Najcudowniejsze, magiczne miejsca

Sami o sobie, czyli kim są i czym się interesują mieszkańcy Siechnic
Awatar użytkownika
Aresen
Posty: 15
Rejestracja: niedziela, 18 lutego 2007, 11:50
Lokalizacja: Czeluście Wrocławia

Najcudowniejsze, magiczne miejsca

Post autor: Aresen »

Szukam od dłuższego czasu takiego tematu - ale bezskutecznie. Na pewno każdy ma jakies ulubione miejsce w naszym mieście i może chciałby się podzielić. Ja oczywiście zacznę.
Może jeśli będzie duże zainteresowanie tym tematem będziemy oprócz spostrzeżeń wklejali tu swoje fotki. Siechy przecież to bardzo piękne miasto, z ciekawymi walorami prazyrodniczymi (a nie ukrywam - takie lubię najbardziej! Jestem ciekawa co inni myslą na ten temat!

Pierwsze magiczne miejscce - LAs - to jakby sentymentalna podróż do krainy dzieciństwa, krainy bezkresnych pól, wiecznej beztroski, zapachu ziół, grzybów i mokrej ściółki... :) Nie ma nic piekniejszego, bez względu na porę roku...
Te bagna, mokradła, próchniejące drzewa...
A na środku Czarnej Łachy - zawsze znajduję swój odpoczynek i miejsce do rozmyślań.Łąka, porośnięta pachnącymi ziołami, rubinowymi kwiatami, pachnąca zwiewną, poranną rosą... Mogę tam siedzieć całymi godzinami, patrząc się w niebo :oops:
Przyjemnie tam spocząć, napic się zimnego piwka albo zrobić imprezę.
W lesie mam jeszcze kilka takich ,,ciekawych'' miejsc ale chodze tam tylko z grupką,,moich'' ludzi.


A koleje miejsce - cmentarz
Nie zw względu na to że jest to ,,park sztywnych'' :lol: ale bardziej ze wzgl. na swoją zabytkowość... Chociażby ten krzyż pokutny... Kiedyś wrzucę tu może swoje zdjęcia....


i jescze jedno ciekawe dla mnie - okol. dzisiejszego gimnazjum - cudowny staw otoczony bujną, soczystą roślinnością - gdzie zawsze można odpocząć, porozmyślać czy też spotkać się z przyjaciółmi.


Oczywiście przebywając w swoich ulubionych miejscach można rozwijać swoje zainteresowania, hobby itp, poszerzać wiedzę czy nawet rozwijać swoją wrażliwość albo tylko najzwyczajniej w świecie rozerwać się przy jakimś trunku ze znajomymi :wink:
Ciekawa jestem jakie są wg Was inne, ciekawe i MAGICZNE miejsca. Proszę o rozwinięcie wypowiedzi, będące formą autoprezentacji :lol: :D :lol:

gościu

odpowiedz

Post autor: gościu »

Z czarną masz racje tam robiłem swoją 18stke miejsce ma swój klimacik a gimnazjum też jest spoko można spokojnie sobie tam piwko wypić

Patryk
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 29 maja 2007, 22:03
Lokalizacja: Ciepłownicza
Kontakt:

Post autor: Patryk »

Fajnie jest też czasami posiedzieć na moście... lubie sie czasami patrzec jak sobie woda płynie. Jeszcze ladnie jest 'na gimnazjum' i oczywiscie w naszym lesie ; )

kursman12
Posty: 18
Rejestracja: środa, 30 grudnia 2009, 21:27

Re: Najcudowniejsze, magiczne miejsca

Post autor: kursman12 »

Aresen pisze:Szukam od dłuższego czasu takiego tematu - ale bezskutecznie. Na pewno każdy ma jakies ulubione miejsce w naszym mieście i może chciałby się podzielić. Ja oczywiście zacznę.
Może jeśli będzie duże zainteresowanie tym tematem będziemy oprócz spostrzeżeń wklejali tu swoje fotki. Siechy przecież to bardzo piękne miasto, z ciekawymi walorami prazyrodniczymi (a nie ukrywam - takie lubię najbardziej! Jestem ciekawa co inni myslą na ten temat!

