Budowa parkingu

Dyskusje mieszkańców osiedla
Czeko
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 9 listopada 2010, 12:58

Budowa parkingu

Post autor: Czeko »

Doszły mnie słuchy ,że ten parking co jest budowany naprzeciwko nowego bloku (niby nie Alfaaktu), będzie zamykany szlabanem. Niby są to parkingi dla nowych lokatorów.Może ktoś coś słyszał podobnego?

walgula
Posty: 237
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 12:30

Re: Budowa parkingu

Post autor: walgula »

Parking ze szlabanem powstaje, ale za bud.3 i raczej nie dla jego mieszkańców (może dla bud.5, bo na paźdz. planują odbiór)
Powstaje już ogrodzenie i wg panów je budujących mają jeszcze stanąć 2 szlabany: na drodze od strony Grabskiego i od strony Staszica. Tym samym przejazd wokół bud.3 będzie niemożliwy, bo ogrodzenie ma przebiegać przez drogę i sięgać aż do końca działki dewelopera, czyli do samego chodnika tuż przy ścianie bud.3.
Szykują się świetne widoki - na paskudną siatkę 2 metry od okien...

Awatar użytkownika
akcjapagorek
Posty: 115
Rejestracja: wtorek, 29 grudnia 2009, 20:50

Re: Budowa parkingu

Post autor: akcjapagorek »

Wstawiono szlabany- pewnie dla potencjalnych klientów firmy: pierwsze-m.pl
Widzę, że strategia głównego wykonawcy, czy tam inwestora- alfaakt-u jest nadal kontynuowana...
Lata lecą- nowy budynek się nie sprzedaje a metody się nie zmieniają...

Do nowych Klientów pierwsze-m- zanim podpiszecie umowy- sprawdzajcie historię tego osiedla, poprzednich inwestorów itd. Jeśli nie macie w akcie notarialnym zapisu o miejscu postojowym- może się okazac, że zostaniecie wprowadzeni w błąd, podobnie jak pozostali Klienci tego osiedla.

gryllu
Posty: 58
Rejestracja: czwartek, 20 maja 2010, 12:48

Re: Budowa parkingu

Post autor: gryllu »

dzwoniłem do nich bo zastanawiałem się nad wykupieniem sobie miejsca (ale musiałby być monitorowany i oświetlony).
Sytuacja wygląda tak, że do każdego mieszkania w nowym, cudownie pomalowanym, tudzież pstrokatym bloku jest przypisane miejsce na parkingu. Będzie też kilka miejsc wolnych, żeby mieszkańcy nowego bloku mogli sobie dokupić w razie potrzeby kolejne. Mają też pierwszeństwo w zakupie tychże. Alfaakt/pierwsze-m czy jak ich tam zwał nie przewidują sprzedaży miejsc parkingowych osobom niemieszkającym w nowym budynku.
Chciałbym kiedyś w wolnym czasie sprawdzić, czy plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje, że droga wokół budynku 3 będzie zablokowana przez parking, a nie wydaje mi się, żeby tak było. No ale to trzeba najpierw sprawdzić zanim się zacznie krzyczeć.

walgula
Posty: 237
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 12:30

Re: Budowa parkingu

Post autor: walgula »

Wg panów z budowy w planach nie ma drogi z tej strony bud.3, a wjazd od strony Grabskiego został wykonany przez drogowców nielegalnie... a ogrodzenie z siatki jest tymczasowe...
Ps. Wiosną ponoć rusza budowa kolejnego bloku tuż za bud.3, na wysokości 4.

grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: Budowa parkingu

Post autor: grom »

Sprawa statusu własnościowego budowanej drogi nie ma zwiazku z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. W uproszczeniu każdorazowo Właścicielem drogi jest właściciel gruntu na którym jest droga budowana.Droga prywatna może uzyskać status drogi publicznej. Może zostać gminie: przekazana nieodpłatnie, może zostać sprzedana, zamieniona, itd. W szczególnych okolicznosciach gmina może wywłaszcxzyć własciciela drogi, któremu przysługuje stosowne odszkodowanie.
O ile pamietam to przy realizacji pierwszych budynków tego osiedla gmina przejęła od dewelopera drogi wraz z przyległymi parkingami.
Czy dziś deweloper i gmina byliby zainteresowaniu takim samym rozwiazaniem?
Jestem przeciwny prywatnym drogom w mieście, sporzadzając plany miejscowe we Wrocławiu starałem się ograniczać stosowanie takich rozwiązań urbanistycznych do naprawdę wyjątkowych sytuacji.
W tym konkretnym siechnickim wypadku droga powinna zostać przejęta przez gminę (chociażby tylko jezdnia i najlepiej nieodpłatnie).
Rozmawiałem z deweloper, niestety nie jest tym zainteresowany.
GRoman

