Siechnice- przyszłość miasta

Dyskusje na temat strony internetowej miasta, propozycje nowych działów.
lukaszow
Posty: 52
Rejestracja: wtorek, 4 października 2011, 19:46

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: lukaszow »

grom pisze:W urzędzie wojewódzkim poinformowano mnie, iż decyzja o przyznaniu "schetynówek" zapadnie dopiero pod koniec stycznia. Przesunięcie terminu rozstrzygnięcia konkursu zwiazane jest ze zmiana ustawy o "Schetynówkach'. Przywrócona pierwotną wysokość dofinansowania z budżetu państwa, tj. 50 %. Do 15 stycznia beneficjęci mają być uzupełnianić wcześniejsze wnioski.
GRoman
Czy Henryka III ma status schetynowki?

grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: grom »

Jeszcze w trakcie prac nad budową ulic Kościelnej, Jarzębinowej, Ciepłowniczej, które zakończone zostały w grudniu 2010 roku (współfinansowane przez rząd w trybie tzw. schetynówek) gmina przystąpiła do przygotowania projektu technicznego budowy ul. Henryka III. Planowano jej budowę z przy wsparciu budżetu państwa (schetynówka) w 2011 r. Niestety projekt ulicy nie został ukończony na czas i do schetynówek na 2011 r. ówczesny burmistrz Jerzy Fitek zgłosił łacznik "strefa gospodarcza" i ul. Henryka III (niedawno wybudowany przez gminę) oraz parking przy ul. Staszica (również wybudowany, w większości za pieniądze inwestującego przy tej ulicy dewelopera). Ten wniosek naszej gminy został odrzucony.
Z posiadanych przeze mnie informacji wynika, iż projekt budowy ul. Henryka III do dziś nie został zakończony, podobnie jak projekty ulic w rynku.
Ze względu na fakt, iż tegoroczny konkurs na schetynówki już trwa, najwcześniej moglibyśmy zgłosić ul. Henryka III w przyszłym roku (pod warunkiem, że władze gminy będą miały gotowy projekt). Decyzja o zgłoszeniu projektu do konkursu leży w kompetencjach Burmistrza Gminy.
GRoman

lukaszow
Posty: 52
Rejestracja: wtorek, 4 października 2011, 19:46

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: lukaszow »

Pytanie jak mozna przyspieszyc projektowanie tej drogi? To trwa juz od 2010 r. Kto jest zlecenodawca (Gmina?) projektu? Kto jest wykonawca? Czy mieszkancy moga jakos poruszyc ten proces?

P.S. Ciekawe jak bedzie wygladac koleda w tym blocie.

denis
Posty: 21
Rejestracja: wtorek, 22 lutego 2011, 19:20

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: denis »

Jak już napisał Pan Grzegorz odpowiedzialnym jest Burmistrz Gminy i nie chcę być złym prorokiem ale sądzę,iż na Henryka będziemy musieli poczekać minimum 2 lata t.j. po wyborach samorządowych(oczywiście jeśli frekwencja w Siechnicach będzie wieksza niż ostatnio i w myśl zasady"Panu już dziękujemy"),miejmy nadzieję,że "schetynówki" jeszcze będą funkcjonować.

P.S. A swoją drogą ciekawe który projekt z Siechnic został zgłoszony do konkursu? czyżby jakaś koszula bliższa ciału? :D

Awatar użytkownika
zebra102
Posty: 9
Rejestracja: wtorek, 20 września 2011, 00:00

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: zebra102 »

Panie Grzegorzu, a któż to ma działki budowlane na sprzedaż przy Henryka IIIgo, że to tak tutaj lobbujecie? :?
Oj psotnicy jedni...
Są w tej gminie inne miejscowości i ulice, które mają bardziej strategiczne znaczenie i przysłużą się zdecydowanie większej liczbie mieszkańców niż na Grabskiego i Henryka IIIgo...

lukaszow
Posty: 52
Rejestracja: wtorek, 4 października 2011, 19:46

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: lukaszow »

Nie interesuje mnie kto jest wlascicielem pozostalych dzialek. Interesuje mnie minimalny standard drogi Henryka III.
Czy sa drogi wazniejsze? Ktore? Wg. jakich kryteriow? W jakiej perspektywie?

