Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Strony firm, organizacji i instytucji działających na terenie Siechnic.
perla86
Posty: 11
Rejestracja: środa, 21 sierpnia 2013, 00:00

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: perla86 »

Jaco pisze:@perla86 - oglądałeś już wcześniej TV czy to pierwsze podłączenie anteny?
Wiem przynajmniej o jednym mieszkaniu, gdzie trzeba było na nowo prowadzić kable. To nie pierwszy raz na osiedlu. Zgłoś to pilnie do biura i porozmawiaj z kierownikiem. Nie sądzę abyś miał wadliwy TV.

Z dwojga złego możliwe, że nie podłączyli Ci tylko gniazda.
Witam, to moje pierwsze podłączenie TV na Campanili.
Dzwoniłem do Dewelopera i przyszedł elektryk,który stwierdził, że i tak nic bez chłopaków z firmy od instalacji TV nie zdziała i mają przyjść jutro. Mam nadzieję, że coś poradzą.
A jak się spisuje Internet od firmy EPAL (podobno kario - sat to to samo)?

Jaco
Posty: 42
Rejestracja: środa, 20 lipca 2011, 16:08

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: Jaco »

Wklejam jakby kogos interesowała informacja:

http://www.dyskontpaliwowy.pl/?p=250

Jeszcze w tym roku Citronex Group otworzy kolejny Dyskont Paliwowy. Nowa stacja ma powstać w miejscowości Siechnice, koło Przedsiębiorstwa Ogrodniczego Siechnice, które również należy do Grupy Citronex. Obecnie stacja jest w trakcie budowy a otwarcie planowane jest na lato 2014. Naszym głównym celem jest rozbudowa własnej marki i umocnienie jej na rynku krajowym, dlatego aktywnie działamy nad powieleniem projektu mając w planie otwarcie kolejnych naszych stacji w najbliższych latach.

Mateusz R
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek, 22 września 2014, 10:14

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: Mateusz R »

czy jest tu jakiś mieszkaniec osiedla campanila w siechnicach? bo widzę, że forum "umarło", od marca nic się nie dzieje!
Chce kupić mieszkanie na sąsiednim osiedlu Patio, które również budowała firma Format Deweloper, czy ktoś mógłby mi powiedzieć na co zwracać uwagę przy rozmowie z pracownikami dewelopera?
Nie mam najlepszych opinii w śród znajomych o prezesie panu K. Mackowie i zastanawiam się jak to się przekłada na tą firmę?
Czy wszystko na tym osiedlu jest w porządku? Jak układa się współpraca z nim?
Ponoć lubi ściemniać i nie dotrzymywać słowa.

Byłbym wdzięczny za rady i informację jak to na osiedlu campanila wygląda.

Mateusz

Lena
Posty: 4
Rejestracja: środa, 24 września 2014, 17:45

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: Lena »

Witam,
mam pytanie do osób, które kupiły mieszkania na parterze razem z ogródkami...czy musieliście coś dodatkowo dopłacać za tuje odzielający ogródki i posadzone wzdłuż płotów? czy one były ujęte w projekcie nasadzeń przewidzianych dla inwestycji Campanila? I czy musieliście coś extra dopłacać za położone na parterze tarasy?
Pozdrawiam

Mateusz R
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek, 22 września 2014, 10:14

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: Mateusz R »

hej hej
ponawiam pytanie do mieszkańców Osiedla Campanila.
czy ktoś może mi powiedzieć jak się mieszka i jak wygląda współpraca z deweloperem?

Mateusz

b1ade
Posty: 30
Rejestracja: niedziela, 14 kwietnia 2013, 15:15

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: b1ade »

@Mateusz R
Mieszka się dobrze i większych problemów z deweloperem nie ma tj. akty notarialne podpisane bez problemów, usterki w większości usunięte w terminie także można powiedzieć że jak trafiłeś na mieszkanie które podczas wyboru nie ma rażących wad to nie masz się czym martwić. Polecam do odbioru mieszkania wybrać sobie jakąś firmę która się w tym specjalizuje.

