Angielski dla dzieci - rodzice zainteresowani???

Zapytaj innych co sądzą na dany temat
Johnny Corrigan
Posty: 10
Rejestracja: niedziela, 16 września 2012, 10:36

Angielski dla dzieci - rodzice zainteresowani???

Post autor: Johnny Corrigan »

Hello,

I apologise for writing this post in English ale moja po polsku nie jest dobrze!!!

I am writing today to try and discover if there is a need or interest for a full-time, English language course for children aged 3 - 5?????? (6 hours/day, 5 days/week)

I would like to run such a course at English Solutions language school but firstly I need some feedback from parents.

This post is an opportunity for parents to take part in the decision making process which occurs before an English course is presented to the people of Siechnice. My proposal is for the course to begin at 07:00 and finish at 14:00. Would these times be most suitable for parents?

Due to the size of our school there would only be space for 10 children. The price per month would be 600 zloty and there would only be spaces for children who were full-time members of the group (30 hours/week).
The children would be taught and supervised by two teachers. This ratio of one teacher to five children would guarantee that all children in the group would reach their full potential!

Having spent one year working in an English speaking kindergarten in Wroclaw (International play-school), I am fully aware of the benefits for children, in terms of their English language development.

So, if you would like to send your child to a full-time English course then please respond to this post (po polsku lub po angelsku ).

Many thanks,

John Corrigan.
English Solutions.
email: [email protected]

Po Polsku... ?
Piszę dzisiaj spróbować i odkryć, czy istnieje potrzeba lub odsetki za pełen etat, kurs języka angielskiego dla dzieci w wieku 3 - 5??? (6 godzin / dzień, 5 dni / tydzień)

Chciałbym uruchomić taki kurs w szkole języka angielskiego rozwiązań ale najpierw muszę pewne informacje zwrotne od rodziców.

Ten post jest okazją dla rodziców do wzięcia udziału w procesie podejmowania decyzji, która występuje przed Kurs angielskiego jest przedstawiona do ludzi Siechnicach. Moja propozycja jest na dobrej drodze do rozpoczęcia na 07:00 i kończą o 14:00. Czy te czasy są najbardziej odpowiednie dla rodziców?

Ze względu na wielkość szkoły będzie tylko przestrzeń 10 dzieci.Cena za miesiąc będzie 600 zł i będzie tylko miejsca dla dzieci, które w pełnym wymiarze godzin członkowie grupy (30 godzin / tydzień).
Dzieci będą się uczyć i jest nadzorowany przez dwóch nauczycieli. Ten stosunek jednego nauczyciela do pięciorga dzieci zagwarantuje, że wszystkie dzieci w grupie osiągnie w pełni swój potencjał!

Po spędził jeden rok pracy w angielskim przedszkolu mówienia we Wrocławiu (International play-school), jestem w pełni świadomy korzyści płynących dla dzieci, w zakresie ich rozwoju języka angielskiego.

Tak więc, jeśli chcesz posłać swoje dziecko do pełnego etatu kurs angielskiego to proszę odpowiedzieć na tego posta (po polsku LUB po angelsku ). .

Wielkie dzięki,

John Corrigan.
English Solutions.
email: [email protected]

Johnny Corrigan
Posty: 10
Rejestracja: niedziela, 16 września 2012, 10:36

Re: Angielski dla dzieci - rodzice zainteresowani???

Post autor: Johnny Corrigan »

Wszelkie opinie? Jestem bardzo entuzjastycznie na temat tego kursu? Jest cena (600 zł / miesiąc), za drogie? Proszę, powiedz mi, co chcesz umieścić w kursie? Sztuka i rzemiosło? Piłka nożna? Jakieś sugestie? Czy wszyscy rodzice zadowoleni z lokalnym play-szkoła? Co mogę zaoferować, że lokalny play-szkoła nie ma? Odpowiedzi i sugestie bardzo mile widziane!

John Corrigan
English Solutions
email: [email protected]

http://www.es-siechnice.pl/fun_for_kids/


Any feedback? I am very enthusiastic about this course! Is the price (600 zloty/month) too expensive? Please tell me what you would like to include in the course? Arts and crafts? Football? Any suggestions? Are all parents happy with the local play-school? What could I offer that the local play-school does not have? Responses and suggestions VERY welcome!

John Corrigan
English Solutions
email: [email protected]

http://www.es-siechnice.pl/fun_for_kids/

ODPOWIEDZ