Henryka III moze byc na prawde fajnym osiedlem. Z punktu widzenia finansowego moze nie jest to zrodlo najwiekszych przychodow z podatkow w przeliczeniu na m2, ale w kontekscie wzrostu liczby stalych mieszkancow gminy to moze miec znaczenie.

grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: grom »

Parę lat temu przestałem się zajmować resztą naszej gminy. Nie jestem radnym gminnym, nie jestem również zatrudniony w Urzędzie Gminy. Wręcz przeciwnie jako przewodniczący Rady Mieszkańców Siechnic chcę i muszę zajmować się problemami naszego miasteczka.
Dawniej próbowałem doradzać innym miejscowością, ale ponieważ nie byli moimi radami zainteresowani dałem sobie spokój. Podobnie funkcjonują społecznicy w innych miejscowościach naszej gminy. Też nam nie doradzają i nie walczą o interesy naszego miasta.
Są jednak sprawy o które walczę nawet jeśli nie są położone na terenie naszego miasteczka ale ich realizacja jest związana z jego żywotnymi interesami.
Zaliczam do nich np. mdernizację (poszerzenie) drogi Blizanowice - Trestno. Od kilku lat upominałem się o tą inwestycję wskazując, iż w momencie oddania do użytku tzw. Via Romana, będzie doskonałą alternatywą komunikacyjną dla przeciążonej drogi krajowej ny 94. Połączeniem, które przywróci możliwość dojazdu z Siechnic do centrum Wrocławia w szczycie w pół godziny.
Piszę o tym połączeniu, ponieważ od lat uważam, że ta droga (Blizanowice - Trestno) a nie ul.Grabskiego, czy ul. Henryka III powinna być w pierwszej kolejności zgłoszona do "Schetynówek".
Osobniku o nazwie "Zebra102" przy każdej ulicy są właściciele nieruchomości, można zajmować się ich wykrywanie i piętnowaniem lub można się zajmować szukaniem mozliwosci budowania ulic. Zawszę brzydziło mnie zachowanie typu "Sąsiad ma dwie krowy a ja tylko jedną! Panie Boże spraw aby mu obie zdechły."
GRoman

denis
Posty: 21
Rejestracja: wtorek, 22 lutego 2011, 19:20

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: denis »

Panie Grzegorzu,nie ma co się przejmować różnymi osobnikami jak "pasy na jezdni połączone z czołgiem",wyznawców Prezesa żadne logiczne i merytoryczne argumenty nie są w stanie przekonać,oni działają na zasadzie rzucania bezpodstawnych oskarżeń typu ciekawe kto podłożył bombę,kto jest właścicielem działek,nie reagować,olewać to najlepsza metoda i tak wszystkim którzy interesują się choćby trochę naszym miastem wiadomo jest jak duże jest Pana zaangażowanie w jego rozwój.
Mnie poprostu szlag trafia,tak jak lukaszowa,że ulica przy której domy powstają jak grzyby po deszczu wygląda jak na zabitej dechami wiosce,a nie w rozwijającym się mieście.
Każdy z nas zamieszkałych przy Henia starając się o pozwolenie na budowę czy kupując już gotowy dom dowiadywał się w Urzędzie Miasta czy wcześniej Gminy o perspektywy remontowe tej drogi,odpowiedź brzmiała "ależ oczywiście',co również przy okazji różnych spotkań potwierdzał obecny Burmistrz.
Panie Grzegorzu,szkoda tak fajnego projektu który Państwo(Rada Mieszkańców Siechnic) przygotowali już prawie dwa lata temu,szkoda bo miałem okazję w trakcie sesji Rady go widzieć i to było to,szkoda bo bez "schetynówki" budowa Henia to dla Gminy zbyt duże obciążenie finansowe.
Życzę Panu i wszystkim pozytywnie zaangażowanym wszystkiego najlepszego w Nowym Roku

grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: grom »

Problem budowy ul. Henryka III to element większego tematu.
A brzmi o Srodki pomocowe z unii europejskiej" - jak je pozyskać dla rozwiązania naszych potrzeb inwestycyjnych? Pozwólcie państwo, ze zainauguruje dyskusję!

