Straż Miejska

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: Straż Miejska

Post autor: grom »

Drobna poprawka:
"nie groźby prokuratorskie a zarzuty karne" reszta bez zmian
GRom

Michał Młyńczak
Posty: 33
Rejestracja: niedziela, 31 października 2010, 21:39

Re: Straż Miejska

Post autor: Michał Młyńczak »

Uważam, że fragment wypowiedzi Pana Romana powinien zostać przywrócony. Każdy ma prawo do wyrażania swojej opinii.

Awatar użytkownika
strazmiejska
Posty: 19
Rejestracja: środa, 23 lutego 2011, 15:45

Re: Straż Miejska

Post autor: strazmiejska »

Szanowny GRom-ie,

Kierunek obecnej debaty jest wynikiem Naszych odmiennych ocen w kwestii Pana wypowiedzi. Stąd też mając na względzie potrzebę wyjaśnienia tego w sposób komplementarny wniosłem w ubiegłym tygodniu o pisemną opinie w zakresie sprawy - pomimo faktu wcześniejszej konsultacji swojego stanowiska w przedmiocie sprawy biorę za priorytet potrzebę dalszej współpracy, tak w konstruktywnym dyskursie, jak i dosłownie. Po jej otrzymaniu zapoznam z jej treścią Pana oraz innych Forumowiczów. Mam nadzieję, iż pozyskana w ten sposób (w moim przekonaniu obiektywna) ocena formy Pana postu dokonana przez osobę „zewnętrzną” będzie wyznacznikiem kompromisu w przedmiocie sprawy i zaowocuje właściwym torem debaty o co z całą powagą wnoszę.
O powyższych czynnościach poinformowałem już Administratora forum.
Nadmieniam również, że w treści mojego postu nie ma wzmianki o groźbie skierowania wniosku do Prokuratury choć przyznam, że wskazanie „paragrafu” miało na celu zwrócenie uwagi na problem
w nim zawarty.

Odnośnie samej inicjatywy wskazuje, iż:
1. jej zadaniem nie jest dokonanie „przeszczepu” w celu stworzenia kolejnej karykatury na rzecz konfidenctwa, czy pobudzania wrogości, wścibskości lub zawistności społecznej. Jej przesłaniem jest przede wszystkim pozyskanie pozytywnej „siły” płynącej z tzw. solidarności rodzinnej i społecznej;
2. zamysł jest taki (w skrócie): uczestnikowi patrolu zostaną zobrazowane przykłady codzienności pracy strażnika, dzięki którym on sam będzie mógł poczuć rozpiętość problemów społecznych dnia codziennego (niszczenie mienia, ochrona środowiska, ruch drogowy, etc.) mieszkańców Naszej gminy. Z uwagi na powyższe uczestnik podczas wspólnych patroli będzie zaznajamiany z zasadnością i potrzebą obowiązujących norm w tym zakresie, a także z decydującą rolą pomocnych jednostek społecznych;
3. oczekiwana pointa współpracy (w skrócie): uczestnik już jako „mieszkaniec” swoim poprawnym zachowaniem – np. spacerem z psem na smyczy, usuwaniem psich odchodów z chodnika, czy prawidłowym parkowaniem będzie kształtował zachowania w obrębie swoich najbliższych, a oni wśród swoich – bez konfidenctwa, wrogości oraz wścibskości czy zawistności; liczę, iż owe nastawienie zostanie dodatkowo opisane na forum;
4. wychodzę z założenia, iż każdy jest otwarty na pomoc i chęć jej niesienia, a także na wprowadzanie zmian (również do własnych stereotypów), które w tym przypadku należy wdrażać stopniowo - małymi kroczkami przy czynnym udziale społeczeństwa i nie za pomocą samych sankcji. Gdyż w przypadku służb porządkowych wymiernikiem skuteczności nie może być samo nałożenie kary, lecz poprzez synergię (współpraca, wskazania, pomoc, etc.) minimalizowanie nieprawidłowości w szerokim spektrum znaczeniowym; choć maksyma „dura lex ex lex” może być odbierana przez innych odmiennie.
5. dziękuje wszystkim zainteresowanym za oddźwięk i podjęcie tematu współpracy – jesteśmy w kontakcie.

