co z budową drogi przy ulicy Grabskiego?

Dyskusje mieszkańców osiedla
Monsaw
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 1 września 2013, 18:15

co z budową drogi przy ulicy Grabskiego?

Post autor: Monsaw »

Czy ktoś coś wie o naszej drodze, która się od wielu dni nie buduje?

grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: co z budową drogi przy ulicy Grabskiego?

Post autor: grom »

Podobno podwykonawca zbankrutował. Nim go zmienią, przerwa potrwa kila dni lub kilka tygodni.
Najgorsze iż drogę powinno sie ukonczyć i rozliczyć do końca roku (dotacja z budżetu państwa na rok 2013).
Grom

rafik
Posty: 28
Rejestracja: poniedziałek, 11 stycznia 2010, 16:29

Re: co z budową drogi przy ulicy Grabskiego?

Post autor: rafik »

Witam,
Widzę że na przeciwko placu zabaw zostaną zlikwidowane miejsca parkingowe. Czy ktoś wie jaki jest racjonalny argument za zlikwidowaniem tych miejsc ?? Ponieważ przy deficycie miejsca na osiedlu zabierane są kolejne. Pewnie wiąże się to z tym żeby nie ograniczać widoczności ale na staszica jest to zaledwie 3-4m a nie jak tutaj ok 8. Czy będą progi zwalniające na tej ulicy ??

Kropka
Posty: 46
Rejestracja: czwartek, 18 sierpnia 2011, 13:03

Re: co z budową drogi przy ulicy Grabskiego?

Post autor: Kropka »

Rafik obok śmietnika przy klatce nr 17 również zostaną zlikwidowane miejsca ( wd projektu jaki posiadam ). Dlaczego nie wiem - podejrzewam że ten teren nie należał do nas tylko do miasta, a alfaakt wybudował sobie tam miejsca. Aczkolwiek to tylko moje przypuszczenia ( i możliwe że całkowicie niesłuszne).
Jeśli chodzi o progi to niestety Ci nie odpowiem

mbdingo
Posty: 12
Rejestracja: środa, 2 kwietnia 2008, 18:31

Re: co z budową drogi przy ulicy Grabskiego?

Post autor: mbdingo »

Witam
czy ktoś może wie jak termin ukończenia jest tej drogi?

frodo
Posty: 90
Rejestracja: sobota, 30 października 2010, 18:30

Re: co z budową drogi przy ulicy Grabskiego?

Post autor: frodo »

Pierwotnie był to koniec października, ale zaraz po rozpoczęciu prac - gdy była spora przerwa i nic się nie działo - okazało się, że były jakieś problemy prawno-techniczne i od razu wydłużono termin do końca listopada. Na moje oko nie zdążą, ale pewnie do świąt zdążą... oby tylko nie było śniegu i mrozu

rafik
Posty: 28
Rejestracja: poniedziałek, 11 stycznia 2010, 16:29

Re: co z budową drogi przy ulicy Grabskiego?

Post autor: rafik »

Kropka pisze:Dlaczego nie wiem - podejrzewam że ten teren nie należał do nas tylko do miasta, a alfaakt wybudował sobie tam miejsca. Aczkolwiek to tylko moje przypuszczenia ( i możliwe że całkowicie niesłuszne).
Nie wydaje mi się aby ten teren należał do miasta. Jednak nawet jeśli należy to zastanawia mnie, dlaczego ci którzy tak bardzo krytykowali na forum dewelopera jeśli chodzi o miejsca parkingowe w tej chwili jeśli miasto zabiera nam ok 20 !! przechodzą nad tym do porządku dziennego.

mbdingo
Posty: 12
Rejestracja: środa, 2 kwietnia 2008, 18:31

Re: co z budową drogi przy ulicy Grabskiego?

Post autor: mbdingo »

Witam
Jako mieszkaniec osiedla przy ul: Grabskiego zostałem zaproszony przez burmistrza i radnego Piotr N. na wielkie otwarcie nowej drogi......moje pytanie komu tą drogę zrobiliście panowie nam czy dla strefy ekonomicznej?
Jako mieszkaniec osiedla
1. Nie mam wyjazdu z osiedla na drogę ani z drogi na osiedle krawężnik w poprzek drogi albo różnica między drogą osiedlową a nową drogą ok 50 cm
2.Wjazd na osiedle dalej o ul: Staszica
3. Służby ratownicze dalej muszą podjeżdżać od strony ul: Staszica
4. Odbiór odpadów z koszów dalej wjazd od ul: Staszica
Może zmieńmy nazwę naszej ulicy....od strony Staszica :)
Dziękuje za ulicę ale przy starym klepisku miałem wjazd od ul: Staszica i dalej mam wjazd od Staszica więc po co ta inwestycja ......a tak przy okazji zaprosić trzeba jakieś media które tak pisały o naszej drodze....

mip
Posty: 32
Rejestracja: piątek, 25 października 2013, 19:30

Re: co z budową drogi przy ulicy Grabskiego?