Jeden i drugi problem streszcza się on do pytania jaka powinna być strategia inwestycyjna gminy Siechnice w najbliższych latach. Co powinno być absolutnym priorytetem. Co powinno zostać przygotowane do realizacji i przy korzystnym układzie finansowym może zostać zrealizowane. A co (niestety) należy przełożyć na lata późniejsze.

W pierwszej kolejności należy sobie odpowiedzieć na pytanie - co to znaczy „w najbliższych latach”. Osobiście stoję na stanowisku, iż należy przygotować 10-letni program inwestycyjny obejmujący lata 2013 – 2022.
Dlaczego taki okres? Odpowiedź jest prosta – osią tego programu inwestycyjnego powinno być maksymalne wykorzystanie środków unijnego wsparcia, którego beneficjentem w latach 2014 – 2020 będzie nasz kraj. A tylko dotacje unijne mogą radykalnie przybliżyć nas do rozwiązania naszych problemów. Nadal nie jest za późno na podjęcie poważnych prac nad tym zagadnienie. Ani rząd RP, ani inne samorządy nas jeszcze nie wyprzedzają.
Powinniśmy wypracować program, w którym realizacja powiązanych ze sobą inwestycji, wspartych dotacjami unijnymi, da swoisty efekt synergii. Efekt, w wyniku którego poziom życia w naszej gminie i mieście ulegnie zdecydowanej poprawie.
Punktem wyjścia do dyskusji na ten temat powinna być solidna prognoza finansowa dochodów naszej gminy. Dokładne wyliczenie naszych możliwości finansowania inwestycji określi naszą zdolność absorbcji środków pomocowych.
Powinniśmy sobie również odpowiedzieć na kilka pytań:
Ile środków inwestycyjnych z budżetu gminy możemy skierować na inwestycje wspierane środkami unijnymi, a ile przeznaczyć na inwestycje własne (nie dotowane)?
Jak zwiększyć pulę środków w budżecie, które będziemy mogli skierować na inwestycje?
Jakie winny być proporcje w nakładach inwestycyjnych pomiędzy Siechnicami a resztą gminy?
Jakie obszary funkcjonowania naszej gminy i Siechnic winny otrzymać szczególne wsparcie inwestycyjne?
Jakie inwestycje innych organów publicznych prowadzone na terenie naszej gminy winniśmy wspierać?
Jak wpłynąć na podmioty prywatne (szczególnie małe i średnie przedsiębiorstwa funkcjonujące na terenie naszej gminy) aby również one wzięły udział w staraniach o dotacje unijne?
Jak maksymalnie wykorzystać wsparcie unijne na tzw. programy miękkie?

Pytań i problemów jest znacznie więcej. Wszystkie one sprowadzają się do zasadniczej kwestii – maksymalizacji uzyskanego wsparcia finansowego dla inwestycji naszej gminy w najbliższych latach.

Osobiście skłaniam się do przyjęcia następujących założeń dla tego programu inwestycji gminnych:
I. Powinniśmy wypracować program trzy wariantowy:
1. zachowawczy (pozyskamy ze środków pomocowych w założonym okresie ok. 25 mln zł dotacji bezpośrednich),
2. realny (pozyskamy ok. 40 mln zł),
3. optymistyczny (pozyskamy powyżej 50 mln zł wsparcia).
Przy założeniu, iż realna dotacja (liczona - średni wskaźnik dotacji 60 % oraz część kosztów inwestycji nie będzie kwalifikowane do zwrotu) stanowić będzie 50 % kosztów inwestycji musimy delegować na inwestycje wspierane przez unię – w wariancie zachowawczym co najmniej 10 mln + Vat (do odzyskania), w wariancie realnym co najmniej 20 mln + Vat, w wariancie optymistycznym znacznie powyżej 25 mln + Vat. Kwoty są duże, ale w rozbiciu na 7 kluczowych lat, realne do wypracowania.
II. Gdzie szukać dodatkowych środków?
Ja nie wymyślał bym żadnych fajerwerków i oparł bym się na wypróbowanej pula działań, jest ona niezmienna – coraz skuteczniejsza egzekucja „starych” dochodów, szukanie nowych źródeł dochodów, oszczędności, kredyty, partycypacja społeczna, itd. Uważam, iż nasza gmina aby dalej się rozwijała tak dobrze jak do tej pory, musi przeznaczać rocznie z dochodów własnych na inwestycje minimum 10 mln złotych. Jest to realne. Moim zdaniem również Pan Burmistrz Usak ma świadomość potrzeb oraz wie gdzie tych pieniędzy szukać.

