Parkowanie

Dyskusje mieszkańców osiedla
Awatar użytkownika
pokrzyw
Posty: 117
Rejestracja: środa, 12 marca 2008, 11:42

Re: Parkowanie

Post autor: pokrzyw »

grom pisze:Można też wydzierzawić lub kupić od gminy kawałek terenu po jej drugiej stronie.
Niestety nie można, ponieważ wspólnoty Staszica 4 czy Grabskiego nie są w bezpośrednim sąsiedztwie (o czym od początku wytykamy jako błąd w planie zagospodarowania przestrzennego).

grom pisze:Wczoraj o godz. 21.15 skorzystałem z zaproszenia i pojechałem obejrzeć problem parkingowy na ul. Staszica i Grabskiego. Przejechałem ul. Staszica i zrobiłem pentlę przez osiedle. Naliczyłem 61 wolnych miejsc parkingowych. W kilku miejscach źle parkujące samochody blokowały wiecej niż jedno miejsce. Ani jeden samochów nie stał na nowowybudowanym parkingu przy ul. Staszica. Uliczki wewnetrzne były zapchane od samochodów. Oczywiście szczelnie zastawiały chodniki.
Zapraszamy po 30 stycznia - z przyjemnością oprowadzę Pana po osiedlu. Zapewne brak ferii zimowych znacząco poprawi frekwencję. Generalnie o godzinie 23 jak wyszedłem z psem było zajętych 14 miejsc z tych nowo dobudowanych. Na miejscach parkingowych w okolicy staszica 2 wszyscy stali w liniach i nie było miejsc wolnych. Podejrzewam, że kilkanaście stojących tam od popołudnia samochodów (niektórym sąsiadom podoba się parking przy ulicy i parkują tam nawet jak są miejsca na osiedlu) tak przysypał śnieg, że po prostu Pan ich nie zauważył, albo niezbyt dobrze Pan odśnieżył szyby?

Dwa tygodnie temu w sobotni poranek przeszedłem się po osiedlu zliczając samochody parkujące poza miejscami parkingowymi. Wyszło ich około 50. Sądzi Pan, że wybudowanych miejsc wystarczy by pokryć zapotrzebowanie? W mojej skromnej opinii miejsc i tak jest za mało, ponieważ część mieszkańców wyjeźdża na weekend. Jak Pan myśli co będzie jak powstanie kolejne mrowisko? Ludzie będą potulnie zasuwać na parking na grabskiego? Wydaje mi się że raczej staną na miejscach pod domem - tych na których teraz się nie mieścimy.

Co do straży miejskiej:
Chodniki należą do wspólnot mieszkaniowych i tylko one mogą podjąć decyzję czy samochody mogą tam parkować czy nie. Planuję na zebraniu poruszyć temat i w kluczowych miejscach wstawić słupki. Co z tego wyjdzie zobaczymy - głos mają mieszkańcy. Straszenie strażą to zwykłe świństwo biorąc pod uwagę Pana zaangażowanie by rozwiązać nasz problem.

Prosiłem kilkukrotnie by pomierzyli prędkość samochodów jadących Staszica (głównie w okolicach godziny 7, 15-16, oraz 22 - gdy jest spory i szybki ruch). Pojawili się RAZ o 14 ze skutkiem wiadomym... Dobrze że nikt nie zginął, bo mieszkańcy już byli tak zdesperowani, że widząc wariata szli środkiem ulicy by przyhamował trochę. Chodniki oczywiście poprawią bezpieczeństwo.

