Czy warto kupić ?

Dyskusje mieszkańców osiedla
VICO
Posty: 62
Rejestracja: niedziela, 24 stycznia 2010, 21:04

Czy warto kupić ?

Post autor: VICO »

Witam wszystkich mieszkańców zielonego pagórka. Do Was też mam dużą prośbę. Zamierzam kupić małe mieszkanko na waszym osiedlu, blok numer 4 (ten czekoladowy) klatka 8C. Stąd moje pytanie czy warto ? Jakie macie spostrzeżenia ? bo już tam mieszkacie jakiś czas, jakie plusy i minusy, usterki, niedociągnięcia. Proszę o sprawdzone informacje. Te wyssane z palca mnie nie interesują. Mieszkanie na parterze, od strony wschodniej. Rynek wtórny. Z góry dziękuję za każdą informację. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
jimmy_lodolamacz
Posty: 300
Rejestracja: środa, 4 lutego 2009, 22:01

Re: Czy warto kupić ?

Post autor: jimmy_lodolamacz »

Na Zielonym Pagórku nie ma usterek wyssanych z palca. Wszystkie są realne. Czwarty budynek wydaje się najmniej awaryjny. Mieszkam w "zielonym", który ma sporo usterek(potwierdzonych ekspertyzą). Są jeszcze problemy parkingowe. Deweloper odstawił parking pod Timem. Około 50% miejsc parkingowych dla osiedla (trzy pierwsze budynki) wypada właśnie tam. Nikt tam nie parkuje więc pod blokami są problemy z zaparkowaniem. Co do jakości wykończenia mieszkań to miałem problemy z sufitami. Na stropy była zaciągnięta gładź, która po pomalowaniu zlazła. Po poprawkach było wszystko ok. Poza wieloma pęknięciami nie ma innych usterek w mieszkaniu.
Co do kupowania na rynku wtórnym nie jestem pewien ale dobrze by było aby pierwotny właściciel zgłosił do dewelopera usterki tj.pęknięte ściany itp. Bo drugi właściciel egzekwować może swoje prawa od sprzedającego a nie od dewelopera.
Ogólnie nie tyle co polecam co sugeruję, że jeżeli się podoba to trzeba troszkę przycisnąć...co po niektórych...i będzie ok.

VICO
Posty: 62
Rejestracja: niedziela, 24 stycznia 2010, 21:04

Re: Czy warto kupić ?

Post autor: VICO »

Dzięki Jimmy za pierwszą opinię. Z pojęciem wyssane z palca, chodziło mi o coś zupełnie innego, czyli o wypowiedzi osób , które piszą nieprawdziwe opinie, zarówno pozytywne jak i negatywne, na zasadzie "mój znajomy słyszał od koleżanki z pracy, która mówiła, że jej brat przeczytał ..." Czy w piwnicy występowała woda po opadach i nie tylko, jak z instalacją elektryczną, kanalizacją i siecią grzewczą. Z tego co mi wiadomo, to pęknięcia ścian mogą się pojawić do 5 lat, bo blok pracuje. Faktycznie z tymi parkingami to coś tam jest nie tak, byłem kilka razy na tym osiedlu i mam wrażenie, że niektórzy jakby mogli to by wjechali samochodami do klatek, a i miejsc parkingowych jak na lekarstwo. O co dokładnie chodzi o tym parkingiem w polu ? Czy to ten sam o którym mowa na stronie akcji pagórek ?

Awatar użytkownika
jimmy_lodolamacz
Posty: 300
Rejestracja: środa, 4 lutego 2009, 22:01

Re: Czy warto kupić ?