III. Ile na inwestycje finansowane przez gminę w 100 % z dochodów własnych a ile na inwestycje dotowane?
Przy wykazanych wyżej możliwościach inwestycyjnych naszej gminy nawet w wariancie optymistycznym pozostają sporo środków na inwestycje finansowane w 100 % przez gminę.
Niemniej jednak założenie winno być takie. Najpierw kierujemy do realizacji inwestycje, które mają szansę na dotację a dopiero później te które nie mają takiej szansy.

IV. Ile na Siechnice a ile na resztę gminy?
Podział ten to szczególnie trudny problem, zarówno merytorycznie jak i społecznie.
Siechnice jako siedziba gminy i największa jej miejscowość naturalnie koncentrują część inwestycji (np. oświata, kultura, zdrowie). Inwestycji, które następnie świadczą również usługi znacznej liczbie mieszkańców naszej gminy, którzy nie zamieszkują w Siechnicach.
Poważnym problemem jest również tzw. „stopa zwrotu” z inwestycji. W Siechnicach jest ona zdecydowanie najwyższa w gminie. Rozwój Siechnic jest dla gminy „dochodowy”. Każdorazowo odpowiedzią na gminne inwestycje jest skokowy przyrost inwestycji prywatnych, zarówno dających realne dochody do budżetu jak i budujących samo miasto (obrót prywatny). Wystarczy porównać wielkość nakładów z dochodów własnych gminy na strefę gospodarczą w Siechnicach z nakładami prywatnych inwestorów w strefie oraz z dochodami do budżetu gminy. Jeszcze ostrzej ten problem rysuje się w wypadku budownictwa mieszkaniowego. Wielorodzinne budownictwo mieszkaniowe w Siechnicach realizowane jest przy bardzo skromnych nakładach budżetowych. Nawet część uzbrojenia i komunikacji finansują deweloperzy. Odwrotnie jest z budownictwem jednorodzinnym na terenie gminy. Zaległości w uzbrojeniu terenów już zabudowanych jednorodzinnie są znaczne a koszty tych zaległości ogromne, praktycznie nigdy się one gminie nie zwrócą. W niektórych wypadkach dotować trzeba będzie nawet bieżące koszty eksploatacyjne tych urządzeń.
Siechnice w coraz „poważniejszym” stopni utrzymują gminę. Z jednej strony ich mieszkańcy stanowią ok. 30 % populacji gminy, z drugiej finansują jej utrzymanie w ponad 55 %. Najpoważniejsze źródła dochodów gminnych to podatek PIT i podatek od nieruchomości. W obu przypadkach udział Siechnic jest znaczący i rosnący. Dochody te z jednej strony są pochodną rosnącej liczby mieszkańców Siechnic, z drugiej rozwojem przemysłu i komunikacji na terenie miasta. Rosnąca liczba mieszkańców, powoduje przeciążenie istniejących instytucji (szkoła, ośrodek zdrowia, dom kultury) oraz generuje nowe potrzeby (żłobek, kąpielisko, azyl dla dorastającej młodzieży, komisariat). Rosnąca aktywność gospodarcza generuje potrzebę walki z jej uciążliwościami.
Osobnym problemem jest dalsza rozbudowa możliwości dochodowych gminy. Bez nich sprostanie potrzebom inwestycyjnym poszczególnych miejscowości na dłuższą metę nie będzie niemożliwe. Tylko w rejonie Żernik Wrocławskich i Iwin szacowane „na wczoraj” nakłady na uzbrojenie gruntów (drogi, kanalizacja sanitarna, kanalizacja burzowa, wodociągi, itd ) to kwota znacznie przekraczająca 100 mln zł.
Mieszkańcy poszczególne miejscowości nie chcą uciążliwych sąsiadów. Od lat nie może powstać żadna aktywność gospodarcza wzdłuż połączenia drogowo- kolejowego Wrocławia z autostradą A-4 w Krajkowie. Wygląda na to, że kolejna strefa gospodarcza w gminie, jeśli ma powstać, to znowu w Siechnicach przy kończonej Wschodniej Obwodnicy Wrocławia.
Czy to oznacza, iż należy skoncentrować wszystkie środki pomocowe właśnie w Siechnicach. Oczywiście, że nie. Jako siechniczanie mamy obowiązek wspierać pozostałych mieszkańców naszej gminy. Przygotowując program inwestycyjny należy o tym pamiętać. Pamiętając jednak należy unikać drobnych gestów. Środki unijne winne być przeznaczone dla zadań rozwiązujących problemy na skalę gminy a nie na skalę pojedyńczych, małych miejscowości. A to znaczy na przykład, że zgłaszamy budowę kanalizacji dla kilku miejscowości a nie dla jednej., że raczej budujemy duży dom kultury a nie kolejną świetlicę wiejską itd.

