przedszkole-po rekrutacji

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
Michał Młyńczak
Posty: 33
Rejestracja: niedziela, 31 października 2010, 21:39

Re: przedszkole-po rekrutacji

Post autor: Michał Młyńczak »

Czy są techniczne możliwości dalszej rozbudowy przedszkola w Siechnicach?
Rozumiem, że dotychczasowa rozbudowa była okrojona, co zmieniłoby się gdyby zrealizować całą zaplanowaną rozbudowę. Czy np. przybyłoby 60 miejsc?

Czy są prawne możliwości przeniesienia szóstoklasistów do budynku gimnazjum? (chyba tak) I tym samym zrobienia miejsca dla 5 latków w szkole podstawowej. Od 2012 roku „zerówka „ ma być obowiązkowa zarówno dla 5 jak i 6 latków.

Ciekawe jaka jest opinia rodziców na temat ew. 6 klasy podstawówki w gimnazjum.

Generalnie pomysł przenosin troszkę „przyspiesza” edukację dzieci ale chyba mamy takie czasy, że coraz wcześniej zaczynami się uczyć i uczymy się ciągle. Myślę, że sporo 12 latków chodzenie do gimnazjum w pewnym sensie było nobilitacją.


Padł też pomysł zrobienia przedszkola z baraków mieszkalnych z Świętej Katarzyny przy przedszkolu w Siechnciach. Ale one są już chyba mocno wyeksploatowane i wymagało by to dużych nakładów finansowych. Ale może warto rozważyć pomysł wybudowania w takiej technologii obiektu przedszkolnego myślę że będzie dużo tańszy i z powodzeniem posłuży naszej społeczności przynajmniej 15 lat.

Ewentualnie w budżecie na 2011 rok przewidziano rozbudowę świetlicy osiedlowej w Radwanicach. Początkowo miał być to całkowicie nowy obiekt, teraz jest to tylko dobudowa sali (co nie do końca spełnia oczekiwania mieszkańców miejscowości i jest sprzeczne z koncepcją którą popierała rada osiedla i nad która pracowała) Może należałoby powrócić do koncepcji budowy nowego obiektu a obecny obiekt kontenerowy zaadaptować na przedszkole (jest w bardzo przyzwoitym stanie).

FREZYJKA
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 23 września 2010, 12:51

Re: przedszkole-po rekrutacji

Post autor: FREZYJKA »

Do Pana Michała Młyńczaka wg list dzieci przyjętych do przedszkola w Siechnicach przyjęto 3 latki. Lista dzieci nieprzyjętych owszem jest długa, jednak na tej liście są dzieci: z rocznika 2009 (które wg nie powinny brać udziału w rekrutacji), 2008 oraz 2007 (nie tylko same trzylatki jak piszą niektórzy).

Druga sprawa dzieci 5 letnie (2006) i dzieci 6 letnie (2005) JUŻ od września 2011roku mają roczny OBOWIĄZEK przedszkolny czyli tzw. "zerówkę" nie jak pan pisał od 2012!!! we wrześniu 2012r. idą one OBOWIĄZKOWO do klasy 1!!!

Wg list do przedszkola przyjęto 2 grupy 5 latków czyli grupy "zero" nie 60 osób tak jak pisze Pani Hanka!!! tylko 50 bo wg przepisów max w grupie przedszkolnej może być tylko 25 dzieci!!! Proszę nie zapominać że oprócz tych dwóch grup szkoła podstawowa przyjęła 3 grupy zero (może będzie nawet 4 wszystko zależy od tego czy dzieci jeszcze dojdą np. te które w wyniku rekrutacji nie dostaną się do przedszkoli we Wrocławiu lub dzieci nowych mieszkańców, którzy do wakacji się mogą sprowadzić).

FREZYJKA
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 23 września 2010, 12:51

Re: przedszkole-po rekrutacji

Post autor: FREZYJKA »

