wybory samorządowe 2014

Dyskusje na temat strony internetowej miasta, propozycje nowych działów.
mieszkaniec
Posty: 53
Rejestracja: wtorek, 13 grudnia 2011, 08:36

Re: wybory samorządowe 2014

Post autor: mieszkaniec »

Dziękuję za odpowiedzi - nie są może on takie jakich oczekiwałem (krótkie i zwięzłe bez owijania całości w piękne słowa, itd.), ale jednak się pojawiły.

Teraz chętnie bym się dowiedział jak zamierza uzdrowić finanse Gminy obecny Burmistrz Milan Usak - czekam na odpowiedzi.

mieszkaniec
Posty: 53
Rejestracja: wtorek, 13 grudnia 2011, 08:36

Re: wybory samorządowe 2014

Post autor: mieszkaniec »

A teraz kolejne 3 pytania do dwóch głównych kandydatów na Burmistrza oraz do kandydatów na radnych - proszę o w miarę krótkie i treściwe odpowiedzi:

1. Jakie działania zamierzają Państwo podjąć by zdecydowanie polepszyć jakość wody w Siechnicach?
2. Jaki pomysł mają Państwo na to aby od września 2015 roku i w latach następnych nie było problemu z edukacją - chodzi o to by nie było dwóch zmian i by dzieci nie musiały być rozproszone po przedszkolu i gimnazjum?
3. Czy zamierzają Państwo rozpoznać kwestię przepływu aut przez same Siechnice (centrum) jak i Drogę Krajową po otwarciu kolejnego odcinka obwodnicy wschodniej tak by zapobiec korkom, które tworzą się już od Radwanic - może kwestia usprawnień na rondzie lub uregulowania świateł - dłuższe i zielona fala by auta swobodnie i szybciej przejechały przez DK bez kombinowania przejazdu przez centrum miasta. Wiem, że to kwestia GDDKiA, ale Gmina powinna składać wnioski i komunikować się w tej kwestii - w końcu droga przebiega przez teren naszej gminy.

Dziękuję i pozdrawiam.

Bronisław Czapla
Posty: 51
Rejestracja: sobota, 11 października 2014, 01:32

Re: wybory samorządowe 2014

Post autor: Bronisław Czapla »

mieszkaniec pisze:
1. Jakie działania zamierzają Państwo podjąć by zdecydowanie polepszyć, jakość wody w Siechnicach?
2. Jaki pomysł mają Państwo na to aby od września 2015 roku i w latach następnych nie było problemu z edukacją - chodzi o to by nie było dwóch zmian i by dzieci nie musiały być rozproszone po przedszkolu i gimnazjum?
3. Czy zamierzają Państwo rozpoznać kwestię przepływu aut przez same Siechnice (centrum) jak i Drogę Krajową po otwarciu kolejnego odcinka obwodnicy wschodniej tak by zapobiec korkom, które tworzą się już od Radwanic - może kwestia usprawnień na rondzie lub uregulowania świateł - dłuższe i zielona fala by auta swobodnie i szybciej przejechały przez DK bez kombinowania przejazdu przez centrum miasta. Wiem, że to kwestia GDDKiA, ale Gmina powinna składać wnioski i komunikować się w tej kwestii - w końcu droga przebiega przez teren naszej gminy.
Dziękuję i pozdrawiam.
Pytania nie do mnie ale pozwolę sobie odpowiedzieć.
W pierwszej kwestii pomysł rzucił Grom może kandydaci go podłapią
grom pisze:2. Sprzedaż, na rzecz wrocławskiego MPWiK naszej spółki kanalizacyjno-wodociągowej. Zaoszczędzilibyśmy na kosztach budowy nowych ujęć wody, pozyskalibyśmy środki na oddłużenie gminy. Jakość wody i jej cena we Wrocławiu jest zdecydowanie konkurencyjna (9,3 zł za metr3 wody i ścieków podczas gdy w naszym ZGK-u 11,42 zł za m3).
Można by pójść dalej i wszystko „sprzedać” szkoły też oddać np. caritasowi może poziom nauczania pójdzie w górę, nasze GCK też kultura we Wrocławiu większa i teatry, kina itp…