Awatar użytkownika
jimmy_lodolamacz
Posty: 300
Rejestracja: środa, 4 lutego 2009, 22:01

Re: Parkowanie

Post autor: jimmy_lodolamacz »

grom pisze: Uliczki wewnetrzne były zapchane od samochodów. Oczywiście szczelnie zastawiały chodniki.
Myślę, że twardej wymowy tego faktu (61 wolnych miejsc) nic nie zniweluje.
Grom
Stąd właśnie wzięły się te wolne miejsca. Ponieważ wszystkie chodniki i uliczki były zapchane. Tak tutaj się mieszka. Ludzie przywykli. Nikt nie robi też z tego zbyt dużych problemów bo takie są możliwości.Jednak późnym wieczorem osiedle pęka w szwach i wolnego miejsca nie uświadczysz. Gdyby była odpowiednia liczba miejsc parkingowych to delikwentów parkujących w taki sposób wspólnoty by "zwalczały". O parking wzdłuż Staszica bym się nie martwił jeżeli pseudodeweloper postawi piąty blok. Będzie zajęty i to aż do Monzy :mrgreen: .

Awatar użytkownika
bart21
Posty: 52
Rejestracja: wtorek, 19 stycznia 2010, 21:00

Re: Parkowanie

Post autor: bart21 »

Szanowny Gromie - nasz interloku-ktostam....

Twoja postawa jest dla mnie - jak i dla reszty osiedla mam nadzieję jasna - masz nas gdzieś i piszesz tylko po to, by wybielić swojego kolegę. Ale wiedz, że mieszkańcy nie są idiotami. Nie damy się zwieść mylnymi danymi (jak wczoraj jeździłeś po osiedlu nowy parking przy bloku nr 1 był cały zastawiony... ponadto delegacja mieszkańców była na dworze i chciała porozmawiać, ale niestety potraktowałeś ich "z góry" i odjechałeś szybciutko...) i nie odpuścimy tematu - bo ty uważasz, że to nasz wymysł. Prawda jest jaka jest - AA zabrało nam ponad 120 miejsc, które wywędrowały pod oczyszczalnie. To jest fakt. To, że Gmina wybudowała kilkadziesiąt dodatkowych miejsc - chwałą jej za to. Ale to niestety nie jest rozwiązanie tematu. AA musi odpowiedzieć za swoje nadużycia - wtedy będę mógł spać i parkować spokojnie. I nie spocznę dopóki tak się nie stanie.

Także Ty tu sobie pisz co chcesz - swoje historie z palca wyssane - a my będziemy działać. Pamiętaj tylko, że z Twojego gadania i pisanie nic nie wynika, a dzięki naszym działaniom AA nie będzie już stawiać kolejnych bloków niezgodnie z prawem....

Jedyna racja to taka, że mieszkańcy sami muszą dojrzeć do tego, że mamy kilka nowych miejsc i warto kawałek się przespacerować i nie zastawiać chodnika, gdy są jeszcze miejsca niedaleko. Ale to pozostawiam do decyzji każdemu sąsiadowi oddzielnie.

Awatar użytkownika
akcjapagorek
Posty: 115
Rejestracja: wtorek, 29 grudnia 2009, 20:50

Re: Parkowanie

Post autor: akcjapagorek »

Widzę, że Pan Grom już znalazł rozwiązanie (zmieszczenie ponad 120 aut- tyle ,,nielegalnie" się mieści na osiedlu, na 61 miejscach parkingowych...) zatem może Pan znów spokojnie uznać, że jest Pan ojcem kolejnego sukcesu.
Brawo Obrazek

Nie wiem, czemu ma służyć ta prowokacja z Pana strony ale skoro Pan i deweloper czujecie się lepiej, to ok...
Post ,,zebry" http://siechnice.com.pl/forum/forum/vie ... =14#p13012 jest chyba najlepszym podsumowaniem :wink:

Niech Pan jedynie nie zapomina, że Wojewoda Dolnośląski, paręnaście dni temu po raz kolejny odebrał pozwolenie na budowę firmie Alfaakt na 5ty budynek... nie informowaliśmy o tym, aby nie podsycać emocji w tym konflikcie ale skoro Pan tak ładnie zaczął ,,pomagać" no to niebawem wrzucimy treść odpowiedzi. :roll:
Może Wojewoda też się myli ? :oops: Ech... szkoda słów.

ps. Nie odwiedził Pan w swojej misji ulicy Grabskiego- szkoda.

grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: Parkowanie

Post autor: grom »

