Przyszłość Siechnic

Zapytaj innych co sądzą na dany temat
MChr

Przyszłość Siechnic

Post autor: MChr »

Witam.
Oglądając forum i stronę miasta wymyśliłem ciekawe pytanie: "Jaka bedzie przyszłość miasta?". No i takie pytanie zadaje wszystkim. Ciekawe co o tym myślicie :)

luks
Posty: 10
Rejestracja: środa, 12 października 2005, 19:18
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Przyszlosc Siechnic bedzie swietlista

Post autor: luks »

Dlaczego?
1. Jak odlaczymy sie od Sw. Katarzyny, to pieniadze z podatkow beda splywac tylko do nas, czyli bedzie wiecej na inwestycje
2. W planach jest budowa nowych osiedli, zjazdu z autostrady A4, nowego ratusza, nowego boiska do pilki noznej
3. Park zostanie powiekszony o nowe tereny

... wiecej na razie nie wiem, a moze ktos inny cos wie?

Anonim

Re: Przyszlosc Siechnic bedzie swietlista

Post autor: Anonim »

luks pisze:Przyszlosc Siechnic bedzie swietlista
Chyba świetlana? "Świetlisty" to był Szlak (Sendero Luminoso), maoistowska organizacja terrorystyczna w Peru ;)
1. Jak odlaczymy sie od Sw. Katarzyny, to pieniadze z podatkow beda splywac tylko do nas, czyli bedzie wiecej na inwestycje
Jak odłączycie się od Świętej Katarzyny (kto ma takie plany?), to pozostaniecie w granicach administracyjnych miasta Siechnice i podatków będziecie mieli tyle, co sami zapłacicie. Większość spośród 12 tysięcy mieszkańców gminy żyje poza Siechnicami, które liczą 4 tysiące. Na inwestycje będzie mniej, a nie więcej. Odczucie mieszkańców innych miejscowości jest takie, że TERAZ największe środki idą do Siechnic.
2. W planach jest budowa (...) zjazdu z autostrady A4, nowego ratusza, nowego boiska do pilki noznej 3. Park zostanie powiekszony o nowe tereny
Chyba chodzi Ci o Obwodnicę Wojewódzką, która przecież nie będzie dochodzić do A4. Boisko to niech buduje firma prywatna, a nie gmina czy miasto.

Awatar użytkownika
Przemek(EVO)
Posty: 246
Rejestracja: wtorek, 13 grudnia 2005, 22:04
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Post autor: Przemek(EVO) »

hahahahahah śmiac mi sie z ciebie chce Anonim co napisałes o odłączeniu Siechnic od Św. Katarzyny widać, że albo nie jesteś z Siechnic albo jesteś przeciwny. Tak sie składa ze wiem nieco więcej o tym niż ty.

Gość

Post autor: Gość »

Przemek(EVO) pisze:śmiac mi sie z ciebie chce Anonim
OK, już się pośmiałeś. A teraz powiedz konkretnie, co Cię śmieszy.
widać, że albo nie jesteś z Siechnic albo jesteś przeciwny
To aż tak się rzuca w oczy ;)? Zgadłeś, jestem ze Świętej Katarzyny. Nie popieram pomysłu oddzielenia Siechnic od reszty gminy. Uważam, że siedziba gminy może zostać przeniesiona do Siechnic (chociaż na razie nie ma dokąd), ale gminy nie należy dzielić, bo wszyscy na tym stracimy.
Tak sie składa ze wiem nieco więcej o tym niż ty
A czy Ty wiesz, ile ja wiem ;)? Jak więc możesz twierdzić, że wiesz więcej? Jeśli masz wiarygodne informacje na ten temat, to zdradź nam jakieś szczegóły, w końcu po to są fora, żeby wymieniać się informacjami i poglądami. Myślę, że wielu forumowiczów to zaciekawi - mnie na pewno.

ziom z blk elo!

Post autor: ziom z blk elo! »

pozdroooooooooo!!!!!!!!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Przemek(EVO)
Posty: 246
Rejestracja: wtorek, 13 grudnia 2005, 22:04
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Post autor: Przemek(EVO) »

Pozdro pozdro ziom z blk elo! ale to nie miejsce na pozdrowionka.

hmmmm

Post autor: hmmmm »

lepiej bedzie jak siechnice sie odlacza od kaski , wiadomo siechnice nie beda smym mistem tylko z innymi miejsowosciami ( groblice moze radwanice)
wtedy bedzie wiecej kasy na inwestycje

Gość

Post autor: Gość »

Siechnice zostaną predzej niz wszyscy myślą wchłonięte do aglomeracji wrocławskiej i staną się satelitarnym osiedlem Wrocławia z kilkoma blokowiskami, zrujnowaną infrastrukturą, brakiem własnej tozsamości. Póki działki jeszcze w miarę tanie to zostaną do końca rozsprzedane pod chaotyczną zabudowę, bez ciągów komunikacyjnych, parkingów i terenów zielonych. Społeczność Siechnic to już w tej chwili zbieranina przypadkowych ludzi bez wzajemnych relacji zjeżdżających tu tylko na nocleg.
Cała ta strategia robienia z fajnej "dziury" jaką były Siechnice miejsko-gminnego potworka z pseudonowoczesną urbanistyką, bez żadnej koncepcji to porażka społeczności Siechnic a jedynie przejaw wygórowanych ambicji kilku lokalnych, dętych ważniaków