W drugiej sprawie: dwie zmiany w szkole to sprawa normalna w czasach młodości moich dzieci zdarzały się trzy zmiany i nikt nie narzekał, bo był wyż demograficzny.
Obecnie w Gminie można powiedzieć też mamy taki wyż. Polityka, która promuje budowanie osiedli (tańszych niż Wrocław, przyciąga rzesze młodych ludzi a oni mają dzieci, – więc potrzeby związane z edukacją rosną szybciej. Jeśli będziemy zakładać ciągły wzrost ludności Siechnic musimy się też liczyć z brakiem miejsc w szkole żłobku itp.
Uwalniając kolejne tereny trzeba mieć tego świadomość danych jest pełno ale kto bym planował przecież to pieniądze do budżetu a on musi rosnąc i rosnąć…

Co do korków to, jeśli idzie o wjazd do Wrocławia to najlepiej spytać Pana Grzegorza Romana Grzegorz Roman, pełnomocnika prezydenta Rafała Dutkiewicza ds. transportu aglomeracyjnego,
A z tego, co jest często opisywane w prasie korki to nie przypadek, ale celowe działanie urzędników z Wrocławskiego ratusza. Z premedytacją tak zmienili oprogramowanie sterujące światłami, by blokować wjazd do miasta. Liczą, że to zmniejszy korki w centrum.
Więcej mieszkańców Aglomeracji = więcej korków…

W moich oczach ten ciągły „wzrost” poprzez zwieszenie liczby mieszkańców jakoś mi nie pasuje.

anna.s
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 2 listopada 2014, 12:11

Re: wybory samorządowe 2014

Post autor: anna.s »

Panie Czapla startujesz Pan w wyborach że sie rwiesz do odpowiedzi czy w zastępstwie nieobecych głos zabierasz.

pawlo
Posty: 58
Rejestracja: czwartek, 6 listopada 2014, 18:15

Re: wybory samorządowe 2014

Post autor: pawlo »

witam co do cen wody i sciekow to sprawa jest prosta jesli gmina przestanie dojic ZGK i sprzedawac sama sobie majatek to cene mozna obnizyc nawet o 2,50 zł

pawlo
Posty: 58
Rejestracja: czwartek, 6 listopada 2014, 18:15

Re: wybory samorządowe 2014

Post autor: pawlo »

co do spowolnionej jazdy a wrecz stania samochodow miedzy Radwanicami a Siechnicami to sprawa moim zdaniem sama sie rozwiaze i nie trzeba cudów, zakaz wjazdu przez Sw. Katarzyne ponad 12t i wydluzenie zielonej fali o 15 s zamontowanie stoperow na sygnalizatorach i po sprawie

pawlo
Posty: 58
Rejestracja: czwartek, 6 listopada 2014, 18:15

Re: wybory samorządowe 2014

Post autor: pawlo »

a co do dzieci w szkole jest rozwiazanie tez sprytne, prosze zapytac dyrekcje lub rade rodzicow ile dzieci w szkole jest z poza gminy ba, z poza powiatu to moze pojawic sie mala konsternacja

pawlo
Posty: 58
Rejestracja: czwartek, 6 listopada 2014, 18:15

Re: wybory samorządowe 2014

Post autor: pawlo »

a jesli idzie o jakosc wody to na stronie ZGK jest raport z badan i tam jest napisane, WODA ZDATNA DO SPOZYCIA PRZEZ LUDZI, a jesli idzie o twardosc wody no to dowiedzialem sie w ZGK ze w tej chwili trwa juz modernizacja SUW w Sw. Katarzynie i jakosc poprawi sie do wiosny. ma zostac twardosc ponizej sredniej czyli prawie jak z gorskiego potoku

