Osiedle "PATIO" Włościańska - Mieszczańska od Format Dewelop

Strony firm, organizacji i instytucji działających na terenie Siechnic.
mieszczan
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 13 czerwca 2015, 13:14

Osiedle "PATIO" Włościańska - Mieszczańska od Format Dewelop

Post autor: mieszczan »

Wątek poświęcony wszystkim mieszkańcom nowobudowanego osiedla Patio przez Format Deweloper zlokalizowane na ulicach Włościańskiej i Mieszczańskiej.
Może takie forum ułatwi nam założenie wspólnoty, co umożliwi może w końcu oderwanie się od przedziwnie podejmowanych decyzji przez Pana Maćkowa.
Sąsiedzi piszcie. Poznajmy się.
Może warto zebrać się tak jak mieszkańcy sąsiedzi z osiedla obok "Campanila", którzy postawili się Panu Maćkowowi i mimo wielu problemów wygrywają nierówną walkę z nim.
Mają swoją firmę zarządzającą, która rozlicza Format Deweloper ze wszystkich nieprawidłowości.
Ile jest ich na naszym osiedlu nie muszę mówić, bo każdy widzi co ma w mieszkaniach.
Zresztą skoro opóźnienia w oddaniu do użytkowania są tak duże to może to jedynie świadczyć o tym jakie są tu nieprawidłowości..
Zachęcam sąsiadów do przejrzenia wątku zatytułowanego: "Nowe osiedle Campanila w Siechnicach" http://siechnice.com.pl/forum/forum/vie ... =campanila

Piszcie jakie macie problemy. Rozmawiałem ze znajomymi z Osiedla campanila i bardzo chętnie nam pomogą w rozegraniu pewnych spraw. Mają już doświadczenie z Panem Mackowem, więc warto byłoby skorzystać z ich doświadczenia i rady.


Sk

Raves
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 19 czerwca 2015, 10:59

Re: Osiedle "PATIO" Włościańska - Mieszczańska od Format Dew

Post autor: Raves »

Jestem zainteresowana kupnem mieszkania w tej inwestycji, ale czytając te wszystkie posty coraz mniej chce to zrobić. Czy naprawde jest tam aż tak źle czy poprostu trafili się mieszkańcy marudy jakich wiele na osiedlach? Prosze o obiektywną opinie osób mieszkających w Patio Mieszczańska, jak Wam się tam mieszka?

mieszczan
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 13 czerwca 2015, 13:14

Re: Osiedle "PATIO" Włościańska - Mieszczańska od Format Dew

Post autor: mieszczan »

hej @Raves
Opinia obiektywna i do bólu szczera jest następująca.

Na obecnym etapie, kiedy dopiero większość z nas się wprowadza i poznaje oraz zaczyna się interesować sprawami osiedla trudno ocenić czy jest AŻ tak źle.
Ogólnie mieszka się jak na razie fajnie. Fajne mieszkania, Fajnie zaprojektowane osiedle.
Co do jakości wykonania można już mieć zastrzeżenia, których niestety przybywa przy rozmowach z sąsiadami.
Niestety pozwala nam to przypuszczać, że sprawa idzie w złym kierunku. Podobnym, co na sąsiedniej inwestycji tego dewelopera pod nazwą campanila.
Czy u nas będzie aż tak źle jak u nich, tego nie wiem. Myślę, że dzięki kontaktowi z mieszkańcami i zarządem tamtego osiedla my będziemy mogli uniknąć sporej ilości błędów, z którymi zmagali się sąsiedzi.

cynamon
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 25 czerwca 2015, 11:58

Re: Osiedle "PATIO" Włościańska - Mieszczańska od Format Dew

Post autor: cynamon »

Hej!
Mieszkam na osiedlu Patio Mieszczańska i mam pytanie o pomiary mieszkań, czy ktoś z Was otrzymał takie informacje? Ja mam wrażenie że deweloper robi z tej informacji dziwną tajemnicę twierdząc, że wszystkiego się dowiem na indywidualnym spotkaniu. Wszystkiego czyli jakie faktycznie są i czy są różnice pomiędzy metrażem w umowie deweloperskiej a tym po pomiarze. Denerwuję się ponieważ geodeta wykonujący pomiar powiedział mi, że sa duże różnice pomiędzy projektem a stanem faktycznym w mieszkaniach. Ktoś? coś? na ten temat?
Pozdrawiam

