Psi wybieg.

Zapytaj innych co sądzą na dany temat
Awatar użytkownika
jimmy_lodolamacz
Posty: 300
Rejestracja: środa, 4 lutego 2009, 22:01

Re: Psi wybieg.

Post autor: jimmy_lodolamacz »

Dobry pomysł. Szczególnie dla młodych psów, które dla lepszego socjalizowania potrzebują kontaktu z innymi psami. Najlepiej z różnymi. Jestem za! Tym bardziej, że widziałem takie wybiegi w Belgii i fajnie się to sprawdzało.

maciek.wroclaw
Posty: 279
Rejestracja: środa, 20 stycznia 2010, 16:51

Re: Psi wybieg.

Post autor: maciek.wroclaw »

pablos89 pisze:Ciężka sprawa z takim wybiegiem tym bardziej że takie osoby jak nasz szanowny kolega z forum maciek.wrocław który nie do końca chyba wie o czym tutaj rozmawiamy w tym temacie nie poprą hasła psi wybieg. Nie chodzi żeby psy robiły kupy gdzie po padnie tylko żeby były do tego miejsca i tam właściciele z psami sami będą chodzić między kupami i będą odpowiedzialni za porządek na wybiegu. A co do właścicieli nie sprzątających po własnych psach jest straż miejska - kilka mandatów za nie sprzątanie i ludzie szybko zaczną trzymać porządek ja tam popieram pomysł Natalia1990

Widzisz Pablos, i tu się mylisz bo ja w pełni POPIERAM takie pomysły a i nawet mogę pomóc przy jego nie wiem czy budowie, czy też organizacji. Uważam, ze zwierzęta należy kochać i szanować, starać się zrobić jak najwięcej dobrego dla nich.

Natalia1990
Posty: 33
Rejestracja: wtorek, 20 września 2011, 08:54

Re: Psi wybieg.

Post autor: Natalia1990 »

maciek.wroclaw => te Twoje ironiczne odpowiedzi świadczyły o czymś zupełnie innym;-) Ciesze się, że jednak temat się ruszył ... tylko co teraz ? Jakaś petycja i do urzędu gminy ? Jestem zupełnie zielona w takich sprawach.

maciek.wroclaw
Posty: 279
Rejestracja: środa, 20 stycznia 2010, 16:51

Re: Psi wybieg.

Post autor: maciek.wroclaw »

Widzisz Natalia, bo ja mam taki styl, duzo rzeczy ironizuję, bo w tym szarym świecie człowiek by zwariował. Nie mam żadnego psa w domu, ale nie stanowi to dla mnie żadnego problemu, żeby zająć się tematem wybiegu dla psów. Najlepiej gdyby tutaj na forum, sami właściciele napisali czego oczekują, co ma być na tym wybiegu, jakiej długości, jakie przeszkody tak zamieścić ? Bo rozumiem, ze miałby to być wybieg z jakimiś mini atrakcjami typu małpie gaje.

Natalia1990
Posty: 33
Rejestracja: wtorek, 20 września 2011, 08:54

Re: Psi wybieg.

Post autor: Natalia1990 »

Więc tak o tym co ma się znajdować na tym psim wybiegu to chyba wiele od Nas nie zależy tylko od chęci gminy;-) Szperając troszkę w internecie znalazłam np. coś takiego...http://www.raciborz.com.pl/art11331.html to chyba najbardziej podstawowa wersja, ale nie trzeba szukać aż w Raciborzu, bo widziałam też na Gaju we Wrocławiu wybieg z różnymi przeszkodami itd... jednak jest dość mały;-)

maciek.wroclaw
Posty: 279
Rejestracja: środa, 20 stycznia 2010, 16:51

Re: Psi wybieg.

Post autor: maciek.wroclaw »

Natalia, ale wydaję mi się, że u nas to nie przejdzie, za duże koszty, każdy będzie kiwał nosem jak się dowie ile zostało wydane na pieski. A dookoła dużo łąk i lasów.

