Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
Awatar użytkownika
Smok
Posty: 32
Rejestracja: środa, 12 marca 2014, 10:23

Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: Smok »

Witajcie Szanowni Siechniczanie.
Zbliżają się wybory i czasu na decyzje na kogo głosować jest coraz mniej.
Kandydaci w tym roku to :
FITEK Jerzy Andrzej, zam. Radwanice, wiek: 62,
KRAWCZYK Ryszard, zam. Radwanice, wiek: 66, (PiS)
SKIBA Edward, zam. Smardzów, wiek: 53,
i obecny UŠÁK Milan, zam. Siechnice, wiek: 42,

Przyjdę oddać swój głos licząc , że nowy Burmistrz będzie bardziej niż obecny zainteresowany losem miasta i mieszkańców.
Obecny burmistrz nie dostanie mojego głosu... Dlaczego ???
Mam dość "pastowanego kabana" który udaje dzika, złotoustego pseudo katolika , banity politycznego,oportunisty którego postawa życiowa charakteryzuje się rezygnacją ze stałych zasad moralnych i przekonań dla osiągnięcia doraźnych korzyści.
Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych losem Naszego Miasta.

Awatar użytkownika
Miles
Posty: 59
Rejestracja: środa, 16 września 2009, 14:36

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: Miles »

Zagłosuję na obecnego, za:
- budowę ul. Grabskiego
- budowę dużego żłobka

Bronisław Czapla
Posty: 51
Rejestracja: sobota, 11 października 2014, 01:32

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: Bronisław Czapla »

Ja zagłosuję na Ryśka „Bo wszystkie Ryśki to fajne chłopaki”

wiek2
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 8 lipca 2013, 12:42

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: wiek2 »

A ja zagłosuję na Milana.
Po pierwsze sporo zrobił.
Po drugie wieczorami mnie biorą za burmistrza :)
Podobny jestem czy co ? :)

obserwator12
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 17 września 2013, 10:38

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: obserwator12 »

Kandydaci?
Za czasów Pana Fitka raczej nic się nie działo. raczej nic

Za czasów Pana doktora dzieje sie dużo ale czy w takiej koleności co trzeba, i aż tyle. Ma merytorycznie najlepsze przygotowanie do bycia Burmistrzem mimo małych plam.
np.ten dziwny monitoring czemu on ma służyć np w Kotowicach?? w Siechnicach przy wyjezdzie od strony Stacji PKP w Opolską.
Warto by oczyścić też atmosferę i powiedzić TAK zmieniam MPZP dla Centrum żeby Pan ......... członek rady miasta mógł zaleglizować nielegalny budnyek jako hotel robotniczy na Modrzewiowej mimo protestu mieszkańców osiedla.( cyt Wg oceny pana prokuratora )A może trzeba dać mu szanse żeby zrozumiał że to My go wybieramy i ma działać w imieniu dobra ogółu a nie w interesie wąskiej grupy ludzi.

Dobrego wyboru wszystkim życzę

Gumiś obserwator
Posty: 23
Rejestracja: niedziela, 2 listopada 2014, 23:15

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: Gumiś obserwator »

Ciekaw jestem kiedy zapłaci za monitoring - przykład : nowy żłobek. Może zrobi tak samo.

mmilk
Posty: 40
Rejestracja: wtorek, 30 września 2014, 09:03

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: mmilk »

Ja też zagłosuję na Milana bo zmobilizował urzędników w naszej gminie do jakiejś pracy.
Za czasów Fitka nic nie można było załatwić "olewka na całego" , totalny brak odpowiedzi na wszystkie pisma, nie wspomnę o dochowaniu terminów, chodzenie i upominanie się o jakąś odpowiedź a oni czekali, że może petent zapomni. Teraz to też nie jest sielanka ale widzę poprawę.

Gumiś obserwator
Posty: 23
Rejestracja: niedziela, 2 listopada 2014, 23:15

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: Gumiś obserwator »

A ja zagłosuję na Jerzego Fitka aby wyrównać trochę szalę na jego stronę - nie dam się nabrać na tą ściemę z cudownymi wykresami i brakiem rzetelnego wyjaśnienia w opisie.
Wytłuszczanie na czerwono rubryk i przypisywanie aż takich grzechów tylko jednej osobie - to zakrawa na jakieś demonizowanie Pana Fitka i konieczność przeprowadzenia przedwyborczych egzorcyzmów .
Im szybciej - tym lepiej.
A tak aby było ciekawie - to może wypowiedzą się tu na forum " zadowoleni " rodzice tegorocznych pierwszaków - z rozbudowy szkoły w Siechnicach - Gospodarczy " HIT ROKU " i ile to kosztowało ???????

olo243
Posty: 49
Rejestracja: niedziela, 18 stycznia 2009, 14:50

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: olo243 »

