Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
Jerzy Fitek
Posty: 83
Rejestracja: poniedziałek, 3 listopada 2014, 23:51

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: Jerzy Fitek »

Pepe31; Tak, plan budżetu powinien być upubliczniony. Pan Usak niezgodnie z prawem tego nie zrobił.

Nikogo_nie_obrazajac; Jak już wspominałem, moja sytuacja finansowa jest ustabilizowana. Na burmistrza startuję, ponieważ chcę pomóc mieszkańcom w rozwiązaniu licznych problemów.

Bronisław Czapla Zrezygnowałem z dalszego startu, ponieważ po 2010 roku działałem w powiecie wrocławskim. Przez swoją poprzednią kadencję zrobiłem bardzo wiele dla naszej gminy - teraz także mi na tym zależy.

Co do budowy ratusza - było to związane z przeniesieniem urzędu. Budowę tego budynku popierał także Pan Usak.
Ostatnio zmieniony wtorek, 25 listopada 2014, 18:35 przez Jerzy Fitek, łącznie zmieniany 1 raz.

Jerzy Fitek
Posty: 83
Rejestracja: poniedziałek, 3 listopada 2014, 23:51

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: Jerzy Fitek »

Już o 19:00 kolejna debata. Tym razem spotykamy się w Radwanicach. Na początku spotkania przedstawię plan zaczerpniętych przez gminę środków z Unii za czasów mojej kadencji. Zapraszam.

Bronisław Czapla
Posty: 51
Rejestracja: sobota, 11 października 2014, 01:32

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: Bronisław Czapla »

Jerzy Fitek pisze:Jak już wspominałem, moja sytuacja finansowa jest ustabilizowana. Na burmistrza startuję, ponieważ chcę pomóc mieszkańcom w rozwiązaniu licznych problemów.

A przynajmniej pewnej znanej grupie, która z mojej władzy od lat czerpie korzyści.
Jerzy Fitek pisze:Zrezygnowałem z dalszego startu, ponieważ po 2010 roku działałem w powiecie wrocławskim. Przez swoją poprzednią kadencję zrobiłem bardzo wiele dla naszej gminy - teraz także mi na tym zależy.
Bardzo wiele dla Gminy … i siebie i „kolegów”

Właśnie sobie przejrzałe oświadczenia majątkowe i proszę.
W 2003 Roku Pan Fitek nie ma nic (jeśli idzie o dział II pkt. 4 inne nieruchomości a w 2004 rok przybywa mu 2.1 Ha gruntów rolnych o wartości skromne 20 tyś złotych.
Jakież zaskoczenie gdy 2006 roku owe grunty zostają przeznaczone w planie zagospodarowania pod budownictwo i już ich wartość to 441 tyś zł.
A na dzień dzisiejszy choć cześć gruntów została sprzedane to wartość pozostałości 1,85 Ha to już prawie półtora miliona złotych 1 450 000 zł.
Więc rzeczywiście ma Pan z czego żyć ale nie wierzę w przypadek, że grunty nie zostały kupione z bez wiedzy że w wkrótce zmieni się ich status.
Tak klasa polityczna robi interesy. A to w mojej ocenie jest naganne. I Pańska chęć działania społecznego jest bynajmniej nie bezinteresowna jak widać.

Gumiś obserwator
Posty: 23
Rejestracja: niedziela, 2 listopada 2014, 23:15

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: Gumiś obserwator »

Moi koledzy też tak kupili ziemię i mi też proponowali zakup ale nie miałem pieniędzy.
Więc o co do garbatego pretensja - że ma proste dzieci.
Takie grunty nadal są - i możesz panie kupować do woli - i nikt tego nie zabrania.

bonawentura
Posty: 67
Rejestracja: sobota, 14 marca 2009, 20:42

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: bonawentura »

Bronisław Czapla pisze:
Jerzy Fitek pisze:Jak już wspominałem, moja sytuacja finansowa jest ustabilizowana. Na burmistrza startuję, ponieważ chcę pomóc mieszkańcom w rozwiązaniu licznych problemów.

A przynajmniej pewnej znanej grupie, która z mojej władzy od lat czerpie korzyści.
Jerzy Fitek pisze:Zrezygnowałem z dalszego startu, ponieważ po 2010 roku działałem w powiecie wrocławskim. Przez swoją poprzednią kadencję zrobiłem bardzo wiele dla naszej gminy - teraz także mi na tym zależy.
Bardzo wiele dla Gminy … i siebie i „kolegów”