Z wyrazami szacunku
Dariusz Wasiak

so_gros
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 22 lutego 2011, 21:51

Re: Straż Miejska

Post autor: so_gros »

Panie Komendancie
nie ma sie co się denerwować ale wszyscy mają rację, bo co to znaczy że ścieżki nie są oznakowane i nie można nic zrobić? a któredy jeździć na rowerach? Po chodnikach nie wolno, na ulicach strach ponieważ "wariaci" w samochodach nie uważają na nic, to w końcu ktorędy????
Jak nauczyć dzieci respktowania prawa skoro na każdym kroku jest ono lamane?
W jaki sposób przekazać latorośli sposobów zachowania na drogach skoro sami musimy łamać przepisy?
Może w końcu warto się zastanowić nad tym.
Czy SM pilnuje, inaczej, czy kogoś już ukarała za załatwianie sie piesków?

Jak do tej pory widzę tylko że autko SM jeździ, jeździ, jeździ i nic z tego nie wynika, a paliwo kosztuje.
Czas najwyższy na zmiany, idzie wiosna i prosze pogonić trochę podopiecznych do pracy. Na wiosnę powinni w końcu coś zacząć robić.

niznik22
Posty: 9
Rejestracja: sobota, 18 listopada 2006, 12:38
Kontakt:

Re: Straż Miejska

Post autor: niznik22 »

Proponuje aby straż miejska wzięła sie do roboty a nie bawiła się na gokartach w czasie pełnienia służby!!!

Awatar użytkownika
strazmiejska
Posty: 19
Rejestracja: środa, 23 lutego 2011, 15:45

Re: Straż Miejska

Post autor: strazmiejska »

Szanowny niznik 22

Proszę o szczegóły na forum lub e – maila: [email protected]

Z wyrazami szacunku,
Dariusz Wasiak

Karka
Posty: 44
Rejestracja: czwartek, 4 marca 2010, 10:29

Re: Straż Miejska

Post autor: Karka »

so_gros pisze:Panie Komendancie
nie ma sie co się denerwować ale wszyscy mają rację, bo co to znaczy że ścieżki nie są oznakowane i nie można nic zrobić? a któredy jeździć na rowerach? Po chodnikach nie wolno, na ulicach strach ponieważ "wariaci" w samochodach nie uważają na nic, to w końcu ktorędy????
Jak nauczyć dzieci respktowania prawa skoro na każdym kroku jest ono lamane?
W jaki sposób przekazać latorośli sposobów zachowania na drogach skoro sami musimy łamać przepisy?
Może w końcu warto się zastanowić nad tym.
Droga rowerowa jest od wczoraj oznaczona, niestety dalej jest zastawiona. W tym momencie przyjechali panowie z firmy ktora chciala posprzatac piasek z tych sciezek, ale niestety nie moga tego zrobic.

maciek.wroclaw
Posty: 279
Rejestracja: środa, 20 stycznia 2010, 16:51

Re: Straż Miejska

Post autor: maciek.wroclaw »

Dokładnie ! Bardzo prosze, wrecz nalegam na ukaranie wszystkich kierowców którzy stawiaja swoje auta na sciezce rowerowej, inaczej biore kamere, krece i wysyłam do tv. Tam lubią takie sytuacje, gdzie urzednicy nic nie robia w danej kwestii. Jest zakaz wiec go przestrzegajmy. Nie ma jak wózkiem z dzieckiem przejechać.

Do ronda nic nie ma, to wina projektanta ze tak je głupio zaprojektował a nie strazy miejskiej. Psie kupy o tak, wszedzie ich pełno, jest na to przepis, dlaczego nie mozna mandatow nakładac ?

