Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Strony firm, organizacji i instytucji działających na terenie Siechnic.
beermen
Posty: 8
Rejestracja: niedziela, 28 grudnia 2014, 12:24

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: beermen »

hej
@Mrozbicka nie wiem czy kupiłaś tu mieszkanie czy nie, ale cała ta dyskusja wbrew pozorom nie toczy się o mieszkania, bo te powiedzmy, że na obecnym etapie i czasie jaki upłyną od wybudowania jest w normie.
Podsumowując dotychczasową tutaj dyskusję mieszkańców chodzi głównie o:
- kłamstwa i obietnice jakie deweloper, co chwile wypowiadał i to zarówno w indywidualnych rozmowach czy na ogólnych zebraniach z mieszkańcami - nic z tych obietnic nie zostało zrealizowane
-nieprawidłowości jakich się dopuścił i nie dał sobie wytłumaczyć, że pewne sprawy powinny wyglądać inaczej związane zarówno z zarządzaniem osiedlem, całą administracją jak z dokumentacją osiedla.
(w tej chwili wspólnota i firma administrująca osiedlem nie mogę doprosić się podstawowych dokumentów, których wymaga prawo - sprawa ma trafić do Nadzoru Budowlanego i Prokuratury - więc jeśli przy takim stanowisku stoi firma z wieloletnim doświadczeniem w tym temacie i tak doradza wspólnocie cz też w imieniu wspólnoty tak zrobi to o czymś to świadczy i nie jest to bezpodstawne)
- opieszałości i taktowaniu mieszkańców po kupnie mieszkania. każdy mieszkaniec ci to powie, że po tym jak zapłaci się kasę staje się człowiek śmieciem. Zaczynają cię olewać, nie odpisywać na maile, obiecywać złote góry, ty bierzesz sobie urlop bo obiecali, że przyjdą coś naprawiać - a oni nie przychodzą i przez tydzień nie reagują na wezwania.
Chyba każdy dał się im nabrać na lekceważenie swojej osoby, a największą wprawę w tym ma jedna durna blondyna z psem z biura ale prezes i jego nowa spalona przyboczna asystentka też mają swoje zdolności.

Jak rozmawiam z sąsiadami nie słyszałem by ktokolwiek już miło o nim i o tej firmie mówił, a ja sam osobiście odradzam swoim znajomym kupno od niego mieszkania bo więcej z tym nerwów niż to warto.
Zresztą z tego co zarząd mówił to rozmawiają już z nimi mieszkańcy sąsiedniego osiedla, które wybudował i mają do niego te same zastrzeżenia, bo zaczyna sprawa podobnie wyglądać jak na naszym osiedlu.

Zatem mieszkania, są ok. Jak w każdym nowym budynku są jakieś niedoróbki, wady, pęknięcia ale nie mają wpływu na całość. Choć warto dodać, ze firma Format twierdzi, że jako wspólnota nie mamy już rękojmi - a przecież jest to ustawowe prawo, które prawnicy wspólnoty wyjaśnili mieszkańcom.
Wiem też, że są mieszkania gdzie są zalania z tarasów, zawilgocenia czy grzyb ale myślę, że to jest ten sam % jak na innych nowych osiedlach - ale nerwów w takim przy przypadku przy kontakcie z Prezesem i firmą współczuję - ja bym chyba ich tam wszystkich w takiej sytuacji.......

siechniszkanka
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 8 marca 2015, 08:41

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: siechniszkanka »

Ja w tym miejscu chciałabym potwierdzić słowa przedmówcy, w 100% się z nimi zgadzam.
Nie chodzi o mieszkania, a przynajmniej w minimalnym stopniu.
Chodzi tylko i wyłącznie o kłamstwa, (nie boję się napisać) matactwa finansowe z rozliczeniami wpłaconych środków do dewelopera za zarządzanie osiedlem.
Pan Deweloper nawet nie jest w stanie wytłumaczyć i porządnie rozliczyć zaliczek wpłacanych na media, a jak podał zarząd był na tyle perfidny, że sam kradł ciepło za które zapłacił śmieszne pieniądze.
jestem ciekawa, cze Format będzie miał odwagę przysłać swojego przedstawiciela na zebranie wspólnoty by ten spojrzał i wyjaśnił wszystkie sprawy mieszkańcom. Swoje zebranie, (które sam zwołał) w ostatniej chwili odwołał - stchórzył, bo bał się, że mieszkańcy go zlinczują.
Jak nie w tedy to teraz.

