przedszkole-po rekrutacji

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
hanka
Posty: 17
Rejestracja: środa, 13 kwietnia 2011, 20:46

przedszkole-po rekrutacji

Post autor: hanka »

No i zakończyła się rekrutacja przedszkolna. Dla nas niestety negatywnie:-( Nasz synek się nie dostał, chociaż po rozbudowie przedszkola wszystkie dzieci ponoć miały się dostać!!! Jestem strasznie zła!!! Nasze plany wzięły w łeb, miałam wracać do pracy:-( Zatrważająca jest liczba dzieci, które się nie dostały, jakieś 50 osób. Po rozmowie z panią z sekretariatu dowiedziałam się, że miało to związek z decyzją Burmistrza Siechnic, który nakazał pani dyrektor aby w pierwszej kolejności do przedszkola przyjąć 5-latki na przygotowanie przedszkolne, a 3-latki niech sobie posiedzą jeszcze w domu. Drogi panie burmistrzu proszę w takim razie znaleźć miejsce dla naszych pociech, a jeśli nie to chociaż dopłacić nam różnicę miedzy ceną za przedszkole publiczne a ceną za przedszkole prywatne, zeby było nas na nie stać!!!!!!!!!!!!!!! brrrrrrrrrr

wro
Posty: 1
Rejestracja: środa, 13 kwietnia 2011, 21:02

Re: przedszkole-po rekrutacji

Post autor: wro »

Na moje pytanie "dlaczego moja córka (rocznik 2008)się nie dostała" zadane Pani, która weszła do gabinetu Wicedyrektor- nie przedstawiła się więc nie wiem, która to z Pań usłyszałam odpowiedź: "bo przecież przedszkole nie jest z gumy"- poziom odpowiedzi trochę nie przystający do piastowanego stanowiska... Po dalszym moim naleganiu na wyjaśnienia dlaczego jednak nie- przecież oboje z mężem pracujemy-Pani odnalazła nasz wniosek i oświadczyła, że przecież jestem w ciąży więc zostanę z kolejnym dzieckiem w domu. Chyba Pani nie uwzględniła, że nie każdy idzie na urlop wychowawczy po macierzyńskim, który trwa w wersji jaką ja przewiduję 14 tyg. We Wrześniu już chcę wrócić do pracy. Na to Pani stwierdziła, że w takim razie z drugim dzieckiem ktoś w domu zostanie więc córka nie musi chodzić do przedszkola :shock: Bardzo mnie zastanawia jasność kryteriów rekrutacji- wygląda na to, że nie jest brany stan faktyczny tylko "uważanie" komisji czy kogo tam w przedszkolu mają do przeprowadzania rekrutacji.
A na odwołanie 2 dni... termin z ....kapelusza

hanka
Posty: 17
Rejestracja: środa, 13 kwietnia 2011, 20:46

Re: przedszkole-po rekrutacji

Post autor: hanka »

Na odwołanie 2 dni, a na wyniki odwołań trzeba czekać do końca maja hahha i weź tu zaplanuj przyszłość!

hanka
Posty: 17
Rejestracja: środa, 13 kwietnia 2011, 20:46

Re: przedszkole-po rekrutacji

Post autor: hanka »

wybiorę się do burmistrza z pytaniem co z jego obietnicami rozbudowy szkoły podstawowej, w której przed wyborami bywał często, a teraz cisza w eterze. Najlepsze rozwiązanie jak widać usunąć jednych i wcisnąć drugich, tylko co dalej pytam??? Co w przyszłym roku? czy nadal nasze dzieci nie będą miały miejsca w przedszkolu, które z definicji jest stworzone właśnie dla nich!!! I to jest właśnie nasza kochana Polska :-(

Sabazios
Posty: 12
Rejestracja: wtorek, 22 maja 2007, 09:05
Lokalizacja: Siechnice

Re: przedszkole-po rekrutacji

Post autor: Sabazios »

hanka pisze:(...)miało to związek z decyzją Burmistrza Siechnic, który nakazał pani dyrektor aby w pierwszej kolejności do przedszkola przyjąć 5-latki na przygotowanie przedszkolne, a 3-latki niech sobie posiedzą jeszcze w domu. (...)
Dziwne to bardzo szczególnie w kontekście tego, że część pięciolatków chodzi do grupy przedszkolnej w szkole. Pierwotnie w szkole miały być 2 grupy 5 latków, ale w rezultacie 1 grupę "cofnięto" do przedszkola.

grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: przedszkole-po rekrutacji

Post autor: grom »

Problem jest poważny.
Poprzedni burmistrz nie doceniał tempa rozwoju Siechnic i nie przygotował sfery społecznej do tego zjawiska. Rozbudowa przedszkola ciagle odwlekana i tak została zrealizowana w mniejszym zakresie niż postulowaliśmy.
Aktualny Burmistrz, jeśli nawet uda mu sie rozpocząć rozbudowę szkoły podstawowej w tym roku, poprawi sytuację najwcześnie za dwa lata. Co można zrobić.
Od dłuższego czasu proponuję tymczasowe rozwiązanie problemu (na czas rozbudowy szkoły podstawowej) i wykorzystanie do tego wolnych klasy w gimnazjum.
Patrer w gimnazjum można wygrodzić , ma on również osobne wejście. Można zróżnicować przerwy tak aby uniknąć wspólnych z gimnazjalistami. Można, na okres dwóch lat, nauczanie klas szóstych przenieść z podstawówki do gimnazjum a na zwolnionym przez szóstoklasistów miejscu ulokować pięciolatki.
Rozwiązanie jest tanie i zapewni dobry standart naucznia i przebywania wszystkim zainteresowanym.
Proszę nie wierzyć, iż w gimnazjum nie ma wystarczającego miejsca. Można tę reorganizację przygotować do końca wakacji.

Inne pomysłu:
- remont budynku gminy na ul. wiosennej (po przeprowadzce urzędników do ratusza),
- przenisienie baraku mieszkalnego ze Św. Katarzyny w okolice przedszkola (po przeprowadzce lokatorów do budowanych mieszkań gminnych),
- wynajm jakiego obiektu
drogie, skomplikowane organizacyjnie i czqasochłnne.
GROM

Można mysleć o innych

hanka
Posty: 17
Rejestracja: środa, 13 kwietnia 2011, 20:46

Re: przedszkole-po rekrutacji

Post autor: hanka »

sabazioz zobacz na wyniki na tablicy ogłoszeń przedszkola, 50 dzieci (3 latków) nieprzyjętych -jedna lista, druga lista 5-latki przyjęte do przedszkola 60 osób-"dodatkowo" nie cofnięte!!!

assasinsdark
Posty: 43
Rejestracja: piątek, 22 maja 2009, 19:58

Re: przedszkole-po rekrutacji

Post autor: assasinsdark »

Burmistrz oczywiście będzie chował głowę w piasek, ciekawe tylko czy w trakcie następnych wyborów będzie miał takie samo poparcie. Siechnice w coraz większej części to ludzie "nowi", nie koledzy, znajomi. To ludzie młodzi, wykształceni, którzy nie będą słuchać "bredni" przedwyborczych. Obiecał rozbudowę, nie uda się w szybkim czasie tego zrealizować, więc niech postara się o środki zastępcze, takie które pozwolą rodzicom wrócić do pracy gdy ich dzieci będą pod opieką w przedszkolu. Niech pozwoli rodzicom dbać o przyszłość swoich dzieci skoro sam ma problem z zadbaniem o przyszłość obywateli swojej gminy.
Ja tylko się zastanawiam jak mam powiedzieć moim dzieciakom że ich okłamałem, że to nie był ostatni raz kiedy odwiozły mnie na lotnisko żebym leciał do Irlandii, że może w następnym roku mały dostanie się do przedszkola a ja będę mógł wrócić do domu...a jak nie...to kiedy, jak osiągnie wiek szkolny???
Żal mi Pana panie burmistrzu, skoro nie radzi sobie Pan z takimi sprawami, może czas odejść, bo sprawy małe Pana przerastają, a co kiedy przyjdzie decydować o sprawach poważniejszych???