Post autor: mip »

Mamy coraz więcej dróg na których można rozgrywać wyścigi uliczne :) Grabskiego idealnie nada się na ćwierć mili :) Na strefie już mamy tor do driftu przy rondzie :) Lepsze niż stadion lekkoatletyczny, trzeba to tylko wypromować :)

Kropka
Posty: 46
Rejestracja: czwartek, 18 sierpnia 2011, 13:03

Re: co z budową drogi przy ulicy Grabskiego?

Post autor: Kropka »

Ktoś powinien beknąć za tą drogę i to na prawdę zdrowo.
ja zwróciłabym uwagę jeszcze na NIEODPOWIEDNIE ( wręcz NIEDOPUSZCZALNE) warunki wylewania asfaltu ( szczególnie ostatniej warstwy tzw ścieralki) i malowania oznakowania poziomego.

CO do zjazdów i sposoby zakończenia chodnika to się nawet nie wypowiem bo na prawdę szkoda moich nerwów.
Nie wnikam czy zawalono tą sprawę na etapie projektowania czy później ale dla mnie ten projekt nigdy nie powinien być przyjęty a osoba odpowiedzialna za to w naszej gminie powinna być publicznie wychłostana ( bo może taka kara w końcu zmusi urzędasów do MYŚLENIA )

mbdingo
Posty: 12
Rejestracja: środa, 2 kwietnia 2008, 18:31

Re: co z budową drogi przy ulicy Grabskiego?

Post autor: mbdingo »

Witam
Do pana Piotra N. zawsze miał pan tak dużo do powiedzenia w sprawie wykonania osiedla przez pana Sikorskiego....a pana koledzy z UG jeszcze większą klapę zaliczyli z budową drogi ... :D
a teraz pan zamilkł....czyżby wstyd było panu za kolegów
Pozdrawiam Mieszkaniec osiedla oddzielonego od ul: Grabskiego
Ps. Chyba terenowe auto będę musiał kupić żeby wjechać na nową drogę z osiedla

Kropka
Posty: 46
Rejestracja: czwartek, 18 sierpnia 2011, 13:03

Re: co z budową drogi przy ulicy Grabskiego?

Post autor: Kropka »

[nar.reg.]

andropow
Posty: 260
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2007, 08:00

Re: co z budową drogi przy ulicy Grabskiego?

Post autor: andropow »

rafik pisze:
Kropka pisze:Dlaczego nie wiem - podejrzewam że ten teren nie należał do nas tylko do miasta, a alfaakt wybudował sobie tam miejsca. Aczkolwiek to tylko moje przypuszczenia ( i możliwe że całkowicie niesłuszne).
Nie wydaje mi się aby ten teren należał do miasta. Jednak nawet jeśli należy to zastanawia mnie, dlaczego ci którzy tak bardzo krytykowali na forum dewelopera jeśli chodzi o miejsca parkingowe w tej chwili jeśli miasto zabiera nam ok 20 !! przechodzą nad tym do porządku dziennego.
Niestety (a może stety) teren (parking) został przekazany Gminie przez Pana Sikorskiego, chociaż podczas dopisywania umów kupna mieszkań należał do nas (zgodnie z umową i projektem budowlanym), potem się to jednak zmieniło i po cichu teren został nam odebrany.
Zgodnie z jakimś tam prawem minimalna odległość od skrzyżowania, w jakiej można zaparkować auto wynosi 10m. Wcześniej, albo nikt tego nie zauważył, albo przy braku ulicy nie było brane to pod uwagę - nie mam zielonego pojęcia.

Odnośnie ostatniego postu Pani Kropki - niech Pani nieprawdziwych informacji nie wypisuje.

Łatwo jest krytykować, ciężej ruszyć palcem, aby cokolwiek zrobić.

Awatar użytkownika
Miles
Posty: 59
Rejestracja: środa, 16 września 2009, 14:36

Re: co z budową drogi przy ulicy Grabskiego?

Post autor: Miles »

A cóż to za budynek powstaje przy Grabskiego?

ODPOWIEDZ