Siechnice- przyszłość miasta

Dyskusje na temat strony internetowej miasta, propozycje nowych działów.
obserwatorgminny
Posty: 99
Rejestracja: środa, 27 lipca 2011, 09:24

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: obserwatorgminny »

mmilk pisze:Nie, chodziło o wzięcie pożyczki na dalszą budowę i remonty dróg w naszej gminie z zastawem hipotecznym na niektórych budynkach. Wiadomo, ze czasy się zmieniły i aby OTRZYMAĆ pożyczkę Banki potrzebują zabezpieczenia. Jednak radni naszej gminy odmówili dalszemu rozwojowi dróg, ulegając jawnej propagandzie o sprzedaży mienia.
Panie mmilk, jeżeli Pan zabierasz głos na forum, to staraj się Pan pisać prawdę a nie jakieś banialuki o dalszej budowie i remontach dróg.
Jakby Pan śledził wątek od co najmniej 3 miesięcy to by Pan wiedział, że środki finansowe są niezbędne do dalszego funkcjonowania Gminy szeroko rozumianej (spłata długów wobec firm, raty za ratusz,kontynuacja rozpoczętych inwestycji, bieżące płatności).
Powiem Panu tylko, że inne gminy z najbliższego sąsiedztwa nie potrzebują zabezpieczeń z zastawami na nieruchomościach, a dlaczego? bo są wiarygodne i stabilne pod względem finansowym...
I nie wiem, czy dr Provident w przypadku gdyby wygrał wybory na Burmistrza Siechnic będzie w stanie kartę obrócić.
TrabaBomba pisze:Nie wiem czy to przez "nową ekipę" ale Siechnice dostały kopa, napewno niechcę powrotu do starego ruskiego czołgu wolę zadłużone Pendolino bo daje szanse na rozwój.
Panie TrabaBomba Pendolino się wykoleiło..Trzeba powrócić do parowozów,żeby za kilka - kilkanaście lat ponownie zacząć marzyć o przesiadce na Pendolino. Taka jest prawda stara jak świat: kto nie ma miedzi to na d...e siedzi :oops: :oops:

tomasz.j
Posty: 21
Rejestracja: piątek, 17 października 2014, 06:51

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: tomasz.j »

Szanowni Państwo

poniżej tylko dla przypomnienia informacja gdzie jako mieszkańcy, w najbliższą niedzielę będziemy mogli oddać swój głos w tegorocznych wyborach samorządowych.



OBWÓD NR 7

SIECHNICE – Adama Mickiewicza, Bolesława Leśmiana, Bolesława Prusa, Ciepłownicza 8-13, od 16 do końca, Cypriana Norwida, Eugeniusza Kwiatkowskiego, Henryka III, Henryka Sienkiewicza, Ignacego Kraszewskiego, Jana Kochanowskiego, Juliana Tuwima, Juliusza Słowackiego, Kazimierza Bartla, Macieja Rataja, Marii Konopnickiej, Mikołaja Reja, Stanisława Lema, Stanisława Staszica, Władysława Grabskiego


Głosowanie w:
Przedszkole w Siechnicach
ul. Osiedlowa 23a
Siechnice



OBWÓD NR 8

SIECHNICE – Chabrowa, Ciepłownicza 1-7, 14-15, Jarzębinowa, Kwiatowa, Ogrodnicza, Osiedlowa

Głosowanie w:
Przedszkole w Siechnicach
ul. Osiedlowa 23a
Siechnice



OBWÓD NR 9

SIECHNICE – Cicha, Generała Świerczewskiego, Generała Emila Fieldorfa, Gimnazjalna, Jana Pawła II, Kasztanowa, Klonowa, Kościelna, Księdza Jerzego Popiełuszki, Marszałka Józefa Piłsudskiego, Modrzewiowa, Polna, Słoneczna, Sportowa, Świętego Floriana, Zacisze