nowy_na_osiedlu
Posty: 6
Rejestracja: sobota, 7 lutego 2015, 18:42

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: nowy_na_osiedlu »

hej,
czy ktoś może mi powiedzieć o co tu chodzi?
najpierw na każdym kroku oszukiwał na deweloper, teraz po kilku miesiącach nagle zaczyna nas kołować zarzad i fontis.
Ktoś wie co to w ogóle za uchwały? Jakieś zebranie było? Ktoś o nim wiedział czy tak jak ja dzisiaj większość miała karteczkę w skrzynce z rozliczeniem wpłat i informacją, że było zebranie i zapraszają do głosowania nad uchwałami.
O jaką ekspertyzę chodzi. Fundusz celowy na dochodzenie roszczeń? Wydawało mi się, że mowa była kiedyś, że każdy musi osobno dochodzić swoich racji to czemu ja mam płacić i to 46gr od metra na innych?
W tym całym zestawieniu w tabelce znów podwyżki, teraz tak co pół roku będą, ja się pytam?.
Podwyżka na fundusz remontowy, a jeszcze wam mało?
Ja się pytam w takim razie kiedy zarząd rozliczy się z tego co zebrał przez te parę miesięcy, jestem ciekaw ile wy do własnej sakwy zabraliście.

Czy ktokolwiek wiedział o tym zebraniu? Bo to się chyba jednak inaczej powinno odbyć, a nie że mieszkańcy dowiadują się po fakcie i nie mają prawa się wypowiedzieć na temat własnej wspólnoty.
żeby nie było zagłosuję na NIE jako sprzeciw wobec tego jak mnie potratowano i pewnie innych mieszkańców też, a miało być tak pięknie bez dewelopera, a wyszło jak zawsze.

beermen
Posty: 8
Rejestracja: niedziela, 28 grudnia 2014, 12:24

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: beermen »

@NOWY !
wara od chłopaków z zarządu.
Jak nie wiesz, co się dzieje na osiedlu znaczy się twoja sprawa. Co chwile są informacje, co z czego wynika i czemu taka, a nie inna decyzja. Choćby na forum osiedla, na którym piszemy (a nie tutaj) gdzie zarząd podaje wszelkie swoje decyzje i o wszystko się pyta.
Zaproszenie na zebranie było dawno temu (wysyłane majlem) więc jeśli nie dostałeś, to pewnie nie podałeś adresu poczty emajl albo niedokładnie sprawdzałeś.
Zebranie było w środę 22 i wszystko było tam dokładnie wytłumaczone.
Ja też szedłem tam z nastawieniem, że za podwyżką na fundusz remontowy i na tworzenie funduszu celowego będę głosował, na nie, ale właśnie zarząd i firma fontis wszystko tam dokładnie wytłumaczyli.
Nikogo nie przymuszali, ale wyjaśnili jakie będą konsekwencje jak się zagłosuje przeciw. Zatem słuchając mądrzejszych zagłosowałem na tak, by za chwile nikt nie chciał na szybko ode mnie jakiś dużych pieniędzy.

Więc proszę nie pisz, że nie informują o zebraniu, bo info było, co do podwyżek to owszem są ciężkie do zaakceptowania i przełknięcia, ale o ileż cięższe by było branie przez wspólnotę kredytu albo wydawanie prywatnych pieniędzy naraz w zdecydowanie wyższej kwocie niż systematyczne zbieranie.

A jakbyś był na zebraniu to wiedziałbyś, że była tam nawet Pani Prawnik Dewelopera, która zamiast go bronić to raczej swoimi pytaniami go pogrążała, bo w odpowiedzi wszyscy uzyskiwaliśmy informacje pogrążające Dewelopera. Jak choćby fakt, że zadłużenie dewelopera względem wspólnoty za opłaty czynszowe to ponad 9 tyś złotych przy całościowym zadłużeniu coś koło 13 jeśli dobrze pamiętam. Dowiedziałbyś się, że deweloper nie przekazał pełnej dokumentacji technicznej osiedla i to my musimy ją teraz odtworzyć, dowiedziałbyś się, że deweloper nie odpisuje na maile, co chwile coś się zaczyna walić i psuć, zaciekać w prywatnych mieszkaniach (takie zgłoszenia były bezpośrednio na zebraniu).

Więc zanim następnym razem będziesz kogoś krytykował to się zastanów i może zapytaj własnych sąsiadów, czy coś o zebraniu wiedzieli!

domenico
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2015, 17:37

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: domenico »

czy mi się wydaje czy firma Fontis nie umie liczyć?
Była bowiem kiedyś mowa i z tego co wiem tak też jest zwyczajowo, że aby jakaś uchwała była ważna musi być przegłosowana przez 50% mieszkańców.
Więc jakim cudem Fontis przesłał zawiadomienia, że obowiązują od 1 maja uchwały o podwyżce czynszu jeśli zostały przegłosowane przez 34 mieszkańców, biorąc pod uwagę, że mamy 84 mieszkania na osiedlu.
Prosta matematyka pokazuje, że 84 / 2 = 42 więc coś tu chyba nie do końca jest prawdą.
Czy ktoś z was też dostał takie mail od nich i być może zwrócił na to uwagę. Można to jakoś sprawdzić.
My głosowaliśmy przeciw podwyżkom i kilku sąsiadów z którymi też rozmawialiśmy była na nie albo nie głosowali wcale. Dlaczego zatem przysłali informacje, że podwyżki są aktualne i obowiązują?