gryllu
Posty: 58
Rejestracja: czwartek, 20 maja 2010, 12:48

Re: Budowa parkingu

Post autor: gryllu »

walgula pisze:Wg panów z budowy w planach nie ma drogi z tej strony bud.3, a wjazd od strony Grabskiego został wykonany przez drogowców nielegalnie... a ogrodzenie z siatki jest tymczasowe...
Ps. Wiosną ponoć rusza budowa kolejnego bloku tuż za bud.3, na wysokości 4.
To teraz drogowcy powinni w stylu iście alfaaktowym przyjść i zabrać kostkę, którą nielegalnie położyli, przecież to jest w takim razie kostka, za którą zapłacono z budżetu Siechnic.

Brak mi słów.

Żeby ruszyć z budową kolejnego bloku, to trzeba przede wszystkim mieć jakikolwiek popyt. A wygląda na to, że w pięknym budynku 5 raczej z tym krucho. Ale o tym przekonamy się wkrótce.

andropow
Posty: 260
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2007, 08:00

Re: Budowa parkingu

Post autor: andropow »

Szlabany i siatka jest zrobiona na złość reszcie mieszkańców.
Taki typ człowieka, tych co nie potrafi zmusić do ciszy, to próbuje zagnębić swoim działaniem.

Szkoda, że osoba która w nocy wjechała w ten płot nie wezwała policji, ściągnęła by z baranów (lub z ich OC) odszkodowanie za uszkodzone auto - siatka (obecnie pustaki) nie są oznaczone i w nocy można się zdziwić - w końcu wjeżdża się w drogę, a nie w pole.

A odnośnie prawa, to nakłada się tu na pewno wiele spraw:
- zablokowany został objazd dookoła budynku - jak maja się do tego przepisy przeciwpożarowe
- zgodnie z zapisami w MPZP - nie można grodzić osiedla
- zgodnie z paroma planami osiedla jest to droga wewnętrzna przynależąca do osiedla i jakiekolwiek jej zamykanie godzi w interesy reszty mieszkańców i wprowadza podział na mniej i bardziej uprzywilejowanych

A teraz sprawa samych mieszkańców np 5 budynku, nikt mi nie wciśnie kitu, ze jak ktoś z tego budynku przyjedzie wcześniej z pracy, to nie stanie sobie zaraz na parkingu pod oknem, zamiast przejeżdżać na około przez szlaban i jeszcze otwierać blokadę swojego miejsca parkingowego.
W taki oto sposób Deweloper AlfaAkt (czy tam Piersze M) jeszcze bardziej pogorszył sytuację z miejscami parkingowymi na osiedlu.

Powyższa sytuacja jasno pokazuje hasło które przyświeca deweloperowi - "po zakupie to możecie mnie ..."

gryllu
Posty: 58
Rejestracja: czwartek, 20 maja 2010, 12:48

Re: Budowa parkingu

Post autor: gryllu »

Zablokowana droga na bank jest zrobiona na złość.

Ale myślę, że parking sam w sobie już mniej. Wydaje mnie się, że ze sprzedażą u nich krucho, więc chwytają się wszelkich możliwości, którymi sprzedaż mogą poprawić.
Oznakowane miejsce parkingowe przynależne do mieszkania i to na dodatek w cenie mieszkania, to jest coś, co pewnie skusi kilku potencjalnych klientów.

No, ale pożyjemy zobaczymy.

Awatar użytkownika
akcjapagorek
Posty: 115
Rejestracja: wtorek, 29 grudnia 2009, 20:50

Re: Budowa parkingu

Post autor: akcjapagorek »

Panie grom- pewnie, że pana kolega-deweloper z czasów studenckich nie jest zainteresowany przejęciem drogi.
9.12.2010 r. firma Alfaakt, przekazała drogę Staszica Gminie Siechnice (ówcześnie panujący Pan Jerzy F. podpisał akt notarialny, w ostatnim dniu swojego urzędowania, kiedy było wiadomo że nie będzie sprawował władzy- akt podpisał po południu, a wieczorem odbywało się zaprzysiężenie nowego burmistrza....)