Pierwsze magiczne miejscce - LAs - to jakby sentymentalna podróż do krainy dzieciństwa, krainy bezkresnych pól, wiecznej beztroski, zapachu ziół, grzybów i mokrej ściółki... :) Nie ma nic piekniejszego, bez względu na porę roku...
Te bagna, mokradła, próchniejące drzewa...
A na środku Czarnej Łachy - zawsze znajduję swój odpoczynek i miejsce do rozmyślań.Łąka, porośnięta pachnącymi ziołami, rubinowymi kwiatami, pachnąca zwiewną, poranną rosą... Mogę tam siedzieć całymi godzinami, patrząc się w niebo :oops:
Przyjemnie tam spocząć, napic się zimnego piwka albo zrobić imprezę.
W lesie mam jeszcze kilka takich ,,ciekawych'' miejsc ale chodze tam tylko z grupką,,moich'' ludzi.


A koleje miejsce - cmentarz
Nie zw względu na to że jest to ,,park sztywnych'' :lol: ale bardziej ze wzgl. na swoją zabytkowość... Chociażby ten krzyż pokutny... Kiedyś wrzucę tu może swoje zdjęcia....


i jescze jedno ciekawe dla mnie - okol. dzisiejszego gimnazjum - cudowny staw otoczony bujną, soczystą roślinnością - gdzie zawsze można odpocząć, porozmyślać czy też spotkać się z przyjaciółmi.


Oczywiście przebywając w swoich ulubionych miejscach można rozwijać swoje zainteresowania, hobby itp, poszerzać wiedzę czy nawet rozwijać swoją wrażliwość albo tylko najzwyczajniej w świecie rozerwać się przy jakimś trunku ze znajomymi :wink:
Ciekawa jestem jakie są wg Was inne, ciekawe i MAGICZNE miejsca. Proszę o rozwinięcie wypowiedzi, będące formą autoprezentacji :lol: :D :lol:
Jak sie dostac na Czarna i gdzie jest cmentarz?

Tosia35
Posty: 115
Rejestracja: środa, 2 grudnia 2009, 08:38

Re: Najcudowniejsze, magiczne miejsca

Post autor: Tosia35 »

Hej , już chyba dzisiaj komuś to pisałam,cmentarz jest po drugiej stronie ulicy Opolskiej,za Dino druga w prawo.
Na Czarną Łachę jest daleko,najlepiej pojechać autem lub rowerem , musisz się kierować w stronę gimnazjum potem na młyn ,następnie za mostem zjechać w dół drogą prosto do lasu potem w lesie pod mostem w lewo też w las i wyjeżdżasz po długiej trasie na parkingu Czarnej Łachy :lol:

pozdrawiam,

Tosia

VICO
Posty: 62
Rejestracja: niedziela, 24 stycznia 2010, 21:04

Re: Najcudowniejsze, magiczne miejsca

Post autor: VICO »

W razie czego zawsze zapraszam chętnych na małe wypady rowerowe (2-4 godzinki) gdzie mogę nowym mieszkańcom pokazać kilka fajnych "magicznych" miejsc a znam ich wiele:)

tw111
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 15 marca 2010, 21:27

Re: Najcudowniejsze, magiczne miejsca

Post autor: tw111 »

