wybory samorządowe 2014 - okręg nr 6

Dyskusje mieszkańców osiedla
TomaszWysocki
Posty: 1
Rejestracja: środa, 12 listopada 2014, 17:51

wybory samorządowe 2014 - okręg nr 6

Post autor: TomaszWysocki »

Dzień Dobry Państwu,
Chciałbym przedstawić swoją kandydaturę na Radnego Miasta i Gminy Siechnice i zaprosić do przeglądnięcia strony internetowej http://jerzyfitek.pl/index.php/kandydaci-do-rady-gminy/tomasz-wysocki.
Jednocześnie pozostaje do Państwa dyspozycji i postaram się odpowiedzieć na wszystkie ewentualne pytania.
Mam nadzieje, że uda mi się do każdego z Państwa dotrzeć w dniu jutrzejszym i przedstawić swój program osobiście.
Zachęcam do uczestnictwa w wyborach samorządowych w dniu 16 listopada.

Tomasz Wysocki

Jerzy Fitek
Posty: 83
Rejestracja: poniedziałek, 3 listopada 2014, 23:51

Re: wybory samorządowe 2014 - okręg nr 6

Post autor: Jerzy Fitek »

Ja również zapraszam do zapoznania się z moją stroną internetową www.JerzyFitek.pl.
Zawarte tam są wszystkie informacje o programie wyborczym KWW Gmina Siechnice w XXI wieku oraz o wszystkich kandydatach na : burmistrza i radnych Rady Miejskiej.
Zapraszam również wszystkich do udziału w wyborach 16 lisyopada 2014 roku. Wybierzmy najlepszych.
Pozdrawiam Jerzy Fitek - kandydat na burmistrza.

bonawentura
Posty: 67
Rejestracja: sobota, 14 marca 2009, 20:42

Re: wybory samorządowe 2014 - okręg nr 6

Post autor: bonawentura »

A ja zapraszam do przypomnienia sobie Jak Pan Jerzy Fitek potraktował mieszkańców osiedla.
No ale przecież, łatwiej dogadzać deweloperowi niż mieszkańcom, bo co mieszkańcy mogą zaoferować?
Czyżby już nikt nie pamiętał, co się działo i za czyim przyzwoleniem?

Proszę mi powiedzieć jak to jest możliwe, żeby jeden i ten sam urzędnik:
- wydawał decyzje urzędowe
- mógł odrzucić skargę złożoną na owa decyzję

Jak można było nie widzieć hałd składowanych śmieci śmieci?

Jak można było przejąc drogę wewnętrzną osiedla w ostatnich godzinach urzędowania?

Jerzy Fitek
Posty: 83
Rejestracja: poniedziałek, 3 listopada 2014, 23:51

Re: wybory samorządowe 2014 - okręg nr 6

Post autor: Jerzy Fitek »

Bonawentura; Ja żadnych decyzji o Zielonym Pagórku nie wydawałem. To Pan Uszak wystosował decyzję, w której umorzył wszczęte postępowanie w sprawie składowania odpadów.

Co do drogi : Gmina przyjęła (zgodnie z prawem) darowiznę odcinka uzbrojonej drogi (chodniki, asfalt, itp.) osiedlowej, która łączyła dwie inne. Po nich porusza się ruch publiczny. Jedyny koszt to kwestia jej zarządzania (odśnieżanie itp.). Drogę podobną do tej, Pan Uszak nie przejął, przez co została ona sprzedana właścicielom mieszkań – teraz jest drogą prywatną, z której inne osoby nie mogą korzystać.

bonawentura
Posty: 67
Rejestracja: sobota, 14 marca 2009, 20:42

Re: wybory samorządowe 2014 - okręg nr 6

Post autor: bonawentura »

Decyzji nie wydawał Pan? No mandatów, ani działań przeciwko deweloperowi oczywiście, że nie, wręcz przeciwnie, w końcu kolegi Pan by nie skrzywdził.
Parking pod oczyszczalnia i brak drogi dojazdowej też, Panu nie przeszkadzał, a ewentualne wydzierżawienie gruntu pod chodnik, który miał zostać pokryty przez wspólnoty (NIEZGODNE Z PRAWEM) i przez dewelopera jest istna kpiną.
Może ktoś podeśle skany odpowiednich pism podpisanych przez Pana Fitka dotyczących naszego osiedla.