matix7
Posty: 29
Rejestracja: czwartek, 21 marca 2013, 21:55

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: matix7 »

@ domenico
Pewnie Zarząd się wypowie, jeżeli nie tutaj to na forum wewnętrznym osiedla. A co do samego liczenia głosów to nie jest tak jak piszesz. Głosowanie jest jeden właściciel = jeden głos, więc skoro Deweloper ma jeszcze tak wiele mieszkań pod sobą a powiedział, że zawsze będzie głosował tak jak większość mieszkańców to niestety ale ta prosta matematyka już wcale nie jest taka prosta;) albo właśnie jest jak najbardziej prosta tylko trzeba podejść do tego sumiennie a nie tylko wszędzie wietrzyć spiski...

aJonaszek
Posty: 15
Rejestracja: środa, 25 września 2013, 11:20

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: aJonaszek »

zgodnie z art. 23 ust. 2 i 2a Ustawy o własności Lokali z 24 czerwca 2014r o następującym brzmieniu:

"2. Uchwały zapadają większością głosów właścicieli lokali, liczoną według wielkości udziałów, chyba że w umowie lub w uchwale podjętej w tym trybie postanowiono, że w określonej sprawie na każdego właściciela przypada jeden głos.
2a. Jeżeli suma udziałów w nieruchomości wspólnej nie jest równa 1 albo większość udziałów należy do jednego właściciela bądź gdy obydwa te warunki spełnione są łącznie, głosowanie według zasady, że na każdego właściciela przypada jeden głos, wprowadza się na każde żądanie właścicieli lokali posiadających łącznie co najmniej 15 udziałów w nieruchomości wspólnej."


Na zebraniu w dniu 22 kwietnia przed każdą z uchwał był zgłaszany i przegłosowywany wniosek o głosowanie w systemie 1 właściciel -> 1 głos w związku z tym, że na dzień dzisiejszy stan udziałów w nieruchomości wspólnej ze względu na błędy dewelopera nie zamyka się w 100% - nie równa się do 1. Każdy z tych wniosków uzyskał poparcie 15 udziałów zgodnie z powyższym artykułem Ustawy o własności Lokali.
Dlatego też do podjęcia skutecznego poszczególnych uchwał liczone były głosy poszczególnych prawnych właścicieli, a nie ogólna liczba 84 mieszkań stanowiących Wspólnotę Mieszkaniową.
Zgodnie z oświadczeniem, jakie przesłał nam Deweloper w dniu 23 kwietnia na dzień 22 kwietnia w jego posiadaniu (własności) jest 18 lokali. Mimo, że jest to 18 lokali to zgodnie z przytoczonym przypisem prawnym na wszystkie te lokale deweloperowi przysługuje 1 głos.

Zatem prosta matematyka przedstawia się następująco
84 (wszystkie lokale) - 18 (lokale dewelopera) = 66 lokali (indywidualnych właścicieli)
zatem
66 (indywidualnych właścicieli) + 1 (właściciel - deweloper) = 67 unikatowych, indywidualnych właścicieli
67 / 2 = 33,5
do uchwalenia uchwały potrzeba 50% + 1 dlatego też minimalna ilość właścicieli przegłosowująca daną uchwałę równa się 34 głosy!!!

Myślę, że najłatwiej jest skrytykować coś w momencie kiedy nie było się na zebraniu i nie zainteresowało się jakkolwiek sprawą.

Mam nadzieję, że te wyjaśnienia są dla wszystkich zrozumiałe. Gdyby ktoś miał jeszcze dodatkowe pytania zapraszamy do kontaktu z Zarządem Wspólnoty pod adresem e-mail: [email protected]

mieszczan
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 13 czerwca 2015, 13:14

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: mieszczan »

Drodzy sąsiedzi z drugiej strony ulicy.
Jesteśmy mieszkańcami Osiedla Patio Mieszczańska Włościańska.
Dopiero się organizujemy w utworzeniu Wspólnoty i przejęciu przynajmniej części kontroli nad osiedlem.
Tak jak i u Was nie jest łatwo.
Przeczytałem z zapartym tchem całe Wasze forum i przyznam szczerze, że czacha mi paruje.
Mam kilku znajomych na waszym osiedlu stąd wiem z pierwszej ręki, co tam się działo i co dzieje się teraz.
My chcemy też powołać Wspolnotę, bo wiemy, że już prawnie możemy to zrobić.
Dlatego chętnie poczytamy Wasze wskazówki.
Proszę odwiedźcie nasz wątek http://siechnice.com.pl/forum/forum/vie ... f=5&t=6677 i podzielcie się tym, co uważacie za stosowne. Na co powinniśmy zwracać uwagę, od czego zacząć i na co nie dać się nabrać.
Będziemy wdzięczni za wszelką pomoc

mieszczan z mieszczańskiej

Posesja
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 3 marca 2015, 01:37