Sabazios
Posty: 12
Rejestracja: wtorek, 22 maja 2007, 09:05
Lokalizacja: Siechnice

Re: przedszkole-po rekrutacji

Post autor: Sabazios »

hanka pisze:sabazioz zobacz na wyniki na tablicy ogłoszeń przedszkola, 50 dzieci (3 latków) nieprzyjętych -jedna lista, druga lista 5-latki przyjęte do przedszkola 60 osób-"dodatkowo" nie cofnięte!!!
Nieprecyzyjnie się wyraziłem - chodziło mi o rocznik 5 latków, które teraz chodzą do szkoły. Przed wakacjami (2010) były utworzone 2 grupy w szkole, a potem jedna grupa wróciła do przedszkola. Zdziwiło mnie to, bo mówiono nam, że nawet jak uda się skończyć rozbudowę przedszkola, to i tak wszystkie 5 latki pójdą do szkoły. Stało się inaczej i dlatego brakuje miejsca dla 3 latków.
Moje 5 letnie dziecko chodzi do szkoły i bardzo sobie chwali. Jest dumna jak paw, że "chodzi już do szkoły" i strofuje wszystkich pytających "jak tam w przedszkolu?". Wszystkie nasze obawy, jak się odnajdzie "w szkole", czy nie będzie tam dla maluchów za głośno, itp., itd. okazały się drobiazgami.
Pomysł podsunięty przez @grom, z przeniesieniem 6 klas do gimnazjum, wydaje mi się interesujący, ale:
- trzebaby się upewnić czy rzeczywiście możliwe jest wygrodzenie parteru w budynku gimnazjum,
- co z nauczycielami - w trakcie przerwy biegliby z podstawówki do gimnazjum? Bo przecież nauczyciele dla klasy 6 i niższych są ci sami.

Manolka
Posty: 14
Rejestracja: środa, 3 listopada 2010, 16:03

Re: przedszkole-po rekrutacji

Post autor: Manolka »

Witam Szanownych Rodziców,
jestem mamą 5 latki ( grudzień 2006) która zostaje w przedszkolu - z czego jestem OGROMNIE zadowolona.
Kiedy moja 3 latka szła do przedszkola również był ogromny problem co z robić z 3 latkami i 5 latkami. Szkoła - przedszkole brak miejsc itp itd.
Niestety stary burmistrz jak i rada miasta nie przewidziały że na nowych osiedlach będą mieszkać młodzi ludzie z rodzinami i małymi dziećmi- chyba docelowo mieli mieszkać emeryci.
Rozbudowa przedszkola udała się ale to i tak mało. Szkoła podstawowa i tak jest mała jak w przyszłym roku 2 roczniki pójdą do szkoły będzie wielki bałagan.

Przepychanie dzieci czy to do szkoły, Gimnazjum - pomysł bardzo nie trafiony :evil: nie wyobrażam sobie 3 czy 5 latka na terenie gimnazjum !!!!!!- bo nie ma dla nich miejsc no cóż...wina naszych radnych, burmistrzów itp itd.

Ja jako mama 5 latki bardzo się cieszę że córka zostaje w przedszkolu - przykro mi że kosztem 3 latków.
Zdaje sobie sprawę z tego że ani Dyrekcja przedszkola ani szkoły nie miały łatwego orzecha do zgryzienia.
I jak wszędzie coś musi dziać się kosztem czegoś innego....przykre ale to właśnie Polska nasza...

Sabazios
Posty: 12
Rejestracja: wtorek, 22 maja 2007, 09:05
Lokalizacja: Siechnice

Re: przedszkole-po rekrutacji

Post autor: Sabazios »

Manolka pisze:(...)

Przepychanie dzieci czy to do szkoły, Gimnazjum - pomysł bardzo nie trafiony :evil: nie wyobrażam sobie 3 czy 5 latka na terenie gimnazjum !!!!!!- bo nie ma dla nich miejsc no cóż...wina naszych radnych, burmistrzów itp itd.
(...)
@Manolka a gdzieś Ty takie rzeczy wyczytała??? Trzeba spokojnie przeczytać ze zrozumieniem, a potem pokazywać :evil: . @grom proponował tymczasowe przeniesienie szóstoklasistów do Gimnazjum. Pewnie nie jest to rozwiązanie idealne (być może nawet nierealne), ale jednocześnie odległe o lata świetlne od 3 latków w Gimnazjum :D .

marcinn
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwietnia 2011, 16:08

Re: przedszkole-po rekrutacji

Post autor: marcinn »