@Lena
Tarasy dla mieszkań na ostatnim piętrze jak i ogródki przynależą do mieszkań bez dodatkowych kosztów. Jest to nazwijmy standard deweloperski+ i w skład tego masz właśnie płytki na tarasie, balkonie, tuje w ogródku, posianą trawę i nie ponosisz za to dodatkowych opłat.

Mateusz R
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek, 22 września 2014, 10:14

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: Mateusz R »

dzięki @b1ade za informacje, zawsze to nowe zdanie w tym temacie
do kilku osób napisałem wiadomości na priv i dostałem odpowiedzi i trochę się różnią od tego, co ty piszesz ale mniemam, że są po prostu osoby które mają inne poglądy na prezesa
choć te osoby, które wczoraj spotkałem osobiście (specjalnie z żoną tam pojechaliśmy) nie pozostawiły suchej nitki na prezesie więc juz nawet żonie zaświeciła się lampka ostrzegawcza

b1ade
Posty: 30
Rejestracja: niedziela, 14 kwietnia 2013, 15:15

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: b1ade »

Podejścia Prezesa do wszystkiego nie będę komentował, jak już zasięgnąłeś języka to wiesz jak jest. Natomiast jeśli chodzi o samo mieszkanie na osiedlu to mieszka się dobrze, z aktem notarialnym nie było problemu o co zawsze jest obawa we współpracy z deweloperami. Wybierz takie mieszkanie żeby było jak najmniej niedociągnięć i wtedy o współpracę się nie będziesz musiał martwić aż tak bardzo;)

Lena
Posty: 4
Rejestracja: środa, 24 września 2014, 17:45

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: Lena »

@b1ade bardzo dziękuję Ci za informację w sprawie dodatkowych opłat za tarasy oraz tuje w ogródku.....już jakiś czas temu kupiłam mieszkanie na osiedlu Patio Mieszczańska i dostałam w tym tygodniu mejla z inf., że deweloper zdecydował się (bez pytania nas o zdanie!!!!!) powiększyć tarasy na parterze za które mamy dodatkowo zapłacić ponad 1000 zł. JAKIM PRAWEM ???? Ponadto, dodatkowo mamy zapłacić za posadzenie tuji od 1000 do 2500zł w zależności od wielkości ogródka, które podobno nie były przewidziane w projekcie nasadzeń. Pytam się więc czym są tzw. "zaprojektowane ogrody", którymi chwali się deweloper we wszystkich swoich katalogach i czy za posianie trawy też bedziemy musieli dodatkowo płacić??!! Na wszystkich wizualizacjach są przedstawione równiutkie nasadzenia wzdłuż ogródków, deweloper chwali sie dopracowanymi detalami, a teraz okazuje się, że jednak kto zapłaci to będzie miał tuje, a kto nie zapłaci to nie bedzie miał nic- bo przecież kto mnie zmusi do wyłożenia 2000 zł?! Wizualnie wg. mnie będzie porażka- a deweloperowi niby zależało na jednolitości i eleganckim wyglądzie całego osiedla. Czyli (tak już na zakończenie mojego wywodu:) )jedni będą mieli tuje, inni żywopłot, a może choinki, albo jeszcze lepiej- drewniane płyty lub zielone siatki!czad :D Czuję się oszukana przez dewelopera, że od razu nie powiedział o konieczności dopłaty za tuje, przedstawiał piękne obrazki i dopiero po zakupie mieszkania wymusza dodatkowe koszty! Co robić w takiej sytuacji????? ?????? ????? :( :(
Pozdrawiam,
Lena

Mateusz R
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek, 22 września 2014, 10:14