Awatar użytkownika
Przemek(EVO)
Posty: 246
Rejestracja: wtorek, 13 grudnia 2005, 22:04
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Post autor: Przemek(EVO) »

ciekawa jest twoja opinia i życzę ci abyś dalej tkwił w takim błedzie (o słodka niewiedzo) troche bardziej zainteresowania w strone planów rozbudowy wrocławia i wiecej ciekawosci co sie dzieje w Siechnicach rownież ci życze

Gość

Post autor: Gość »

Przemek(EVO) pisze:ciekawa jest twoja opinia i życzę ci abyś dalej tkwił w takim błedzie (o słodka niewiedzo) troche bardziej zainteresowania w strone planów rozbudowy wrocławia i wiecej ciekawosci co sie dzieje w Siechnicach rownież ci życze
HA,HA,HA ROZŚMIESZYŁEŚ MNIE DO ŁEZ PRZEMYSŁAWIE
A CÓŻ TAKIEGO CIEKAWEGO DZIEJE SIĘ W SIECHNICACH ?

Awatar użytkownika
Przemek(EVO)
Posty: 246
Rejestracja: wtorek, 13 grudnia 2005, 22:04
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Post autor: Przemek(EVO) »

To zależy, o co ci chodzi z stwierdzeniu "nic sie nie dzzieje". Zobacz Siechnice z miesiaca na miesiąc zmieniaja swoje oblicze, popatrz na nowe budynki, za chwile powstana kolejne, jest coraz wiecej ludzi ktorych nawet nie znam za kilka lat powstanie rynek, ktory stworzy nowe mozliwosci. Zgadzam sie z Toba, jesli chodzi o życie kulturalne, które umarło, pewna epoka sie skonczyła, ale mam nadzieje, że nie na długo. Z drugiej strony nie ma co sie dziwic, z jakiego powodu umarlo. Po pierwsze bliskosc dużego miasta-imprezy, kluby, dyskoteki, koncerty itd.itd., z drugiej strony wine ponosi gmina,a w szczególnosci GCK, ktore jest odpowiedzialne za kulture w gminie i jej bardziej czy mniej bujny rozkwit.

Pawlik
Posty: 24
Rejestracja: wtorek, 19 września 2006, 14:24
Lokalizacja: Siechnice

Post autor: Pawlik »

coś mi się wydaje,że za "Gościa" podszywa sie jakiś ala "Gomułkiewicz" kiedy Siechnice się odłaczą od Sw. Katarzyny to ta gmina straci rację bytu,jestem ciekaw z czego będą żyli, jedynym rozsądnym na owe czasy wyjściem jest stworzenie gminy Siechnice, kto słyszał o gminach wiejsko-miejskich? czegos takiego nawet prawo nie przewiduje więc trzeba się przekształcić w gmine miejsko-wiejska. No chyba,ze Św. Katarzyna uzyska prawa miejskie :D :D :D :D :D Nasze miasteczko rozrasta się nei tylko mieszkaniowo ale i powstaje sporo zakałdów więc jest ok,nie widze tu jakiegoś problemu no i co do wchłoniecia przez Wrocław hmm to chyba tylko skwituje uśmeichem :D choc kto wie,ale nawet w tej dalekiej przyszłosci to i tak niczego nei zmienia bo pozostaneimy swojamałą społecznoscia.

Orion
Posty: 268
Rejestracja: czwartek, 24 listopada 2005, 19:57
Lokalizacja: Święta Katarzyna
Kontakt:

Post autor: Orion »

Pawlik pisze:jedynym rozsądnym na owe czasy wyjściem jest stworzenie gminy Siechnice
Zgadzam się. Ale takiej gminy nie trzeba tworzyć od nowa, wystarczy przenieść siedzibę ze Świętej Katarzyny.
Pawlik pisze:kto słyszał o gminach wiejsko-miejskich? czegos takiego nawet prawo nie przewiduje więc trzeba się przekształcić w gmine miejsko-wiejska
Gmina Święta Katarzyna jest gminą miejsko-wiejską, bo na jej terenie leży miasto Siechnice (sprawdź np. w Wikipedii: http://pl.wikipedia.org/wiki/Gmina_%C5%9Awi%C4%99ta_Katarzyna ). Siedziba gminy jest na wsi, ale prawo przewiduje taką sytuację. Ustawa o samorządzie gminnym wymienia organy pomocnicze gminy: dzielnica, osiedle, sołectwo, ale - uwaga - również miasto może być organem pomocniczym gminy. Dokładnie tak jest u nas.
Pawlik pisze:co do wchłoniecia przez Wrocław
To nie jest wykluczone, ale wydaje mi się, że bardzo mało prawdopodobne.

ODPOWIEDZ