Jerzy Fitek
Posty: 83
Rejestracja: poniedziałek, 3 listopada 2014, 23:51

Re: wybory samorządowe 2014

Post autor: Jerzy Fitek »

Witam ponownie i postaram się odpowiedzieć na kilka kolejnych pytań.
Ale najpierw moja prośba do władz Gminy, w tym również naszego burmistrza, aby wyegzekwować od pełnomocników wyborczych przestrzeganie obowiązujacych przepisów w zakresie zakazu umieszczania plakatów i banerów kandydatów na radnych i burmistrza na obiektach publicznych (czy te komitety wyborcze uzyskały stosowną zgodę na ich umieszczenie od właścicieli tych nieruchomości ?) oraz aby straż miejska wyegzekwowała to prawo. Warto by również zawiadomić Komisarza Wyborczego i PKW o nagminnym łamaniu prawa poprzez całkowite zalepianie plakatami wyborczymi wywieszonych przez burmistrza gminy obowiązkowych ogłoszeń wyborczych dotyczących np.: lokalizacji komisji obwodowych lub wykazów kandydatów na radnych ? A może nie jest to takie ważne dla naszych władz, gdyż jak sam zauważyłem celuje w tym nagannym procederze komitet wyborczy promujący "naszego burmistrza" ? Być może się mylę, ale prawo powinno obowiązywać wszystkich jednakowo, czyli KWW naszego burmistrza również. Jeżeli te plakaty nie zostaną usunięte do niedzieli 9 XI, to w najbliższy poniedziałek sam osobiście dokonam stosownych doniesień do PKW oraz innych instytucji mających w swoich obowiązkach pilnowanie przestrzegania prawa i jego egzekwowanie. Szczytem bezczelności jest zaklejanie całej powierzchni gminnych publicznych tablic ogłoszeniowych plakatami kandydata na burmistrza o wymiarach równych wymiarom tych tablic! Jak to wygląda proszę do obejrzenia np. na tablicy ogłoszeniowej naprzeciw firmy Kwiaton przy przystanku autobusowym w Radwanicach.
Teraz kilka odpowiedzi na pytania:
1. zdecydowaną poprawę jakości wody w gminnych wodociągach można szybko uzyskać poprzez podpisanie porozumienia z MPWiK we Wrocławiu na dostawę hurtową ich bardzo dobrej jakości wody. Aby ilość wody była wystarczająca należy wykupić od Zakładu Komunalnego w Oławie ich nieużywaną od kilku lat rurę fi 500 i poprzez nią dostarczać do Radwanic, Siechnic i Groblic potrzebne ilości wody. Zapewne możliwe do wynegocjowania są korzystne dla naszej gminy warunki cenowe hurtowego zakupu dużych ilości wody, tak aby cena jej sprzedazy dla mieszkańców była mniejsza niż jest dzisiaj. To samo dotyczy odbioru przez MPWiK ścieków wytwarzanych na terenie naszej Gminy. Co do sprzedaży naszego ZGK dla MPWiK to bez szczegółowych analiz nie forsował bym tego rozwiązania zarówno z uwagi na ograniczenia prawne, zobowiązania unijne otrzymanych dotacji na budowę sieci jak i innych wątpliwości czysto społecznych. Na początek proponuję nawiązanie obopólnie korzystnej współpracy pomiędzy naszym ZGK a MPWiK.