Właśnie sobie przejrzałe oświadczenia majątkowe i proszę.
W 2003 Roku Pan Fitek nie ma nic (jeśli idzie o dział II pkt. 4 inne nieruchomości a w 2004 rok przybywa mu 2.1 Ha gruntów rolnych o wartości skromne 20 tyś złotych.
Jakież zaskoczenie gdy 2006 roku owe grunty zostają przeznaczone w planie zagospodarowania pod budownictwo i już ich wartość to 441 tyś zł.
A na dzień dzisiejszy choć cześć gruntów została sprzedane to wartość pozostałości 1,85 Ha to już prawie półtora miliona złotych 1 450 000 zł.
Więc rzeczywiście ma Pan z czego żyć ale nie wierzę w przypadek, że grunty nie zostały kupione z bez wiedzy że w wkrótce zmieni się ich status.
Tak klasa polityczna robi interesy. A to w mojej ocenie jest naganne. I Pańska chęć działania społecznego jest bynajmniej nie bezinteresowna jak widać.
I to jest właśnie pierwsza strona sprawy, przed emeryturą trzeba coś zadziałać.
Ja znam co najmniej cztery osoby, które zarobił dzięki "przekształceniom" za czasów Pana Fitka, są bardzo zadowoleni i czekają na powrót.

Druga strona jest następująca, tak ładnie zakończyć swoja kadencję w 2010, żeby umiejętnie zablokować, a przynajmniej mocno ograniczyć działania następcy w latach 2011-2014. I obecnie przyjść jako wybawiciel.
Bardzo przepraszam, ale w jaki sposób można było dwie ogromne inwestycje wcisnąć w zadłużony budżet gminy?
TO logiczne, że następca musi coś z tym zrobić i nie ważne co zrobi, i tak będzie dla niektórych źle.

milo
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek, 17 listopada 2014, 18:25

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: milo »

Panie Bronisławie czy mógłby Pan równie dokładnie prześledzić oświadczenia majątkowe drugiego kandydata? Począwszy od 2003 r. do 2008r. kiedy to następuje cudowny przeskok majątkowy ( wartość posiadanych dóbr znacznie przekracza zarobki).

icodalej
Posty: 108
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 15:28

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: icodalej »

Gumiś obserwator pisze:Moi koledzy też tak kupili ziemię i mi też proponowali zakup ale nie miałem pieniędzy. .... Takie grunty nadal są - i możesz panie kupować do woli - i nikt tego nie zabrania.
Widocznie nie jestem z tej samej paczki, mnie nikt nie proponował "tanich gruntów przed przekształceniem" ani nie wiem które kupić z przebitką x20. A gdybym wiedział (np. z racji obowiązków służbowych) to bym ich nie kupił. Takie już mam zasady.
Jerzy Fitek pisze:Zrezygnowałem z dalszego startu, ponieważ po 2010 roku działałem w powiecie wrocławskim.
Zdaje się że kolejność była inna, najpierw rezygnacja potem powiat.
bonawentura pisze:...

Druga strona jest następująca, tak ładnie zakończyć swoja kadencję w 2010, żeby umiejętnie zablokować, a przynajmniej mocno ograniczyć działania następcy w latach 2011-2014. I obecnie przyjść jako wybawiciel.
Bardzo przepraszam, ale w jaki sposób można było dwie ogromne inwestycje wcisnąć w zadłużony budżet gminy?
TO logiczne, że następca musi coś z tym zrobić i nie ważne co zrobi, i tak będzie dla niektórych źle.
Ciekawa interpretacja faktów, co więcej dość prawdopodobna :)

Bronisław Czapla
Posty: 51
Rejestracja: sobota, 11 października 2014, 01:32

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: Bronisław Czapla »

Niestety nie ma ciągłości bo Pan Usak miał przerwę pomiędzy 2004 rokiem a 2008 roku kiedy został Radnym i widnieje tam spory majątek i w porównaniu do 2003 działki budowlane 0,3 ha (5 mln) dom za 1,2 mln złotych.
Cóż pochodzenie nie znane ale nie był w tym czasie burmistrzem, więc nie miał możliwości wpływania na plany zagospodarowania.
Od początku urzędowania dorobił się mieszkania za 340 tyś złotych na kredyt i w sumie troszkę innych kredytów i zmniejszył swoje gospodarstwo o połowę.

TrabaBomba
Posty: 21
Rejestracja: sobota, 14 czerwca 2014, 07:24

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: TrabaBomba »

Ludzie z klanu kupowali działki po 20zł z m2

pawlo
Posty: 58
Rejestracja: czwartek, 6 listopada 2014, 18:15

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: pawlo »

Witam, debata debata i po debacie w Radwanicach ktos ma jakies przemyslenia

pawlo
Posty: 58
Rejestracja: czwartek, 6 listopada 2014, 18:15

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: pawlo »

zero reakcji?. forumowicze jestescie zazenowani

icodalej
Posty: 108
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 15:28

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: icodalej »

Tak, jesteśmy zażenowani żenującym poziomem Twoich wpisów na tym forum :D

A debata jak debata. Trochę demagogii, trochę przypominania swoich zasług (szczególnie tych prawie 2o-letnich). Trochę za mało konkretne pytania.

