Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Strony firm, organizacji i instytucji działających na terenie Siechnic.
Marcin Jaroszewicz
Posty: 14
Rejestracja: wtorek, 25 listopada 2014, 20:21

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: Marcin Jaroszewicz »

Sąsiedzi!
Przenieście dyskusję dotyczącą parkingu na forum campanila.pl Można założyć wątek, problem parkowania dotyczy w zasadzie wszystkich mieszkańców. Zarząd zagląda tu rzadko, a na naszym forum działa system powiadomień i mamy go pod stałą kontrolą. Wkrótce poinformujemy o kolejnym spotkaniu wspólnoty. Ten temat pewnie też zostanie poruszony, ale niech wypowie się większa liczba mieszkańców.

Zwracam uwagę na niechlujne parkowanie. Krzywo zaparkowany samochód robi tyle samo "szkód" co 2 auta w 1 rodzinie. Miejsca są wąskie, pilnujmy tez tego.

Pozdrawiam

nowy_na_osiedlu
Posty: 6
Rejestracja: sobota, 7 lutego 2015, 18:42

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: nowy_na_osiedlu »

wszystko fajnie ale ja nie mam hasła.
chciałem się tam przed chwilą zalogować ale to strona zabezpieczona hasłem.
Skąd mogę je wziąć?

co do parkingu to nie wiem jak tu możliwości prawne wyglądają ale u znajomych była podobna sytuacja ze 2 lata temu i oni tam wykupili sobie miejsca na własność od wspólnoty i wspólnota była zadowolona bo miała dodatkową kasę i właściciele bo dużo taniej kupili kawałek ziemi, a do tego mieli swoje własne miejsce parkingowe i nikt nie mógł go zająć bo mogli sobie na jego miejscu postawić jakąś zaporę na kluczyk

wydaje mi się, że jest to kwestia nad którą trzeba się mocno i w miarę szybko zastanowić bo problem raczej zacznie narastać niż ustępować

little nasty
Posty: 15
Rejestracja: sobota, 20 grudnia 2014, 17:40

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: little nasty »

czy ktoś może mi powiedzieć, o co chodzi z tym mejlem od dewelopera?
czy inni sąsiedzi też dostali?
jakie absolutorium? czy ten człowiek upadł na głowę już definitywnie?
on od nas chce absolutorium za co?
ten człowiek już nie tyle mnie śmieszy co zaczyna przerażać
mam nadzieję, że nikt mu tego absolutorium nie da, zresztą uważam, że całe to spotkanie to będzie marnowanie czasu bo tradycyjnie prezes będzie gadał sam do siebie i rozpływał się nad tym czego to on dla nas nie zrobił, a my niedobrzy to się tylko czepiamy.

AWik
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 3 lutego 2015, 09:32

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: AWik »

ja też dostałe tego maila, chyba wszyscy bo moja sąsiadka też dostała.
zastanawiamy się o co chodzi?
przecież rozliczenia zrobił fontis, tak się tym chwalił deweloper, na rozliczeniach dał nawet datę do kiedy wypłaci. Jakoś data już mineła, a ja kasy na koncie nie mam.
Zastanawia mnie jedynie fakt czemu deweloper uzależnia moje indywidualne rozliczenie z moich indywidualnych liczników od tego czy inni mieszkańcy się z tym zgodzą? To chyba ja muszę się zgodzić i nikt inny. Skoro rozliczane są moje indywidualne wpłacane pieniądze i rozliczenie odbywa się na podstawie wskazania moich liczników, nie sąsiada czy sąsiadki.
Więc albo pan prezes szuka naiwnych by nie wypłacić pieniędzy i wymyślił sobie pretekst albo jest tak głupi, że naprawdę myśli, że ludzie zgodzą się na odpowiedzialność zbiorową.
Do cholery ja nie odpowiadam za to jak płacili i płacą sąsiedzi, a ich nie powinno interesować jak płacę ja i to ja sam rozliczam swoje media, sąsiad swoje.
Zresztą skoro na rozliczeniach podała datę do której wypłaci pieniądze to chyba jest to dokument księgowy, wydaje mi się, ze na tej podstawie można iść do sądu o wydanie nakazu zapłaty.
Nic wcześniej nie pisał o tym, że będzie chciał uzyskać absolutorium i dopiero w tedy wypłaci pieniądze.
Czy jakiś sąsiad, sąsiadka którzy mają pieniądze do dopłaty mogliby się wypowiedzieć czy od nich pieniądze też zacznie ściągać po absolutorium czy może robi to już teraz.
Popieram głos @little nasty że to spotkanie to będzie zmarnowany czas i nerwy i nic się nie dowiemy

