teraz witaminy- właśnie magnez i witamina B5. One są potrzebne na pewno. najważniejsze jest odpowiednie odżywianie!!!!! Uprawiać sport dla zdrowia. Nie być otyłym, bo to szkodzi zdrowiu. Wszystkiego najlepszego życzę.......

Rena
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 15 lutego 2014, 15:26

Re: Witaminy, suplementy, ...

Post autor: Rena »

Najlepiej lekarza zapytać, bo witaminy też w nadmiarze szkodzą.

Awatar użytkownika
werika
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek, 7 kwietnia 2014, 11:02

Re: Witaminy, suplementy, ...

Post autor: werika »

Chyba najlepiej dobrać sobie u lekarza witaminy, zrobić badania, zobaczyć czego brakuje. I przede wszystkim zażywać świeżego powietrza, uprawiać sport, dobrze spać:) Na pewno efekty będą.

oyster1
Posty: 7
Rejestracja: wtorek, 8 kwietnia 2014, 12:55

Re: Witaminy, suplementy, ...

Post autor: oyster1 »

Unikam wszelkich suplementow jak ognia.
Podobno branie ich "rozleniwia" organizm, ktory przyestaje je przyswajac z jedzenia.

nigdziebadz
Posty: 187
Rejestracja: czwartek, 29 maja 2014, 09:28

Re: Witaminy, suplementy, ...

Post autor: nigdziebadz »

Też jestem im przeciwna, aczkolwiek głównie dlatego, że uważam, że przy zróżnicowanej diecie nie są one w ogóle potrzebne.

Awatar użytkownika
busy
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek, 13 października 2014, 22:53

Re: Witaminy, suplementy, ...

Post autor: busy »

Ja staram się przyjmować witaminy regularnie, a już zdecydowanie polecam robić to w okresie jesienno-zimowym, kiedy, jak wiadomo, najwięcej osób choruje. Witaminki staram się kupować w trakcie promocji, żeby było taniej. Najlepszą ofertę ma zazwyczaj apteka internetowa ale w ogóle mi to nie przeszkadza. Witaminy i tak zamawiam raz na kwartał albo nawet rzadziej, to takie większe zamówienie - mam pięcioosobową rodzinę - pozwala na naprawdę sporą oszczędność

Jessie
Posty: 12
Rejestracja: poniedziałek, 15 grudnia 2014, 20:16

Re: Witaminy, suplementy, ...

Post autor: Jessie »

Ja tam wolę naturę. Łykanie tabletek i innych chemicznych specyfików, to nie dla mnie. Poza tym, takie naturalne rzeczy dużo lepiej się przyswajają. W moim przypadku akurat sprawdza się herbata. Każda ma jakieś zdrowotne właściwości i w zasadzie nie ma dolegliwości, której nie można byłoby zwalczać za pomocą konkretnego gatunku herbaty. Należy też działać profilaktycznie. Np. herbata z pokrzywy, ma mnóstwo witamin i minerałów, wpływa więc pozytywnie nie tylko na zdrowie, ale też na kondycję włosów, paznokci, etc. []
Ostatnio zmieniony niedziela, 18 grudnia 2016, 22:02 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: nar. reg.

nsacz
Posty: 3
Rejestracja: środa, 17 grudnia 2014, 10:34
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Witaminy, suplementy, ...

Post autor: nsacz »

Warzywka, owoce jak najmniej przetworzone ...

mariusz1987
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 19 grudnia 2014, 09:28
Kontakt:

Re: Witaminy, suplementy, ...

Post autor: mariusz1987 »

A powiedzcie mi czy te suplementy i odzywki dla sportowców w ogóle coś pomagaja ?

Marian4
Posty: 2
Rejestracja: sobota, 28 lutego 2015, 12:36

Re: Witaminy, suplementy, ...

Post autor: Marian4 »

Ja ostatnio po wizycie u pulmonologa (męczył mnie kaszel) musiałem odstawić na parę dni witaminki jaki brałem, bo takie dostałem zalecenie - dlaczego nie wiem. No ale lekarz chyba wie lepiej. Po 14 dniach mam zacząć dalej brać moje witaminki.

nigdziebadz
Posty: 187
Rejestracja: czwartek, 29 maja 2014, 09:28

Re: Witaminy, suplementy, ...

Post autor: nigdziebadz »

Przyznam, że ostatnio zaczęłam brać BCAA, ale to dlatego, że bardzo intensywnie trenuję.

joanna.trzmielewska
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 19 lutego 2015, 23:46

Re: Witaminy, suplementy, ...

Post autor: joanna.trzmielewska »

Ja też biorę BCAA z glutaminą, do tego WPC, uzupełniam też omega 3, magnez i potas oraz kolagen. Przy intensywnych treningach jest to wskazane :)

kalinka
Posty: 66
Rejestracja: czwartek, 16 kwietnia 2015, 10:43

Re: Witaminy, suplementy, ...

Post autor: kalinka »

Staram się dostarczać organizmowi witaminy poprzez odpowiednią dietę ;)

ODPOWIEDZ