Raves
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 19 czerwca 2015, 10:59

Re: Osiedle "PATIO" Włościańska - Mieszczańska od Format Dew

Post autor: Raves »

Hej, różnice w którą stronę? Bo u mnie była podobna sytuacja, ze mieszkanie uroslo po pomiarze? :)

Lena
Posty: 4
Rejestracja: środa, 24 września 2014, 17:45

Re: Osiedle "PATIO" Włościańska - Mieszczańska od Format Dew

Post autor: Lena »

witam :) jak tam pomiary końcowe mieszkań u Sąsiadów? większe, mniejsze? :roll:

Raves
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 19 czerwca 2015, 10:59

Re: Osiedle "PATIO" Włościańska - Mieszczańska od Format Dew

Post autor: Raves »

Witam, jak budynki przy Mieszczańskiej i Włościanskiej przetrwały lipcową "burzę"? Były jakieś uszkodzenia, zalania?

andzia_71
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 7 marca 2014, 20:40

Re: Osiedle "PATIO" Włościańska - Mieszczańska od Format Dew

Post autor: andzia_71 »

Witam ! Kupiliśmy z mężem mieszkanie na osiedlu patio mieszczanska. Jestem załamana bo deweloper obliczył ze nasze mieszkanie ma 53m2. Spr to z mężem i oczywiście geodeta znacznie zawyzyl metraż. Wg projektu miało być 51.43m2 a my policzylismy i metraż wynosi teraz 51.61m2. Każą nam dopłacić 6700 zł bo inaczej nie podpiszemy aktu. Czekamy na ten akt jak na zbawienie bo inaczej bank nie wypłaci nam kredytu na wykończenie mieszkania. Mało tego zaczyna się teraz batalia bo musimy kolejne pieniądze wyłożyć na geodete który podpisze papierek żeby deweloper miał profesjonalne potwierdzenie naszych pomiarów. Już daliśmy się sfrajerowac z tujami za które zapłaciliśmy 1400 zł :/ odechciewa się wszystkiego :( Ktoś jest w podobnej sytuacji ?

mieszczan
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 13 czerwca 2015, 13:14

Re: Osiedle "PATIO" Włościańska - Mieszczańska od Format Dew

Post autor: mieszczan »

Nie chcę się wypowiadać w temacie metraży ale wiem, że nie jesteś odosobnionym przypadkiem i nie jest to pierwsza tego typu zagrywka dewelopera. Na osiedlu obok, do tej pory nie mogą dojść z metrażami do ładu i mają problemu w księgach wieczystych, a naprawienie tego to ogromne koszty począwszy od zmian w aktach notarialnych i wnioskach do sądu ksiąg wieczystych.

Ja powtarzam sąsiadom, że powinniśmy zacząć rozmawiać z mieszkańcami osiedla campaniala, naprzeciwko nas, po drugiej stronie ul. Mieszczańskiej. Tam są już bogatsi o doświadczenia z deweloperem i to jak ich firma format rolowała. W którymś momencie na więcej nie pozwolili i powołali wspólnotę.
Niestety na naszym osiedlu jest jeszcze sporo osób, która wierzy deweloperowi i w to jak on pięknie mówi.

Powtórzę, że jak dla mnie nie ma na, co czekać. Musimy jak najszybciej pogadać z mieszkańcami osiedla obok i dowiedzieć się o wszelkich sztuczkach dewelopera, możemy być bogatsi o ich doświadczenie.

a swoją drogą @andzia_71 byliście obecni przy pomiarach dokonywanych przez dewelopera, powiadomił was o terminie takich pomiarów? Macie do tego prawo, a deweloper ma obowiązek was wpuścić na pomiary.

Może lepiej wyłożyć te parę złotych i zamówić swojego geodetę, który da wam pomiary na papierze i w tedy może będzie wam łatwiej rozmawiać, będziecie mieli dowód na to, że nie wzięliście sobie tego z księżyca.