V. Inwestycje innych podmiotów na terenie gminy.
Winno nam szczególnie zależeć na ich realizacji u nas. Winniśmy je szczególnie intensywnie wspierać i o nie zabiegać. Zwykle odpowiadają one w części lub całości na nasze potrzeby. Dziś należą do nich: budowa wałów przeciw powodziwych w ramach modernizacji Wrocławskiego Węzła Wodnego, kolejnych odcinków Via Romana, modernizacja linii kolejowej Wrocław – Jelcz-Laskowice, dróg nr 94 i 395, inwestycje powiatu wrocławskiego w drogi i melioracje oraz szereg innych. Powinny one mieć w gminie priorytet. Wspierać powinniśmy rodzimy biznes: rozwój małych i średnich przedsiębiorstwa, przekształcenia na terenie siechnickiego ogrodnictwa, kreowanie nowej strefy gospodarczej na terenie hałdy po hutniczej. Winniśmy wspierać tych, którzy chcą nas wyręczać w realizacji usług komunalnych: parafię w prowadzeniu cmentarza, prywatnych przedsiębiorców w organizacji i prowadzeniu przedszkoli i żłobków, kluby sportowe w organizacji sportu i rekreacji , Pocztę Polsko w utworzeniu w Siechnicach pełno-profilowej, ogólno-gminnej placówki, Policję w pozyskaniu samodzielnego komisariatu, itd. Należy rozważyć częściową prywatyzację służby zdrowia i wspólne staranie się o dotację na budowę nowego ośrodka zdrowia. Pamiętajmy również aby część przewidzianych do realizacji inwestycji gminnych zdecydowanie odpowiadała na zgłaszane przez przedsiębiorców potrzeby.
Wypracujmy program wsparcia deweloprów (drogi, melioracje, kanalizacja i wodociągi, parkingi). To ich aktywność (nie tylko w Siechnicach) dała nam w ostatnich latach skokowy przyrost liczby mieszkańców i była jednym z filarów szybkiego rozwoju gminy.

VI. Jak wykorzystać „miękkie” środki pomocowe?
Na terenie naszej gminy występuje szereg problemów społecznych (rozbite rodziny, uzależnienia, zwykła bieda). Poziom i oferta świadczonych przez nasze instytucje usług nie jest zbyt wysoki (oświata, zdrowie, kultura). Rośnie liczba inicjatyw i organizacji potrzebujących wsparcia (organizacje społeczne, społeczności wiejskie, świetlice lokalne, itd). Powinniśmy mocno się zaangażować w pozyskanie tych tzw. „miękkich” środków na ich działalność.
Pamiętajmy jednak aby nie obudzić postaw roszczeniowych oraz wspierać tych, którzy działają dla większej grupy mieszkańców i nie są „rycerzami jednej sprawy”.

VII. Projekty prawdopodobnie będziemy mogli zgłaszać w co najmniej trzech miejscach: Aglomeracji Wrocławskie, Województwie oraz w Ministerstwie. Posiadanie stosownych programów i dokumentów może nam pomóc w uzyskaniu dotacji. Budując swój program pamiętajmy o zaangażowaniu naszych mieszkańców. Bez nich będzie on uboższy oraz może być kontestowany.