Czegoś tu nie rozumię! Dlaczego niektórzy z Państwa posuwają się do kłamstwa. Czy ktoś z Państwa był ze mną umówiony na spotkanie o 21.00 na Osiedlu? Pan Nowiński zaproponował jedynie abym sam się przekonał, jakie są braki parkingowe. Pojechałem i sprawdziłem - było 61 wolnych miejsc. Nie twierdziłem i nie twierdze, że po wybudowaniu miejsc przy ul. Staszica (gmina zbudowałą je za pieniądze Alfa Aktu) jest ich już wystarczająco dużo. Problem jest i to poważny. Nie załatwi sie go "waląc" w każdego kto ma choć odrobinę inne zdanie.
Pan Radny martwi się co będzie jak Alfa Akt dostanie następne zezwolenie na budowę. A nie interesuje się tym co będzie sie działo za chwile w innym miejscu Siechnic, na osiedlu firmy "Malachit".
Rozpoczęto budowę 113 mieszkań, ze znaczna ich ilościa usytuowana w pasie ulicy Jarzębinowej. Konflikt miedzy mieszkańcami osiedla "Błękitne" a nowymi mieszkańcami pewny.
Pomijam już sam projekt, który ustawia tak budynki w stosunku do ul. Jarzębinowej, że głównym widok to bedą parkingi i śmietnik.
Panie Nowiński ja się swoich znajomości i przyjaźni nie wypieram. Ja się jak Pan i Pana koledzy nie kryję pod pseudonimami. Działam jawnie, i od czasu do czasu coś mi sie udaję. Teraz proponuję zajęcie się budową nowego ośrodka zdrowia. Kryzys lokalowy (i nie tylko) w obecnie użytkowanym jest już widoczny. Nie chciałbym abysmy za kilka lat znaleźli się w takim położeniu jak ze szkołą podstawową.
Grom

Awatar użytkownika
pokrzyw
Posty: 117
Rejestracja: środa, 12 marca 2008, 11:42

Re: Parkowanie

Post autor: pokrzyw »

Moje imię wielokroć pojawiło się w rozmowach na różnych forach internetowych. Ponawiam moje zaproszenie Panie Romanie - może uda się coś razem zrobić dla sporej części mieszkańców Siechnic.
Zapraszamy po 30 stycznia - z przyjemnością oprowadzę Pana po osiedlu.
Pozdrawiam,
Piotr Krzywicki

maciek.wroclaw
Posty: 279
Rejestracja: środa, 20 stycznia 2010, 16:51

Re: Parkowanie

Post autor: maciek.wroclaw »

Pytanie do mieszkańców zielonego pagórka, ile Wam brakuje tych miejsc parkingowych ?

olo243
Posty: 49
Rejestracja: niedziela, 18 stycznia 2009, 14:50

Re: Parkowanie

Post autor: olo243 »

Szanowny Panie Gromie Romanie lub Grzegorzu Gromie bo tak się Pan zapewne nazywa skoro
grom pisze: ...ja się swoich znajomości i przyjaźni nie wypieram. Ja się jak Pan i Pana koledzy nie kryję pod pseudonimami...

Pozwole, sobie na małe sprostowanie. Mianowicie:
grom pisze:Czegoś tu nie rozumię! Dlaczego niektórzy z Państwa posuwają się do kłamstwa. Czy ktoś z Państwa był ze mną umówiony na spotkanie o 21.00 na Osiedlu?
Wielka szkoda, że umkęło Panu to co Piotr (ukrywający się pod pseudonimem akcjapagorek) napisał:
akcjapagorek pisze:...Zamiast wirtualnych konwersacji proponujemy aby nas Pan odwiedził w godzinach pełnego obłożenia miejsc parkingowych w dzień roboczy np. o 21:00, przeszedł się z mieszkańcami po osiedlu...Czy pasuje Panu najbliższy poniedziałek? My w ramach robienia więcej ,,niż narzekania" będziemy na Pana czekać.