Do Pana Grom: wg mnie przeniesienie klas 6 jest niedobrym pomysłem i nie rozwiązuje problemu, ponieważ nauka w klasach 4-6 jest w całym kraju tak zorganizowana, że dzieci przechodzą na poszczególne lekcje do innych sal, czyli nie ma tak że 1 klasa zajmuje 1 salę. Przeniesienie 2 klas 6-tych nie zwalnia dwóch sal dla maluchów !!! na dzień dzisiejszy w szkole podstawowej jest 5 sal dla klas 4-6 (razem 7 klas) tj. tzw. sala od przyrody, sala informatyczna ( z tym, że z tej sali również korzystają maluchy, które od klasy 1 mają obowiązkowe zajęcia informatyczne), sala od matematyki, sala od języka polskiego i jedna sala, w której odbywają się pozostałe przedmioty czyli i tak jest ich za mało dlatego nauczyciele ratują się lekcjami w bibliotece szkolnej, w półinternacie. Jednym słowem jest bardzo ciężka sytuacja. Jeśli szkoły się nie rozbuduje będzie jeszcze gorzej...Proszę pomyśleć o klasach 6 -tych, o ich rodzicach, czy się na to godzą, o nauczycielach, którzy w tych klasach uczą. Jedna decyzja pociąga za sobą bardzo wiele innych, więc wszystko powinno być dogłębnie przemyślane i sprawdzone w rzeczywistości...
Sal dla maluchów tak naprawdę też brakuje i nie wszystkie są takie jakie być powinny :-(
Moja propozycja stworzenie w przedszkolu dodatkowo 1 gr dla maluchów lub dla starszaków z sali zajęć dodatkowych, która 2 lata temu funkcjonowała jako sala zająć grupowych (jeśli jest ona w tym roku wzięta pod uwagę to przepraszam za sugestię)

grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: przedszkole-po rekrutacji

Post autor: grom »

Trudności organizacyjne są do przezwyciężenia. Co do nauczycieli czy uczniów - wszak dziś nauczyciel gimnazjum uczą i w Siechnicach i w Katarzynie i jest to do zorganizowania. Wielu nauczycieli we Wrocławiu (znam takich i u nas) uczy w dwóch szkołach i daje sobie radę. Problem jest nie w trudnościach organizacyjnych a w tym czy mamy wolę rozwiązania (a może lepiej czasowego złagodzenia) problemu.
W czasie stażu w USA zetknąłem się z podobnym zjawiskiem, tylko na większą skalę. Tam roczne w mieście, w którym przebywałem osiedlało się 15 tys. nowych mieszkańców. w tym było 3,5 tys. młodzieży szkolnej.
Co Oni zrobili - wybudowali przy każdej szkole zespoły klas w drewnianych kontenerach. Jak mówili na 10 lat, bo tyle według nich ma trwać boom imigracyjny w ich mieście.
Proszę sie nie obawiać, nie namawiam do tego. U nas nie ma jeszcze takiej tragedii - w oświacie, bo w cmentarzach może niedługo tak będzie. Chodzi mi o coś innego. O to, abyśmy zaczęli wspólnie szukać rozwiązania. Nie musi być ono moje.

Do dyrekcji przedszkola!
Czy prawdą jest, że w momencie w którym brak jest miejsc dla dzieci dyrekcja przedszkola utrzymuje wolną salę. Czy to w ogóle jest możliwe! Jeśli tak to już mamy 25 miejsc. Pani dyrektor kilkanaści lat temu do przedszkola przed rozbudową więcej dzieci niż dzisiej po rozbudowie. Może nie ma co wracac do tych czasów, ale jeśli to prawda z tą wolna salą, to pora działać.
Groman
Groman

assasinsdark
Posty: 43
Rejestracja: piątek, 22 maja 2009, 19:58

Re: przedszkole-po rekrutacji

Post autor: assasinsdark »

A ja teraz do nowy_forumowicz który odezwał się z znikąd i postanowił mnie obrażać.
Jak masz coś do powiedzenia bezpośrednio mi w takiej formie jak to wygląda to proszę o PW. A jeśli masz zamiar obrażać mnie publicznie, to licz się z reakcją tak samo płytką, i tak samo mało inteligentną jak Twoja wypowiedź na mój temat. Ludzie wyrażają swoją opinię w danym temacie, mają swoje żale, i swoje przemyślenia. Nikt nikogo nie stara się obrażać, jednak Ty postanowiłeś że właśnie mnie obrazisz. Więc albo mnie znasz, i masz ochotę wylać swoje frustracje, lub jesteś przedstawicielem Burmistrza dla którego akurat moja wypowiedź stała się swoistym zagrożeniem. Nie życzę sobie żebyś w ten sposób upubliczniał swoje "ale" wobec mojej osoby. Bo nie jestem pijaczkiem spod budki z piwem, jestem porządnym obywatelem, dbam o rodzinę wyznaje wartości które chyba Tobie są obce.
Więc raz jeszcze proszę Cię, masz coś do mnie, pisz te brednie na PW, albo daj sobie spokój z PiS-owskim bełkotem!!!!