Przy okazji pytanie do władz Gminy i naszej spółki ZGK prosząc o publiczne odpowiedzi czy to prawda,że pomimo złożonych oświadczeń i rozliczeniu kilka lat temu otrzymanych dotacji unijnych do dzisiaj sieci kanalizacji sanitarnej w Żernikach Wrocławskich, Iwinach i Radomierzycach nadal nie są eksploatowane ? Czy przypadkiem ktoś nie złożył niezgodnych z prawdą oświadczeń ? czy przypadkiem przy najbliższej kontroli tzw. trwałosci unijnych inwestycji z tego powodu nie bedzie kar lub wręcz zwrotu uzyskanych i rozliczonych przez Gminę dotacji wraz z należnymi odsetkami ? Proszę o w miarę szybką odpowiedż, nie tak jak w przypadku odpowiedzi na interpelację radnego gminy Bogdana Kalety w sprawie informacji o sytuacji finansowej Gminy, którą złożył we wrześniu temu na ręce Burmistrza, a do dzisiaj (pomimo ustawowego 7 dniowego terminu) nie uzyskał odpowiedzi. Czy z uwagi na trudności w udzieleniu odpowiedzi przed wyborami w dniu 16 listopada radny już nie doczeka się tej odpowiedzi ponieważ z tym dniem Radni Gminy tracą swój mandat ? A po wyborach nie będzie już to ważne ?
2. Wg mojej oceny nie ma w tej chwili szybkiej możliwości zapewnienia naszym dzieciom nauki tylko na jednej zmianie. Z uwagi na duży wzrost liczby dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym (co jest bardzo pożądane przez wszystkich) nasza baza szkolna nie jest w stanie sprostać natychmiast występującym potrzebom. Pozostaje ścisła współpraca z rodzicami, przegląd posiadanej bazy i wykorzystanie wszystkich możliwych miejsc do nauki oraz stworzenie wspólnie z nauczycielami spójnego w całej gminie systemu nauki szkolnej i przedszkolnej. Należy również w miarę szybko (ale z uwzględnieniem obecnej sytuacji finansowej naszej gminy) opracować i wdrożyć plan rozbudowy istniejących obiektów oświatowych, tymczasowej adaptacji na cele oświatowe innych budynków, ewentualne zawarcie porozumień z właścicielami obiektów, które można by niewielkim kosztem tymczasowo adaptować na potrzeby szkolne oraz zaplanowanie rozbudowy lub budowa nowych budynków szkolnych .
3. Za kilka dni zostanie oddany do użytkowania kolejny odcinek wschodniej obwodnicy BŁD od ronda w Siechnicach do ronda w Iwinach -Żernikach Wrocławskich. Wg mojej oceny powinno to radykalnie poprawić przejazd przez naszą gminę samochodów tranzytowych (głównie ciężarowych) oraz pozwoli zmienić dotychczasowe strumienie ruchu do Wrocławia przez Świętą Katarzynę i Radwanice.
Dodatkowo należy wspólnie z władzami powiatu wrocławskiego oraz miasta Wrocławia podjąć działania w celu modernizacji nawierzchni i poszerzenia jezdni następujących tras dróg: rondo w Iwinach - Radomierzyce-Wrocław ul. Grota Roweckiego i Parafialna, Zacharzyce - Bieńkowice ul. Ziemniaczana - Brochów do ul. Armii Krajowej oraz trasy Siechnice - obwodnica BŁD - Blizanowice -Trestno-Wrocław ul. Opatowicka, ul. Na Grobli. Należy również odpowiednio dostosować system świateł poprzez stworzenie tzw. zielonej fali i inne działania w reorganizacji strumieni ruchu - szczególnie w godzinach szczytów komunikacyjnych.