Marcin Jaroszewicz
Posty: 14
Rejestracja: wtorek, 25 listopada 2014, 20:21

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: Marcin Jaroszewicz »

No cóż, jedna z naszych sąsiadek doprosiła się w końcu odpowiedzi na piśmie w sprawie niewypłaconych jeszcze nadpłat.
Format próbuje stosować odpowiedzialność zbiorową, to raz. A po drugie przerzuca odpowiedzialność za brak wypłat na obecny zarząd(???), który jak wiadomo nie był zarządem w okresie którego dotyczą zaliczki i nie ma z tym nic wspólnego.
Mam tylko nadzieję, że na zapowiedzianym spotkaniu nie będę musiał 1,5h słuchać jakie to kwiatki nie zostały posadzone czy też jakie były projekty elewacji czy czegoś tam. Kto był to pewnie pamięta ile czasu było zmarnowane na pierdoły.

Mnie wku..a co innego. W skrzynce znalazłem informację, że podobno 2 razy ktoś u mnie był żeby spisać usterki, ale że nikogo nie zastał to teraz jakieś druczki mam wypełniać.

Panie Krzysztofie Maćków informuję Pana, że w domu na pewno była przynajmniej Ola ponieważ jest z dzieckiem na zwolnieniu. No chyba, że domofon znowu nie działał, ale to nie nasza wina.

beermen
Posty: 8
Rejestracja: niedziela, 28 grudnia 2014, 12:24

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: beermen »

dokładnie tak @Marcin
ja też dostałem liścik z prośbą o wypisanie usterek, który z kolei to spis to już nie pamiętam, najważniejsze że i tak nic z tego nie wyniknie.
Bo skoro kłamią już w samym liście, że niby nie zastali mnie 2 razy, a w domu od ponad miesiąca cały czas są domownicy i to prawie przez cały dzień to najwyraźniej nikt nie chodził i to jedna wielka ściema jak wszystko inne w przypadku tej firmy, albo specjalnie ktoś czatował by pukać jak akurat nikogo nie będzie, w to jestem wstanie bardziej uwierzyć niż w to, że ktoś 2 razy był - jak jestem przekonany, że nie był.
Nawet nie będę tego wypisywać, bo doskonale wiedzą, co w moim mieszkaniu jest nie tak, bo co chwilę zgłaszam wszelkie problemy więc po co im kolejna lista?
Kłamią na każdym kroku i taka jest prawda.
Ten list o zebraniu Wspólnoty, kto to wymyślił? To w ogóle jest zebranie Wspólnoty czy Prezesik tak sobie wymyślił? Ostatnio jak było zebranie wspólnoty to była cała agenda, zaproszenie, treści podane do wglądu w internecie, gdzie to jest? Kolejna ściema i tyle, szkoda czasu.
Czy ktoś z zarządu mógłby potwierdzić to zebranie.
Format już chciał dostać absolutorium i z tego co pamiętam to dobitnie było mu powiedziane na tym zebraniu z notariuszem, że nie damy mu absolutorium. Nie rozumiem zresztą problemu, absolutorium za co?
Tak jak @AWik napisał rozliczenia mediów są indywidualne ja - deweloper i nikomu nic do tego. Jeśli chce stosować odpowiedzialność zbiorową to załatwmy to raz a porządnie, przed sądem.
Jak format chce absolutorium niech rozliczy tą kasę co zbierał na zarządzanie. Jak przeczytałem z tej notatki, że niby nie było funduszu remontowego to padłem, bo zastanawiam się kto robi ze mnie wałki skoro dostawałem tabelki i nie raz prezes mówił o tym funduszu, nawet na zebraniu w czerwcu jak to ze swojego treningu tenisowego przyjechał.
Mam nadzieję, że zarząd na żadne ugody się nie zgodzi, nie z tym człowiekiem.
Kłamie, kombinuje i tyle i to na pewno jego kolejny przekręt.
Mam nadzieję, że sąsiedzi się budzą i oczy ze zdumienia przecierają :shock:

matix7
Posty: 29
Rejestracja: czwartek, 21 marca 2013, 21:55

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: matix7 »