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: Posesja »

aJonaszek pisze:"prowadza się na każde żądanie właścicieli lokali posiadających łącznie co najmniej 15 udziałów w nieruchomości wspólnej."
Mała poprawka: nie 15 udziałów, tylko 1/5 udziałów, czyli 20%.

Treść ustawy o własności lokali na stronie Sejmu: LINK

matix7
Posty: 29
Rejestracja: czwartek, 21 marca 2013, 21:55

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: matix7 »

Posesja pisze:
aJonaszek pisze:"prowadza się na każde żądanie właścicieli lokali posiadających łącznie co najmniej 15 udziałów w nieruchomości wspólnej."
Mała poprawka: nie 15 udziałów, tylko 1/5 udziałów, czyli 20%.

Treść ustawy o własności lokali na stronie Sejmu: LINK
Nie żebym się czepiał, ale w podlinkowanej ustawie jest dokładnie to samo co zacytował @aJonaszek i nie ma nic mowy o żadnych 20%. Nie ma co wprowadzać ludzi w błąd tym bardziej, że jest napisane czarno na białym 15 udziałów a nie 1/5.

katrin44
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 29 września 2015, 12:15

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: katrin44 »

Witam,

MAm zamiar zakupic mieszkanie z ogrodkiem w patio wloscianskiej....lecz po przeczytaniu tych wpisow ...chyba sie grubo zastanowie.
Odnosnie autora "mieszczan" czy wspolnota juz zostala powolana i czy bedzie rowniez dotyczyc PAtio Wloscianskiej?
My wplacilismy zaliczke za rezerwacje , ktora ma byc oddana po podpisaniu umowy w formie aktu notarialnego.

Posesja
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 3 marca 2015, 01:37

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: Posesja »

matix7 pisze:Nie żebym się czepiał, ale w podlinkowanej ustawie jest dokładnie to samo co zacytował @aJonaszek i nie ma nic mowy o żadnych 20%. Nie ma co wprowadzać ludzi w błąd tym bardziej, że jest napisane czarno na białym 15 udziałów a nie 1/5.
Nieprawda. Czarno na białym jest zupełnie co innego. Treść tego przepisu jest następująca:
Art. 23.
2a. Jeżeli suma udziałów w nieruchomości wspólnej nie jest równa 1 albo większość udziałów należy do jednego właściciela bądź gdy obydwa te warunki spełnione są łącznie, głosowanie według zasady, że na każdego właściciela przypada jeden głos, wprowadza się na każde żądanie właścicieli lokali posiadających łącznie co najmniej 1/5 udziałów w nieruchomości wspólnej.
Nie mam powodów, żeby kogokolwiek wprowadzać w błąd. Jestem zarządcą nieruchomości, ustawę znam bardzo dobrze. Nie tylko w teorii, ten przepis jest stosowany we wspólnotach w praktyce.

WiesławWszywka
Posty: 2
Rejestracja: środa, 16 grudnia 2015, 15:15

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: WiesławWszywka »

Witam serdecznie,

aktualnie bardzo mocno zastanawiam się nad zakupem mieszkania w Patio Mieszczańska.
Na stronie dew widać, że posiadają oni jeszcze mieszkania gotowe do odbioru: na już i nie ukrywam, że nie interesuje mnie zakup mieszkań, które są w trakcie budowy.
Najbardziej do gustu przypadłby mi mieszkania z tarasami ok. 75 - 85m2, lecz po przeczytaniu opinii w Państwa temacie - bardzo się zaniepokoiłem.

Czy mógłbym prosić o informację, jak aktualnie przebiega współpraca z dew - polepszyła się?
Czy mają Państwo może wiedzę, czy te mieszkanie może zostały, ponieważ posiadały usterki?
Czy posiadają Państwo jakąkolwiek wiedzę, która mogłaby mi pomóc - z góry dziękuję :D

Wolę dmuchać na zimno zanim zacznę rozmawiać o konkretach w sprawie kupna i będę wdzięczny za Państwa opinie na ten temat. Wychodzę z założenia, że od nikogo nie dowiem się lepiej niż od lokatorów i sąsiadów z osiedla obok.

Z góry dziękuję za wskazówki i informacje :D

angela23
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 13 grudnia 2015, 14:45
Kontakt:

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: angela23 »

I jak w temacie?

ODPOWIEDZ