Jerzy Fitek
Posty: 83
Rejestracja: poniedziałek, 3 listopada 2014, 23:51

Re: wybory samorządowe 2014

Post autor: Jerzy Fitek »

Przed chwilą przeglądnąłem stronę internetową na której Burmistrz i Sekretarz Gminy prostują "nieprawdziwe informacje przekazywane w ramach prowadzonej kampanii wyborczej". Nie wiem kto takie informacje rozsiewa, ale "sprostowania tych nieprawdziwych informacji" dotyczą porównań działania naszego burmistrza w latach 2011 - 2014 z moimi działaniami w czasie kiedy byłem burmistrzem lub wójtem, czyli co najmniej 4 lata temu, a czasami i 8 lat temu. Z reguły te informacje sugerują, że to moje działania mają zdecydowanie negatywny wpływ na działanie gminy Siechnice w drugim półroczu 2014 roku, czyli tuż przed wyborami w dniu 16 listopada br. Nie zauwazyłem aby wcześniej, czyli w 2011, 2012 lub 2013 roku takie analizy były dokonywane. Może wtedy było jeszcze wszystko dobrze ? Aktualna informacja dotyczy poziomu zatrudnienia w czasie kiedy ja zarządzałem gminą ( czyli do 2010 roku) oraz lat 2011 - 2014, kiedy Gminą zarządzał nasz obecny burmistrz p. Milan Usak. Z tej analizy wynika, ze po wzroście ilości zatrudnionych pracowników w Urzedzie Gminy w 2008 i 2009 roku do poziomu około 88 osób, do dnia dzisiejszego nie ma wzrostu ilości osób zatrudnionych, a nawet jest ich o 1-2 osoby mniej. O czym to moze świadczyć ?
Po pierwsze jak pamiętam wzrost ilości zatrudnionych pracowników w urzędzie z około 60 osób do prawie 90 osób wynikał ze zmiany obowiązków nałożonych ustawami na gminy. jak wynika z zamieszczonych w internecie tabelek po zapewnieniu przeze mnie optymalnej ilości etatów od 2009 roku do dzisiaj nie było potrzeby zmiany ilości osób zatrudnionych. Wynika z tego, ze pomimo zmiany osoby na stanowisku Burmistrza ilość zatrudnionych urzędników pozostała na tym samym (chyba optymalnym) poziomie i to chyba jest dobrze. Ważniejszym od pokazania zmian (lub braku takich zmian) było by pokazanie na forum publicznym informacji ilu pracowników zmieniło lub musiało zmienić pracę w urzędzie w okresie od 2010 roku do dzisiaj, z jakich powodów oraz czy miały te zmiany wpływ na znaczący wzrost kosztów płac przy tej samej ilości pracowników ? Trudno mi uwierzyć w to, że tylko z powodu tego, że nowo zatrudnieni pracownicy mogli być zdecydowanie lepiej wykwalifikowanymi pracownikami to należało im tak znacząco powyzej inflacji podnieść pensje. Ale i na te wątpliwości zapewne szybko uzyskamy publicznie ogłoszone wyjaśnienia. Oby przed wyborami w dniu 16 listopada.

Gumiś obserwator
Posty: 23
Rejestracja: niedziela, 2 listopada 2014, 23:15

Re: wybory samorządowe 2014

Post autor: Gumiś obserwator »

Obecnie w urzędzie pracują tylko Ci co muszą mieć zdanie zgodne z Szefem , dla innych tam miejsca nie ma - muszą odejść.
Panuje tam jedynie słuszna koncepcja -linia polityczna - a ideologię ustala Burmistrz.
Czy to przypadkiem nie śmierdzi komunistycznym podejście do ludu pracującego ???????
Niestety tak.
Dobrze odrobiona lekcja historii - gratuluję perfekcji w stosowaniu.

Obserwator2014
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 11 listopada 2014, 14:11

Re: wybory samorządowe 2014

Post autor: Obserwator2014 »

O godz. 1 w nocy tablice w jednej z miejscowości były pokryte kandydatami do rady gminy etc. natomiast rano tj. ok 8 plakatów już nie było. I tu niespodzianka: są tylko nowe plakaty naszego burmistrza. Dziwny zbieg okoliczności... Może komisarz wyborczy zainteresuje się tym dziwnym zbiegiem okoliczności. Oczywiście plakaty naszego burmistrza na słupach i znakach drogowych są nieodłącznym elementem naszej gminy

perla86
Posty: 11
Rejestracja: środa, 21 sierpnia 2013, 00:00

Re: wybory samorządowe 2014

Post autor: perla86 »

Mam pytanie.
Czy istnieje jeszcze możliwość dopisania się do listy wyborców? Mieszkam w Siechnicach od dwóch miesięcy ale nie mam jeszcze zameldowania. Chciałbym jednak wziąć udział w Wyborach własnie tutaj.