Czy mógłby Pan wyjaśnić czy można się z Panem interlokutorem jakoś bardziej umówić???
Ciężko raczej przeoczyć grupkę mieszkańców, którzy czekają przy pustym parkingu, patrząc ja Pan przejeżdża dwukrotnie z prędkością 5km/h licząc miejsca owego parkingu. Mało tego "łażą" od wjazdu do wjazdu, bo nie wiadomo którędy Pan wyjedzie - wiem bo tam stałem i widziałem Pana " co się nie ukrywa pod pseudonimami" jak jego "interlokutorzy".
W mojej opinii całkiem nieładnie. Chyba, że skorzystanie z zaproszenia na kolacje polega na tym, że siada się przy stole, wcina, a potem bez słowa opuszcza lokal...

Ale cóż my "posuwający się do kłamstwa", "ukrywający się pod pseudonimami", pańscy "interlokutorzy" możemy wiedzieć o zapraszaniu takiej persony jak Grom?

Pozdrawia ukrywający się pod pseudonimem

olo243

Awatar użytkownika
bart21
Posty: 52
Rejestracja: wtorek, 19 stycznia 2010, 21:00

Re: Parkowanie

Post autor: bart21 »

Drodzy koledzy z Akcji, wydaje mi się, że szkoda naszego prądu na bezowocne dyskusje z Gromem. Dokładnie tak samo jak jego kolega nie dostrzega on problemu w tym, że prawie 300 rodzin musi parkować na około 200 miejscach (choć powinno być na osiedlu ponad 320 miejsc). Dla nich obu jest to normalne, że ludzi traktuje się z góry i że są oni potrzebni tylko po to, by płacić podatki lub kupować marnej jakości mieszkania za wygórowane sumy - czyli żeby ci panowie mieli z czego wypłacać sobie wynagrodzenie. Nie dociera do nich, ze ludzie mogą coś od nich wymagać. Ale ja jestem zdania, że to do nich wróci prędzej czy później (do AA już pomału wraca - źródełko z kasą wyschło - a firmę utrzymywać trzeba).
Także Gromku i reszto ferajny - dalej udawajcie, że się nic nie stało i nie róbcie nic. Nasza stronka - siechnice24.pl ma się dobrze, sprawy przeciwko AA też - i dalej tak będzie dopóty, dopóki nie zrozumiecie, że nie mieszkają na Pagórku tylko dojne krowy - a ludzie, dzięki którym macie za co kupić chleb...

Awatar użytkownika
akcjapagorek
Posty: 115
Rejestracja: wtorek, 29 grudnia 2009, 20:50

Re: Parkowanie

Post autor: akcjapagorek »

grom pisze:Czegoś tu nie rozumię!
a ja nie rozumiem.
grom pisze:
Pan Radny martwi się co będzie jak Alfa Akt dostanie następne zezwolenie na budowę.
To mnie nie martwi Panie Przewodniczący...- jest to wręcz wskazane, bo to nowe podadki do
gminy, za które będzie można wybudować np. chodnik w niebezpiecznym miejscu (niekoniecznie
trzeba potem to mieszkańcom wypominać...)
Martwi mnie fakt, że Alfaakt dostaje od Starostwa Powiatowego pozwolenie na budowę niezgodnie z przepisami i Wojewoda po przeanalizowaniu powtórnie tej samej dokumentacji- ponownie uchyla pozwolenie... Dziwię się, że Pana to nie martwi, bo przez takie ,,niedopatrzenia" mamy później problemy jako miasto i jako indywidualni mieszkańcy. Pozwolenie dla Alfaakt tak- ale zgodnie z przepisami i naprawieniem deficytu miejsc, przez poprzednie ,,trefne*" pozwolenia Starostwa.
Niech sobie Alfaakt buduje ale nie na plecach mieszkańców.
grom pisze:A nie interesuje się tym co będzie sie działo za chwile w innym miejscu Siechnic, na osiedlu firmy "Malachit". Rozpoczęto budowę 113 mieszkań, ze znaczna ich ilościa usytuowana w pasie ulicy Jarzębinowej. Konflikt miedzy mieszkańcami osiedla "Błękitne" a nowymi mieszkańcami pewny.