Dzięki temu firma Alfaakt uzyskała następujące profity:
- nie musiała płacić za odśnieżanie drogi (w kwietniu 2010 straż miejska interweniowała u dewelopera w sprawie nieodśnieżania drogi, no i przy okazji palenia śmieci...)
- nie musiała płacić na naprawy drogi, którą obsługiwała sobie budowę kolejnego bloku
- można było zrobić na złość Klientom, którzy wskazywali na zbyt małą liczbę miejsc postojowych

Za ten dobry gest dla dewelopera ze strony Jerzego F. zapłacili i płacą do tej pory wszyscy podatnicy. Teraz pana kolega postawił zasieki aby zrobić na złość mieszkańcom Grabskiego, za to że pozwali go za usterki...

Dziś dowiedziałem się, że pan grom popiera w kolejnych wyborach pana Jerzego F, który przy okazji prowadził w ciekawy sposób dochodzenie przy nielegalnym zakopywaniu odpadów budowlanych na terenie inwestycji Alfaakt. :shock: stanowią panowie dość ciekawy tercet, którego pomysły najczęściej przynoszą powodzenie finansowe samym sobie, rzadko gminie a sąsiadom i klientom firmy Alfaakt to prawie wcale...

Droga osiedlowa powinna należeć do wspólnot mieszkaniowych i osiedla panie grom, z kilku powodów
- mieszkańcy sami płacą za drogę, po której jeżdżą (teraz płaci cała gmina)
- skoro mieszkańcy płacą, to mogą i wymagać od osób poruszających się drogą szanowania jej nawierzchni ( jak deweloper zniszczy drogę- można szybciej zareagować, nikt nie założy im np. parkomatów a na taki pomysł może wpaść np. pan Jerzy F, aby zachęcić klientów do korzystania ze ,,skandynawskiego parkingu")
- wtedy wiadomo by było- ile miejsc postojowych naprawdę zrobiła firma Alfaakt, a nie zrobiła ich tyle ile powinna...

Szlabany i prywatny parking to pewnie pomysł firmy "pierwsze m" na zdobycie klientów. Najpierw był pomysł ze spółdzielnią mieszkaniową, teraz to... a nie można prościej? Naprawić usterki, spotkać się z mieszkańcami i rozwiązać problemy osiedla... ale do tego trzeba pewnie dojrzałości.

rafik
Posty: 28
Rejestracja: poniedziałek, 11 stycznia 2010, 16:29

Re: Budowa parkingu

Post autor: rafik »

Mnie zastanawia fakt.. Jakim cudem.. ten pseudo inwestor dostaje zgody na kolejne budynki, skoro nie
jest zachowana prawidłowa korelacja między mieszkaniem a miejscem parkingowym( 1 : 1,1), w poprzednich jego inwestycjach ??
A co do miejsc parkingowych przy Grabskiego to nasza piękna gmina się również nie popisała :(, ponieważ przed remontem Grabskiego było ich 60 a w tej chwili zostało 42.

Awatar użytkownika
pokrzyw
Posty: 117
Rejestracja: środa, 12 marca 2008, 11:42

Re: Budowa parkingu

Post autor: pokrzyw »

Najbardziej jest chore to, że ludzie z nowego budynku i tak będą parkować pod blokiem, zajmując miejsca obecnych mieszkańców, bo odległość od parkingu jest znacząca..

Awatar użytkownika
bart21
Posty: 52
Rejestracja: wtorek, 19 stycznia 2010, 21:00

Re: Budowa parkingu

Post autor: bart21 »

Parkingi to dość gorący temat na naszym osiedlu i nie tylko, podobnie jak droga, która zmienia właścicieli jak rękawiczki. Myślę, że to wystarczająca rekomendacja do tego by dobrze przemyśleć czekającą nas wszystkich wkrótce decyzje: czy chcemy powrotu mydlenia nam oczu i pozwalania wybranym "inwestorom" na wszystko, czy może jednak wybierzemy zrównoważony rozwój i wychodzenie naprzeciw potrzebom mieszkańców naszej Gminy. Nie chce tu uprawiać jakiejś agitacji - ale Drodzy Sąsiedzi zastanówcie się dwa razy zanim podejmiecie finalną decyzję. Pan Jerzy F. miał już szanse przez 12 lat się wykazać - ja widziałem go w akcji przez dwa ostatnie lata jego "posługi" - i nie chce wracać do tych czasów....

walgula
Posty: 237
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 12:30

Re: Budowa parkingu

Post autor: walgula »

Parking po kilku dniach opadów zmienił się w podwodny.. droga również.. czyli odwieczny problem pozostał

ODPOWIEDZ