Pozdrawiam
T. Pawełka

KWW E.Skiby 2014
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 11 listopada 2014, 17:08

Re: wybory samorządowe 2014

Post autor: KWW E.Skiby 2014 »

Szanowni Państwo,

jestem współzałożycielem Komitetu Wyborczego Wyborców Bezpartyjni dla Powiatu, którego głównym celem jest przecięcie dominacji partii politycznych w powiecie wrocławskim, a tym samym w jego gminach. Nasza idea znalazła szerokie poparcie społeczne - jako jedynemu komitetowi wyborczemu udało nam się wystawić kandydatów na stanowisko wójta lub burmistrza we wszystkich gminach naszego powiatu.

Mi przypadło w udziale zaszczytne zadanie ubiegania się o Państwa głosy, kandydując na stanowisko Burmistrza Siechnic. Swój start w wyborach traktuję bardzo poważnie. Wyrazem tego jest chociażby mój program, który w mojej ocenie jest realną alternatywą dla strategii realizowanej przez moich kontrkandydatów oraz pomysł na jego realizację.

Informacje na jego temat znajdziecie Państwo poniżej.

Niestety z przykrością muszę stwierdzić, iż kampania w naszej gminie nabiera cech nie mających nic wspólnego z uczciwą rywalizacją oraz poszanowaniem materiałów promocyjnych kandydatów. W nocy z poniedziałku na wtorek, w przeddzień Święta Narodowego, w większości miejscowości naszej gminy, zostały zerwane banery promujące moją osobę. Zdarzenia te utwierdzają mnie w przekonaniu, że moje hasło wyborcze jest jak najbardziej słuszne. Oczywiście o fakcie tym poinformowałem Policję. Mam nadzieję, że dzięki monitoringowi sprawca zostanie szybko ustalony.

Te okoliczności zmuszają mnie do sięgnięcia w ostatnich dniach kampanii po alternatywne metody komunikacji z wyborcami w postaci tego listu. Mam też nadzieję, że w najbliższych dniach będziemy mogli porozmawiać osobiście, bowiem od dnia 10 listopada spotykam się bezpośrednio z mieszkańcami naszej gminy. Miałem już przyjemność rozmawiać z mieszkańcami: Mokrego Dworu, Trestna i Blizanowic. Następne spotkania odbędą się w następujących terminach:
• 12 listopada spotkanie z mieszkańcami miejscowości: Groblice, Grodziszów, Zębice, Sulęcin, Szostakowice, Sulimów.
• 13 listopada spotkanie z mieszkańcami miejscowości: Radwanice, Św. Katarzyna, Bogusławice, Łukaszowice, Ozorzyce.
• 14 listopada spotkanie z mieszkańcami miejscowości: Żerniki Wrocławskie, Biestrzyków, Radomierzyce, Iwiny, Zacharzyce, Smardzów.


Z wyrazami szacunku

Ewdard Skiba
Kandydat na burmistrza Siechnic


Edward Skiba, kandydat na stanowisko Burmistrza Siechnic
Program wyborczy


Szanowni Państwo!


Urodziłem się i wychowałem w gminie Siechnice. Jestem absolwentem WSH we Wrocławiu. Ukończyłem europeistykę na Wydziale Menadżersko – Ekonomicznym ze specjalnością administracja europejska. Zrealizowałem również studia II stopnia na kierunku zarządzanie
i marketing polityczny w samorządzie. W swojej działalności, zarówno zawodowej jak
i społecznej zawsze kierowałem się pragmatyzmem. Chciałbym, aby właśnie pragmatyzm działania zdominował zarządzanie naszą gminą.

Mamy potencjał

Nasza gmina to naturalny obszar rozwoju przedmieść Wrocławia. Wykorzystajmy tą szansę.