Głosowanie w:
Gimnazjum
ul. Świerczewskiego 40
Siechnice


OBWÓD NR 10

SIECHNICE – 1 Maja, Energetyczna, Jesionowa, Szkolna, Wiosenna

Głosowanie w:
Szkoła Podstawowa
ul. Szkolna 4
Siechnice


OBWÓD NR 11

SIECHNICE – Azaliowa, Berberysowa, Bzowa, Cmentarna, Czeremchowa, Fabryczna, Graniczna, Jaśminowa, jesienna, Kalinowa, Kolejowa, Kościuszki, Letnia, Lwowska, Łąkowa, Mieszczańska, Opolska, Prawocińska, Witosa, Włościańska, Zachodnia, Zielona, Ziemska

Głosowanie w:
Urząd Miejski w Siechnicach
ul. Jana Pawła II 12
Siechnice

Pozdrawiam
Tomasz Jastrzębski

P.S.
dla osób które jeszcze nie miały okazji a chciałyby zapoznać się z moją osobą jako kandydatem do Rady Miejskiej zapraszam na:

http://jerzyfitek.pl/index.php/kandydaci-do-rady-gminy/tomasz-jastrzebski

Łukasz.Kropski
Posty: 34
Rejestracja: środa, 30 marca 2011, 20:28

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: Łukasz.Kropski »

Ze względu na dużą grę i przepychanki na temat finansów gminy zachęcam do zapoznania się ze stroną Sprawdzsamorzad.pl.


Sprawdzsamorzad.pl to narzędzie stworzone przez Forum Obywatelskiego Rozwoju w celu umożliwienia każdemu sprawdzenia, jak wyglądała sytuacja finansów publicznych samorządów w ostatnich czterech latach. Również wiarygodność można sprawdzić wchodząc w zakładkę metodologia na stronie projektu.

http://www.sprawdzsamorzad.pl/samorzad.php?jstname=Siechnice+%28gmina+miejsko-wiejska%2C+woj.+dolno%C5%9Bl%C4%85skie%29

grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: grom »