MonikaS
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek, 5 lipca 2010, 10:35

Re: przedszkole-po rekrutacji

Post autor: MonikaS »

No to teraz rodzice 3-latków będą zadowoleni, ponieważ 5-latki "znowu poszły do szkoły". Tak nas poinformowała Dyrekcja przedszkola - kartką na tablicy ogłoszeń. Z swej strony dodam że także spróbujemy się odwołać od tej decyzji i przede wszystkim chcemy sprawdzić czy nowo przyjęte 3 latki spełniają kryteria, które wyznaczyło przedszkole, bo Pani Dyrektor w swoim oświadczeniu napisała że 3-latki nie zostały przyjęte ponieważ nie spełniały kryterium. No to rozumiem, że kryterium zostało obniżone lub zmienione po rekrutacji??? O co tu chodzi???
PS. SZKOŁA NIE JEST PRZYGOTOWANA NA PRZYJĘCIE TAKIEJ ILOŚCI 5 LATKÓW!!!

Manolka
Posty: 14
Rejestracja: środa, 3 listopada 2010, 16:03

Re: przedszkole-po rekrutacji

Post autor: Manolka »

hmm ale jak sprytnie została przedstawiona informacja dla rodziców. Nie na drzwiach głównych tylko małe karteczki na poszczególnych tablicach.

Skoro 3- latki mieli prawo się odwołać. My jako rodzice 5 latków tez mamy prawo. Tym bardziej iż najpierw nasze dzieci zostały przyjęte a teraz w sumie nie wiadomo. Nigdzie Pani dyrektor nie pisze że cofa, odwołuje swoją decyzję......więc co się stało.... przyjęto wszystkie 3 latki które nie spełniają kryteriów......sprawa dziwna....
A co do szkoły...może nagle się powiększyła.....sama jestem ciekawa

MonikaS
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek, 5 lipca 2010, 10:35

Re: przedszkole-po rekrutacji

Post autor: MonikaS »

a i jeszcze ponieważ oświadczenie Pani Dyrektor nagle zniko ze strony internetowej przedszkola, zamieszczam je poniżej, ponieważ ogłoszenie było jawne i każy miał do niego dostęp.
Ponawiam pytanie czy kryteria przyjęcia do przedszkola zmieniły się???

REKRUTACJA
Wszystkim zainteresowanym Rodzicom wypowiadającym się na forum Siechnice na temat zasad rekrutacji do przedszkola odpowiadam, że harmonogram oraz kryteria rekrutacji zostały umieszczone na stronie internetowej naszego przedszkola w dniu 25 lutego 2011r. Informacje te były również dostępne na terenie placówki od 01 marca 2011r. Ponadto Statut placówki, regulujący sprawy rekrutacji, dostępny jest w przedszkolu oraz na stronie internetowej przez cały rok.
Zapewniam, że powołana komisja rekrutacyjna dokonała naboru zgodnie z przyjętymi kryteriami. W wyniku naboru do przedszkola nie dostały się dzieci, których rodzice nie spełnili kryteriów, bądź nie dopełnili wymogów formalnych, jasno sprecyzowanych w Karcie Zgłoszenia Dziecka. Do przedszkola komisja zakwalifikowała w sumie 163 dzieci. Prowadzona jednocześnie w szkole rekrutacja dzieci z rocznika 2006 wykazała 124 dzieci, które na mocy Ustawy o Systemie Oświaty od września 2011r muszą zostać objęte rocznym przygotowaniem przedszkolnym. Z informacji uzyskanych od Dyrektora Szkoły Podstawowej w Siechnicach wynikło, że warunki lokalowe szkoły nie pozwalają na przyjęcie takiej liczby dzieci. Dlatego wychodząc naprzeciw potrzebom oraz na podstawie wcześniejszych wstępnych ustaleń, wzorem roku ubiegłego, na pozostałe w przedszkolu miejsca przyjęłam dwie grupy 5-latków. Okazało się to niezgodne z intencjami pana Burmistrza. Za zaistniałe nieporozumienie przepraszam pana Burmistrza i Rodziców. W związku z powyższym przedłużony został termin składania odwołań od decyzji komisji rekrutacyjnej do końca kwietnia 2011r oraz termin rozpatrywania odwołań do 10 maja 2011r.
Dyrektor Przedszkola

FREZYJKA
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 23 września 2010, 12:51