Przejęta droga po pierwsze nie jest asfaltowa, po drugie, nie łączy dwóch drug gminnych, po trzecie koszty to naprawy drogi, ponieważ jakość jej wykonania nie należy do najwyższych -
Czyżby nie wiedział Pan co zostało przejęte? Jakoś mnie to nie dziwi, trzeba było się spieszyć, wtedy tylko parę godzin zostało..
Co za bzdury Pan wypowiada?
1. Jaka drogę AlfaAkt chciał teraz przekazać? Tutaj nie ma żadnej innej drogi! jest 10 metrów zjazdu z Grabskiego, które umożliwiało przejazd do okoła budynku, NIC WIĘCEJ!
2.
została ona sprzedana właścicielom mieszkań
których? bardzo ciekawe, bo nawet działka pod drogę nie została jeszcze wydzielona, a mieszkania nie maja właścicieli bo się nie sprzedały, cześć za to jest "wydzierżawiona" na podstawie umowy ze Spółdzielnią Mieszkaniową :lol:

Pisze Pan o sprawach znanych ze słyszenia od kolegi - dewelopera, a jaki jest stan faktyczny?
Może ruszył by Pan chociaż teraz 4 litery i zobaczył stan faktyczny, bo za czasów Pańskiego panowania miał PAN nas głęboko w poważaniu.
W czym Pan nam pomógł?
Na które zgłoszenie zareagował?
Czemu odrzucił Pan jako wicestarosta zaskarżenie Pańskiej decyzji wydanej jako Wójt?

Awatar użytkownika
bart21
Posty: 52
Rejestracja: wtorek, 19 stycznia 2010, 21:00

Re: wybory samorządowe 2014 - okręg nr 6

Post autor: bart21 »

no pan Fitek oczywiście postępowania oficjalnie nie umorzył, bo się toczyło jeszcze parę ładnych miesięcy - ale kolegę poinformował o kontroli... (składających wniosek już nie...) Kolega wywiózł 32 tony śmieci w ciągu 2-3 tyg :). wcześniej nie mógł bo przeszkadzała zalegającą pokrywa śnieżna... Coś ta historia panie Fitek się nie klei...

z drogą naszą tak samo - droga którą pan przejął, łączy Staszica ze... Staszica :). Łącznik do Grabskiego nie jest własnością gminy, o ile się nie mylę :), ten od strony Ciepłowniczej. Po drugiej stronie kolega pana Fitka własnie zablokował przejazd i będzie tam parking.... To proszę nam tu teraz wyjaśnić jaki sens miało to przejęcie - jakie korzyści z tego ma gmina ??

I na koniec - nieszczęsny parking skandynawski - jak pamiętam - był pomysł na chodnik z wkładem Wspólnot w bliżej nieustalonej kwocie, a co do bezpieczeństwa - to patrole sąsiedzkie :)

Czy dalej pan Fitek chce rozmawiać z mieszkańcami osiedla o swoich dokonaniach nie tylko na naszym podwórku ?? Myślę, że czas na solidny rachunek sumienia (jak słyszałem jest pan praktykującym katolikiem), spowiedź i jako pokutę - wycieczka w jedna stronę - jak najdalej od Ratusza w Siechnicah....

Awatar użytkownika
akcjapagorek
Posty: 115
Rejestracja: wtorek, 29 grudnia 2009, 20:50

Re: wybory samorządowe 2014 - okręg nr 6

Post autor: akcjapagorek »

Jerzy Fitek pisze:Bonawentura; Ja żadnych decyzji o Zielonym Pagórku nie wydawałem. To Pan Uszak wystosował decyzję, w której umorzył wszczęte postępowanie w sprawie składowania odpadów.

Oj Panie Jurku- nos panu od tego zdania urośnie...
Obrazek

Specjalnie dla Pana- skan pisma, które podpisał Pan jako Burmistrz dnia 29.03.2010 (podpis na dole się słabo zeskanował ale spokojnie- mam oryginał, jak się Pan nie przyzna do podpisu- zeskanuję jeszcze raz)

Obrazek


Ach ta sroga kara dla Dewelopera za ~32 tony śmieci. Poniżej zdjęcia ,,posegregowanych materiałów budowlanych" które mieszkańcy mogli spotkać na terenie budowy...
Obrazek

Obrazek

Jerzy Fitek pisze: Co do drogi : Gmina przyjęła (zgodnie z prawem) darowiznę odcinka uzbrojonej drogi (chodniki, asfalt, itp.) osiedlowej, która łączyła dwie inne. Po nich porusza się ruch publiczny. Jedyny koszt to kwestia jej zarządzania (odśnieżanie itp.)
Super decyzja- mam zdjęcia drogi, sprzed jej przejęcia- była w doskonałym stanie, istny rarytas dla Gminy. Firma Alfaakt (dla przypomnienia- kolega ze studiów Pana Groma) pewnie ,,płakał jak oddawał".