GRoman

grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: grom »

Przy przenoszeni uciekło"
"Ps. Na tym etapie dyskusji nie zgłaszałem indywidualnych projektów, pozostawiam to Państwa przemysleniom. Proszę tylko o to by były konkretne".

Awatar użytkownika
ITI
Posty: 192
Rejestracja: środa, 7 grudnia 2005, 21:10
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: ITI »

Chciałbym podnieść temat komunikacyjny. Otóż wydaje mi się, że mieszkańcy Siechnic powinni mieć możliwość zakupu biletu miesięcznego na autobusy 900 i 901 tu na miejscu. Aktualnie bilet przedłużyć można tylko i wyłącznie na Dworcu Autobusowym we Wrocławiu.

Aby zainicjować sprawę pozwoliłem sobie napisać do przewoźników niniejszą wiadomość.
Witam,
chciałbym się dowiedzieć, czy planują Państwo w najbliższej
przyszłości wprowadzić punkt sprzedaży biletów miesięcznych na linie
900 i 901 w Siechnicach? Wydaje mi się to naturalnym udogodnieniem dla
mieszkańców. Idealnym miejscem do tego była by chociażby poczta przy
Ratuszu tudzież sam Ratusz. Wielu mieszkańców pewnie byłoby
zadowolona
z możliwości przedłużenia biletu tu na miejscu, bowiem aktualnie
sprzedaż biletu na Dworcu Autobusowym dla większości jest utrudnieniem
wiążącym się z kłopotliwym i czasochłonnym dojazdem. Stąd też moje
pytanie? Pamiętam, że kiedyś prowadzili Państwo taki punkt w budynku
PZU
przy Placu Dominikańskim, co również byłoby jakimś rozwiązaniem.
Jednak wg mnie, rozwijające się siechnickie centrum wokół Ratusza
byłoby najbardziej trafną lokalizacją.

Dziękuję z góry za odpowiedź.
Oto odpowiedź z Sevibus:
Zadanie pod nazwą: „Świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego organizowanego przez Gminę Wrocław na terenie Wrocławia oraz
Gminy Siechnice” realizowane jest przez Konsorcjum firm Dolnośląskie Linie Autobusowe Sp. z o.o. i Sevibus Sp. z o.o. S.K.A. na zlecenie Gmin Wrocław i Siechnice.
Zamawiający w specyfikacji istotnych warunków zamówienia do przetargu publicznego dokładnie określił wymagania jakie musi spełnić Wykonawca świadczący w/w zadanie. Między innymi Wykonawca musiał prowadzić Sprzedaż biletów okresowych (...) w co najmniej jednym stacjonarnym punkcie sprzedaży (lokalizacja we Wrocławiu w rejonie Dworca Głównego PKP) otwartym od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 18:00 oraz w soboty w godzinach 9:00 – 14:00, dostępnym dla osób niepełnosprawnych.
Powyższy warunek został więc spełniony przez Wykonawcę.
Informuję również, iż Wykonawca nie przewidział w kalkulacji jaka opracowana została dla powyższego zadania kolejnego punktu sprzedaży biletów. Jego ewentualne uruchomienie oraz wszystkie koszty związane z jego prowadzeniem nie mogą więc obarczać Wykonawcy.
DLA:
Witam Pana
W pełni podzielam Pana stanowisko ale lokalizacja tego p-tu była
określona
w specyfikacji zamówienia i nie mieliśmy żadnego wpływu na ten wybór
, a
wręcz problem bo poza dworcem PKS nie mogliśmy znaleźć miejsca dla
sprzętu
potrzebnego dla sprzedaży biletów .Zamawiający dopuścił lokalizację
o
obrębie dworca lub do 300 m od niego . Warunki do zamówienia usługi
przewozu
były konsultowane z urzędem w Siechnicach , sugeruję aby zgłosić ten
postulat do działu zajmującego się transportem w Pana urzędzie w
Siechnicach
. Jeżeli zostanie przez zamawiającego zgłoszona taka potrzeba zmiany
lokalizacji to na pewno jej dokonamy .Proszę nie odczytywać mojej
odpowiedzi
jako próbę zbycia problemu , ale DLA jako realizator zamówienia
publicznego
nie ma nic do powiedzenia w sprawach jakichkolwiek zmian czy to
rozkładów
czy przystanków czy cen czy lokalizacji punktu .
Jaka jest wasza opinia w tej sprawie? Czy mieszkańcy Siechnic nie powinien mieć jednak możliwość wyboru gdzie chciałby zakupić swój bilet? Dworzec Autobusowy wydaje się wygodnym miejscem dla podróżujących z Świętej Katarzyny i okolic. Zaś na trasie Siechnice - Galeria Dominikańska również powinna być możliwość zakupu biletu gdyż wiele osób nie ma na swojej codziennej trasie Dworca Autobusowego.