Zgodnie z obietnicą przedstawiam Państwu sprawy, którymi zamierzam zajmować się w najbliższych latach. Dotyczą one kompetencji i możliwości oddziaływania Województwa Dolnośląskiego. W ich ramach chciałbym zrealizować następujące zadania na terenie Gminy Siechnice lub wpływające na jakość życia jej mieszkańców.
I. W ramach działań związanych z rozwojem i modernizacja TRANSPORTU zamierzam wspierać:
· Dokończenie budowy Wschodniej Obwodnicy Wrocławia.
· Budowę obwodnicy Oławy wraz z budową nowego mostu na Odrze (od strony Siechnic),
· Budowę Alei Wielkiej Wyspy we Wrocławiu wraz ze zjazdem na ul. Międzyrzecką (połączenie z Siechnicami przez Trestno i Blizanowice),,
· Rewitalizację linii kolejowej: Brochów – Siechnice – Jelcz (zwiększenie ilości połączeń kolejowych z Wrocławiem),
II. W ramach działań związanych z WALKA Z BEZROBOCIEM zamierzam wspierać:
· Ideę społecznej odpowiedzialności biznesu (zaangażowanie naszego rodzimego biznesu w rozwiązywanie problemów społecznych naszej Gminy).
· Program wsparcia dla startujących firm (pomoc dla powstających na terenie naszej Gminy firm).
· Realizację programów wspierających przystosowywanie pracowników, przedsiębiorstw i przedsiębiorców do zachodzących w społeczeństwie zmian:
o Wspieranie równości mężczyzn i kobiet,
o Godzenia życia zawodowego i prywatnego,
o Zatrudniania osób poszukujących pracy i niezatrudnionych,
o Zwiększenia elastyczności rynku pracy,
o Zmiany kwalifikacji.
III. W ramach działań związanych z OCHRONĄ ŚRODOWISKA I BEZPIECZEŃSTWEM zamierzam wspierać:
· Budowę Centrum Zarządzania Bezpieczeństwem w Województwie Dolnośląskim.
· Rozbudowę dolnośląskiego systemu melioracji i małej retencji wodnej – (rozbudowa systemu małej retencji na terenie naszej Gminy, zwłaszcza okolice Iwin i Żernik Wrocławskich).
· Kompleksowe wsparcie gospodarki wodno-ściekowej na terenie aglomeracji ściekowych Dolnego Śląska pow. 10 tys. RLM (dokończenie budowy kanalizacji na obszarze naszej Gminy).
IV. W ramach działań związanych z rozwojem INNOWACYJNOŚCI I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI zamierzam wspierać:
· Rozwój regionalnych instytucji finansowych, wspierających przedsiębiorczość (wsparcie dla rozwoju biznesu na terenie naszej Gminy).
· Inicjatywy zmierzające do tworzenia nowych firm, zwłaszcza w sektorze MŚP oraz opartych o lokalne zasoby surowcowe (jak wyżej).
· Kontynuację działań aktywizujących strefy gospodarcze, parki technologiczne i lokalne obszary rozwoju gospodarczego. Pomoc przy pozyskiwaniu inwestorów, rozbudowa infrastruktury (wsparcie dla budowy strefy gospodarczej na obszarze po likwidowanej hałdzie huty Siechnice).
· Modernizacji i rozbudowa sektora rolno-spożywczego (wsparcie dla naszych rolników):
o Budowa nowoczesnego przemysłu rolno-spożywczego (przetwórstwo, przechowalnictwo, konfekcjonowanie).
o Wspieranie powstawania i funkcjonowania grup producenckich.
o Promocja dolnośląskich produktów rolnych Wsparcie finansowe dla producentów lokalnych produktów spożywczych, na powiększenie produkcji i wejście poza rynek lokalny.
V. W ramach wsparcia dla rozwoju TECHNOLOGII INFORMACYJNO-KOMUNIKACYJNYCH będę wspierał:
· Rozbudowę siatki połączeń światłowodowych (poprawa dostępu i prędkości przesyłu danych na obszarze naszej Gminy).
VI. W ramach działań w zakresie budowy GOSPODARKI NISKO EMISYJNEJ I rozwoju ENERGETYKI zamierzam wspierać:
· Rozbudowę Zintegrowanego Systemu Transportu Szynowego w Aglomeracji Wrocławskiej (zwiększenie ilości i jakości połączeń kolejowych łączących naszą Gminę z Wrocławiem).
· Poprawę efektywności energetycznej i wykorzystania odnawialnych źródeł energii w budynkach publicznych i sektorze mieszkaniowym Wrocławskiego Obszaru Funkcjonalnego (wsparcie dla termomodernizacji budynków mieszkalnych na obszarze naszej gminy).
· Poprawa niezawodności dolnośląskiej sieci energetycznej poprzez modernizację linii 110 kV (przebudowa dwóch linii 110 kV w Siechnicach - poprawa bezpieczeństwa dostawy energii na terenie naszej Gminy).
VII. W ramach działań związanych z rozwojem EDUKACJI zamierzam wspierać:
· Program Odbudowy Kształcenia Zawodowego w Aglomeracji Wrocławskiej (zwiększenie dostępności do atrakcyjnych kierunków kształcenia zawodowego dla młodzieży z naszej Gminy).
· Modernizację i uzupełnienie materialnej infrastruktury bazy edukacyjnej (rozbudowa szkoły podstawowej w Siechnicach i budowa gimnazjum w Św. Katarzynie).
· Rozwój Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień (wsparcie dla wybitnie zdolnych dzieci i młodzieży z terenu naszej Gminy).
VIII. W ramach działań wspierających rozwój KULTURY i ochronę DZIEDZICTWA KULTUROWEGO zamierzam wspierać:
· Modernizację i rozbudowę regionalnego systemu kształcenia muzycznego (rozwój naszego gminnego ogniska).
· Rekultywacje terenów zdegradowanych – recykling przestrzeni w miastach (wsparcie dla zabytkowej zabudowy mieszkalnej na terenie Siechnic).
IX. W ramach działań w zakresie OCHRONY ZDROWIA zamierzam wspierać:
· Wdrożenie Programu Zapobiegania i leczenia nowotworów wraz z budową Szpitala Onkologicznego we Wrocławiu.
· Rozwój infrastruktury szpitalnych oddziałów ratunkowych na terenie województwa dolnośląskiego – budowa i modernizacja obiektów oraz doposażenie w sprzęt i aparaturę medyczną.
· Realizacja programów zdrowotnych - Mały Dolnoślązak, Dolnośląski Senior, Dolnośląska Psychogeriatria, Dolnośląski Program Rehabilitacji, Program Zapobiegania i Leczenia Chorób Płuc, Program Ochrony Zdrowia Psychicznego, Program Medycyny Innowacyjnej).
· Budowę nowego ośrodka zdrowia w Siechnicach (można ją wesprzeć z funduszy unijnych przeznaczonych na dofinansowanie budowy niskoemisyjnych obiektów publicznych).
X. W ramach działań w zakresie SPORTU I REKREACJI zamierzam wspierać:
· Opracowanie programu budowy sieci obiektów sportowych, dofinansowywanej ze środków państwowych i regionalnych, uwzględniającej potrzeby poszczególnych dyscyplin sportowych oraz ich właściwe rozmieszczenie na obszarze województwa (wsparcie dla funkcjonowania budowanego stadionu piłkarsko-lekkoatletycznego w Siechnicach).
· Uruchomienie programu „Delfinek” - budowy małych basenów do nauki pływania w szkołach (budowa basenu przy gimnazjum w Siechnicach)
· Podniesienie atrakcyjności turystycznej i rekreacyjnej regionu poprzez zwiększenie jego dostępności turystycznej, w szczególności:
o Budowę marin i przystani na rzekach, przede wszystkim Odrze (marina przy wieży widokowej w Kotowicach).
o Budowę kampingów i pól namiotowych o europejskim standardzie (pole biwakowe przy wieży widokowej w Kotowicach).
· Uruchomienie programu „Dolnośląskie Szlaki Turystyczne”:
o Ujednolicenie oznakowania istniejących szlaków turystycznych (modernizacja oznakowania żółtego szlaku turystycznego przechodzącego przez teren naszej Gminy).
o Wytyczenie i oznakowanie wariantów (pieszego i rowerowego) historycznego szlaku pielgrzymkowego „Szlaku św. Jakuba – Europejskiego Szlaku Kultury” (poprawa nawierzchni dróg polnych, którymi idzie szlak na terenie naszej Gminy).