Aby to było możliwe musimy:
- racjonalnie gospodarować terenem, zwłaszcza planując strefy ekonomiczne oraz korytarze komunikacyjne dla aglomeracji wrocławskiej,
- dbać o dobrą i tanią komunikację z Wrocławiem, wykorzystując również atut w postaci transportu kolejowego,
- rozwijać infrastrukturę kanalizacyjną i wodociągową,
- rozbudowywać sieć dróg i chodników.

Sztuka pragmatycznego inwestowania

Analizując informacje opublikowane na ogólnodostępnych stronach internetowych
o budżecie gminy na rok 2013 zauważamy kilka niepokojących tendencji w polityce inwestycyjnej.

Siechnice z gminy o zrównoważonym budżecie stała się gminą zbliżającą się do ustawowo określonej granicy maksymalnego zadłużenia, po przekroczeniu której wprowadzony jest zarządca komisaryczny, a więc stojącą u progu stanu głębokiego kryzysu. 80% zadłużenia została wygenerowane bowiem w latach 2008, 2009, 2010 oraz w roku 2013.

Czy wykonane w tym czasie inwestycje były pragmatyczne? Ocenę pozostawiam Państwu. Moim zdaniem nie, ponieważ w ich efekcie, ani nie zmniejszyły się koszty utrzymania gminy, ani też nie poprawiła jakość życia jej przeciętnego mieszkańca. W mojej ocenie inwestujemy ponad stan.


Dane dotyczące rozłożenia inwestycji w poszczególnych miejscowościach gminy pokazują drugi istotny trend. Inwestycje prowadzone są głównie w wybranych miejscowościach.
W roku 2013 w Biestrzykowie, Bogusławicach, Grodziszowie, Łukaszowicach, Mokrym Dworze, Radomierzycach, Ozorzycach, Smardzowie, Sulimowie, Sulęcinie, Trestnie
i Zacharzycach nie zainwestowano nic lub prawie nic (poniżej 0,5% budżetu inwestycyjnego). Pogłębiają się zatem granice pomiędzy gminą A i gminą B.

Chciałbym to zmienić!

Dbajmy o jakość życia naszych mieszkańców, a nie o wizerunek i prestiż

Pragmatycznymi celami inwestycji prowadzonych przez gminę powinna być:
- poprawa warunków życia wszystkich jej mieszkańców,
- zwiększenie przychodów gminy (alternatywnie zmniejszenie jej wydatków).


Te cele możemy osiągnąć jednocześnie, ponieważ głównym źródłem dochodów gminy jest podatek PIT.

Gmina Siechnice rozwija się dzięki wzrostowi zamożności jej mieszkańców

Zmieniając politykę inwestycyjną gminy i zachęcając jej efektami (lepsze żłobki, przedszkola
i szkoły, lepszą opieką medyczną, ogólnodostępną kanalizacją i wodociągami, poprawą gospodarki wodnej - chroniąc jej mieszkańców przed podtopieniami), mamy wielkie szanse. Niestety dzisiaj te rzeczywiste wyzwania, przed którymi stoimy, są marginalizowane i nie zachęcają mieszkańców do deklarowania gminy Siechnice jako miejsca swojego zamieszkania,
a tym samym wzrostu jej przychodów, pozwalających wygenerować środki na spłatę dużego zadłużenia.

Prowadźmy świadomą politykę przemysłową

Bliskość Wrocławia, który jest ważnym centrum przemysłowym, sprawia że nasza polityka przemysłowa powinna być spójna z polityką miasta. Gmina Siechnice również powinna stawiać na firmy o zaawansowanej technologii, centra badawcze i outsourcingowe, nowe usługi medyczne, usługi hotelarskie i tereny targowo-konferencyjne. Patrząc realistycznie to one generować będą miejsca pracy dla naszych mieszkańców w najbliższych latach. 


Ty decydujesz, bądź częścią zmian!


Edward Skiba
Kandydat na Burmistrza Siechnic

ODPOWIEDZ