Tutaj jest Pan w błędzie- zarządy sąsiadujących wspólnot mieszkaniowych, w tym na Jarzębinowej 15 i 17 (do którego też należę) o tym, co będzie się działo na sąsiedniej działce dowiedziały się już z pisma od Starostwa, kiedy zapadała decyzja o pozwoleniu na budowę. Z informacji od administratora okazało się, że największe kontrowersje budziła lokalizacja placu zabaw... Osobiście uważam, że gdybym miał do wyboru widok na łąke albo na blok- to wiadomo, że wolę patrzeć na łąkę! Identycznie miałem w mieszkaniu na Jarzębinowej, kiedy przed nosem na łące wyrósł nagle budynek Nova Locum (czy aby nie wyższy niż dopuszczalne wówczas normy miejscowego planu zagospodarowania ?- chyba znów Starostwo nie zauważyło;), przesunięto nam chodnik bliżej okien i zmniejszono teren części wspólnej. Ale po jakimś czasie trzeba było się przyzwyczaić...
Na pewno mieszkańcy dwóch budynków Błękitnego będą w podobnej sytuacji, bo Polsystem nie wiadomo dlaczego, przysunął się z tymi budynkami maksymalnie do granicy nie swojej działki- zyskując przy tym więcej terenu wewn. osiedla, kosztem niestety mieszkańców od strony płotu...

Jak Pan dalej będzie podgrzewał obie strony jak w ostatnich kilku postach (mieszkańców Ciepłowniczej na ,,Zielono Pagórkowców") to na pewno taki konflikt może się pojawić... a czy rozwiąże to sytuację?
grom pisze: Pomijam już sam projekt, który ustawia tak budynki w stosunku do ul. Jarzębinowej, że głównym widok to bedą parkingi i śmietnik.

Trudno mi oceniać Pana gust projektowy. Popierał Pan rozbudowę szkoły podstawowej, która umieszczała część klas dla dzieci w podziemiu (negatywna opinia Rady Rodziców). Nie przeszkadza Panu Ratusz bez dachu... Obecnie wyrasta na przeciw Kościoła budynek, który wraz z kolejnym etapem przyćmi swym rozmiarem jego bryłę odstając przy okazji od innych budynków... Większość z tych spraw reguluje miejscowy plan zagospodarowania, który możemy zmienić...
Skoro to taki dramat, z tymi malachitami to pewnie nie znajdą klientów i Pana być może ból, że powstała kolejna konkurencja dla Alfaakt zniknie...
Ja uważam, że projektować musimy więcej zieleni, konkretniej- zwiększyć współczynnik terenów zielonych przynajmniej do 30% dla inwestycji wielorodzinnych. Prócz rzuconego tu pomysłu (to teraz moda- napisać jedynie na forum), złożyliśmy taki wniosek do Miejscowego Planu Zagospodarowania Siechnice-Centrum.
grom pisze: Panie Nowiński ja się swoich znajomości i przyjaźni nie wypieram.

Panie Roman- szanuję pana ,,znajomości" i wiem o Pana ,,przyjaźniach" ale nie mogą być one usprawiedliwieniem dla popierania dewelopera łamiącego prawo i mimo, że Pana pseudonim ,,grom" zniechęca niektórych do zwrócenia Panu na to uwagi, to jednak nie zgodzę się w tej kwestii z Panem i takiego postępowania nie zaakceptuję- przykro mi.
grom pisze:Teraz proponuję zajęcie się budową nowego ośrodka zdrowia. Kryzys lokalowy (i nie tylko) w obecnie użytkowanym jest już widoczny. Nie chciałbym abysmy za kilka lat znaleźli się w takim położeniu jak ze szkołą podstawową.
Grom
Z całym szacunkiem dla Pana wieku, wiedzy, wkładu w historię Siechnic itd.- ale nie może się Pan ograniczać do wydawania rozkazów na forum internetowym- bo problem ośrodka zdrowia jak i szkoły czy też budżetu powinniśmy rozwiązywać wspólnie- Rada Mieszkańców, którą Pan jako Przewodniczący reprezentuje powinna współpracować z przedstawicielami w Radzie Miejskiej. Takie zadania realizuje się tylko razem, przez odpowiednie formuowanie wniosków, tworzenie opinii komisji itd. Napisanie ,,Nie chciałbym" żeby do czegoś tam nie doszło to chyba za mało.