Program jest ambitny. Jego realizacja będzie zależna od woli i determinacji szeregu podmiotów i osób. Jeśli udałoby się go zrealizować w 70 % będzie to sukces o który warto powalczyć.
Wybór na radnego Sejmiku Dolnośląskiego ułatwiłby mi realizacje zgłoszonych wyżej propozycji. Proszę o głos i z góry dziękuję za poparcie mojej kandydatury.
Jednak bez względu na mój wynik będę próbował zrealizować przedstawiony Państwu program.
GRoman

Jerzy Fitek
Posty: 83
Rejestracja: poniedziałek, 3 listopada 2014, 23:51

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: Jerzy Fitek »

Witam wszystkich
Powyższy program jest bardzo ambitny, ale kto nie wyznacza sobie i innym ambitnych celów ten ich nigdy nie osiagnie. Pomimo, ze kolega Grzegorz Roman kandyduje z innego komitetu wyborczego niż mój, życzę mu sukcesu wyborczego oraz tego aby w przyszłej kadencji było mu dane zrealizować te ambitne zadania.
Ja i mój komitet wyborczy życzymy mu spełnienia wszystkich planów, w tym również wyborczych.
Jeżeli wyborcy obdarzą mnie swym zaufaniem i wybiorą na burmistrza już deklaruję wszechstronną współpracę aby zrealizować nie tylko 70 % tych planów, ale może i wszystkie.
Zapraszam wszystkich do zapoznania się z Komitetem Wyborczym Wyborców Gmina Siechnice w XXI wieku, wszystkimi naszymi kandydatami: na burmistrza i na radnych Rady Miejskiej oraz naszym programem wyborczym na naszej stronie www.JerzyFitek.pl.
Ps. Od 1989 roku nigdy nie ukrywałem, że moje społeczne serce jest po lewej stronie. Już za czasów wyborów w 1991 roku zostałem radnym Rady Gminy Święta Katarzyna i jako jedyny kandydat "zaznaczany" przez konkurencję z Obywatelskich Komitetów czerwonym serduszkiem jako były "komuch" chociaż nigdy nie byłem komunistą. Bliżej niż do komunizmu jest mi do socjaldemokracji. Ale zawsze byłem i nadal jestem wrażliwy na problemy ludzi ubogich i pomoc dla słabszych. Nie przeszkadza mi to też w pełni popierać prywatnych inwestorów i przedsiębiorców. sam przez kilkanaście lat byłem współwłaścicielem dużej prywatnej firmy i przez kilkadziesiąt lat zarządzałem różnymi firmami, zarówno państwowymi, samorządowymi jak i prywatnymi.
Tylko wtedy gdy wszystkim się będzie opłacało pracować i tworzyć nowe miejsca pracy będzie nam coraz lepiej. Zarówno biednym jak i bogatym. Nigdy nie byłem zwolennikiem hasła, że "każdemu należy się po równo bo mamy takie same żołądki". Bliższe mi jest hasło "każdemu wg jego pracy".
Zapraszam wszystkich do wzięcia udziału w wyborach. Spotkajmy się przy urnie wyborczej i wybierzmy najlepszego gospodarza gminy.
Jerzy Fitek.