Awatar użytkownika
strazmiejska
Posty: 19
Rejestracja: środa, 23 lutego 2011, 15:45

Re: Straż Miejska

Post autor: strazmiejska »

Szanowni Państwo,

Na potrzeby dyskusji odnoszę się ponownie do następujących tematycznie haseł:

Monitoring:

Głównym zadaniem systemu zdalnego jest wspomaganie – uzupełnianie działań służb porządkowych, który nie może być traktowany jako narzędzie:
a. „samowystarczalne”,
b. „wyręczające w pracy”
c. utrudniające pracę służb,
d. którego skuteczność zależy tylko od samej ilości kamer,
e. naruszające prywatność mieszkańców,
f. wykorzystywane tylko w sytuacjach potrzebnych do wyszukania z jego archiwum elementów „byłych” zdarzeń;
ale, od którego wymaga się, iż będzie on :
g. współgrał z ukształtowaniem oraz innym zabezpieczeniem i oświetleniem samego terenu,
h. zainstalowany będzie tam gdzie występuje cykliczność zdarzeń,
i. zwiększał efektywność działań oraz dyspozycyjność służb,
j. minimalizował zjawiska niepożądane w swoim zasięgu oddziaływania,
k. umożliwiał przekładanie materiałów dowodowych,
l. wzbudzał w świadomości mieszkańców, iż jego istnienie w danym miejscu przekładała się m.in. na zwiększenie poczucia ich bezpieczeństwa,
m. nadzorowany cyklicznie,

Działania patrolowe - prewencyjne, to nic innego jak monitoring bezpośredni realizowany m.in. w trakcie przemieszczania się patrolu SM pomiędzy poszczególnymi punktami, w których dokonano zgłoszeń o nieprawidłowościach. Z uwagi na fakt, iż Gmina jest rozległa, a terytorialność SM odnosi się do całości Gminy, stąd też strażnicy często przemieszczają się po jej terenie pojazdem SM – głównie po ciągach drogowych usytuowanych na terenach pomniejszych arterii.

Wskazane tutaj przykłady założeń posłużyły do wyznaczenia kilku miejsc na terenie Gminy w celu objęcia ich monitoringiem.

Powracając natomiast do kwestii DK 94, to chciałbym podkreślić iż jeszcze w 2009r SM wniosła do WRBRD wniosek o możliwość udostępnienia służbom porządkowym podglądu i rejestracji zdarzeń w ruchu drogowym z rejestratorów usytuowanych w ciągu DK 94 – celem miał być cykliczny nadzór określonych miejsc, a w przypadku ujawnienia wykroczenia prowadzenie postępowań w myśl przepisów kpw – do dnia dzisiejszego b.o.

Ochrona:

Stoję na stanowisku, iż każda współpraca z organem / instytucją porządku publicznego może prowadzić do zwiększenia efektywności prowadzonych niezależnie działań i tym samym przekładać się na lepsze bezpieczeństwo w odczuciu indywidualnych osób, a także na stan zabezpieczenia mienia tak publicznego jak i prywatnego. Jednakże z uwagi na znaczne „rozwarstwienie” firm ochrony sytuacja w znacznej części umyka. Dlatego uważam, iż zasadne byłoby aby powyższe zadania realizowały dwa - trzy sprawdzone podmioty, które wykonywałyby kompleksowe usługi ochrony dla wszystkich dozorowanych obiektów na terenie Gminy przed zagrożeniami powodowanymi przez człowieka. Nie chodzi tutaj o stworzenie jakiegoś monopolu, czy naruszenie zasad wolnorynkowych, ale o „wymuszenie” oczekiwanych standardów. Przemawia za tym przede wszystkim potrzeba uniknięcia sytuacji odnoszącej się do np. niespójnego systemu dozoru/monitoringu, gdzie często wzbudzony sygnał informujący o naruszeniu chronionej strefy powiadamiał tylko osobę funkcyjną danej jednostki/podmiotu. Powodował tym samym potencjalne zagrożenie dla jej zdrowia lub życia w przypadku potwierdzenia realności zdarzenia, a także implikował fikcją w jego zabezpieczeniu. Takie rozwiązanie daje również możliwość pozyskania zweryfikowanej już informacji o zagrożeniu.
Rozmowy w przedmiocie sprawy prowadziło kilka firm ochrony, a odbiór ze strony potentatów na terenie gminy był dość obiecujący - jednakże na dzień dzisiejszy jeszcze bez efektów końcowych.