madziar2
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek, 11 lipca 2011, 12:40

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: madziar2 »

Panie Grzegorzu,
nawiązując do Pana propozycji o stworzeniu długofalowej strategii dla miasta i gminy Siechnice - w pełni się z Panem zgadzam, iż jest taka potrzebna. I tak jak Pan pisał powinna wskazywac priorytety oraz rózne scenariusze. Dziwi mnie tylko, ze autorem takiej strategii ani nawet inicjatorem dyskusji nie jest pan burmistrz, gdyż strategia taka powinna byc podstawą do tworzenia budżetów gminy za które on odpowiada.
A moze jest szansa zaproszenia Pana burmistrza na któreś z posiedzeń Rady Mieszkańców, aby przedstawił swoją wizje rozwoju na najbliższe lata?
pozdrawiam,
twegier

grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: grom »

W sprawie mozliwości zakupu w Siechnicach biletów miesięcznych przygotuję wystąpienie Rady Mieszkańców do Burmistrza. Podzielam pogląd, iż głównym miejscem nabywania tych biletów powinny być Siechnice, wszak to my organizujemy tę komunikację i jest ona przeznaczona przede wszystkim dla naszych mieszkańców (tj. większość korzystających z niej to nasi mieszkańcy). Pana propozycja lokalizacji punktu sprzedaży (poczta lub ratusz) są bardzo dobre. Zwłasza placówka pocztowa była by znakomita, jest dłużej otwarta. Dodatkowo zrobiliśmy poczcie dużą grzeczność wynajmując po umiarkowanych cenach lokal w ratuszu.
Co do drugiej sprawy, tj. Czy Pan Burmistrz posiada program inwestowania w gminie?
Posiada. Pamiętam, że ubiegając się o stanowisko burmistrza ten program przedstawił. Dziś jednak wymaga on weryfikacji. Bo - mamy trochę inne okoliczności (np. wyczerpywanie się możliwości obsługi błyskawicznie rosnącej liczby mieszkańców naszego miasta przez funkjonujące u nas instytucje (przedszkole, szkoła podstawowa, ośrodek zdrowia). Bo - pojawiły się nowe potrzeby (np. opieka żłobkowa). Bo - zarysowały sie zagrożenia i problemy których poprzednio nie dostrzegano (np. rosnący kryzys gospodarczy). Bo - pojawiły sie też nowe szanse (np. uruchamiany właśnie II okres programowania pomocy unijnej na lata 2014 - 2020).
W najbliższych dwu miesiącach zorganizujemy doroczne zebranie mieszkańców Siechnic z Panem Burmistrzem. Bedzie więc okazja do uzyskania świezych informacji.
G. Roman

grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: grom »

Abyśmy mogli przeprowadzić bardziej wnikliwą dyskusję nad strategią inwestycyjną dla Siechnic na najbliższe 10 lat w weekend spróbuję przygotować ocenę stopnia realizacji poszczególnych zadań aktualnie obowiązującej strategii miasta. Z góry uprzedzam, iż ocena ta (siłą rzeczy) będzie miała charakter subiektywny. Zadania podzielę na trzy grupy:
- zrealizowane
- w realizacji (zadania zrealizowane częściowo),
- pozostałe (o znikomym lub nieznacznym stopniu realizacji).
GRoman

ODPOWIEDZ