Obrazek
Obrazek

Oj Panie Kandydacie na Burmistrza- stąpa Pan po terenie usłanym zakopanymi odpadami budowlanymi i zapisami miejscowego planu zagospodarowania, uchwalonymi z korzyścią dla dewelopera za Pana Kadencji.
Akcja Pagórek, mieszkańcy Staszica, Grabskiego, Ciepłowniczej- ciepło Pana pozdrawiają i dziękują za taki styl rządzenia.
Propaganda VS Dokonania ?- no tu propagandy nie ma, tego Pan dokonał za swojej kadencji...

PS. a może link do video z filmiku o śmieciach? :wink:

Awatar użytkownika
Smok
Posty: 32
Rejestracja: środa, 12 marca 2014, 10:23

Re: wybory samorządowe 2014 - okręg nr 6

Post autor: Smok »

Dajmy Burmistrzom gumowce i łopaty ,
niech latają po budowach pilnować każdego nieuczciwego dewelopera !!
Dajmy Burmistrzom kastety, niech łapią złodziei samochodów i aparaty niech im robią zdjęcia !
Dajmy też Burmistrzom żelazka,
aby mieszkańcy ich Gmin nie biegali w pomiętych koszulach..
Bull shit..

Gumiś obserwator
Posty: 23
Rejestracja: niedziela, 2 listopada 2014, 23:15

Re: wybory samorządowe 2014 - okręg nr 6

Post autor: Gumiś obserwator »

Panie akcjapagórek - to obciach że znowu pompuje Pan sprawę ze śmieciami i deweloperami .
Pański przyjaciel Uszak podpisał dokument stwierdzający umorzenie postępowania wobec dewelopera - więc sprawy nie ma , lichy przykład.
Co do mieszkańców ulicy Ciepłowniczej to lepiej niech Pan ich nie powołuje jako popleczników bo powinni wiedzieć też o Pana manewrze finansowym w czasie bycia członkiem Rady Gminy.
Dla przypomnienia - Pan Uszak jest winien pieniądze mieszkańcom ulicy Ciepłowniczej 16-17 za zajęte tereny pod budowę ulicy Grabskiego. Sądownie są im przyznane i do dzisiaj czekają na wypłatę - tylko są trudności w wypłacie / he he he.
Ale na drugim biegunie jest fakt iż to Pan jako Radny załatwił swojej siostrze wypłatę za grunty zajęte przez Gminę poprzez uchwałę Rady Gminy - i chyba długo nie czekała na pieniądze.( spora kwota )
Więc proszę pochopnie nie podpierać się mieszkańcami którzy mogą Panu zarzucić opieszałość i prywatę w tych działaniach.
Wstyd.

Nie jest Pan taki klarowny na jakiego się lansuje.
Wydaje mi się że Pańska 4-letnia walka z jakimiś zaszłościami i tym deweloperem - to jakaś ściema polityczna. Bicie piany aby zbudować sobie lokalny kapitał polityczny i szukać w ten sposób jakiegoś poważania. Nikt ciebie za to bardziej nie pokocha.
A współmieszkańcy powinni wiedzieć co cię tak kręci - władza.
Nie wybaczą Ci tego że głosowałeś : za sprzedażą GCK -ów , sali gimnastycznej i innych obiektów majątku Gminy, za zaciągnięciem milionowych kredytów , które także obciążą mieszkańców twojego osiedla
Chyba nie pochwaliłeś się tymi dokonaniami - bo trudno o tym mówić.
Ale strzępić się nad jednym tematem to już jest naprawdę męczące.
A na koniec jak Panu się tutaj nie podoba - to proszę zamieszkać gdzieś indziej - w rajskiej okolicy bez problemów i wybuduj sobie swój dom jako deweloper i się oskarżaj o niedoróbki. Masz gwarantowane zajęcie na długi czas.

Awatar użytkownika
akcjapagorek
Posty: 115
Rejestracja: wtorek, 29 grudnia 2009, 20:50

Re: wybory samorządowe 2014 - okręg nr 6

Post autor: akcjapagorek »

Podobno nie działają skany dokumentów, upload jeszcze raz:
Decyzja Pana Fitka:
Obrazek

,,Posegregowane materiały budowlane"
Obrazek

Obrazek

Przejęta droga:
Obrazek
Obrazek

Prośba do admina o podmianę linków z poprzedniego posta.