DO MANOLKI:
Manolka,a dlaczego 2lata temu siedziałaś cichutko jak myszka pod miotłą kiedy ,,przez Twoje dziecko" (miało wtedy 3 lata) 5-latki ( w tym mój syn) musiały iść do przedszkola przy szkole podstawowej?Teraz sytuacja się powtarza-,,przez Twoje dziecko" (które ma już 5lat) do przedszkola nie dostało się moje dziecko (3-latka).Współczuję Tobie,bo uwierz...łatwiej będzie przystosować się w klasie-0 dziecku które już miało do czynienia ,,ze szkołą" niż dziecku które z prosto z przedszkola przejdzie do zerówki.2 lata temu też miałem mieszane uczucia kiedy 5-latki szły do szkoły,ale teraz mogę stwierdzić i podejrzewam że nie tylko ja że to był bardzo dobry pomysł z utworzeniem oddziału przedszkolnego dla 5-latków przy szkole podst.Zastanawia mnie tylko po co wtrąciłaś się do rozmowy skoro wypowiadają się tu rodzice 3-latków które nie zostały przyjęte....chyba że chciałaś się pochwalić,więc gratuluję Tobie.

Manolka
Posty: 14
Rejestracja: środa, 3 listopada 2010, 16:03

Re: przedszkole-po rekrutacji

Post autor: Manolka »

marcinn pisze:DO MANOLKI:
Manolka,a dlaczego 2lata temu siedziałaś cichutko jak myszka pod miotłą kiedy ,,przez Twoje dziecko" (miało wtedy 3 lata) 5-latki ( w tym mój syn) musiały iść do przedszkola przy szkole podstawowej?Teraz sytuacja się powtarza-,,przez Twoje dziecko" (które ma już 5lat) do przedszkola nie dostało się moje dziecko (3-latka).Współczuję Tobie,bo uwierz...łatwiej będzie przystosować się w klasie-0 dziecku które już miało do czynienia ,,ze szkołą" niż dziecku które z prosto z przedszkola przejdzie do zerówki.2 lata temu też miałem mieszane uczucia kiedy 5-latki szły do szkoły,ale teraz mogę stwierdzić i podejrzewam że nie tylko ja że to był bardzo dobry pomysł z utworzeniem oddziału przedszkolnego dla 5-latków przy szkole podst.Zastanawia mnie tylko po co wtrąciłaś się do rozmowy skoro wypowiadają się tu rodzice 3-latków które nie zostały przyjęte....chyba że chciałaś się pochwalić,więc gratuluję Tobie.
Szanowny marcinn-ie...a skąd wiesz że siedziałam cicho??:) Broniłam mojej 3 latki. Więc na pewno nie siedziałam cicho. Za to Ty i owszem skoro Twoje 3 letnie dziecko nie dostało się do przedszkola.
Nie masz czego współczuć......

A co do wtrącania się- forum publiczne i każdy wypowiada się jeśli chce....
A co do gratulacji przekaże mojej 4- latce ucieszy się - bez ironii proszę.

Może swoje frustracje proszę wyładowywać przy urzędzie gminy i radzie miasta..... Panie Marcinie. Bo ja ni jak nie miałam wpływu na decyzję które dziecko zostanie i gdzie przyjęte.

grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: przedszkole-po rekrutacji

Post autor: grom »

Sprawa przeniesienia szóstych klas do gimnazjum (i tylko szóstych klas podstawówki) jest całkowicie realna.
Można te klasy umieścić na parterze budynku gimnazjum. Od wnętrza gmachu oddziela to piętro stalowa krata (można ją zamknąć). Do szkoły są dwa wejscia. Drugie boczne mogłoby obsługiwać szóste klasy. Problem nauczycieli (ich przejścia pomiędzy szkołami) można rozwiązać odpowiednią organizacją zajęć. Aby to przygotować mamy czas do końca sierpnia.
Przenosząc szóstoklasistów do gimnazjum na zwolnione w przedszkolu przez pięciolatki miejsce można przyjąć więcej trzylatków.
Ten pomysł nie jest idealny. Jeśli ktoś wymyśli lepszy chylę czoło.
Jeśli natomiast nie ma lepszego to może popracować nad nim.
Grom

PS. Proszę nikogo w tej sprawie nie oskarżać. Walka o rozbudowę przedszkola trwała od kilku lat, zresztą tak samo jak walka o rozbudowę szkoły podstawowej, o remonty ulic, itd. Nie znam nikogo z Siechnic, który tych projektów nie wspierał. Siechn ice to jednak jedynie 5 głosów z 15. I nawet mając rację nie zawsze wygrywa się w demokracji.

ODPOWIEDZ