Straż Miejska

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
Karka
Posty: 44
Rejestracja: czwartek, 4 marca 2010, 10:29

Re: Straż Miejska

Post autor: Karka »

maciek.wroclaw pisze:
Karka pisze:
strazmiejska pisze:Reakcją są działania obecnie prowadzone

Z wyrazami szacunku,
Dariusz Wasiak

Nie sadze. Siedzielismy wlasnie dzisiaj na podworku i obserwowalismy dwa samochody stojace rownolegle Chabrowa - Jarzebinowa, jeden w polowie na przejsciu dla pieszych, drugi na pewno nie wiecej niz 10 metrow. Nie wspominajac o malym chlopcu ktory przechodzil na przejsciu do Zabki i prawie nie zostal potracony bo przez ww auta, jadacy z prawej strony go nie widzieli. Auta sobie tak stoja od 16 do teraz.
Prosze o szybka reakcje nim dojdzie do tragedii.
Dokładnie nie ale to NIC ta nasza straż nie robi, ja bym zwolnił całą załogę tych strażników, bo żadnego pożytku z tego nie ma !!! Ileż można prosić o interwencje ? Ale pamiętajcie, jak dojdzie do tragedii to juz mamy winnego zaniedbania. Prosimy o załatwienie sprawy dotyczącego parkowania tam na rogu ulic, oraz z samochodami, które źle zaparkowały na chabrowej !!!
Szkoda, ze auta stoja zle zaparkowane od wczoraj od 16 jest teraz 11:30 a jak staly tak stoja sobie w najlepsze, to tak ciezko rano przyjechac i wlepic mandat? we Wroclawiu jak sie zle zaparkuje to po 5 minutach ma sie blokade, albo mandacik

swan
Posty: 26
Rejestracja: środa, 27 kwietnia 2011, 20:39

Re: Straż Miejska

Post autor: swan »

Do maciek.wrocław
Wydaje mi się, że trochę przesadzasz z tym dbaniem o zmiane parkowania na Chabrowej. Straż Miejska o tym wie, więc ok, a ty dalej swoje i swoje. Ciekawe gdzie ty parkujesz? Podejrzewam, ze mieszkasz blisko Chabrowej skoro jesteś tak bardzo zorientowany. A parking za szlabanem o którym piszesz jest płatny i to nie mało. Więc sorry.

maciek.wroclaw
Posty: 279
Rejestracja: środa, 20 stycznia 2010, 16:51

Re: Straż Miejska

Post autor: maciek.wroclaw »

swan pisze:Do maciek.wrocław
Wydaje mi się, że trochę przesadzasz z tym dbaniem o zmiane parkowania na Chabrowej. Straż Miejska o tym wie, więc ok, a ty dalej swoje i swoje. Ciekawe gdzie ty parkujesz? Podejrzewam, ze mieszkasz blisko Chabrowej skoro jesteś tak bardzo zorientowany. A parking za szlabanem o którym piszesz jest płatny i to nie mało. Więc sorry.

Gdzie parkuję ? na kwiatowej, bo moja społdzielnia postarała się o wystarczającą ilość miejsc parkingowych.
A to że wasz deweloper zrobił wam parking płaty to juz jest wasza sprawa. Ulica chabrowa, nie jest własnościa żadnego z osiedli, tylko jest to droga gminna, więc proszę na niej parkować tak jak nakazują przepisy. Koniec tematu. Ponowny apel do strazy miejskiej o załatwienie sprawy. Następnym razem nie ustąpię miejsca jak ktos będzie jechał z nad przeciwka, będzie moza się podłożyć komuś, i zarobić. Bo skoro nie ma możliwości przejazdu, to samochody skrecające z jarzębinowej w kierunku kwiatowej, muszą stać koło żabki !!! bo nie mają przejazdu, więc każda ich jazda jest w tym przypadku wymuszeniem, i zjechaniem na przeciwległy pas ruchu.

cygan
Posty: 86
Rejestracja: niedziela, 7 lutego 2010, 10:28

Re: Straż Miejska

Post autor: cygan »

