Najlepszy broker forex w Polsce

Sami o sobie, czyli kim są i czym się interesują mieszkańcy Siechnic
cut
Posty: 149
Rejestracja: czwartek, 23 marca 2017, 12:43

Najlepszy broker forex w Polsce

Post autor: cut »

Czy istnieją jakieś rankingi, coś na czym można opierać wybór odpowiedniego brokera w Polsce? Tzn. nie tyle, że firma ma być Polska - chodzi o polskojęzyczność. Bo jak rozumiem są kryteria, które należy brać pod uwagę, wybierając system. Co jest w takim wypadku najważniejsze? Co przynajmniej sami tak oceniacie?

Sasanka
Posty: 56
Rejestracja: poniedziałek, 16 lipca 2012, 19:27

Re: Najlepszy broker forex w Polsce

Post autor: Sasanka »

Trudno powiedzieć kto jest najlepszy - bo po czym go oceniać? Twoj wyniki są efektem twojej pracy + narzędzi jakie daje ci system. W EasyMarkets jestem drugi rok, bywały różne okresy, ale ogólnie zarabiam tam bardzo duże pieniądze. Trudno mi powiedzieć, czy ktoś ma aktualnie to samo, co oni, ale narzędzia które dają naprawdę w dużym stopniu minimalizują ryzyko transakcji - szczególnie mówię tutaj o stop loss.

cut
Posty: 149
Rejestracja: czwartek, 23 marca 2017, 12:43

Re: Najlepszy broker forex w Polsce

Post autor: cut »

A w momencie kiedy sama szukałaś systemu, ten dawał najwięcej?
No i jeszcze jedna sprawa - wymienisz te ważne narzędzia? Sami sprawdzimy czy mają to pozostali.
Chyba tak najłatwiej o porównanie, prawda?

Sasanka
Posty: 56
Rejestracja: poniedziałek, 16 lipca 2012, 19:27

Re: Najlepszy broker forex w Polsce

Post autor: Sasanka »

Tak. Bardzo prawdopodobne, że w dalszym ciągu on oferuje najwięcej. Te najważniejsze narzędzia są moim zdaniem dwa. Pierwsze to obligatoryjny stop loss, który sprawia, że masz z automatu kontrolowany kurs, maksymalny poziom straty, jaki jesteś w stanie zaakceptować. Druga kwestia to blokada opcji zejśca do ujemnego salda. Tak - niestety jest to wykonalne. Bardzo przydaje się też anulowanie operacji, ale do tych wniosków powinieneś dochodzić samodzielnie.

cut
Posty: 149
Rejestracja: czwartek, 23 marca 2017, 12:43

Re: Najlepszy broker forex w Polsce

Post autor: cut »

A na jakich warunkach to anulowanie operacji? Nie znam jeszcze absolutnie narzędzia, ale czy nie jest tak, że mając opcję anulowania operacji, robimy to zbyt pochopnie? Oceń proszę z własnego doświadczenia. Że powinienem do tego dochodzić samodzielnie... wiem, ale pewnie i ty chciałaś mieć początkowo jak najłatwiej, prawda?

Sasanka
Posty: 56
Rejestracja: poniedziałek, 16 lipca 2012, 19:27

Re: Najlepszy broker forex w Polsce

Post autor: Sasanka »

Możesz anulować w ciągu 60 minut od zawarcia transakcji - cały widoczna będzie kwota jaką musisz zapłacić za to anulowanie. Ona się zmienia. Cóż - kluczowe jest doświadczenie, jak we wszystkim. Pewnie nie raz podejmiesz złą decyzję, ale przynajmniej przy kolejnych transakcjach będziesz wiedział, jakie popełniłeś błędy. Po decyzjach warto się konsultować z EasyMarkets - pod względem zachowań, reakcji na dane zdarzenia. Na forex znaczenie ma naprawdę wiele kwestii.

cut
Posty: 149
Rejestracja: czwartek, 23 marca 2017, 12:43

Re: Najlepszy broker forex w Polsce

Post autor: cut »

Założyłem już konto w systemie i go testuję. Nie jestem człowiekiem, który zdecyduje się inwestowanie normalnych pieniędzy bez poważnego przygotowania. Rozmawiałem z kilkoma osobami, które narzekały na forex, że stracili pieniądze. Z rozmowy wynika, że oni wiedzą mniej po doświadczeniach z systemem, niż ja przed nimi, więc to chyba pokazuje jak należy traktować takie sytuacje.