Gumiś obserwator
Posty: 23
Rejestracja: niedziela, 2 listopada 2014, 23:15

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: Gumiś obserwator »

Czcza gadanina Burmistrza - ściemnianie narodu - bo jak tu można obiecać ludziom jak nie wiadomo ile kasy zostało ?
brak ogłoszonego budżetu - brak planowania.
Musi być totalna porażka finansowa kadencji Pana Uszaka skoro wstydził się powiedzieć jak bardzo zadłużył Gminę.
Jeżeli ten szkoleniowiec tak nieudolnie szkoli kadry studentów - naszych przyszłych ekonomistów to ja się chyba wyprowadzę z tego kraju.
I bardzo dyplomatycznie wyłgał się z odpowiedzi na temat Prezesa ZGK - no jak można mówić o swoim koledze któremu dało się pracę i kasę.
Szanowni obywatele nastał czas abyśmy zrobili gminną zrzutkę na zakup nowych taczek - będziemy wywozić starym zwyczajem.

pawlo
Posty: 58
Rejestracja: czwartek, 6 listopada 2014, 18:15

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: pawlo »

wydaje mi sie ze im blizej do wyborow tym jest wieksze zaklamanie i obluda.zadawane pytania z kartki ustawione troche wczesniej, co to jest za traktowanie ludzi. polowa sali znowu to pracownicy urzedu i pokrewnych spolek.radni z kww gmina 2030 w kaplecie,wyliczanie kto co zrobil a czego nie zrobil, stojac z boku i sluchajac ludzi nasowa mi sie mysl,ze to nie sa wybory to jest biznes i utrzymanie sie za wszelka cene przy wladzy zeby miec prace, prowadzic interesy, miec zapewniony byt.problemy,problemy. drozy panstwo a gdzie ci prawdziwi wyborcy. ci dzialacze prawdziwi spoleczni. nie ma nikogo.smieszne ale prawdziwe, brawa wskazuja nie o merytorycznych wypowiedziach tylko za kim jestem. ladnie opowiadali obaj kandydaci z tym ze obecny pan burmistrz ciagle trzyma piatego asa w rekawie- budzet nie ogloszony,to z kad ja szary mieszkaniec mam wiedziec czy ktos tu bajek nie opowiada. w okolo slychac bo tak sobie stanelem Milan musi wygrac. hmmm. ale o tym zadecyduja wyborcy w legalnych wyborach teoretycznie bo z tego co widze to wynik bedzie zalezal ktory kandydat ma wiecej znajomych. kolejna debata te same twarze.polityka zchodzi na psy w wydaniu pieknej gminy siechnice. w zasadzie dzis kolejna debata isc czy nie, co to zmieni jak wygra wybory pan Milan to nic sie nie zmieni ma wiekszosc w radzie kredyty daja to bedziemy brac, jak wygra pan Jerzy to posypia sie glowy w ratuszu i wszystkich spolkach, moze to i dobrze zeby troszeczke zrobic przeglad wojsk. bo jestesmy biedni i wydawanie kasy na prawo i lewo doprowadzi do upadku. a jak jej braknie to cos sie sprzeda, albo jakis nowy podatek, moze wezniemy i cos sprzedamy do ZGK za pare baniek aby przetrwac.tylko za te eskapady zaplaca wszyscy dla tych co maja kase to przyslowiowy pan Pikus ale dla tych co jej nie maja i kazdy grosz sie liczy to juz nie do konca. czy to jest taki problem zeby przedstawic projekt kosztow i wydatkow gminy, hmm moze dla tego zeby przez przypadek cos nie wyszlo na jaw.naobiecywac kazdy potrafi wybudowac tez ale, zrobic to za swoje zarobione pieniadze to juz sztuka nie do zrealizowania, latwa reka sie wydaje publizcne pieniadze. obsmarowywanie sie przez kandydatow to raczej zejscie do poziomu zero, ukazywanie ze pan Fitek czegos nie wie to zwykla zagrywka, jak ma wiedziec jak na stronach urzedu nic nie ma. ja tylko wyjde z apelem jako mieszkaniec Blizanowic, Panie Milanie Panie Jerzy pamietajcie wy tu jestescie dla nas a nie odwrotnie, i obietnice ktorych nie da sie spelnic lepiej zeby pozostaly nie wypowiedziane.ale wszyscy powiedza ze tak jest. przykre ale wszyscy wyborcy co mieszkaja w pipidówkach do okola siechnic ,katarzyny i radwanic tak naprawde glosu nie maja bo co to za glosy jak bedzie ich wszystkich 300 czy 500 to przy siechnicach wypadamy blado. tak wiec pozdrawiam i prosze nie miejcie nas w przyslowiowej... no wiecie gdzie. pozdrawiam

ODPOWIEDZ