Post autor: jimmy_lodolamacz »

Tak. Na stronie akcji pagórek opisane sa wszelkie usterki. Chodzi o to, że deweloper wykorzystał zapis z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego o tym, że 50% miejsc może byc do 300m od granic terenu. W naszym przypadku jest to ul.Staszica. Moja klatka jest od strony trasy Opolskiej. Mierzyłem kiedyś autem i wyszło mi ponad 700m na parking od bramy. Poza tym parkowanie auta tak daleko też nie jest bezpieczne (niestety zdarzają się włamania do aut nawet pod blokiem). Nie wiem jak z wodą w piwnicy 4 bloku. Wygląda, że jej nie ma bo ludzie szumu nie robią. U nas tj.w 3 i 2 woda pokazuje się regularnie. Po deszczch, roztopach itp. Z instalacjami nie miałem problemów. Ciepło mamy z elektrociepłowni. My płacimy coś koło 1,5zł za metr (nie pamiętam dokładnie). Także miesięcznie nie wychodzi dużo za ogrzewanie. W 4 jest inny zarządca więc i stawki moga byc inne.
Co do pęknięć wewnątrz to faktycznie budynek osiada i pojawiają sie u wszystkich. U nas jest problem z tym, że popekała cała elewacja a wg norm budowlanych powinna wytrzymać 5lat bez widocznych pęknięć. Deweloper nie kwapi się do naprawy tych usterek. Kiedys coś zaciapali i teraz budynek wygląda jak zebra.
Co do rękojmi to radze się dowiedzieć czy po zakupie mieszkania będzie jeszcze możliwość egzekwowania swoich praw od dewelopera. Nie jestem pewien ale chyba nie. Dlatego warto aby pierwotny wlaściel pozgłaszał usterki.
Ja jestem bardzo zadowolony z mieszkania. Ustawne, nie za duże, większość sąsiedów jest w porządku. Można klucze zostawić aby kwiatki podlali itp.

VICO
Posty: 62
Rejestracja: niedziela, 24 stycznia 2010, 21:04

Re: Czy warto kupić ?

Post autor: VICO »

Dzięki za wyczerpujący opis. Ten parking to faktycznie dziwna sprawa.

rita
Posty: 59
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 22:57

Re: Czy warto kupić ?

Post autor: rita »

mieszkam w 4 budynku i wody w piwnicy nie widzialam, chociaż chyba ktoś coś kiedyś wspominał o wilgoci czy sladach wody, ale nie daję sobie głowy uciąć. faktem jest że budynek nie został najlepiej postawiony, ściany pękają ze wszystkich stron, sufit też coś się odznacza, podworko podczas deszczu przypomina bajoro, a przede wszystkim w dalszym ciągu nie działają jak należy kaloryfery i woda, choć nie wiem czy we wszystkich mieszkaniach. Ciężko się jest też dogadać z deweloperem. Zarządca też ciężki do współpracy, chociaży tegoroczne spotkanie, które odbędzie się po terminie oraz dziwne naliczenia roczne o czymś świadczą.No ale jeśli jesteś młodym i przystojnym kawalerem to zapraszamy ;)

VICO
Posty: 62
Rejestracja: niedziela, 24 stycznia 2010, 21:04

Re: Czy warto kupić ?

Post autor: VICO »

Hej Rita. Młody, no już 30 na karku, a czy przystojny, nie mnie to oceniać.
Ściany pękają ? Byłem 2 razy zobaczyć to mieszkanie i nic nie zauważyłem. Nie wiem jak z wodą, bo kranów nie otwierałem. Czy ja o czymś nie wiem ? PS.Mieszkasz w klatce 8C ?.

rita
Posty: 59
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 22:57

Re: Czy warto kupić ?

Post autor: rita »

nie :] ale musisz uważać bo deweloper lubi mydlić oczy i nie należy do najuczciwszych, tak samo zarządca, chyba się dlatego tak dobrali ;) ale są też plusy mieszkania tu-głównym atutem jest jako taka cisza :)

DawidPotul
Posty: 33
Rejestracja: piątek, 15 stycznia 2016, 10:02
Kontakt:

Re: Czy warto kupić ?

Post autor: DawidPotul »

Jak w każdym budynku, zawsze się coś zdarzyć może. To normalne jak budynek jest eksploatowany.
_______________________
https://www.bzo.pl/

ODPOWIEDZ