Sasanka
Posty: 56
Rejestracja: poniedziałek, 16 lipca 2012, 19:27

Re: Najlepszy broker forex w Polsce

Post autor: Sasanka »

Współpracuj z EasyMarkets - przy obsłudze systemu nie pracują osoby do tego przeszkolone, tylko ludzie, którzy faktycznie mają bardzo duże doświadczenie. Z nimi rozmawiaj, konsultuj się, będzie o wiele łatwiej. Prawda jest taka, że nawet z prostej rozmowy z kimś kto ma pojęcie i doświadczenie, łatwo można wyciągnąć sensowne wnioski. I właśnie takie rozmowy są najbardziej praktyczne.

krabcia
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 8 kwietnia 2017, 22:13

Re: Najlepszy broker forex w Polsce

Post autor: krabcia »

A macie może jakieś fajne blogi zajmujące się właśnie tym tematem? Ja obecnie regularnie obserwuje taki oto portal: http://fanet.pl/ - jeśli ktoś ma coś podobnego to fajnie by było jakbyście się podzielili. Pozdrawiam!

cut
Posty: 149
Rejestracja: czwartek, 23 marca 2017, 12:43

Re: Najlepszy broker forex w Polsce

Post autor: cut »

Już działam. Obracam pieniędzmi. Nie są to na razie duże kwoty, ale dla mnie istotne to, że inwestycje mi wchodzą. Chcę najpierw wypracować sensowne wyniki pod względem procentów na małych sumach, a dopiero później wpłacić większy depozyt. A jeszcze co do systemu, to nie zwracałem uwagi na jedną istotną kwestię. Oni są pod nadzorem naszego KNF, ale też mają licencję cypryjską, która jest bardziej wymagająca. Zwracajcie na to uwagę - w tej branży pewnie też można trafić na pseudobrokerów, którzy działają nielegalnie.

Sasanka
Posty: 56
Rejestracja: poniedziałek, 16 lipca 2012, 19:27

Re: Najlepszy broker forex w Polsce

Post autor: Sasanka »

Ale mało kto o takich sprawach wie. Podobnie było z Amber Gold. Ludzie nie mieli pojęcia o tym, że coś takiego może z dnia na dzień upaść i stracą całe swoje majatki. Tutaj jest podobnie. Z tego co pamiętam, to ta cypryjska licencja daje jakieś sumy gwarantowane, ale nie pamiętam dokładnie, ile to było. Ale ogólnie jeśli zaczynacie inwestowanie z jakimkolwiek systemem, to sprawdzajcie, czy na pewno to działa legalnie i jest pod nadzorem KNF. easyMarkets jest właśnie pod tym nadzorem.

cut
Posty: 149
Rejestracja: czwartek, 23 marca 2017, 12:43

Re: Najlepszy broker forex w Polsce

Post autor: cut »

To była kwota w tysiącach dolarów, w wolnej chwili poszukam i wkleję tutaj, jaka to jest dokładnie suma.
Tzn. sądzę, że system działający nielegalnie, raczej długo nie będzie online, bo jednak od czego są służby? A ogólnie - to, kto działa legalnie i u kogo to inwestowanie ma sens, łatwo można zweryfikować. Akurat sprawdzenie tego, że easyMarkets działa legalnie nie wymaga wielkiego zachodu, prawda? Na pewno odradzam inwestowanie z anonimami, o których nie ma w sieci żadnych informacji.

Sasanka
Posty: 56
Rejestracja: poniedziałek, 16 lipca 2012, 19:27

Re: Najlepszy broker forex w Polsce

Post autor: Sasanka »

To mi wystarczy. Czyli jak rozumiem systemy brokerskie, które działają wyłącznie na polskiej licencji, te które są pod nadzorem KNF, nie mają żadnej sumy gwarancyjnej tak? Tylko licencja cypryjska tego wymaga?

ODPOWIEDZ