Wiadomo, ze Fitek na jedną kadencję wjeżdża, bo chyba nikt o zdrowych zmysłach nie uwierzy, że do 70'tki będzie służył dobru publicznemu swoimi kompetencjami.
Pytanie sobie trzeba zadać jak to będzie wyglądało jeśli wybierze się kogoś w okolicach wieku 60 (gruby )"+": moim zdaniem tak, że przez dwa lata ewentualnej kadencji będzie zwalanie wszystkiego na poprzednie rządy (wszyscy już teraz zwalają winę na wszystkich, byleby dalej od siebie), potem rok robienia czegoś, tak, aby się nie bać wychodzić na ulicę ( bo w końcu się tu mieszka), oczywiście cały czas "sprzątając po partaczach" , aż nadejdzie ostatni rok i szykowanko do politycznej emerytury.

Usak, młody, wykształcony, do roboty chętny, i nie zwali winy na poprzednika.
Każdy widzi ile się zrobiło za jego kadencji. Ok, nie wszytko wychodzi jak wychodzi, ale jak komuś przeszkadza ze ktoś szkołę rozbudował (tak lub inaczej), to niech dzieciaki wozi do Wrocka - zapewne będzie mu wygodniej. Każdy wie, ze powstanie od podstaw drugiej podstawówki to kwestia czasu...
Ok, nie wszytko On zaczął...
Za czasów Pana Fitka, jak mieszkańcy napisali protest społeczny, pod którym się podpisało 300 mieszkańców, to ich spuszczono na drzewo, pokazując: "inwestor dobro najwyższe" - nieważne jaki i czyim kosztem...
To obecny Burmistrz zbudował miejsca parkingowe i kilka dróg - i wiem, bo bywałem na sesjach RM, kto za tym chodził, kto po co "łapy" wciągał i jakim kosztem pewne decyzje były negocjowane. M. Usak nie pytał, kto coś spartolił, nie odsyłał do osób trzecich, tylko obiecywał rozwiązanie problemu. I mnie przekonuje do Niego to, że obietnic dotrzymał.

Nie mam podstaw aby nie dać mu mandatu zaufania ponownie.


Pzdr
kuba

rafik
Posty: 28
Rejestracja: poniedziałek, 11 stycznia 2010, 16:29

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: rafik »

Ja na pewno nie zagłosuję na obecnego za:
- Podwyżki cen wody i ścieków,
- Sytuację w szkole Podstawowej,
- Zmniejszenie liczby miejsc parkingowych wzdłuż ulicy Grabskiego naprzeciw zielonego bloku z 60 do ok 40,
- Zamknięcie ulicy Blizanowice - Trestno w zimie i jej pseudo remont,
- Próby sprzedaży domów kultury ...
Jak sobie jeszcze coś przypomnę to dopiszę :)..

obserwator12
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 17 września 2013, 10:38

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: obserwator12 »

Co do Blizanowice -Trestno i dalej to niech się wezmą za robotę Ci co jadą z tamtej strony Odry tzn. Kamieniec, Chrząstawa, czernica itd ( jak ktoś jedzie rano to na 100 aut skręcających w Blizanowice 20 jedzie od strony Siechnic).
Tak więc nie dziwię sie Panu Milanowi że zamknął drogę i dziękinawet za pseudo remont .
Pzdr

olo243
Posty: 49
Rejestracja: niedziela, 18 stycznia 2009, 14:50

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: olo243 »

To i ja odniosę się do miejsc na Grabskiego.
Jak sam fakt powstania ul Grabskiego "uprzykrzył" żywcie mieszkańcom tej dzielnicy pominę. Zapewne łatwiej było się Nam przeciskać przez "zawalone" samochodami osiedle "Na zielonym Pagórku" niż skręcić z Ciepłowniczej i być w domu....
Ale cóż nie dogodzisz wszystkim.
To że zniknęło kilka starych miejsc (kilka na pewno nie 20!!! - mieszkam na tym osiedlu więc wiem co się zmieniło) każdy widzi - nikt nie widzi że w tym miejscu po prostu powstało skrzyżowanie a zgodnie z przepisami ruchu drogowego w pewnej odległości od skrzyżowania nie można parkować.

To, że Milan Usak w zamian za obsuwę z oddaniem Grabskiego wymógł na wykonawcy robót zrobienie kilkunastu miejsc pod ścianą bloku na Ciepłowniczej - totalnie za darmo, też uchodzi powszechnej uwadze. Wiedział, ze Wspólnoty "Zielonego Pagórka" mają pomysł takiego rozwiązania problemu miejsc parkingowych i sam wyszedł z inicjatywą realizacji przedsięwzięcia.