tomasz.j
Posty: 21
Rejestracja: piątek, 17 października 2014, 06:51

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: tomasz.j »

Szanowni Państwo,

dosłownie za kilka minut kampania wyborcza dobiegnie końca. Ja ze swojej strony chziałbym w imieniu swoim jak i komitetu KWW Gmina Siechnice w XXI wieku serdecznie dziękuję za czas jaki mi Państwo poświęciliście. Mam nadzieję że poprzez wszelkie rozmowy jakie miałem przyjemność odbyć, jak również materiały zamieszczone na stronie ,oraz wszystkie odpowiedzi jakich udzieliłem Państwu mailowo udało się Państwu zapoznać dokładniej z moją osobą.

W tym miejscu proszę Państwa, abyśmy w ten wyjątkowy, jedyny na kika lat, dniu wszyscy zadbali o naszą wspólną "małą ojczyznę" jaką są Siechnice i wzięli udział w wyborach.

Pamiętajmy, że jedynie poprzez REALNE CELE możemy podejmować SKUTECZNE DZIAŁANIA

Kandydat do Rady Miejskiej w Siechnicach

Tomasz Jastrzębski
33 lata

O MNIE

Od urodzenia związany jestem z Siechnicami. Ukończyłem studia w zakresie rachunkowości i finansów, zarządzania finansami przedsiębiorstw oraz zarządzanie zasobami ludzkimi. Pracuję w E.T.O. Business Group oraz OTIS - Transport Spedycja Logistyka.

Uważam, że nikt nie zadba o najbliższe otoczenie lepiej od jego mieszkańców. Dlatego angażuję się w życie gminy. W latach 2003 – 2011 pełniłem funkcję radnego Rady Miasta Siechnice. Przed przeniesieniem siedziby władz do Siechnic, zasiadałem w Radzie Gminy Św. Katarzyna w okresie 2006 – 2010. Byłem jednym
z założycieli i wiceprezesem Stowarzyszenia Osób Niezależnych S.O.N. oraz członkiem Parlamentu Młodzieży Regionu Wrocławskiego. W trakcie trwania naszej kadencji udało nam się zrobić wiele dobrego. Rozbudowano przedszkole w Siechnicach i przeprowadzono przebudowę oraz modernizację głównego ciągu komunikacyjnego w Siechnicach. Udało się również wpisać do budżetu gminy plany rozbudowy szkoły podstawowej w Siechnicach i złożyć wniosek o „Moje boisko Orlik”. Dalszy rozwój gminy wymaga oddłużenia, stworzenia wieloletnich planów i ich konsekwentnej realizacji.