Poza tym, nawet Królowa Elżbieta w dzisiejszych czasach wydaje rozkazy w bardziej cywilizowany sposób a zależności przełożony-podwładny to między nami nie ma...

Panie Grzegorzu- zachęcam Pana do ograniczenia osobistych przytyków w moim kierunku i skupienia się na swoich zadaniach. Skoro nie zamierza Pan pomóc w rozwiązywaniu tych spraw, to niech Pan choć nie przeszkadza, bo wchodzenie w wątek o parkowaniu w dziale Zielonego Pagórka i zachęcanie Komendanta Straży Miejskiej do wlepiania mandatów na osiedlu gdzie brakuje miejsc to zwyczajna prowokacja (od tego się zaczęła cała gorączka postów w tym temacie). Nie ma się co dziwić emocjom mieszkańców...

Ja nie zamierzam się tu z Panem licytować np. na czyjej działce deweloper ładniej buduje albo na której powinien... bo to niech sobie oceniają sami klienci (albo właściciele gruntów :wink: ).
Znam tylko powiedzenie- gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta. Zielonopagórkowcy ,,biją się" z Alfaaktem- korzystają inni deweloperzy. Ten spór nie jest na rękę Pana koledze ani mieszkańcom- bo dalej jest pat. Ale zamiast rozmawiać- deweloper i Pan wolicie trwać na stanowisku- że wszystko jest ok a mieszkańcy to sobie problem chyba wymyślili...

Teraz atakuje Pan moją osobę... - jak zaczniemy się między sobą kłócić to kto w gminie skorzysta? Siechnice, mieszkańcy ? Chyba nie...

Po poprzednich wpisach i tonie wypowiedzi, wnoszę że może i niegodzien jestem prosić o tyle, ale przyznam szczerze, że nie mam nawet kiedy odpisywać na Pana zarzuty i szczerze Panu zazdroszcze, że przy tylu ambitnych zadaniach, funkcjach i działalnosci ma Pan kiedy się udzielać na forum... życzę Panu takich samych sukcesów w rozwiązywaniu dręczących Pana problemów co w nabijaniu licznika postów.

pozdrawiam
Piotr Nowiński

ps. jako ciekawostkę podam, że po sąsiedzku- w Groblicach szykuje się identyczny spór z deweloperem- więcej tutaj:
http://forum.siechnice.pl/viewtopic.php ... &start=135
może to też oszołomy jak my? No jak ktoś płaci co miesiąc nie małą ratę, a deweloper odstawia takie numery, to co tu się dziwić ludziom... :|

pps. przy słowie ,,trefne" dałem gwiazdkę *. Biorąc pod uwagę ostatnią, dwugodzinną rozmowę z funkcjonariuszem Policji, który dopytywał mnie na wniosek kancelarii Pana kolegi (Alfaakt) jaki jest przekaz w tym filmiku:
http://www.youtube.com/watch?v=DjTaPl_vTaU
oświadczam, iż pisząc słowo ,,trefne" nie miałem na myśli oczernienie ani pomówienie ani cotamkolwiek złego o urzędniku/ach Starostwa :wink: Słowo ,,trefne" obrazuje jakość analizowanych dokumentów, których zatwierdzenie spowodowało takie problemy jakie teraz mamy. Pozdrawiam wszystkich, szczególnie Powiatowego Inspektora Nadzoru, który przecież chyba odbiera te wszystkie budynki (w Groblicach też...) super fota z Groblic- to chyba szafa elektryczna:
Obrazek

grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: Parkowanie

Post autor: grom »