Należy także podkreślić, iż podmioty prywatne, a w szczególności pracownicy koncesyjnych firm ochrony dokonując każdego dnia fizycznej lub technicznej ochrony osób i mienia lub strzegąc ludzkiego zdrowia lub życia przeciwdziałają zjawiskom odnoszącym się do sfery poczucia bezpieczeństwa, tak w ujęciu prawa materialnego, jak i sfery porządku publicznego. Wspomagając i odciążając przez to w znaczący sposób służby publiczne w zadaniach zdefiniowanych w art. 1 ustawy o Policji - zapobiegając przez to w sposób oczywisty równocześnie zjawiskom przestępczym lub pospolitym wykroczeniom w obszarach im powierzonym.
Na marginesie: cząstkowe zadania ustawowe Policji realizuje nie tylko SM i SUFO, ale również CBA, czy nawet CBŚ.

Zwierzęta:

Zwierzę bez opieki:

Właściciel zwierzęcia, które znalazło się bez opieki może ponieść odpowiedzialność za wykroczenie, zgodnie z art. 77 kw, stanowiącym, że kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia podlega karze grzywny do 250 złotych lub karze nagany. Wykroczenie to nie obejmuje jednak skutków niezachowania ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia i sprawca takiego czynu może również ponieść odpowiedzialność za inne wykroczenie, a nawet przestępstwo, jeżeli zachowanie zwierzęcia doprowadzi do szkody w mieniu lub uszczerbku na zdrowiu lub utraty życia przez człowieka.

Drażnienie zwierzęcia

Znamię wykroczenia wg art. 78 kw odnosi się do szeroko rozumianego bezpieczeństwa ludzi i mienia, a tym samym stanowi, że kto przez drażnienie lub płoszenie doprowadza zwierzę - bez wyszczególniania o jakie zwierze chodzi, do stanu, że staje się ono niebezpieczne podlega karze grzywny do 1000 zł lub karze nagany.
Analogicznie jak w przypadku wykroczenia z art. 77 kw, nie obejmuje ono skutków powstania szkód w wyniku „działania” zwierzęcia i tym samym sprawca takiego czynu może również ponieść odpowiedzialność za inne wykroczenie, a nawet przestępstwo, jeżeli spłoszone lub znarowione zwierzę doprowadziło do szkody w mieniu lub uszczerbku na zdrowiu lub utraty życia przez człowieka.

Kolizje drogowe z udziałem zwierząt:

Każdy poszkodowany właściciel pojazdu zobligowany jest dążyć do ustalenia właściciela zwierzęcia (udomowionego), który w myśl zapisów art. 431 kc. ponosi odpowiedzialność za wyrządzoną szkodę. Kwestią odmienną są natomiast kolizje z udziałem zwierząt łownych, gdzie zgodnie z art. 46 ust. 1 pkt 2 ustawy Prawo łowieckie właściciel poszkodowanego pojazdu może domagać się odszkodowania od dzierżawców obwodów łowieckich (kół łowieckich) lub zarządców obwodów łowieckich (w przypadku niewydzierżawionego obwodu) wyłącznie wtedy, gdy szkoda powstała w związku z wykonywaniem polowania.

Oznakowanie drogowe – zwierzęta łowne:

Zgodnie z orzeczeniem Sądu Najwyższego II CR 157/74 (OSP 1975/5/104) Skarb Państwa nie ponosi odpowiedzialności za powstałą na drodze ruchu publicznego szkodę w wyniku zderzenia się zwierzęcia, żyjącego w stanie wolnym, z mechanicznym środkiem komunikacji, gdy do zderzenia doszło poza obszarem, którego charakter uzasadniałby ustawienie ostrzegającego znaku drogowego.