Gdyby nie wpis cyfry "2" długopisem to pomyślałbym, że po prostu do większości mieszkańców wysłali jednakowe pismo, że byli ale nikogo nie zastali. Jest to o tyle dziwne, że mniej więcej w okresie kiedy rzekomo mieli chodzić zawsze ktoś był w mieszkaniu - no chyba, że robili to w sobotnie popołudnie to wtedy fakt mogli pocałować klamkę ;)
Podobno deweloper strasznie się żali, że jest tutaj pomawiany, obrażany i mieszkańcy robią mu swoimi wpisami na forum czarny PR. To ja mam takie pytanie do kogoś z biura - bo jak wiemy często tutaj zaglądają, a mianowicie :
Proszę mi pokazać posty w których ludzie/mieszkańcy osiedla piszą pomawiające i nieprawdziwe opinie nt. dewelopera dotyczące jego działań. Czy w którymś momencie ktoś napisał nieprawdę? Oczywiście nie mówię tutaj o tekstach dotyczących wiary bo tam kogoś poniosła fantazja i w ogóle nie powinno ich być.

nowy_na_osiedlu
Posty: 6
Rejestracja: sobota, 7 lutego 2015, 18:42

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: nowy_na_osiedlu »

nie znam się na prawie i przepychankach
ale dziś przeczytałem wiadomość od dewelopera, nie wiem czy inni też dostali i stwierdzam fakt, że większych bzdur nie dostałem i nie przeczytałem.
Nie wiem jakie ma to znaczenie prawne ale wiem, co słyszałem od pań w biurze i na zebraniu w Siechnicach czy tym na placu zabaw i czuję się oszukany i tego tak nie zostawię.
Czy zarząd jakkolwiek na to zareaguje i coś będziemy z tym faktem robić?

Marcin Jaroszewicz
Posty: 14
Rejestracja: wtorek, 25 listopada 2014, 20:21

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: Marcin Jaroszewicz »

Zarząd przekazał to prawnikom. Jak słusznie zauważył @nowy_na_osiedlu są to bzdury, ale niestety trzeba się do nich odnieść. Na szczęście spora część mieszkańców pamięta co mówił Pan Krzysztof Maćków w klubie Relax i co mówił na placu zabaw. Jak tylko Zarząd będzie miał konkretne i ważne informacje dla mieszkańców, na pewno poinformuje o tym na forum Campanila.

beermen
Posty: 8
Rejestracja: niedziela, 28 grudnia 2014, 12:24

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: beermen »

czy ktoś z zarządu w końcu jednoznacznie się tu wypowie w sprawie tej ugody?
Przed chwilą prezes przesłał wiadomość w której można przeczytać:
"spotkanie miało na celu:

-Przedstawienie rozliczenia się z zarządzania osiedlem za rok ubiegły wraz z listą kosztów , omówieniem wykonywanych prac oraz złożeniem wyjaśnień z rozliczeń końcowych jakie Państwo otrzymaliście.

- Omówienie kartotek mieszkańców wraz ze sposobem usuwania usterek ich zgłaszania i monitorowania.

- W drugiej części spotkania miały być omówione wszystkie tematy i ich stan zaawansowania ,procedowane pomiędzy Deweloperem ,Zarządem Wspólnoty ,a firmą Fontis."


Czy ktoś dał prawo zarządowi by decydować za nas i zwolnić dewelopera z takowego rozliczenia?!
Co chwile coś nie gra w tych rozliczeniach, sąsiedzi dostają co chwile jakieś faktury korygujące, które nijak się mają do stanu rzeczywistego i na pewno nie są korektami, a raczej bzdurami z sufitu.

Omówienie kartotek i usuwanie usterek, no proszę was ile razy tutaj już była mowa, że to kolejna ściema.

Zarzad siedzi cicho i nic nawet nie powie. Tak wiem za każdym razem proszą o dyskusje na wewnętrznym forum i mówią to osobiście tylko, co z tego jak i tak nie ma żadnych konkretów.
Co robicie? Mamy chyba prawo jako mieszkańcy poznać treść takiej ugody?
Tak, wiem chodzi o to by tu nie było wpisów bo deweloper ich nie chce i nawet w ugodzie ma być mowa o usunięciu z tego forum wpisów.
Zatem jasno powiem nie zamierzam nic usuwac i nikt do tego mnie nie zmusi.
Format kręci miesza i oszukuje na każdym kroku, a ja mam prawo się w tym temacie wypowiedzieć.
Jak ja albo żona jesteśmy w biurze to za każdym razem, w każdej sprawie słyszymy, co innego co i tak potem niema odzwierciedlenia w rzeczywistości.