Natalia1990
Posty: 33
Rejestracja: wtorek, 20 września 2011, 08:54

Re: Psi wybieg.

Post autor: Natalia1990 »

No właśnie z tego powodu najpierw zaczęłam temat na forum aby poznać opinię ludzi;-) Ja wiem, że lasów i łąk jest bardzo dużo, ale właśnie o to chodzi... Bardzo dużo ludzi puszcza swoje psy luzem i po prostu nad nimi nie panuje... ja np. idę ze swoim psem na smyczy, a tu inny pies zaczyna nas obszczekiwać a właściciele udają, że nie widzą dlatego mój pupil jest bardzo rzadko puszczany, bo się boję... Myślę, że na takim wybiegu byłoby wygodniej;-) ... widziała bym psa z którym mój niekoniecznie się toleruje brała bym go na smycz i wyszła;-) Po kłopocie... mam nadzieje, że inni mają podobne podejście.

maciek.wroclaw
Posty: 279
Rejestracja: środa, 20 stycznia 2010, 16:51

Re: Psi wybieg.

Post autor: maciek.wroclaw »

No to Natalio czekamy teraz na odzew innych.

Natalia1990
Posty: 33
Rejestracja: wtorek, 20 września 2011, 08:54

Re: Psi wybieg.

Post autor: Natalia1990 »

Tak więc bardzo proszę o wypowiedzi osób które są tym tematem w jakiś sposób zainteresowane;-)
Pozdrawiam

maciek.wroclaw
Posty: 279
Rejestracja: środa, 20 stycznia 2010, 16:51

Re: Psi wybieg.

Post autor: maciek.wroclaw »

Natalia, jak chcesz wyprowadzać pieska to idź na grabskiego lub staszica, tam można spokojnie psa wypuszczać, w kierunku strefy, ale pamietaj kupki niech robi na tym osiedlu.

assasinsdark
Posty: 43
Rejestracja: piątek, 22 maja 2009, 19:58

Re: Psi wybieg.

Post autor: assasinsdark »

ha ha ha...Twój pies, Twoja kupa...kupa w kieszeń i powrót do domu...no chyba że masz worek i sprzatasz po psie.

Natalia1990
Posty: 33
Rejestracja: wtorek, 20 września 2011, 08:54

Re: Psi wybieg.

Post autor: Natalia1990 »

assasinsdark pisze:ha ha ha...Twój pies, Twoja kupa...kupa w kieszeń i powrót do domu...no chyba że masz worek i sprzatasz po psie.
Nie do końca zrozumiałam co autor/ autorka miał/ miała na myśli w tej wypowiedzi... tyczyło się do mnie? Jeżeli tak to ja zawsze sprzątam po swoim psie no chyba, że załatwi potrzebę w metrowych chaszczach to nie mam możliwości... i myślę, że nikt się nie zapędza w takie chaszcze...
I jeszcze raz proszę o komentarze na temat wybiegu, a nie na temat sprzątania po pupilu. Jeżeli mamy rozmawiać o sprzątaniu załóżmy nowy temat.

maciek.wroclaw
Posty: 279
Rejestracja: środa, 20 stycznia 2010, 16:51

Re: Psi wybieg.

Post autor: maciek.wroclaw »

A czy jak np mój pies zrobi kupę w domu, to mam zabrać psa na spacer razem z kupą i potem tą kupę zostawić na dworze razem z psem ?

assasinsdark
Posty: 43
Rejestracja: piątek, 22 maja 2009, 19:58

Re: Psi wybieg.

Post autor: assasinsdark »

maciek.wroclaw pisze:...ale pamietaj kupki niech robi na tym osiedlu.
wypowiedź dotyczy tego fragmentu...co to znaczy? bo nie rozumiem?
Mieszkam na tym osiedlu, i nie życze sobie żeby wszystkie psy "srały" (za przeproszeniem) pod moimi oknami.

ODPOWIEDZ