Obowiązek usuwania padłych zwierząt:

Obowiązek usunięcia zwierząt, które zginęły w zderzeniu z pojazdami spoczywa na zarządcy drogi. W przypadku DK jest to generalny dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad, DW – zarząd województwa, DP – zarząd powiatu, a w przypadku DG – wójt, Burmistrz, prezydent. Ponadto zgodnie z wyrokiem WSA w Warszawie z 20 lipca 2007 roku, sygn. akt VI SA/Wa 883/07, pas drogowy stanowi nieruchomość w rozumieniu art. 46 § 1 kc. Tym samym zarządcy dróg – jako właściciele nieruchomości – mogą ponosić odpowiedzialność wynikająca z zapisów art. 10 ust. 2 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz art. 91 kw, czy art. 117 kw.

Obowiązek usuwania odchodów/wydalin zwierzęcych:

Obowiązek spoczywający na właścicielu – opiekunie zwierzęcia w zakresie usunięcia powstałych odchodów/wydalin wynika nie tylko z zapisów art. 145 kw oraz z art. 91 kw, czy 117 kw. – w zależności od miejsca ich „wystąpienia”, ale także z zapisu § 21 pkt 4 uchwały nr XXXVIII/297/06 z dnia 9 lutego 2006r w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy w zw. z art. 10 ust. 2 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.
Natomiast § 22 powołanej podstawy prawnej enumeratywnie wskazuje miejsca objęte zakazem wyprowadzania psów na terenie Gminy.

Zgłoszenia:

Każdego dnia SM w przedmiocie sprawy otrzymuje 2 – 3 zgłoszenia zarówno od mieszkańców naszej Gminy, jak i osób przez nią przejeżdżających, z czego zazwyczaj jedno zgłoszenie dziennie zostaje potwierdzone, a sprawca zobligowany w myśl zapisów art. 41 kw lub ukarany.
Jednakże problem jest znacznie szerszy, a powodem tego są co najmniej dwa czynniki generujące nieprawidłowości:
1 – lekceważenie przez opiekunów zwierząt obowiązków na nich spoczywających (dotyczy to zarówno „trzymania” zwierzęcia, jak i sprzątania po nim);
2 – znudzenie się zwierzęciem skutkujące w efekcie końcowym jego porzuceniem przez dotychczasowego opiekuna. Zjawisko licznie ujawniane na terenie Naszej Gminy. Co więcej, zwierzęta podrzucane są także na teren Naszej Gminy przez mieszkańców gmin sąsiednich.

Odłowienia zwierząt:

Na terenie Gminy sprawami związanymi z odłowieniem bezpańskich zwierząt zajmuje się p. Adam Polit nadzorujący z ramienia Gminy AZYL dla zwierząt, znajdujący się na terenie nieruchomości zlokalizowanej w Zakrzowie nr 20. Nadmieniam także, iż SM ściśle współpracuje z p. Politem w zakresie w/w spraw.

Kontrole:

drogowe:

Każde kontrole drogowe realizowane przez SM – w tym także kontrole prawidłowości parkowania na ścieżkach rowerowych, są dokumentowane i dodatkowo rejestrowane oraz utrwalane na nośnikach danych.

porządkowe:

Nagminnie występujące „złe nawyki” na terenie całej Gminy związane są nie tylko z ruchem drogowym, czy specyficzną dla poszczególnych jednostek „dbałością o mienie”, ale również z przepisami odnoszącymi się do szeroko rozumianej ochrony środowiska - przede wszystkim z uwagi na nielegalne pozbywanie się odpadów poprzez ich „podrzucanie sąsiadom”, czy też ich świadome palenie lub nawożenie na tereny własnych parceli, bądź wylewanie fekali wprost na glebę lub do cieków wodnych i etc. Stąd każda kontrola porządkowa jest realizowana przez strażnika przede wszystkim pod kątem zapisów ustawy o odpadach, prawa ochrony środowiska, czy prawa budowlanego oraz obowiązków wynikających z uchwały nr XXXVIII/297/06 z dnia 9 lutego 2006r w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy w zw. z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Jej wyniki są dokumentowane, a właściciel/zarządca/osoba odpowiedzialna otrzymuje wskazania w zakresie stwierdzonych nieprawidłowości.
W zależności od ich rodzaju oraz skali obligowany jest w myśl zapisów art. 41 kw lub ukarany za ich nie przestrzeganie. Kilka spraw skierowanych zostało do Prokuratury z uwagi na znaczną skalę zjawiska.