Panie Maćków to jest chamskie traktowanie mieszkańców, że na dzień przed odwołuje pan zebranie.
Pomyślał pan o mieszkańcach, takich ja ja, którzy załatwili sobie opiekę do dzieci by iść się spotkać z panem i usłyszeć jakie kolejne kłamstwa ma pan nam do powiedzenia, tak by było jak najwięcej świadków?
Może słusznie pan się wystraszył, że zgnoilibyśmy tam pana.

Zarząd nie ma prawa podpisać z tym człowiekiem jakiejkolwiek ugody i pisze to tu oficjalnie bo wiem, że mam prawo i taką ugodę podważę.
Skoro nie ma cywilnej odwagi się spotkać i odwołuje spotkanie w ostatniej chwili to jest nie tylko kłamcą ale i tchórzem

"Niezależnie od czasu jaki zostanie poświęcony na rozmowy pomiędzy stronami w zakresie ugody nasza spółka począwszy od dnia jutrzejszego rozpocznie dokonywanie wypłat dla osób , którym rozliczenie wykazało nadpłaty ,a nie mają potrąceń z innych tytułów."

Panie Maćków daty na pana fakturach dawno pan przekroczył i raptem nie jest panu potrzebne absolutorium o którym pisał pan w wiadomości zapraszającej na zebranie. Pisał pan tam, że od absolutorium uzależniona będzie wypłata tych środków, poszedł pan po rozum do głowy?
Skoro od jutra pan zaczyna wypłaty to środki powinny być jeszcze w tym tygodniu jak ich nie będzie to na pewno poinformuję w tym miejscu o tym fakcie czytelników

Marcin Jaroszewicz
Posty: 14
Rejestracja: wtorek, 25 listopada 2014, 20:21

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: Marcin Jaroszewicz »

@beermen

Tak właśnie, kolejny raz poproszę o założenie wątku dotyczącego odwołanego spotkania, ugody i innych ważnych spraw na naszym wewnętrznym forum. Nie widzę najmniejszego powodu aby o NASZYCH sprawach dyskutować publicznie na otwartym forum.
Co innego jak ktoś ma ochotę wyżyć się na prezesie Formatu. Mam to w du..., też mnie wkur... to jak jestem/śmy traktowani.
beermen pisze:Czy ktoś dał prawo zarządowi by decydować za nas i zwolnić dewelopera z takowego rozliczenia?! Co chwile coś nie gra w tych rozliczeniach, sąsiedzi dostają co chwile jakieś faktury korygujące, które nijak się mają do stanu rzeczywistego i na pewno nie są korektami, a raczej bzdurami z sufitu.
Właśnie o to chodzi, że chyba tylko zarząd walczy o to żeby Format rozliczył się ze wszystkiego.
beermen pisze:Zarzad siedzi cicho i nic nawet nie powie. Tak wiem za każdym razem proszą o dyskusje na wewnętrznym forum i mówią to osobiście tylko, co z tego jak i tak nie ma żadnych konkretów.
Co robicie? Mamy chyba prawo jako mieszkańcy poznać treść takiej ugody?
A czy ktoś pytał? Jeśli jest jakieś pytanie na forum, Andrzej odpisuje bardzo szybko. W każdym budynku jest członek zarządu. Jeśli więcej mieszkańców ma pytania, co za problem zrobić spotkanie na placu zabaw jak to nie raz już robiliśmy?! Zarzut uważam za niesprawiedliwy. Każdy też ma do dyspozycji Fontis i może podjechać i poznać też ich opinię. Poza tym zarząd nie zamyka się na pomoc innych mieszkańców.