Awatar użytkownika
akcjapagorek
Posty: 115
Rejestracja: wtorek, 29 grudnia 2009, 20:50

Re: wybory samorządowe 2014 - okręg nr 6

Post autor: akcjapagorek »

Co do odpowiedzi:
Pan Darek musi zripostować... byle jak ale musi. Pan Uszak nie jest moim przyjacielem, zwyczajnie popieram go w demokratycznych wyborach. Panu się to może podobać lub nie, ale nie może pan narzucić komuś zdania (nawet jak pan zarejestruje 100 nicków z obserwatorem w tytule), bo po to jest demokracja, że każdy decyduje jak uważa i ma do tego prawo. Nie może pan atakować ludzi, którzy mają inne zdanie, bo komuna zwyczajnie się skończyła.

O "manewrach finansowych", załatwianiu spraw siostrze, bratu, tym że mam działki na Grabskiego (dlatego ,,wybudowałem sobie tę drogę") - to taka sama prawda, jak np. to że zwolniono mnie z kogeneracji za kradzież kabla miedzianego. Panie Darku- za głoszenie takich bzdur, już raz odsyłałem autorów do video z olimpiadą w Moskwie i dziś zachęcam do obejrzenia tego filmu ponownie.

Meritum:
Panowie- prośba. Najazdy, hejty i inne pomyje to wylewajcie w jednym miejscu (wątek o nowym gospodarzu, gdzie lansujecie Pana Fitka) tu jest podforum o Zielonym Pagórku, więc nie dziwcie się, że taka tematyka się tu pojawia.
Pan Jerzy F rozpoczął dyskusję i został przyłapany na tym, że "lekko" minął się z prawdą. Nie zauważył w czasie kontroli 32 ton śmieci. Nie przeszkadzało mu to, że ktoś je wywiózł w ciągu 2ch tygodni. Za karę srogo pouczył dewelopera.
Nie zmieni tego faktu nic.
Sprawy z firmą Alfaakt (inwestor lub wykonawca dla firmy Pierwsze M) nadal są w sądzie. Usterki widać gołym okiem. Możecie pisać, zakazywać pisania, obrażać- ale to są fakty.

Kilku osobom nie podoba się to, że:
- firma Alfaakt ma procesy sądowe
- zgłosiliśmy jako wspólnoty mieszkaniowe zmiany do miejscowego planu zagospodarowania przestrzeni (zwiększenie współczynnika miejsc postojowych)

ale, żeby sąsiadowi to przeszkadzało... tego nie rozumiem.

obserwatorgminny
Posty: 99
Rejestracja: środa, 27 lipca 2011, 09:24

Re: wybory samorządowe 2014 - okręg nr 6

Post autor: obserwatorgminny »

akcjapagorek pisze:ale nie może pan narzucić komuś zdania (nawet jak pan zarejestruje 100 nicków z obserwatorem w tytule), bo po to jest demokracja, że każdy decyduje jak uważa i ma do tego prawo. Nie może pan atakować ludzi, którzy mają inne zdanie, bo komuna zwyczajnie się skończyła.
Piotrze jestem na tyle poważnym facetem,że nie ukrywam się pod innymi nickami ,a w ostatnim czasie dla podkreślenia co by nie pomylono mnie z kim innym podpisuję wypowiedzi.Proszę zapamiętać,że Zielony Pagórek nie jest tematem ,który mnie interesuje.Współpraca owszem, niestety nie za bardzo układa się demokratycznie do tego podchodząc.
Sprawy cywilne Piotrze przegrałeś, a sprawy karne jeszcze ponoć trwają i niezawisły Sąd rozstrzygnie kto ma rację w temacie ogólnie rzecz ujmując "Zielonego Pagórka".
Nie zniżę się do Twojego poziomu i nie zamierzam komentować pozostałego steku bzdur, który starasz się insynuować.
Sprawy Fitka są jego sprawami tylko nie rozumiem dlaczego te idiotyczne pytania rozwozicie po gminie na każdą debatę.

Dariusz Kliszewski

tris
Posty: 7
Rejestracja: wtorek, 25 listopada 2014, 15:40

Re: wybory samorządowe 2014 - okręg nr 6

Post autor: tris »


ODPOWIEDZ