Zmiana opon, czy warto?

Zapytaj innych co sądzą na dany temat

Czy warto zmieniać opony z zimowych na letnie i z letnich na zimowe ?

TAK, DAJE MI TO WIĘKSZE BEZPIECZEŃSTWO WIEC STARAM SIĘ TEGO PILNOWAĆ.
7
88%
NIE, TO BZDURA ZAWSZE BĘDĘ JEŹDZIŁ(A) TYLKO NA LETNICH - SZKODA KASY
0
Brak głosów
WARTO ZMIENIAĆ BO TAK JAK PORY ROKU ZMIENIAJĄ SIĘ WŁAŚCIWOŚCI JEZDNE, ALE NIE ZAWSZE JEST NA TO KASA
1
13%
 
Liczba głosów: 8

dbk.sklep.pl
Posty: 40
Rejestracja: poniedziałek, 11 stycznia 2010, 23:35
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Zmiana opon, czy warto?

Post autor: dbk.sklep.pl »

Witam serdecznie, pogoda coraz lepsza wiec i kierowcy zaczynają mocniej jeździć swoimi bolidami.
Pytanie jakie chciałem zadać w ankiecie, nasuwa się nie jednemu użytkownikowi czterech kółek a mianowicie:

czy warto zmieniać opony z zimowych na letnie i z letnich na zimowe ?

Opinie ekspertów są raczej jednoznaczne, a jak to jest wśród mieszkańców Siechnic ?

Awatar użytkownika
mariow777
Posty: 45
Rejestracja: wtorek, 10 sierpnia 2010, 16:00
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Re: Zmianaopon, czy warto?

Post autor: mariow777 »

W przedostatnim Auto Świat był szczegółowy test opon całorocznych.
To dobry wybór dla kogoś kto jeździ spokojnie- tak w skrócie.
Giganci branży oponiarskiej nie nakłaniają do wyboru opon całorocznych bo stracili by połowę swoich zysków.
Wulkanizator też się nie przyzna bo dwie wymiany w roku to na jednym Kowalskim to ok 120-150zł/rok.
Wyobrażam sobie jeden komplet ładnych alufelg w przeciętnym rozmiarze ( 15-16cali) z jednym kompletem opon całorocznych.
Ponadto jest ogrom ludzi którzy kupują opony nowe ale z chin ze względu na cenę i to że muszą mieć osiem opon zamiast czterech markowych z wysokiej półki.
Uważam że wymiana opon jest konieczna po zniszczeniu opon.

RK2
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 1 kwietnia 2011, 18:02

Re: Zmiana opon, czy warto?

Post autor: RK2 »

Też byłem zdania że wymiana opon nie ma sensu skoro można mieć całoroczne opony, tym bardziej że markowe w testach wypadają na prawdę dobrze. Zmieniłem zdanie po kupnie drugiego auta do domu. Stara fura ma co sezon przekładane opony, nowa ma całoroczne opony Dunlopa i powiem szczerze że różnicę na prawdę czuć. Niby na całorocznych wszystko jest w porządku ale auto prowadzi się gorzej, mniej pewnie, a w cięższych warunkach po prostu opony nie dają sobie rady. A co kosztu wymiany to jak się poszuka to można przełożyć opony za śmieszne pieniądze (płacę 40zł w radwanicach na wrocławskiej, mały punkt między 1go maja i skrajną). A koszt opon? Cóż, chcesz jeździć bezpiecznie to musisz zainwestować, poza tym to jest wydatek raz na kilka lat i przy innych kosztach eksploatacji auta i tak nie wypada najgorzej.

ODPOWIEDZ