Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Strony firm, organizacji i instytucji działających na terenie Siechnic.
Dike
Posty: 23
Rejestracja: wtorek, 2 sierpnia 2011, 06:34

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach, www.format.wrocla

Post autor: Dike »

Witam, dobrze, że znalazłem to forum, jestem po zakupie mieszkania w budynku D, na parterze, w prawym rogu od strony ulicy, czy są przyszli sąsiedzi?

Jaco
Posty: 42
Rejestracja: środa, 20 lipca 2011, 16:08

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach, www.format.wrocla

Post autor: Jaco »

Sąsiedzi są już na tym forum, ale na razie w innych budynkach, my w budynku B.

Brat
Posty: 7
Rejestracja: piątek, 10 czerwca 2011, 01:20

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach, www.format.wrocla

Post autor: Brat »

Witam przyszłych sąsiadów. Ja również kupiłem mieszkanie w budynku D, z tym że będę spoglądał na Was z góry :D Jako że widziałem wypis z księgi wieczystej, zauważyłem, że wszyscy będziemy w podobnym wieku, więc myślę, że stosunki sąsiedzkie będą bardzo owocne i liczę na wspólne, ogródkowe grillowanie ;)

Jaco
Posty: 42
Rejestracja: środa, 20 lipca 2011, 16:08

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach, www.format.wrocla

Post autor: Jaco »

Nie widzimy problemu, raz można zrobić na ogrodzie innym razem na górze na tarasie.
Widzę, że będziemy mieli dobrego informatora jeżeli chodzi o budynek D.
Bardzo liczymy na relacje z odbioru mieszkania i ocenę wykończeń :)

p.s. Nawet nie pomyślałem, że można sprawdzić wiek sąsiadów w wypisie :)

Brat
Posty: 7
Rejestracja: piątek, 10 czerwca 2011, 01:20

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach, www.format.wrocla

Post autor: Brat »

Bez problemu, każdy lokator ma wpisany pesel. Nie wiem co na to ustawa o danych osobowych, ale mniejsza o to:)
Co do budowy, to póki co moim zdaniem przebiega bardzo sprawnie. Niedługo będzie można wejść już na budowę i zobaczyć co i jak. A do końca września ma być skończony dach.

Dike
Posty: 23
Rejestracja: wtorek, 2 sierpnia 2011, 06:34

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach, www.format.wrocla

Post autor: Dike »

Hmmmm... czy jest w terminie? Moim zdaniem jest opóźnienie ok 2-3 tyg, a według mojego banku który nie wypłacił 2 transz większe, prawda jest gdzieś po środku, mam nadzieje, że do końca roku będą klucze. Co do grillowania to zawsze bardzo chętnie, integracja z sąsiadami jest wskazana, pytanie czy wszyscy będą chcieli się integrować czy części grill będzie przeszkadzał

Brat
Posty: 7
Rejestracja: piątek, 10 czerwca 2011, 01:20

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach, www.format.wrocla

Post autor: Brat »

Co do dokładnego harmonogramu i ewentualnych opóźnień, to nie wiem dokładnie, być może jest tak jak mówisz. Jestem dopiero w trakcie załatwiania formalności bankowych i w takim razie jestem ciekaw co oni na to powiedzą. Wiem jedynie, że budynek A ma jakieś opóźnienia z uwagi na zmiany w projekcie.

Jaco
Posty: 42
Rejestracja: środa, 20 lipca 2011, 16:08

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach, www.format.wrocla

Post autor: Jaco »

Z tego co widzę i z informacji które przekazał bank opóźnień nie ma, ciężko tutaj mówic o opóźnieniu rzędu 2-3 tygodni, bo to zawsze można nadrobic, tym bardziej, że już wyszli z poziomem zero do góry w budynkach B i C. Najgorsza robota już za nimi. Wrzesień odpukac jest jednym z cieplejszych i teraz oby wykorzystac dobrą pogodę.

Odnośnie budynku D, to patrząc na wykończenie...miałbym pewne obawy bo oddając klucze w tym roku to dach powinien już byc skończony.

Dike czy wszyscy się będą chcieli integrowac, jak trzeba będzie wspólnie działac (wspólnota mieszkaniowa) to i trzeba będzie się poznac. Czasy studenckie są za nami więc grill już się chyba nie kojarzy nam z wizytą policji :) wszystko z umiarem.

Brat
Posty: 7
Rejestracja: piątek, 10 czerwca 2011, 01:20

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach, www.format.wrocla

Post autor: Brat »

W umowie przedwstępnej, par. 6 pkt. 1 mówi "Sprzedawca zobowiązuje się wybudować budynek [...] w terminie do 31 grudnia 2011r., lecz nie później niż do 31 marca 2012". Mają więc czas i nic z tym nie poradzimy.

gocha26
Posty: 11
Rejestracja: piątek, 23 września 2011, 20:11

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach, www.format.wrocla

Post autor: gocha26 »

Jakieś opóźnienia z budową budynku D są bo bank nie chce wypłacić transzy, więc do grudnia na pewno nie skończą:(

Brat
Posty: 7
Rejestracja: piątek, 10 czerwca 2011, 01:20

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach, www.format.wrocla

Post autor: Brat »

Hmm... No to zadzwonię sobie w poniedziałek do p. Iwony i popytam co się dzieje. Zobaczymy co powie...

Awatar użytkownika
jimmy_lodolamacz
Posty: 300
Rejestracja: środa, 4 lutego 2009, 22:01

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach, www.format.wrocla

Post autor: jimmy_lodolamacz »

Ciekawi mnie czy umowy kupna sprzedaży są w formie aktu notarialnego?

Brat
Posty: 7
Rejestracja: piątek, 10 czerwca 2011, 01:20

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach, www.format.wrocla

Post autor: Brat »

Format nie robi problemu ze spisaniem umowy u notariusza. Ja tak zrobiłem

Dike
Posty: 23
Rejestracja: wtorek, 2 sierpnia 2011, 06:34

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach, www.format.wrocla

Post autor: Dike »

Z tego co wiem to umowa kupna sprzedaży tak czy siak musi być sporządzone u notariusza. Co do opóźnień co sprawdza się to co już pisałem. Mój bank już nie wypłacił 2 transzy, ostatnio dzwoniłem ok 3 tyg temu i według dewelopera do dnia 16.09 miał być dach. Z tego co się orientuję do żeby budynek miał szanse zostać oddanym do końca roku do końca września musi być dach i okna. Jeżeli nie bedzie to według oceny fachowca nie zostanie oddany nawet do marca. Powód - elewacja, spoiwo używane do elewacji wiaże się w temp pow. 5 st C. A wiecie jakie teraz są wahania dobowe temp. Proponuję wszystkim zaintersowanym jakieś spotkanie przy piwku :) PS. Ja obecnie wynajmuję mieszkanie w Siechnicach więc na budowie jestem codziennie, i według mnie przez ost. 3 tygodnie za wiele się nie działo, no może poza zamontowaniem żurawia

ODPOWIEDZ