Z mojego doświadczenia wynika, że radny pełni swoje obowiązki najlepiej, kiedy jest w ścisłym kontakcie
z mieszkańcami. Przez cały czas trwania kadencji pozostanę do Państwa dyspozycji. Liczę na Wasz udział
w wyborach i zapraszam na spotkania z kandydatami – tam będę mógł odpowiedzieć na Wasze pytania. Można mi je zadawać również drogą mailową na adres [email protected]
MOJE CELE


- stworzenie planu naprawczego dotyczącego oddłużenia Gminy Siechnice
- uchwalenie nowego Wieloletniego Planu Inwestycyjnego
- budowa sali sportowo- rekreacyjnej w SP w Siechnicach
- ogrodzenie parków, wprowadzenie monitoringu miejskiego,
- wprowadzenie ładu przestrzennego - np. działka przy zbiegu ul. 1 Maja oraz Szkolnej, działka
pomiędzy ul. 1 Maja i Jesionową, działka u zbiegu ul. 1 Maja i Fabrycznej, tereny przy ul. Energetycznej, działki u zbiegu ul. Energetycznej i Wiosennej.

irenanowicka
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek, 3 października 2011, 13:54

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: irenanowicka »

Zapraszam na zebranie RM w dniu 03.12.2014 r na godz. 17.00 w sali sesyjnej Ratusza.
Porządek zebrania:
1. Omówienie projektu planu zagospodarowania przestrzennego miasta Siechnice dlaobszaru połozonego w centrum.
2. Sprawy zgłoszone przez radnych i mieszkańców.

Irena Nowicka

irenanowicka
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek, 3 października 2011, 13:54

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: irenanowicka »

W imieniu RADY MIESZKAŃCÓW SIECHNIC
zapraszam wszystkich zainteresowanych
na spotkanie z przedstawicielami firmy „FENIKS”.

Firma ta prowadzi na terenie miasta Siechnice
prace rekultywacyjne, których celem jest usunięcie hałdy
byłej huty „SIECHNICE”.

Podczas spotkania przedstawiciele firmy poinformują przybyłych o:
technologii, zasadach eksploatacji składowiska
oraz końcowych efektach ich prac.

Po prezentacji firmy będzie możliwość osobistego kontaktu z jej przedstawicielami.

Spotkanie odbędzie się w dniu 4 LUTEGO 2015 roku, o godzinie 17.00, w siechnickim RATUSZU (sala konferencyjna na III piętrze).

Z poważaniem
Grzegorz Roman
Przewodniczący Rady
Mieszkańców Siechnic

grzegorz roman
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 29 stycznia 2015, 09:06

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: grzegorz roman »

Zachęcam wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w spotkaniu z przedstawicielami firmy "Feniks". W Siechnicach zajmuje się ona przeróbką o utylizacją hałdy odpadów po hutniczych zlokalizowaną przy Wschodniej Obwodnicy Wrocławia.
W wyniku tych prac hałda ma zostać usunięta a teren przeznaczony pod aktywności gospodarcze.

W trakcie spotkania przedstawiciele firmy "Feniks" omówią proces przeróbki i utylizacji hałdy. Zebrani będą mogli również wziąć udział w dyskusji.

Na spotkanie zapraszam również mieszkańców Radwanic i Św. Katarzyny.

Szczegóły na temat spotkania w poscie powyżej.

GRoman

pablos89
Posty: 35
Rejestracja: czwartek, 3 marca 2011, 20:39

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: pablos89 »

Panie Grzegorzu czy może Pan się orientuje co w kwestii planu zagospodarowania przestrzennego? W zeszłym roku były spotkania był wykładany miał zostać już zaakceptowany w dalszym ciągu nie ma informacji? Czy wiadomo kiedy zostanie wyłożony czy może jeszcze coś się dzieje w tym temacie jakieś zmiany?

tomasz.j
Posty: 21
Rejestracja: piątek, 17 października 2014, 06:51

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: tomasz.j »

Dzień Dobry

pozwolę sobie udzielić odpowiedzi mimo iż pytanie było kierowane do P. Grzegorza.

Nie tak dawno na IV sesji Rady Miejskiej (grudniowej) zadałem Panu Burmistrzowi pytanie dotyczące przewidywanego terminu zakończenia prac nad nowym planem zagospodarowania przestrzennego dla Siechnic Centrum.