P.S. Jutro na forum campanila pojawi się obszerna relacja z dotychczasowych rozmów. Dajcie czas, bo tego jest trochę i trzeba to czytelnie streścić. Pojawią się też kolejne treści proponowanej ugody.

little nasty
Posty: 15
Rejestracja: sobota, 20 grudnia 2014, 17:40

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: little nasty »

też jestem za tym bu pisać o wszystkim tutaj a nie na naszym wewnętrznym forum
tym razem mam do powiedzenia tylko tyle:
dajmy sobie spokój z jakąkolwiek ugodą :!:

też jestem za tym, że zarzad nie powinien się dogadywać, nie z tym człowiekiem

jak mówi powiedzenie, on jest na tyle głupi i perfidny, że sprowadził nas wszystkich do swojego poziomu, a teraz chce pokonać swoim doświadczeniem
zatem wycofajmy się w odpowiednim momencie i zróbmy tak jak powinno być zrobione na samym początku

jeśli zaś zarząd podpisze ugodę bez pytania o zdanie mieszkańców to też będę za tym, by zaskarżyć taką ugodę, tak jak pisał @beermen że jest taka możliwość

ten człowiek i ta firma kłamie szkoda, że jeszcze wszyscy tego nie zauważyli

ps a Pan Andrzej ostatnio zaniedbał forum osiedla bo jakoś mało tam jego wpisów i informacji, co robi zarząd

Marcin Jaroszewicz
Posty: 14
Rejestracja: wtorek, 25 listopada 2014, 20:21

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: Marcin Jaroszewicz »

Żadne oficjalne stanowisko zarządu nie będzie prezentowane na tym forum. Choćby ze względów bezpieczeństwa. Od tego mamy specjalnie przygotowane forum.

Zarzuty co do Andrzeja. No ludzie, pojawia się pytanie, Andrzej odpisuje.
Poproście Andrzeja o pokazanie z jaką ilością korespondencji/telefonów/naszych wewnętrznych rozmów ma do czynienia. Stawiam flaszkę temu kto usiądzie i się z tym wszystkim zapozna i udzieli nam porad(konkretnych, nie na zasadzie zaskarżę i tak!)

[11:25]Po rozmowie z Andrzejem właśnie w tej chwili, zapytamy prawników Fontisu w jakiej formie każdy mieszkaniec może otrzymać pełną korespondencję na linii Zarząd - Fontis - Format. Może każdy mieszkaniec musi zobaczyć ile tego jest.

Na kolejnym spotkaniu wspólnoty każdy będzie mógł złożyć wniosek o odwołanie zarządu(pojedyńczo/wszystkich) Nikt z nas nie będzie kurczowo trzymał się stanowiska(piszę w imieniu swoim i Andrzeja, nie wiem jak reszta :wink: ).

Dziś z Andrzejem od 7:50 do 9:30 byliśmy na parkingu, bo brama "wjechała" pod śmieciarkę i zablokowany był wjazd. Pomijam, że zaginął klucz od wysprzęglania ręcznego bramy. Firma Dudek od bramy najpierw obiecała przyjechać za 10 minut, potem za 30, a w końcu nie dojechała. Pomógł Pan Rafał z Fontisu, chłopaki z Remondis na szczęście byli cierpliwy i 1,5h czekali!!! Mogli bramę wyłamać i odjechać. Nie zostawiliśmy sprawy na jednym telefonie do Dudka, choć mogliśmy i nikt nie mógłby mieć do nas pretensji.

beermen
Posty: 8
Rejestracja: niedziela, 28 grudnia 2014, 12:24

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: beermen »

no prezesiku, napisałeś w mailu z 3 marca
"Niezależnie od czasu jaki zostanie poświęcony na rozmowy pomiędzy stronami w zakresie ugody nasza spółka począwszy od dnia jutrzejszego rozpocznie dokonywanie wypłat dla osób , którym rozliczenie wykazało nadpłaty ,a nie mają potrąceń z innych tytułów. "

i tak jak myślałem minęło sporo dni, na tyle dużo, że jak przelew szedłby przez syberie to też dawno by już doszedł, więc co kolejna ściema?
i tak oto wychodzą puste słowa, które prezes wszystkim zawsze wciska i wszyscy się na to nabierają, a on jak zawsze kłamie w żywe oczy.
Bo jak inaczej nazwać to, że w mailach obiecuje przelewy a ich nie robi i wymyśla zapewne nowe powody i problemy dla których to niby nie może ich zrobić...
Zarząd jak chce się ugadywać proszę bardzo ale beze mnie i bez mojego poparcia

ODPOWIEDZ