Następnym razem nie ustąpię miejsca jak ktos będzie jechał z nad przeciwka, będzie moza się podłożyć komuś, i zarobić. [/quote]

Nie do końca.
Jest przepis o pierwszeństwie wjazdu i zajętości pasa.Kierowca musi mieć możliwośc opuszczenia pasa i w związku z tym nie wolno tego pasa blokować .

swan
Posty: 26
Rejestracja: środa, 27 kwietnia 2011, 20:39

Re: Straż Miejska

Post autor: swan »

No właśnie. Więc się bez sensu podkładać.
A chyba ludzie nie mogą odpowiadać za developera i za to co obiecał, a czego nie zrobił.
Chyba z pięć lat jest ten parking i każdy kierowca sobie radzi i się wymijają jakoś. Naprawdę nie rozumiem twojego zacietrzewienia.

maciek.wroclaw
Posty: 279
Rejestracja: środa, 20 stycznia 2010, 16:51

Re: Straż Miejska

Post autor: maciek.wroclaw »

Jeżeli będę jechał samochodem od ulicy kwiatowej w kierunku żabki to jade swoim pasem, i każdy kierujący który wjeżdza na tą ulice od strony żabki, musi poczekać aż przejade, bo jade swoim pasem !

Nie musze zjeżdzac na trawnik, bo to nie jest już droga !

A co mnie obchodzi to, ze jakis deweloper nie dotrzymał obietnicy ? od tego są sądy.

Tyle w temacie.

Karka
Posty: 44
Rejestracja: czwartek, 4 marca 2010, 10:29

Re: Straż Miejska

Post autor: Karka »

Mnie tam parkowanie skosne zamiast rownoleglego nie przeszkadza, wystarczy zmienic znak. Jakos pare lat radzimy sobie i jest ok. jak zrobia parkowanie rownolegle to z 50 aut zmiesci sie moze 20. Mnie wkurzaja te auta co stoja przed znakiem P - rownolegle i do tego na przejsciu dla pieszych, przez nich nic nie widac i ciezko wjechac.

swan
Posty: 26
Rejestracja: środa, 27 kwietnia 2011, 20:39

Re: Straż Miejska

Post autor: swan »

No Karka właśnie o tym pisałem we wcześniejszym poście, ale maciek.wrocław ma swoje racje. Najwyraźniej lubi atakować straż miejską. I jestem za zmianą znaku parkowania. To by zamknęło sprawę raz na zawsze.

maciek.wroclaw
Posty: 279
Rejestracja: środa, 20 stycznia 2010, 16:51

Re: Straż Miejska

Post autor: maciek.wroclaw »

oki, poddaję się !!!

róbta co chceta, i obiecuje, ze teraz bede stawiał tam samochód (na pasach) jak bede wracał z pracy i robił zakupy w zabce, bo i tak nikt mi mandatu nie da, a jak bede miał na drodze inny samochód to bede zjezdzał na trawnik, bo tez to nie ejst wykroczenie, a i przy okazji psa bede wyprowadzał pod płot na chabrowej, a smieci podrzucał pod blok na jarzebinową, bo i tak nikt mi nic nie zrobi !!!

swan
Posty: 26
Rejestracja: środa, 27 kwietnia 2011, 20:39

Re: Straż Miejska

Post autor: swan »

Co do stawiania aut na pasach to się z tobą zgadzam w 100%. Za to powinny być mandaty.
A czemu ty tak bardzo nie lubisz ludzi z Jarzębinowej czy Chabrowej, to naprawdę mili ludzie. Przekonaj się :)

Awatar użytkownika
jimmy_lodolamacz
Posty: 300
Rejestracja: środa, 4 lutego 2009, 22:01

Re: Straż Miejska

Post autor: jimmy_lodolamacz »