Treść odpowiedzi załączam poniżej:

"Barbara Borkowska - kierownik Wydziału Gospodarki Przestrzennej, Rolnictwa i Ochrony Środowiska poinformowała, że plan był wyłożony, zostały zgłoszone uwagi do planu - najistotniejsze z Kogeneracji. Trzeba przeprojektować przebieg sieci i drogi, przebieg sieci wymaga ponownego uzgodnienia. Uwagi do planu zostaną rozpatrzone na sesji, wystąpimy też o opinię Rady Mieszkańców."

Pozdrawiam
Tomasz Jastrzębski

tomasz.j
Posty: 21
Rejestracja: piątek, 17 października 2014, 06:51

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: tomasz.j »

Dzień Dobry

Szanowni Państwo, wróciłem do domu i otworzyłem kopertę z materiałami na najbliższą sesję.

Niestety władza nasza nie oszczędza nam wszelkiego rodzaju rozpieszczania, jednakże nie mieszkańców ale samych siebie.

Z najważniejszych moim zdaniem są:

Projekt uchwały w sprawie ustalenia wynagrodzenia Burmistrza Siechnic - oczywiście że wzrasta (to tylko dla tych którzy myśleli, że biorąc przykład z innych gmin nasza władza rónież zacieśni pasa, zaczynając od siebie)

Projekt uchwały odnośnie emisji obligacji gminy w wysokości 7 500 000 zł

ostateczny wykup obligacji zaplanowano na 2024r
Uzasadnienie zamieszczone w projekcie mija się niestety z wyjaśnieniami udzielanymi Radnym.
Czyżby zasada jedna próba nie do końca przekonała to może w inny sposób?

oraz
Projekt uchwały w sprawie określenia kryteriów naboru do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych.
w którym to dziecko z rodziny objętej nadzorem kuratorskim lub wsparciem asystenta rodziny otrzymuje na start 50/100 możliwych w sumie do uzyskania przy ocenie wniosku. 30/100 dziecko obojga rodziców pracujących w pełnym wymiarze czasu pracy...., a jednocześnie proponuje się zaledwie 10 pkt za fakt iż rodzice dziecka które miałoby uczęszczać do placówki znajdującej się na terenie naszej gminy, odprowadzają podatek dochodowy na rzecz Gminy Siechnice

Pozostawiam do przemyślenia.

Oczekuję na opinie i sugestie.

Pozdrawiam
Tomasz Jastrzębski

mieszkaniec01
Posty: 30
Rejestracja: wtorek, 26 kwietnia 2011, 21:41

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: mieszkaniec01 »

Sprawdzałem wynagrodzenia innych włodarzy gmin i muszę przyznać, że nasz Burmistrz odbiega od nich pod tym względem. Dla przykładu Burmistrz Pacholik zarabia ponad 10 tys rocznie więcej od naszego. Patrzmy obiektywnie. Patrzmy na zarobki przez pryzmat tego jak kto wykonuje swoją pracę. Niedawno Wyborcy ocenili bardzo pozytywnie pracę pana Usaka. Weźmy też pod uwagę doświadczenie zawodowe i wykształcenie. Burmistrz Usak ma ponad 20-letnie doświadczenie w samorządzie. Jest człowiekiem po dwóch fakultetach - doktorem nauk prawnych. Myślę, że godne reprezentuje naszą Gminę i dobrze wykonuje swoją robotę i nie musimy się wstydzić za Niego.
Panie Tomaszu...wydaje mi się, że Gmina trochę zaoszczędziła rezygnując ze współpracy z firmą eto business group. Zdaje się, że jest to firma Pana żony? więc może teraz Pan pała jakąś niechęcią do Burmistrza. Sprawdzałem również kwestie obligacji w innych gminach. Otóż jest to coraz częściej stosowane narzędzie.nie ma co straszyć

tomasz.j
Posty: 21
Rejestracja: piątek, 17 października 2014, 06:51

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: tomasz.j »

Odpowiedź na wcześniejszy post mieszkańca.

http://siechnice.com.pl/forum/forum/viewtopic.php?f=2&t=6465&p=21530#p21530

ODPOWIEDZ