Z wyrazami szacunku,
Dariusz Wasiak

Tosia35
Posty: 115
Rejestracja: środa, 2 grudnia 2009, 08:38

Re: Straż Miejska

Post autor: Tosia35 »

Obowiązek usuwania padłych zwierząt:

Obowiązek usunięcia zwierząt, które zginęły w zderzeniu z pojazdami spoczywa na zarządcy drogi. W przypadku DK jest to generalny dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad, DW – zarząd województwa, DP – zarząd powiatu, a w przypadku DG – wójt, Burmistrz, prezydent. Ponadto zgodnie z wyrokiem WSA w Warszawie z 20 lipca 2007 roku, sygn. akt VI SA/Wa 883/07, pas drogowy stanowi nieruchomość w rozumieniu art. 46 § 1 kc. Tym samym zarządcy dróg – jako właściciele nieruchomości – mogą ponosić odpowiedzialność wynikająca z zapisów art. 10 ust. 2 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz art. 91 kw, czy art. 117 kw

Witam,

Idąc codziennie rano na przystanek autobusowy CPN Siechnice , leży sobie taki jeden borsuczek w rowie 40 m od przystanku który juz zaczyna śmierdzieć padlinką .

cygan
Posty: 86
Rejestracja: niedziela, 7 lutego 2010, 10:28

Re: Straż Miejska

Post autor: cygan »

porządkowe:

Nagminnie występujące „złe nawyki” na terenie całej Gminy związane są nie tylko z ruchem drogowym, czy specyficzną dla poszczególnych jednostek „dbałością o mienie”, ale również z przepisami odnoszącymi się do szeroko rozumianej ochrony środowiska - przede wszystkim z uwagi na nielegalne pozbywanie się odpadów poprzez ich „podrzucanie sąsiadom”, czy też ich świadome palenie lub nawożenie na tereny własnych parceli, bądź wylewanie fekali wprost na glebę lub do cieków wodnych i etc. Stąd każda kontrola porządkowa jest realizowana przez strażnika przede wszystkim pod kątem zapisów ustawy o odpadach, prawa ochrony środowiska, czy prawa budowlanego oraz obowiązków wynikających z uchwały nr XXXVIII/297/06 z dnia 9 lutego 2006r w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy w zw. z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Jej wyniki są dokumentowane, a właściciel/zarządca/osoba odpowiedzialna otrzymuje wskazania w zakresie stwierdzonych nieprawidłowości.
W zależności od ich rodzaju oraz skali obligowany jest w myśl zapisów art. 41 kw lub ukarany za ich nie przestrzeganie.
Kilka spraw skierowanych zostało do Prokuratury z uwagi na znaczną skalę zjawiska.

Z wyrazami szacunku,
Dariusz Wasiak[/quote]


Więc czy gmina jest w stanie postarać się o większą częstotliwiść wystawiania kontenerów na odpady wielkogabarytowe? Czy GMINA zapomniała o ulicy Prawocińskiej w Siechnicach , czy nie są to już Siechnice?
Czy nie taniej i cyściej będzie gdy takie kontenery do zbierania niechcianych naddatków śmieci będą wystawiane w Siechnicach albo najlepiej na uboczu aby ci co obecnie wysypują swoje odpady w lasach i rowach mogli bezpłatnie pozbyć się tego wszystkiego.
A jesli idzie o odpowiedzialnośc, to czy GMINA nie jest zobowiązana do posprzątania terenu do niej należącego?Jeśli nie ma sprawcy.art. 41 kw .
Dodam kilka fotek dla wiarygodności.
Załączniki
20110324136.jpg
20110324136.jpg (41.79 KiB) Przejrzano 6988 razy
20110324132.jpg
20110324132.jpg (59.91 KiB) Przejrzano 6988 razy
20110324131.jpg
20110324131.jpg (63.76 KiB) Przejrzano 6988 razy