M.

klikaczu007
Posty: 45
Rejestracja: czwartek, 27 czerwca 2013, 07:59

Re: Osiedle "PATIO" Włościańska - Mieszczańska od Format Dew

Post autor: klikaczu007 »

I sądownie dochodzić zwrotu kosztów pomiaru przez Waszego geodetę. Uproszczona forma składania pozwów sądowych jest bardzo przyjazna. Wystarczy trochę w necie poczytać, poczekać z rok i mieć szanse na zwrot kasy

katrin44
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 29 września 2015, 12:15

Re: Osiedle "PATIO" Włościańska - Mieszczańska od Format Dew

Post autor: katrin44 »

Witam,

Co do tych pomiarow to prosze o odpowiedz czy deweloper ma obowiazek nas poinformowac o dacie tych pomiarow?Chcielibysmy uczestniczyc w pomiarach.

Czy w wiekszosci mieszkan rzeczywiscie metraz odbiegal od tego zapisanego w umowie?

Pozdrawiam

Sony
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 27 października 2015, 16:04

Re: Osiedle "PATIO" Włościańska - Mieszczańska od Format Dew

Post autor: Sony »

Witam,

Ma ktos jakieś doswiadczenia jesli chodzi o negocjowanie ceny za m2 z Format Deweloper?
Beton czy da radę coś znegocjowac przy większym mieszkaniu?

WiesławWszywka
Posty: 2
Rejestracja: środa, 16 grudnia 2015, 15:15

Re: Osiedle "PATIO" Włościańska - Mieszczańska od Format Dew

Post autor: WiesławWszywka »

Witam serdecznie,

na wstępie zaznaczę, że napisałem identyczny post pod tematem związanym z os.Camp. Z góry przepraszam za spam, lecz zależy mi na szybkim dotarciu do odbiorców i uzyskaniu informacji :D
aktualnie bardzo mocno zastanawiam się nad zakupem mieszkania w Patio Mieszczańska.
Na stronie dew widać, że posiadają oni jeszcze mieszkania gotowe do odbioru: na już nie ukrywam, że nie interesuje mnie zakup mieszkań, które są w trakcie budowy.
Najbardziej do gustu przypadłby mi mieszkania z tarasami ok. 75 - 85m2, lecz po przeczytaniu opinii w Państwa temacie - bardzo się zaniepokoiłem.

Czy mógłbym prosić o informację, jak aktualnie przebiega współpraca z dew - polepszyła się?
Czy mają Państwo może wiedzę, czy te mieszkanie może zostały, ponieważ posiadały usterki?
Czy posiadają Państwo jakąkolwiek wiedzę, która mogłaby mi pomóc - z góry dziękuję :D

Wolę dmuchać na zimno zanim zacznę rozmawiać o konkretach w sprawie kupna i będę wdzięczny za Państwa opinie na ten temat. Wychodzę z założenia, że od nikogo nie dowiem się lepiej niż od lokatorów i sąsiadów z osiedla obok.

Pozdrawiam
Wiesław Wszywka

Agata101984
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 7 stycznia 2016, 11:46

Re: Osiedle "PATIO" Włościańska - Mieszczańska od Format Dew

Post autor: Agata101984 »

Witam, mieszkam na osiedlu w budynku D z widokiem na dziedziniec i jestem bardzo zadowolona, pomijając widoki z okna, które mam przepiękne, :)
Usterki występują (chyba jak na wszystkich budowach). U mnie była regulacja okien, drzwi, jakieś nierówności na ścianie, był też mały zaciek, ale skutecznie go usunęli i teraz jest już wszystko ok.
Przed zakupem też czytałam forum osiedla obok i powiem szczerze, że byłam przerażona, popytałam trochę, opinie były różne i dobre i złe - stwierdziłam, że każdemu się nie da dogodzić i jednak się zdecydowałam, no i nie żałuję. Deweloper chyba jednak nauczył się na błędach z poprzedniej realizacji i tutaj jest ok. Wydaje mi się, że chyba nie jest tak do końca jak piszą na forum Campanili, bo kilku tamtejszych mieszkańców mieszka teraz na Patio, więc zdecydowali się na zakup kolejnego mieszkania od tego dewelopera.
Ja tam nie mam z nimi problemów, dogaduję się i mogę polecić to osiedle.
Mam nadzieję, że pomogłam tym wpisem jakby ktoś miał jakieś pytania bardziej szczegółowe to chętnie odpowiem.
Agata

ODPOWIEDZ