Szanowny Panie. Dziekuję za wiwisekcję mojego tekstu. Bardzo Pana zainspirował. Proszę tylko nie kłamać w przyszłości. Sam się Pan przekona, że uruchomienie przez Pana jakiejś inicjatywy, praca przy niej, pomoc w znalezieniu środków, nie daje żadnych gwarancji, że zostanie ona zrealizowana tak jak Pan zamyślał. Że Ci co sprawują rzeczywistą władzę (u nas Burmistrz i Rada Gminy) nie zmienią jej w taki sposób, że brzuch będzie Pana bolał. Że nie znajdą się tacy jak Pan dziś i będą Pana, a nie rzeczywistych sprawców obciążali odpowiedzialnością za wszystkie rzeczywiste i urojone problemy.
1. Koncepcję ratusza i rynku przygotował Pan Zbigniew Maćków we współpracy z zespołem Rady Miasta, którym miałem okazję kierować. Natomiast projekt budowlany nie jest już dziełem Pana Maćkowa a i ja nie miałem na to rzadnego wpływu. Ówczesny Pan Burmistrz Jerzy Fitek zorganizował przetarg. W jego wyniku projekt budowlany przygotowywała firma "Bauren" z Gliwic, a pod dokumentacja projektowa podpisał się Pan Piotr Renke. Tak więc problem dachu, jak i inne np. szerokości klatki schodowej, stosunku powierzchni okien do powierzchni posadzki, lokalizacji niektórych urzadzeń wentylacyjnych, itd. jest pochodna współpracy Pana Fitka i firmy Bauren.
2. Kwestia lokalizacji sal lekcyjnych w przygotowanej przez Pana Mackowa koncepcji projektowanej rozbudowy szkoły podstawowej w Siechnicach. Projekt nie przewidywał rzadnej sali lekcyjnej w przyziemiu (nie podziemu), chyba że Pan salę świetlicy traktuje jako salę lekcyjną.
"De gustibus non disputantum". Co do gustu architektonicznego to pozwoli Pan, że pozostanę przy swoim. Pan widzi naczynie do połowy puste a ja do połowy pełne. Pan widzi pojedyńczy obiekt, ja miejsce to w przyszłości. Poczekajmy na zakończenie budowy rynku. Na dalszy rozwój Siechnic. Pojedyńcze budynki inaczej "pracują w przestrzeni", inaczej pracuje zespół.
A tak na przyszłość, to mniej flustracji i zacietrzewienia - więcej pomysłów i koncyliacji.
Grom

M&M
Posty: 63
Rejestracja: poniedziałek, 31 sierpnia 2009, 18:05

Re: Parkowanie

Post autor: M&M »

ratusz, myslę że to dobra koncepcja, każda mieścina wokół wro ma ratusz tradycyjny" gdby Siechnice również taki miały to kogo by to zainteresowało? a taki z otwartym dachem może być atrakcją, jeśli będzie tam również dostępny taras - wówczas pozostanie tylko rozreklamować go, do tego możliwość eskapady rowerowej na wieżę do Kotowic, może plaża nad stawem etc. i będzie ruch, może wówczas tutejszy buisnes będzie lepiej szedł np. kocie figle

Awatar użytkownika
bart21
Posty: 52
Rejestracja: wtorek, 19 stycznia 2010, 21:00

Re: Parkowanie

Post autor: bart21 »

grom pisze: Proszę tylko nie kłamać w przyszłości.
Gromie - co to za tekst - sam pan kłamie w żywe oczy, a chce nas tu teraz pouczać. Niech pan zacznie od siebie!!!

Tak jak pisałem wyżej - szkoda naszego prądu na te dyskusje, bo naprawdę nie ma z kim!!!

maciek.wroclaw
Posty: 279
Rejestracja: środa, 20 stycznia 2010, 16:51

Re: Parkowanie

Post autor: maciek.wroclaw »

ostro widzę, ostro

ODPOWIEDZ