Poza tym, wzdłuż i na chodniku nowej ulicy Grabskiego parkuje teraz kilkadziesiąt samochodów (mandatów Straż Miejska jakoś nie wypisuje), pod Tools'em i wzdłuż bloku na Ciepłowniczej (czyli nie pod klatkami a 15 m dalej) też są zatoczki gdzie zaparkuje co najmniej 20 aut.

To, że właściciel sąsiadującej z Osiedlem firmy Tools postawił zadziwiająco dużo lamp oświetlających mu trawnik (!!!) od strony zabudowań mieszkalnych(???) zapewne również uchodzi uwadze - byłem przy rozmowach na temat zagospodarowania tej ulicy, więc wiem jak wyglądały "negocjacje" - tam naprawdę nic nie działo się przypadkowo.

No ale faktycznie te kilka miejsc parkingowych, na których powstało skrzyżowanie... :roll:

pzdr
kuba

Gumiś obserwator
Posty: 23
Rejestracja: niedziela, 2 listopada 2014, 23:15

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: Gumiś obserwator »

Przed wyborami Straż Miejska jest nieaktywna aby nie drażnić wyborców Szefa. Przecież oni są pracownikami podległymi głównie Burmistrzowi więc kasa z polowań z fotoradarem lub bloczkiem - to wpływy do budżetu. Czyli teraz panuje bezkrólewie - można szaleć .
A tak na marginesie - to o ile trzeba zwiększyć etatów w Straży Miejskiej do obsługi monitoringu - no kto za to będzie płacił ?? - ile ??
A wracając do ul. Grabskiego - to mam pytanie : kto jest właścicielem gruntów pomiędzy ulicą Grabskiego a Opolską , bo wydaje mi się że ta budowa była w tym kierunku dedykowana.
Wreszcie jest zrobiony dojazd i infrastruktura za kasę Gminną i Unijną no i jeszcze lokalizacja , nie trzeba budować zjazdów z drogi krajowej nr 94 - więc fajna cena. Myślę że ta inwestycja nie bardzo była wykonana z troski o mieszkańców Zielonego Pagórka.
Sukces Gospodarczy tylko w czyim interesie ?
To więc czekam na jakieś informacje.

olo243
Posty: 49
Rejestracja: niedziela, 18 stycznia 2009, 14:50

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: olo243 »

Gumiś obserwator pisze:Przed wyborami Straż Miejska jest nieaktywna aby nie drażnić wyborców Szefa.
Ulica Grabskiego została oddana do użytku blisko rok temu. Z tego co wiem nikt nigdy nie dostał tam mandatu, za parkowanie - zapobiegliwy ten nasz Burmistrz Protekcjonista - rok temu już wiedział że może wkurzyć elektorat :roll:
Wracając do powyższego, Straż Miejska m.in. za moją sprawą zna problem z ilością miejsc postojowych na tym osiedlu. Wyłączając parkowanie na klombach i trawnikach podchodzi ze zrozumieniem do mieszkańców, którzy nie za bardzo mają alternatywę.
A wracając do ul. Grabskiego - to mam pytanie : kto jest właścicielem gruntów pomiędzy ulicą Grabskiego a Opolską , bo wydaje mi się że ta budowa była w tym kierunku dedykowana.
Widzi Pan tutaj pojawia się typowe dla Siechnic podejście w kwestii inwestycji - gra interesów. Z Pana pytania wnioskuję, że to nie Pana działki, ale czyjeś, więc jak to tak: komuś drogę za darmo zrobili i jeszcze na tym zarobi, albo działki szybciej i drożej sprzeda! :shock: !

Ja z punktu napływowego mieszkańca (mieszkam tu 8 lat), trochę zaangażowanego w życie społeczne widzę to zupełnie inaczej. Dla mnie ta inwestycja z "tymi" działkami ma tyle wspólnego, że do tej pory zakrzaczone, straszące (i szpecące pierwsze wrażenie Siechnic) z Opolskiej łąki, dzięki lepszemu dojazdowi może szybciej się sprzedadzą i ktoś inwestując tam w działalność w ramach Gminnej Strefy Aktywności Gospodarczej stworzy miejsca pracy. Kto się tam zatrudni? Istnieje spore prawdopodobieństwo, że moi sąsiedzi - a, że Sienniczanie to i pewnie podatek tu zapłacą, podobnie jak w/w. Inwestor.

A, że działkę ktoś drożej sprzeda - tak to już jest jak się inwestuje, a szczególnie w ziemie, ale to Pan pewnie wie...

Ps. Wracając do ul. Grabskiego, nie zapominajmy o tym, że ulica ta poza"przyniesieniem kroci" właścicielom ziemskim skomunikowała w ogromnym stopniu osiedle na którym już dziś jest 350 mieszkań a na kolejne 250 wydano pozwolenia na budowę.


pzdr
kuba

ODPOWIEDZ