Pięknie napisałeś Przyjacielu...
Cieszę się, że Ktoś pomyślał i przeżył... magię.. genius loci. Trudno mi pisać dalej, bo nie chcę spłaszczyć tego co piękne.. Dzisiaj przepłynąłem wpław wezbraną Odrą i jej starorzeczami ok 2,5 km, od Starej Odry w Kotowicach począwszy. Czarna Łacha to magia..niesamowite miejsce niezależnie od tego czy łowisz ryby, czy nie. Schwarze Lacke (jak opisują na najstarszych mapach Hommana i Schreibera) poezja i żywa historia odczuwalna kiedy tylko spojrzysz na taflę wody i otaczający las... i widzisz już żołnierzy przekraczających ówczesną Odrę w czasie wojny trzydziestoletniej, spalony browar w Jeszkowicach, a srebrny skarb w Kotowicach jeszcze czekał na odkrycie, kolejne trzysta lat...
nie mam siły pisać dalej... zbyt wiele do powiedzenia.. Pozdrawiam serdecznie Tomek.

nigdziebadz
Posty: 187
Rejestracja: czwartek, 29 maja 2014, 09:28

Re: Najcudowniejsze, magiczne miejsca

Post autor: nigdziebadz »

Jeśli chodzi o naprawdę magiczne miejsca to ja polecam zameczek w Mosznej - klimat tam jest cudowny, a wokół pałacyku jest polana idealne na letnie pikniki.

andrecourt
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 20 marca 2015, 11:29

Re: Najcudowniejsze, magiczne miejsca

Post autor: andrecourt »

warto odwiedzić Muzeum Nałkowskich w Wołominie (około 26 km od Warszawy), umiejscowione w w zabytkowym drewnianym domku z 1895 r. - nazywany był przez rodzinę Domem na Łąkach. W parku otaczającym muzeum, rośnie klon posadzony przez Wacława Nałkowskiego.

aktywnydzialacz70
Posty: 18
Rejestracja: środa, 11 marca 2015, 11:48

Re: Najcudowniejsze, magiczne miejsca

Post autor: aktywnydzialacz70 »

Bardzo lubię jeździć do Kutna, miasto jakich wiele ale ma swój niepowtarzalny klimat. Warto wiedzieć że w pobliżu osiedla mieszkaniowego jest wzgórze zwane Kierholem, pozostałość po dawnym cmentarzu żydowskim.
W Kutnie regularnie odbywa się też targ staroci, można za niezłą cenę zakupić naprawdę stylowe rzeczy.

Kalana
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 3 kwietnia 2015, 11:50
Kontakt:

Re: Najcudowniejsze, magiczne miejsca

Post autor: Kalana »

Kutno rzeczywiście jest bardzo urocza lokalizacją. Jeżeli ktoś jeszcze nie miał okazji pobyć tam przez kilka dni, to zdecydowanie rekomenduję taki wyjazd.

Smark29
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 31 marca 2015, 20:54

Re: Najcudowniejsze, magiczne miejsca

Post autor: Smark29 »

Wrocław jest według mnie najcudowniejszym i magicznym miejscem :)

nigdziebadz
Posty: 187
Rejestracja: czwartek, 29 maja 2014, 09:28

Re: Najcudowniejsze, magiczne miejsca

Post autor: nigdziebadz »

Smark29 pisze:Wrocław jest według mnie najcudowniejszym i magicznym miejscem :)
Fakt, we Wrocławiu jest bardzo klimatycznie. Ostatnio jest nawet bardziej popularny niż Kraków.

aktywnydzialacz70
Posty: 18
Rejestracja: środa, 11 marca 2015, 11:48

Re: Najcudowniejsze, magiczne miejsca

Post autor: aktywnydzialacz70 »

dla mnie jako mieszkańca Warszawy jednym z ulubionych miejsc jest Puszcza Kampinoska - z Mokotowa do Izabelina jest raptem 25 km, więc na wypad w weekend w sam raz. Tym bardziej że pod Izabelinem jest świetna restauracja Kampinoska http://uslugi-cateringowe.eu/index.php. Organizowaliśmy tam w firmie imprezę integracyjną z grillem no i przyznam że bardzo udana miejscówka.

ODPOWIEDZ