Internet stacjonarny w Gdyni

Sami o sobie, czyli kim są i czym się interesują mieszkańcy Siechnic
cut
Posty: 149
Rejestracja: czwartek, 23 marca 2017, 12:43

Internet stacjonarny w Gdyni

Post autor: cut »

Tak, wiem, że trochę zaskakujący temat, ale po prostu wkrótce się tam przeprowadzam.
Jaką polecacie tam stacjonarną usługę internetową?
Chodzi o zapewnienie najwyższej jakości działania, tak żeby nie było komplikacji.
Nie mamy wielkich wymagań co do łącza. Bardziej chodzi o rozsądną cenę.
Propozycje?

Sasanka
Posty: 56
Rejestracja: poniedziałek, 16 lipca 2012, 19:27

Re: Internet stacjonarny w Gdyni

Post autor: Sasanka »

Ale wiesz, gdzie dokładnie będziesz mieszkać? Jeśli tak, to sprawdź po prostu co jest dostępne dla twojej lokalizacji i wtedy wróć z pytaniem o wybór. Bo jeśli nie wiesz, gdzie będziesz mieszkać, to jedynie oferty mobilne będą wchodziły w grę na tym etapie.

cut
Posty: 149
Rejestracja: czwartek, 23 marca 2017, 12:43

Re: Internet stacjonarny w Gdyni

Post autor: cut »

Tak, mam już zaklepane mieszkanie. Ale to jak? Mam sprawdzać na stronie wszystkie dostawców internetu dostępność usługi? Nie da się tego łatwiej ogarnąć?

Sasanka
Posty: 56
Rejestracja: poniedziałek, 16 lipca 2012, 19:27

Re: Internet stacjonarny w Gdyni

Post autor: Sasanka »

Jest porównywarka PanWybierak. Tam tylko podajesz adres i ci pokazuje wszystkie oferty, które są dostępne pod waszym adresem.
Ogólnie - nie musisz niczego robić ręcznie. Zawsze widzisz, z kiedy pochodzą dane.
I tak bardzo wygodnie się to porównuje.

cut
Posty: 149
Rejestracja: czwartek, 23 marca 2017, 12:43

Re: Internet stacjonarny w Gdyni

Post autor: cut »

Uwzględniają tam firmy lokalne? Czy tylko dużych?
Bo jak wpisałem ten adres, to wyświetliło mi wyłącznie duże marki.
Odpadają opcje lokalnych ofert?

Sasanka
Posty: 56
Rejestracja: poniedziałek, 16 lipca 2012, 19:27

Re: Internet stacjonarny w Gdyni

Post autor: Sasanka »

Mają niektóre lokalne firmy, ale na pewno nie wszystkie. Netu ze spółdzielni mieszkaniowej się u nich nie spodziewaj ;-)
Na stronie głównej masz wymienione firmy, które są brane pod uwagę przy porównaniu.
I tam masz wszystkich istotnych graczy.

cut
Posty: 149
Rejestracja: czwartek, 23 marca 2017, 12:43

Re: Internet stacjonarny w Gdyni

Post autor: cut »

Rozmawiałem już telefonicznie i sporo mi poradzili. Również kwestie o których nie miałem zielonego pojęcia.
Poodba mi się to. Jeszcze nie podpisałem umowy, ale mam dwóch dostawców na oku i wkrótce będę chciał zdecydować.
Nie chodzi tylko o cenę, ale też o parametry i stabilność usługi.

Sasanka
Posty: 56
Rejestracja: poniedziałek, 16 lipca 2012, 19:27

Re: Internet stacjonarny w Gdyni

Post autor: Sasanka »

Wiadomo, że zawsze lepiej pogadać. Suche liczby to jedno, a co innego usłyszane konkrety.
A oni mają bazę do ocenienia, wiedzą, co mówią ludzie i mają pewien obraz działania poszczególnych marek w różnych miejscach.
Sami nie jesteśmy w stanie zdobyć takiego info.

cut
Posty: 149
Rejestracja: czwartek, 23 marca 2017, 12:43

Re: Internet stacjonarny w Gdyni

Post autor: cut »

Już wszystko wiem - postawię na Vectrę. Wygląda na to, że oni mają najlepszą ofertę - przynajmniej takie mam wnioski z liczb i z tego, co dowiedziałem się od PanWybierak. Umowa w tym tygodniu, a za kilka tygodni napiszę wam, czego można się spodziewać po jakości tej usługi. Pożyjemy zobaczymy.

ODPOWIEDZ