Siechnice- przyszłość miasta

Dyskusje na temat strony internetowej miasta, propozycje nowych działów.
irenanowicka
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek, 3 października 2011, 13:54

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: irenanowicka »

Nazywam się Irena Nowicka i kandyduję do Rady Miasta Siechnic.
Pracowałam w Radzie przez dwie czteroletnie kadencje i dalej chciałabym pracować.
Nie obiecuję kiełbasy, waty cukrowej, piwa i nic nikomu nie załatwię.
Proszę moich znajomych i nie tylko aby oddali na mnie głos w wyborach 9 października 2011 r.

Pozdrawiam. Irena Nowicka

cygan
Posty: 86
Rejestracja: niedziela, 7 lutego 2010, 10:28

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: cygan »

To po co pracować i komu taki radny potrzebny, skoro nic nie da się załatwić?
Na radnego trzeba ludzi mogących załatwić bardziej złożone sprawy.
Jeśli p.Milan będzie się otaczał takimi radnymi to nic dobrego naszej gminie się nie przytrafi.

icodalej
Posty: 108
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 15:28

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: icodalej »

Łapiesz Irenę za słowa. Pisząc "nic nikomu nie załatwię" miała zapewne na myśli to, że nie będzie "po znajomości" "załatwiać" różnych partykularnych prywatnych interesów.
Ale faktycznie lapsus językowy jest :)

Goral
Posty: 43
Rejestracja: poniedziałek, 13 czerwca 2011, 18:08

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: Goral »

A czy wyniki wyborów do Rady Miasta już są znane?

irenanowicka
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek, 3 października 2011, 13:54

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: irenanowicka »

Tak, Icodalej ma rację, to właśnie miałam na myśli.
Wyniki wyborów są już zamieszczone na str. siechnce.com.pl
Wszystkim, którzy na mnie oddali głos - serdecznie dziękuję.

grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: grom »

Serdecznie dziekuję wszystkim głosującym na moją kandydaturę w wyborach do Rady Miasta Siechnice. dzięki Waszym głosom uzyskałem drugi wynik w wyborach a poprcie jakim mnie obdarzyliście (38 % głosujących) pozwala mi z pełnym przekonaniem kontynuować dotychczasowe prace na rzecz Siechnic.
Grom

grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: grom »

Wyniki wyborów do Rady Miasta Siechnice.
Wybranych rostało pierwszych 15 osób. Gratuluję wszystkim wybranym.
Lokal* Razem Procent **
Gim. Prz.
Kosterska Barbara 387 400 787 47%
Roman Grzegorz 290 334 624 38%
Zdęba Halina 198 391 589 35%
Nowicka Irena 197 363 560 34%
Jarząbek Barbara 187 262 449 27%
Jerkiewicz Anna 194 255 449 27%
Bednarek Andrzej 198 240 438 26%
Chyrowska Lilianna 118 216 334 20%
Kłosowska Alina 141 193 334 20%
Sawicki Robert 167 163 330 20%
Witka Jacek 138 188 326 20%
Gardecka-Moczulska Agnieszka 108 212 320 19%
Skrętkowicz Mirosław 154 147 301 18%
Gardecki Adam 102 157 259 16%
Kropski Łukasz 99 143 242 15%
Piecyk Leszek 99 140 239 14%
German Joanna 89 138 227 14%
Maszczyk Ewa 82 135 217 13%
Obratański Bartosz 65 145 210 13%
Kliszewski Dariusz 78 130 208 13%
Olak Jakub 53 149 202 12%
Teichert Bartosz 54 64 118 7%
Ryży Mariusz 36 81 117 7%

Frekwencja: 41,42%
Grom

Goral
Posty: 43
Rejestracja: poniedziałek, 13 czerwca 2011, 18:08

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: Goral »

No to gratulacje dla wszystkich, a szczególne dla pierwszej piętnastki.

grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: grom »

Dzisiejszy poranny, dojazd do Wrocławia był straszny. W moim wypadku dwukrotny: o 6.30 i o 10.00.
Z kazdym tygodniem jest gorzej. Chyba przestawili swiatła na Książu i na Karwińskiej. Tłumia ruch na ul. Krakowskiej, tam juz nie ma korków. Choć dzisiej rano były.
Musimy zacząć walczyć o budowe planowanej, czteropasmowej obwodnicy Radwanic i Książa. Nowej drogi krajowej od ul. Krakowskiej (po śladzie ul. gen. Skibińskiego) do Siechnic (ma dochodzić do Opolskiej w okolicy stacji benzynowej). Bez tego korki bedą coraz dłuższe. Idzie płatność autostrady A-4.
Dobrze by było aby w przyszłym roku Gmina zrobiła poszerzenie drogi Blizanowice - Trestno. Moglibyśmy wykorzystać do dojazdu do Wrocławia (ląduje się na moście Oławskim), budowaną obwodnicę, która będzie miała zjazd w Blizanowicach. Kochani radni wpiszcie to poszerzenie do projektu budżetu gminy na przyszły rok.
Grom

lukaszow
Posty: 52
Rejestracja: wtorek, 4 października 2011, 19:46

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: lukaszow »

Uwazam, ze Siechnice powinny tez walczyc o szybka kolej miejska. 30-60 min w korkach vs. 10-15 min. w pociagu to duza roznica.