Re: przedszkole-po rekrutacji

Post autor: FREZYJKA »

Warunki lokalowe szkoły się nie zmieniły!!! i szkoła nie jest do tego przygotowana!!! sale 2 razy mniejsze itd. Do gimnazjum idą 2 klasy 6-te!!! Odwoływać się możemy jak najbardziej bo 5 latek objęty obowiązkowym rocznym przygotowaniem przedszkolnym od września 2011r. może je realizować w przedszkolu, oddziałach przedszkolnych lub punktach przedszkolnym, ale to rodzic podejmuje decyzję gdzie, gmina wszystkim w tym momencie 5 i 6 latkom ( i tu 6 w szkolnych zerówkach, choć są przedszkola w których nadal są 6 latki np. Sobótka) musi zapewnić miejsce!!!

komendarek
Posty: 57
Rejestracja: środa, 2 kwietnia 2008, 08:15

Re: przedszkole-po rekrutacji

Post autor: komendarek »

Proponuję rodzicom 5 latków (do których i ja należę) aby ustalić czas i miejsce spotkania w sprawie odwołania się od tej decyzji a także napisać pismo do burmistrza i umówić się z nim na spotkanie. Czy Państwo mają jakieś propozycję czasu i miejsca?

anna86
Posty: 77
Rejestracja: poniedziałek, 11 maja 2009, 19:40

Re: przedszkole-po rekrutacji

Post autor: anna86 »

Ogólnie to wypada podkreślić że zarządzanie w przedszkolu to jakaś żenada. I to na różnych poziomach. Jedną z drażniących mnie rzeczy jest właśnie załatwianie spraw cichaczem, w sposobie np. wywieszania karteczek w dziwnych miejscach (jak właśnie dzisiaj), brak komunikacji z rodzicami i ciągłe zmiany decyzji. i zero korelacji z innymi placówkami jak np. szkoła. I jak w poprzednim roku nikt nie wie na czym stoimy dopóki nie odbedzie się generalna pyskówka z burmistrzem. wstyd, hańba i sromota! męczące to.

swan
Posty: 26
Rejestracja: środa, 27 kwietnia 2011, 20:39

Re: przedszkole-po rekrutacji

Post autor: swan »

No i się nawyrabiało. Zmiana decyzji i pięciolatki do szkoły. Myślę, że Pani Dyrektor to nie ma teraz łatwego życia, a tak naprawdę jest sterowana przez kogoś i jest to ktoś z jej przełożonych. Wydaje mi się, że to co się dzieje to jakieś żarty. Nasze dzieci pójdą do nieprzygotowanej do tego podstawówki :( Przecież to są dopiero pięciolatki i powinny być w przedszkolu, a nie w prowizorycznie utworzonych oddziałach w szkole podstawowej. Jestem chętny co do tego spotkania.

swan
Posty: 26
Rejestracja: środa, 27 kwietnia 2011, 20:39

Re: przedszkole-po rekrutacji

Post autor: swan »

A i wyraźnie w swoim oświadczeniu Pani dyrektor pisała, że byo to niezgodne z intencjami Pana burmistrza, więc już wiemy dzięki komu nasze dzieci idą do szkoły do Pana Młyńczaka. Ciekawe jakie intencje miał burmistrz?

mala213
Posty: 2
Rejestracja: środa, 12 września 2007, 07:22

Re: przedszkole-po rekrutacji

Post autor: mala213 »

I dokładnie tak to teraz wygląda, Rodzice 3-latków poszli do burmistrza i nagle wszystkie dzieci są przyjęte a 5-cio latki do szkoły gdzie nie ma dla nich ani miejsca ani warunków.
Dyskusję obserwuje od początku i jedno co mogę powiedzieć wszystkie decyzje to sprawa nacisków, "naszego burmistrza", braku organizacji i nie przygotowania gminy na zaistniałą sytuację, bo nie jest to problem który dopiero sie pojawił a problem o którym wiadomo było już dawno.
Teraz co do organizacji przedszkola. Przed przebudową było 5 sal zajęciowych po przebudowie jest ich 8 z czego 5 jest nowych, 3 stare. Jedna ze starych sal została przekształcona na szatnie, druga sale zajęć dodatkowych, która uważam w obecnej sytuacji powinna znów zostać przekształcona na sale zajęciowa dla grupy, skoro we wcześniejszych latach z powodzeniem pełniła taką rolę.

ODPOWIEDZ