Straż Miejska

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
maciek.wroclaw
Posty: 279
Rejestracja: środa, 20 stycznia 2010, 16:51

Re: Straż Miejska

Post autor: maciek.wroclaw »

Pytanie do straży , kiedy zrobicie porzadek z samochodami zaparkowanymi na ulicy chabrowej na odcinku od jarzębinowej do kwiatowej. Jest tam znak wraz z tabliczką nakazującą parkowanie równolegle do ulicy, a kierowcy parkują prostopadle, blokując w ten sposób jeden pas ruchu. Samochody ciężko się tam mijają. Proszę o interwencje.

tysiaak
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek, 27 września 2010, 23:05

Re: Straż Miejska

Post autor: tysiaak »

właśnie, odkąd pamiętam na osiedlu błękitnym cały czas samochody zajmują cały jeden pas, na dodatek wiele osób parkuje wprost na zakręcie w ulice chabrową, chociaż mają kilka metrów dalej ogromny parking, również parking jest po drugiej stronie ulicy ale to chyba dla nich za daleko.

maciek.wroclaw
Posty: 279
Rejestracja: środa, 20 stycznia 2010, 16:51

Re: Straż Miejska

Post autor: maciek.wroclaw »

i dalej tak jak stały tak stoją a pieniądze straż miejska bierze :(

cygan
Posty: 86
Rejestracja: niedziela, 7 lutego 2010, 10:28

Re: Straż Miejska

Post autor: cygan »

maciek.wroclaw pisze:i dalej tak jak stały tak stoją a pieniądze straż miejska bierze :(
A ja myślę że to będzie dobry sposób.
Tylko zmienić -Dotyczy chodnika i innych miejsc niedozwolonych przepisami.
Załączniki
znakp3.jpeg
znakp3.jpeg (70.76 KiB) Przejrzano 6933 razy

Sabazios
Posty: 12
Rejestracja: wtorek, 22 maja 2007, 09:05
Lokalizacja: Siechnice

Re: Straż Miejska

Post autor: Sabazios »

strazmiejska pisze: (...)
Ścieżki rowerowe:
Oznakowanie ciągów rowerowych, cykliczne kontrole SM, a także liczne rozmowy z kierowcami skutkowały obecnie znaczącym zminimalizowaniem procederu nagminnego traktowania przez kierujących powyższych ścieżek jako miejsc parkingowych. Świadomie użyłem słowa „zminimalizowaniem”, gdyż jeszcze – chociaż jednostkowo i sporadycznie, ale zdarza się iż kierujący nadal w godzinach porannych pozostawiają pojazdy na przedmiotowych ścieżkach – w szczególności w rejonie Przedszkola.

Z wyrazami szacunku,
Dariusz Wasiak
Rzeczywiście jest znaczna poprawa - ścieżki przeważnie są wreszcie do dyspozycji rowerzystów. Za co dziękuję Straży Miejskiej.
Zdarzają się jednak przypadki niereformowalne. Dziś rano pani parkująca na ścieżce rowerowej tłumaczyła się następująco: "Przecież ja tylko na chwilę...". Tylko, że to była akurat TA chwila, kiedy ja z dzieckiem w foteliku jechałem ścieżką!
Ręce i kaski opadają...

maciek.wroclaw
Posty: 279
Rejestracja: środa, 20 stycznia 2010, 16:51

Re: Straż Miejska

Post autor: maciek.wroclaw »

na chabrowej tez tylko na chwilkę zaparkowali, tyle ze ta chwila trwa juz 5 lat

maciek.wroclaw
Posty: 279
Rejestracja: środa, 20 stycznia 2010, 16:51

Re: Straż Miejska

Post autor: maciek.wroclaw »

Widzę, że nikt nie robi sobie niczego z tych zaparkowanych samochodów na chabrowej, chodzi o straż miejską. jutro robie foty i śle po wszystkich pismach na dolnym śląsku. Ileż można czekać ... na reakcję.

Karka
Posty: 44
Rejestracja: czwartek, 4 marca 2010, 10:29

Re: Straż Miejska

Post autor: Karka »

Maciek chodzi Ci, ze stoja na ukos, zamiast rownolegle jak pokazuje znak? czy o to, ze zawsze ustawiaja sie 2 auta tak, ze jak sie wjezdza w uliczke i ktos jedzie to trzeba poczekac? nie wpominajac, ze mamy tam teraz piekne znaki - Przejscie dla pieszych a auta stoja troche mniej niz przepisowe 10 m.