Moze ktos wie jak ten projekt teraz wyglada?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Szybka_kolej_miejska#Wroc.C5.82aw
http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,88344,8882740,Bedziemy_miec_szybka_kolej_miejska_S_Bahn_Wroclaw.html

czessman
Posty: 37
Rejestracja: środa, 22 czerwca 2011, 07:11

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: czessman »

Witam,
też bardzo jestem zainteresowany tematem połączenia kolejowego Siechnice -> Wrocław. Swego czasu założyłem nawet nowy wątek na forum w celu zebrania szczegółowych informacji na temat tego przedsięwzięcia. Niestety Pan GROM swoim (jedynym zresztą) postem ugasił skutecznie mój entuzjazm na temat powstania szybkiej kolejki na wspomnianej trasie. Chyba nie prędko będzie nam dane śmigać do Wrocławia i z powrotem. Szkoda, bo takie połączenie przyciągnęłoby jeszcze więcej potencjalnych NOWYCH mieszkańców, pozwoliłoby na szybszy rozwój miasta i ogólnie spowodowałoby, że Siechnice stały by się jeszcze atrakcyjniejsze dla wrocławskich portfeli :)
Pozdrawiam

grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: grom »

Nie było moim celem niczego i nikogo gasić. Od lat słysze te entuzjastyczne pohukiwania różnych potrzebujących wsparcia polityków lub rycerzy jednej sprawy. Przedstawiłem tylko stan sprawy. Jeśli dziś ktoś miałby kompetencje i niezbedne środki, to na prowizoryczną (zwiększenie ilości połączeń z 10 do dwudziestu dziennie trzeba co najmniej jednego roku (uzgodnienia rozkładów, wjazdów na Dworzec Główny, przetarg na obsługę lini, itd.). W każdym miejscu obowiązują procedury i każdy podejmujący decyzję pięć razy się zastanowi czy je złamać.
No i jeszcze drobiazg. Transport publiczny w Polsce (w całości) jest deficytowy. Najbardziej ekonomiczne połączenia na Dolnym Śląsku ledwo w połowie zwracają swoje koszty. Nasze dodatkowe połaczenia może by należały do tych bardziej ekonomicznych, ale i tak trzeba by znaleźc na dopłaty kilkaset tysięcy rocznie.
To co z tą koleją.
Oczywiście, mimo tych problemów trzeba ją rozwijać, jak najszybciej. I jak najszerzej. Dla Siechnic płączenie to najlepszy pomysł na transport publiczny do Wrocławia.
Grom

M&M
Posty: 63
Rejestracja: poniedziałek, 31 sierpnia 2009, 18:05

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: M&M »

raczej liczyłbym na reaktywację autostradki i jej poszerzenie bądź remont nawierzchni wiaduktu Radwanice-Zacharzyce plus w kategorii cud - asfaltową nawierzchnię na odcinku drogi na Brochowie

lukaszow
Posty: 52
Rejestracja: wtorek, 4 października 2011, 19:46

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: lukaszow »

Projekty kolejowe oczywiscie trwaja i kosztuja. Sa deficytowe bo nie ma wymiernych korzysci (rentownosc).
Jako przyszly mieszkaniec Siechnic, od dwoch lat obserwuje gmine i widze, ze wizja Siechnic jest w miare jasna - bycie atrakcyjnym osrodkiem miejskim (dla pracujacych we Wroclawiu jak i dla calej Gminy). Wladze staraja sie dzialac kontkretnie (drogi, budowy itd.). Moim zdaniem brakuje jednak STRATEGII, czyli jak ta Wizja bedzie realizowana. To co sie dzieje, czyli konkretne srodki (drogi, budowy itd.) to sa raczej dzialania z klucza "robmy cos sie da".

Urzednicy z Panem Burmistrzem na cele sa przede wszystkim od tego zeby administrowac ale rowniez wyznaczac i realizowac wizje, strategie, cele... Brakuje rowniez okreslonego zgrubnego harmonogramu. Przez to nikt nie wie co tam na prawde sie dzieje, kiedy bedzie zakonczone, ile kosztowalo etc.

Chyba, ze o czyms nie wiem?

Panie Gromie, czy nie powinnismy jeszcze bardziej zdopingowac siebie i inne wladze?
grom pisze:Nie było moim celem niczego i nikogo gasić. Od lat słysze te entuzjastyczne pohukiwania różnych potrzebujących wsparcia polityków lub rycerzy jednej sprawy. Przedstawiłem tylko stan sprawy. Jeśli dziś ktoś miałby kompetencje i niezbedne środki, to na prowizoryczną (zwiększenie ilości połączeń z 10 do dwudziestu dziennie trzeba co najmniej jednego roku (uzgodnienia rozkładów, wjazdów na Dworzec Główny, przetarg na obsługę lini, itd.). W każdym miejscu obowiązują procedury i każdy podejmujący decyzję pięć razy się zastanowi czy je złamać.
No i jeszcze drobiazg. Transport publiczny w Polsce (w całości) jest deficytowy. Najbardziej ekonomiczne połączenia na Dolnym Śląsku ledwo w połowie zwracają swoje koszty. Nasze dodatkowe połaczenia może by należały do tych bardziej ekonomicznych, ale i tak trzeba by znaleźc na dopłaty kilkaset tysięcy rocznie.
To co z tą koleją.
Oczywiście, mimo tych problemów trzeba ją rozwijać, jak najszybciej. I jak najszerzej. Dla Siechnic płączenie to najlepszy pomysł na transport publiczny do Wrocławia.
Grom

ODPOWIEDZ