Trochę zmienię temat ale ostatnio zauważyłem pewien dziwny "twór organizacyjny" na nowym rondzie przy ulicy Ciepłowniczej i Staszica. Otóż jak jedziemy Ciepłowniczą do ronda to po prawej stronie, tuż przed rondem, mamy wjazd na osiedle przy ul.Ciepłowniczej(kiedyś była tam droga wewnętrzna czy coś takiego). Przed tym skrzyżowaniem jest znak informujący o końcu drogi z pierwszeństwem i znak ustąp pierwszeństwa przejazdu (rozumiem, że dotyczy to właśnie tego skrzyżowania dróg). Zaraz za tą krzyżówką jest rondo i przed rondem znak o ustąpieniu pierwszeństwa... i to jest logiczne. Sytuacja jest niejasna gdy zjeżdża się z ronda w ul. Ciepłowniczą. Bo przed tą samą krzyżówką(Staszica z Ciepłowniczą - tylko jadąc z drugiej strony) nie ma żadnych znaków o pierwszeństwie.Ciekawe jest też to, że przy wyjeździe z osiedla nie ma żadnego znaku mówiącym o pierwszeństwie lub jego braku(chyba, że nie widziałem)...więc jak tu jeździć? Jak dla mnie to ktoś się pomylił z ustawianiem znaków. Odwołanie pierwszeństwa i ustąp powinno być przed samym rondem a drugi znak ustąp powinien być ustawiony na Staszica i być obrócony w stronę osiedla przy Ciepłowniczej. I ja teraz się pytam :Czy zaistniała organizacja jest celowa?
Mam nadzieje, że udało mi się przedstawić tą sytuację w miarę czytelnie. Kto jeździ tamtędy to pewnie wie o czym mówię. Może jakieś foty jutro zrobię i dołączę.

Karka
Posty: 44
Rejestracja: czwartek, 4 marca 2010, 10:29

Re: Straż Miejska

Post autor: Karka »

Dziekuje za zwrocenie uwagi samochodom ktore staly dzisiaj rano rownolegle na przejsciu dla pieszych, albo mniej niz 10 metrow od tego przejscia na Chabrowej/Jarzebinowej, niestety trzeba to chyba robic przynajmniej 3 razy dziennie bo co chwile robi sobie ktos prywatny parking tak jak np. teraz stoja dwa auta i pewnie beda stac do rana.

maciek.wroclaw
Posty: 279
Rejestracja: środa, 20 stycznia 2010, 16:51

Re: Straż Miejska

Post autor: maciek.wroclaw »

Karka pisze:Dziekuje za zwrocenie uwagi samochodom ktore staly dzisiaj rano rownolegle na przejsciu dla pieszych, albo mniej niz 10 metrow od tego przejscia na Chabrowej/Jarzebinowej, niestety trzeba to chyba robic przynajmniej 3 razy dziennie bo co chwile robi sobie ktos prywatny parking tak jak np. teraz stoja dwa auta i pewnie beda stac do rana.

a niech stoją, co to ko,u przeszkadza, niech piesi chodza trawnikiem, i uważają przed samochodami !!!
a jak jest im zle to niech kupia sobie 4 kołka i tez tam stawiaja, zazdrosnicy co sie tylko czepiaja ... tak jak tych samochodów co parkują prostopadle (skosnie) zamiast równolegle

Awatar użytkownika
strazmiejska
Posty: 19
Rejestracja: środa, 23 lutego 2011, 15:45

Kąpieliska

Post autor: strazmiejska »

Szanowni Państwo,

Obecna aura pogodowa nadwyraz sprzyja w poszukiwaniu odpoczynku i ochłody przy zbiornikach wodnych. Jednakże proszę o rozwagę i rozmyślne korzystanie z tej formy wypoczynku, gdyż znajdujące się na naszym terenie tzw. oczka wodne nie są na chwile obecną kąpieliskami w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2001r. Prawo Wodne (tj. Dz.U. 2005.239.2019 z późn. zm.) i tym samym kąpiel w takich zbiornikach rodzi potężne zagrożenie dla życia i zdrowia ludzkiego.
Stąd też na rzecz przeciwdziałania w powstaniu zagrożenia SM prowadzi cykliczne kontrole powyższych terenów.

Nadmieniam także, iż nowo powstały zbiornik wodny na terenie Siechnic (za Gimnazjum) znajduje się jeszcze na terenie obecnie realizowanej budowy przez „SKAŃSKA”.

Z wyrazami szacunku,
Dariusz Wasiak

ODPOWIEDZ