Re: Ogród

Sami o sobie, czyli kim są i czym się interesują mieszkańcy Siechnic
Sumire
Posty: 86
Rejestracja: środa, 28 maja 2014, 12:46

Re: Ogród

Post autor: Sumire »

Jeśli chodzi o ogród to warto o niego dbać cały rok, a nie tylko wiosną i latem. Moim zdaniem warto również pomyśleć o trawnikach i kratkach drogowych, gdyż zabezpieczenie zieleni jest bardzo ważne. O kratkach drogowych można poczytać na kochamczytac.pl - moim zdaniem warto zadbać o obejście domu, bo wtedy i zieleń w ogrodzie będzie się pięknie prezentowała.

Awatar użytkownika
kulka1
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 14 października 2016, 11:38
Kontakt:

Re: Re: Ogród

Post autor: kulka1 »

Pamiętajcie o zimie i zabezpieczeniu roślin przez mrozem.
Szczególnie tych na tarasie i balkonie w pojemnikach.
Polecam artykuł:
http://wiciokrzewy.pl/zabezpieczanie-roslin-na-zime/

kasia567
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 15 października 2016, 21:19
Kontakt:

Re: Ogród

Post autor: kasia567 »

nawiążę do lampionów, super! zaraz wchodzę na twojego bloga

Basiaa42
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 25 sierpnia 2016, 12:50

Re: Ogród

Post autor: Basiaa42 »

Ja do ogrodu zamówiłam własnie super duże donice ogrodowe. Nie mogę się doczekać aż przyjdzie przesyłka. Mam nadzieję, że mężowi też sie spodobają. Nie są może jakieś super tanie, ale dla mnie to dobrze. Przechodziłam juz ten etap, że wszystko co tanie okazywało się słabej jakości. Teraz wolę wydać więcej i nie żałować :)

Basia5
Posty: 3
Rejestracja: środa, 16 listopada 2016, 13:42

Re: Ogród

Post autor: Basia5 »

najważniejsze jest, to by ogród się nam podobał :)

jolla334
Posty: 8
Rejestracja: niedziela, 20 listopada 2016, 16:06
Kontakt:

Re: Re: Ogród

Post autor: jolla334 »

No tak, jak nam się podoba to reszta nas nie powinna obchodzić.

Kajtek
Posty: 14
Rejestracja: wtorek, 8 listopada 2016, 12:20

Re: Re: Ogród

Post autor: Kajtek »

Zgadzam się z przedmówcami każdy ma swój gust i każdemu będą się podobać inne rośliny. Mi do gustu ostatnio przypadły ozdobne drzewa. Wystarczy posadzić w ogrodzie jedno duże, lub kilka mniejszych i już nasza posesja nabiera nowego wyglądu. Na wiosnę zaplanowałem zakup: http://www.podkarpackiesady.pl/pl/p/WISTERIA-GILCYNIA-fioletowa-szczepiona/716 . Mam już kilka drzew kupionych w podkarpackich sadach i wszystkie ładnie rosną, więc liczę że z tym będzie dokładnie tak samo.

kokos
Posty: 100
Rejestracja: poniedziałek, 15 sierpnia 2016, 15:14

Re: Ogród

Post autor: kokos »

W przypadku ogrodów warto jest również zadbać o to, by mieć odpowiednie narzędzia do jego pielęgnacji. Z pewnością przyda się taki zraszacz jak ten na stronie marketu stukpuk:

Obrazek

Awatar użytkownika
janko77
Posty: 20
Rejestracja: piątek, 16 grudnia 2016, 10:00
Lokalizacja: Kolbuszowa

Re: Ogród

Post autor: janko77 »

Bardzo fajny pomysł z tym zraszaczem ;) ja całe lato nosiłem wode w konewce do ogrodu i chyba na przyszły rok zamontuję sobie takie własnie zraszacze.

viola45
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 19 stycznia 2017, 08:17

Re: Ogród

Post autor: viola45 »

Ja zawsze podlewałam wszystko w ogrodzie tak samo za pomocą konewki i codziennie nanosiłam się kilka wiader wody. A teraz już kupiłam zraszacze, aby w tym roku nie musieć dźwigać ciężkich wiader z wodą. Te zraszacze kupiłam w sklepie, jakim jest Sklep Dla Ogrodu: https://sklepdlaogrodu.pl/zraszacze-ogrodowe
. Zobaczymy latem, jak będą działały.

Bolek331
Posty: 8
Rejestracja: piątek, 13 stycznia 2017, 12:50
Kontakt:

Re: Re: Ogród

Post autor: Bolek331 »

No tak, ja też wszystko podlewałem jednakowo.

jurii
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 19 stycznia 2017, 14:24
Kontakt:

Re: Re: Ogród

Post autor: jurii »

ja to mam problem z roślinami - nie umiem dobierać ilości podlewań do poszczególnych roślin, zazwyczaj po dłuższym czasie źle sie to dla nich kończy :D

piter601
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 22 stycznia 2017, 10:58
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Ogród

Post autor: piter601 »

iga22 pisze:A jakie rośliny będą odpowiednie do http://wintergarten.pl]ogrodu zimowego? Też właśnie projektujemy jego wystrój, wybieramy meble, ale zastanawiamy się nad roślinami. Czy storczyki będą dobrze rozwijały się w takim pomieszczeniu?
Ogród zimowy to inaczej oranżeria, więc jak sama nazwa wskazuje powinny się tam znaleźć cytrusy. Ja więc polecałbym ci cytrusy. Wiem co piszę bo jestem hodowcom tych wspaniałych roślin. Powiem Ci więcej - nigdzie cytrusy nie będą czuły się lepiej niż w oranżerii. Możesz kupić już duże wyrośnięte okazy o grubym pniu i z owocami na gałęziach. Takie coś robi wrażenie w oranżerii. Storczyki może mieć każdy i uprawiać choćby na kuchennym parapecie, a oranżerię z cytrusami nie każdy ma... Nie będę Ci opisywał jak się to uprawia bo dużo by mówić, więc wejdź sobie na stronę www.cytrusy24.pl i tam poczytaj. Od razu Ci powiem, że uprawa nie jest znów taka trudna. Polecam Ci.

borisa
Posty: 21
Rejestracja: niedziela, 7 sierpnia 2016, 21:29

Re: Re: Ogród

Post autor: borisa »

jurii pisze:ja to mam problem z roślinami - nie umiem dobierać ilości podlewań do poszczególnych roślin, zazwyczaj po dłuższym czasie źle sie to dla nich kończy :D
Jurii, jest coś takiego jak dozowniki do doniczek: https://www.leroymerlin.pl/balkon-i-taras/podlewanie/dozowniki-wody,a2411.html i w ogrodzie zimowym można ich spokojnie użyć. Jeżeli masz na myśli podlewanie w ogrodzie to są systemy nawadniania, ale tutaj pewnie już trzeba trochę poczytać, żeby to sobie wszystko sprawnie rozplanować w ogrodzie.

ODPOWIEDZ