Sabazios
Posty: 12
Rejestracja: wtorek, 22 maja 2007, 09:05
Lokalizacja: Siechnice

Re: Straż Miejska

Post autor: Sabazios »

Chciałbym się przyłączyć do chóru osób piszących o autach zaparkowanych na ścieżkach rowerowych.
Od kilku dni ścieżki są oznakowane i jadąc rowerem mamy obowiązek z nich korzystać. Ja prawie codziennie dojeżdżam rowerem do pracy, po drodze zawożąc w foteliku dziecko do szkoły. Samochody zaparkowane na ścieżkach są dla mnie bardzo uciążliwe, bo z dzieckiem w foteliku jest mi znacznie trudniej zjechać na jezdnię z dosyć wysokiego miejscami krawężnika. Nie mówiąc już o tym, że muszę wtedy jechać jezdnią lub chodnikiem, a więc jestem zmuszony do popełnienia wykroczenia.
Dlatego apeluję do wszystkich kierowców aby zastanawiali się czy parkując w danym miejscu nie narażają innych na niebezpieczeństwo i niewygody.
Natomiast Straż Miejską proszę o upominanie, a w razie recydywy o karanie mandatami kierowców nieprawidłowo parkujących.

mm56
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 27 marca 2011, 05:52

Re: Straż Miejska

Post autor: mm56 »

W słoneczne dni ścieżka rowerowa była jak w nazwie do dyspozycji rowerzystów, dziś natomiast już po ścieżce nie mogłam się na rowerze poruszać.parkował na niej samochód o nr rejestracyjnym WRD 20994. Nie wiem czy odbierając dziecko z przedszkola można zaparkować na ścieżce i przebiegać przed pojazdami zjeżdzającymi z ronda. Nie jest bezpiecznie zwłaszcza dziś gdy jest ograniczona przez deszcz widoczność. Po zapytaniu jednej z mam usłyszłam, że to by była wina nie jej tylko kirowcy jadącego samochodu.Ścieżka jest a ja dalej na rowerze jeżdzę ulicą.

Awatar użytkownika
strazmiejska
Posty: 19
Rejestracja: środa, 23 lutego 2011, 15:45

Re: Straż Miejska

Post autor: strazmiejska »

Szanowni Państwo,

Odpady:
Opisany „fotografiami” stan jest nam znany i sukcesywnie minimalizowany. Natomiast sama skala zjawiska uwidacznia problem związany z ochroną środowiska na terenie Gminy. Co więcej, opisany proceder nie jest wynikiem braku podstawiania przez Urząd bezpłatnych kontenerów na odpady w miejscach ogólnie dostępnych, choć i takie zadania Gmina realizuje – obecnie również:
http://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-350-Zbiorka_odpadow_wielkogabarytowych.html, ale jest powodowany świadomym działaniem sprawczym człowieka.
Podrzucane odpady często zawierają dane zawarte na fakturach, wyciągach bankowych, listach i etc. Na podstawie nich identyfikujemy osoby powiązane z przedmiotem sprawy. One z kolei „prowadzą” nas do sprawców wykroczeń. A to wszystko rozłożone w czasie. Jednakże czasami bywa iż osoby zarzekają się swoich zachowań - czynów i sprawa trafia na wokandę.

Ścieżki rowerowe:
Oznakowanie ciągów rowerowych, cykliczne kontrole SM, a także liczne rozmowy z kierowcami skutkowały obecnie znaczącym zminimalizowaniem procederu nagminnego traktowania przez kierujących powyższych ścieżek jako miejsc parkingowych. Świadomie użyłem słowa „zminimalizowaniem”, gdyż jeszcze – chociaż jednostkowo i sporadycznie, ale zdarza się iż kierujący nadal w godzinach porannych pozostawiają pojazdy na przedmiotowych ścieżkach – w szczególności w rejonie Przedszkola.

Z wyrazami szacunku,
Dariusz Wasiak

ODPOWIEDZ