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: Mateusz R »

hej @Lena
przeraża mnie to co napisałaś. Z żoną zastanawiamy się nad kupnem mieszkania na patio, właśnie z ogródkiem i ja dostałem informacje, nie dalej niż 1,5 tygodnia temu, że deweloper zapewnia nasadzenia tuj w ogródka i to jest juz ujęte w cenie, co do wielkości tarasu to faktycznie mówił, że jakiś wymiar jest w cenie ale oni zawsze mogą powiększyć tylko trzeba już za to dopłacić.
Poraz kolejny potwierdza się to co mówili mi moi znajomi odnośnie prezesa tej firmy i potwierdziło kilku mieszkańców z osiedla campanila. Specjalnie pojechaliśmy z zona by tam pochodzić pooglądać i spotkaliśmy kilka rodzin, które wprost mówiły, że mamy na nich uważać i że być może drugi raz mieszkania od niego by nie kupili bo oszukuje i nie dotrzymuje słowa, a obiecuje złote góry. Teraz na tym osiedlu ponoć walczą o coś bo deweloper tak namieszał. Mają tam kilku ponoć sprawnych ludzi, którzy działają i wiedzą jak sobie z nim poradzić. Ja do kilku osób tutaj z forum, które najczęściej się wypowiadały napisałem prywatne wiadomości i dostałem dość ciekawe odpowiedzi na swoje pytania, więc też polecam.
Ja cały czas się waham ale jak juz na tym osiedlu, jak piszesz są jaja to chyba ta informacja właśnie przesądziła, tylko nie wiem jak to zonie powiem. ehhhhhhhhhhh :(

Lena
Posty: 4
Rejestracja: środa, 24 września 2014, 17:45

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: Lena »

Witaj @Mateusz R :)
z tego co piszesz to deweloper postępuje niesprawiedliwie- chcąc pozyskać nowych klientów gwarantuje posadzenie tuji w ogródkach w zaoferowanej cenie, a do tych którzy już kupili mieszkania (i tym samym nie musi już zabiegać o ich zainteresowanie) wyciąga rękę po dodatkowe pieniądze....ehhh!
Co do tarasów..owszem, może i mogą je powiększyć- ale wypadało by żeby najpierw zapytali czy ja chcę mieć większy taras za który będę musiała dodatkowo zapłacić, czy ten, który jest w standardzie mi odpowiada..jednak deweloper postanowił postawić nas przed faktem dokonanym i jak pięknie w piśmie napisał "w celu podwyższenia komfortu zamieszkania na osiedlu Patio Mieszczańska, przy każdym mieszkaniu na parterze powiększyliśmy taras, którego wartość w zależności od jego wielkości wzrosła od ok. 700- 1200 zł."....to ja w takiej sytuacji bardzo dziękuję, ale dotychczasowy taras był dla mnie komfortowy w 100% :). Poza tym akt notarialny mówi wyraźnie,że deweloper wykonuje roboty dodatkowe lub zamienne wobec robót wynikających z projektu lokalu, standardu technicznego lokalu odpłatnie--> wyłącznie PO zaakceptowaniu przez nabywcę kosztorysu sporządzonego przez dewelopera (także nie może tu być mowy o robieniu czegoś bez uzyskania najpierw mojej zgody, a co ma wpływ na cenę sprzedaży). A co do tuji, to skoro nie zapłacę dodatkowo za ich posadzenie, to co deweloper rozumie pod pojęciem, którym sam się posługuje- "trawniki z nasadzeniami" hmmmmmm...;)...mam nadzieję, że w tych sprawach dojdziemy do porozumienia z deweloperem i sprawa rozejdzie się po kościach i te "drobnostki" nie wpłyną na pogorszenie mojej opini na temat tego dewelopera, bo dotąd szczerze mówiąc nie mogłam powiedzieć złego słowa...także może jednak jeszcze warto zastanowić się nad kupnem mieszkania na osiedlu Patio Mieszczańska- bo chyba nie ma idealnego dewelopera w 100 % @Mateusz R? :) pozdrawiam

adelajda80
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 7 października 2014, 13:51
Lokalizacja: PODBESKIDZIE
Kontakt:

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: adelajda80 »

:) Witam serdecznie z Podbeskidzia- z Bielska gdzie studiuje na ATH. Mam pytanko skierowane do mieszkańców Osiedla Campanila: jak się mieszka i jak wygląda współpraca z deweloperem :?: Wynajmujemy mieszkanie w 5 osób i nasza współpraca z deweloperem- jakoś się układa :?: Wszystkich mieszkańców pozdrawiam- w końcu będę tam lub w okolicy mieszkała- tak myślę....

Format
Posty: 21
Rejestracja: poniedziałek, 27 grudnia 2010, 12:37

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: Format »

Witam Serdecznie,
chcielibyśmy odpowiedzieć na zapytania i niejasności jakie powstały pare postów powyżej.
W standardzie deweloperskim, który jest załącznikiem do umowy są wyszczególnione nasadzenia zielone na dziedzińcu rekreacyjnym i oczywiście takowe będą i są kosztem dewelopera. Natomiast o tujach na terenie ogródków przynależnych do mieszkań nie ma w nim mowy. Ogródki jedynie zostane obsiane trawą. Tak też by utrzymać jednolitość osiedla padła taka propozycja ze strony dewelopera by je zakupić hurtowo i posadzić na całym osiedlu jednocześnie, lecz koszt leży już po stronie klientów. Obecnie, gdy tuje są już posadzone, a mieszkanie jest jeszcze nie sprzedane, to koszt ten jest automatycznie już wliczony w cenę za mkw mieszkania jak i też większy taras.
W razie niejasności zapraszamy do Biura Sprzedaży.

nixvix12
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 28 listopada 2014, 11:53

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: nixvix12 »

Witam serdecznie.
Od jakiegoś czasu próbuję znaleźć więcej informacji na temat osiedla Patio Mieszczańska, ale na razie są to takie połowiczne informacje, które w zasadzie powodują zamęt. Dlatego zwracam się z prośbą do osób, które kupiły tam mieszkania, a także tych którzy mieszkają w innych inwestycjach tego dewelopera, aby udzieliły kilku informacji. Jak wiadomo zakup mieszkania to nie zakup lizaka, dlatego pomimo, że bardzo mi się spodobało to osiedle, to obawiam się kilku rzeczy. Może zacznę od tego, że za przystępną cenę można mieć ładne mieszkanie o wiele większe niż w samym Wrocławiu o tych samych parametrach. Po drugie dojazd wydaje mi się, że biorąc pod uwagę wszystkie środki lokomocji to jest o wiele lepszy jak z innych obrzeży Wrocławia, gdzie autobus przykładowo jedzie w korku 1,5h z punktu a do punktu b. kolejnym atutem jest to, że jest to małe miasteczko, ciekawym nowym budownictwem, gdzie nowopowstałe osiedla nie są budowane jeden na drugim i wysoko, żeby jak najwięcej ludzi pomieścić na jak najmniejszym terenie. Wydaje mi się także, że każde nowe budynki mogą w nich pękać ściany do póki się budynek "nie osadzi" Ale mam też sporo wątpliwości. Mianowicie temat wody tj. czytałam, że niektórzy mają wodę w ogródkach, w piwnicach i wilgoć leci po ścianach. Ponadto temat terenów zalewowych. Zabezpieczenie wał, ale czy wystarczające. Nie chcę się co roku trząść i martwić, czy moje mieszkanie nie bedzie pod wodą. Od razu proszę, aby wypowiadały się osoby, które tam mieszkają, a nie ktoś kto mieszka w innych dzielnicach Wrocławia czy pod nim, i twierdzi ,że u nich jest lepiej itd. Pozdrawiam

ODPOWIEDZ