Mech@nikos
Posty: 35
Rejestracja: piątek, 10 października 2008, 09:40

Re: Straż Miejska

Post autor: Mech@nikos »

Od jakiegoś już czasu ulica wewnętrzna Stasica i Grabskiego na Osiedlu na "Zielonym Pagurku " w Siechnicach przeszła z rąk prywatnych (Jacek Sikorski - Alfaakt) pod zarządzanie Gminy Siechnice, stała się więc drogą ogólnodostępną, a więc obowiązują przepisy kodeksu ruchu drogowego - prośba do Straży Miejskiej o patrole i zrobienie porzadku z nieprawidłowo zaparkowanymi samochodami. Parkowanie na srodku osiedlowych ulic, skrzyżowaniu i chodnikach na tym osiedlu jest normą. Wyjechanie z tego osiedla rano do pracy, żeby nikogo nie uszkodzić, jest niezłą sztuką.

maciek.wroclaw
Posty: 279
Rejestracja: środa, 20 stycznia 2010, 16:51

Re: Straż Miejska

Post autor: maciek.wroclaw »

Karka pisze:Maciek chodzi Ci, ze stoja na ukos, zamiast rownolegle jak pokazuje znak? czy o to, ze zawsze ustawiaja sie 2 auta tak, ze jak sie wjezdza w uliczke i ktos jedzie to trzeba poczekac? nie wpominajac, ze mamy tam teraz piekne znaki - Przejscie dla pieszych a auta stoja troche mniej niz przepisowe 10 m.
CHODZI MI O TE DWIE RZECZY, dzisiaj porobiłem zdjęcia, jutro rozsyłam, żeby pokazać jak to pracuje nasza straż miejska, przejechać nie idzie tak tam ciasno, ale fotoradarek na sportage jest.

maciek.wroclaw
Posty: 279
Rejestracja: środa, 20 stycznia 2010, 16:51

Re: Straż Miejska

Post autor: maciek.wroclaw »

Mech@nikos pisze:Od jakiegoś już czasu ulica wewnętrzna Stasica i Grabskiego na Osiedlu na "Zielonym Pagurku " w Siechnicach przeszła z rąk prywatnych (Jacek Sikorski - Alfaakt) pod zarządzanie Gminy Siechnice, stała się więc drogą ogólnodostępną, a więc obowiązują przepisy kodeksu ruchu drogowego - prośba do Straży Miejskiej o patrole i zrobienie porzadku z nieprawidłowo zaparkowanymi samochodami. Parkowanie na srodku osiedlowych ulic, skrzyżowaniu i chodnikach na tym osiedlu jest normą. Wyjechanie z tego osiedla rano do pracy, żeby nikogo nie uszkodzić, jest niezłą sztuką.
Tutaj faktycznie sytuacja jest beznadziejna, współczuję, tym którzy tam mieszkają, i muszą sie codziennie rano z tym borykać.

grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: Straż Miejska

Post autor: grom »

Jakiś czas temu na tym wątku skrytykowałem jeden z pomysłów straży miejskiej (wspólne patrole strażników z obywatelami). Straż poczóła sie obrażono i zarządała usunięcia fragmentu postu. Zastrzeżony fragment został przez administratora usunięty do czasu wyjaśnienia sprawy.
Upłynął już znaczny okres czasu od tego niemiłego wydarzenia. Chciałbym wiedzieć czy sprawa została już dostatecznie wyjaśniona i kiedy zastrzeżony fragnent zostanie przywrócony.
Jest to dla mnie sprawa poważna, gdyż jest probieżem wolności wypowiedzi na naszym forum.
Grom

lobez
Posty: 2
Rejestracja: środa, 10 listopada 2010, 10:55

Re: Straż Miejska

Post autor: lobez »

Proszę o interpretację przepisów o ruchu drogowym:
czy w przypadku oznakowanych ścieżek rowerowych (vide: kościelna - jarzębinowa ) użytkownicy ruchu - rowerzyści mają obowiązek poruszać się po wyznaczonych ścieżkach, czy mogą zajmować pas drogowy ?.

Karka
Posty: 44
Rejestracja: czwartek, 4 marca 2010, 10:29

Re: Straż Miejska

Post autor: Karka »

lobez wlasnie ostatnio sie dowiadywalam na ten temat od znajomego policjanta. Tak, jak rowerzysta ma droge dla rowerow ma obowiazek z niej korzystac. I szlag mnie trafia jak jade samochodem i widze, ze ludzie nie umieja korzystac ze sciezki dla rowerow. Albo jeszcze lepiej ide chodnikiem z dzieckiem na spacer a co noz ktos na mnie dzwoni dzwoneczkiem, pokazuje wtedy gdzie maja sie udac ;)

ODPOWIEDZ