Ubezpieczenie samochodu co warto?

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
lupilu
Posty: 40
Rejestracja: piątek, 6 maja 2016, 08:33

Ubezpieczenie samochodu co warto?

Post autor: lupilu »

Hej, piszę do was zdesperowana dziewczyna która nie ma faceta ani przyjaciela co by jej doradził, a jak pytam ojca to mówi " wykup wszystko jesteś babą". Heh, a więc pytanie dotyczy ubezpieczenia samochodu. Jestem początkującym kierowcą, wiem że są różne warianty ubezpieczenia, gubię się w tym. Powiedzcie mi co warto wykupić oprócz OC. Czy warto brać NNW kierowcy i pasażerów, assistance ? Jestem kompletnie zielona, a chciałabym mieć w miarę kompletne to ubezpieczenie od różnych zdarzeń.

Awatar użytkownika
Miles
Posty: 59
Rejestracja: środa, 16 września 2009, 14:36

Re: Ubezpieczenie samochodu co warto?

Post autor: Miles »

Wg mnie warto mieć assistance i NNW, a jeśli samochód jest choć w miarę wartościowy to także i AC. Ale uwaga: nie sugeruj się tylko ceną i nie wybieraj oferty tylko dlatego, że znalazłaś najtańszą. Podejdź do brokera ubezpieczeniowego (są np. przy salonach prawie każdej marki), który ma wgląd w ofertę różnych TU. Niech Ci przeanalizuje różnicę w zakresie ubezpieczeń danych firm, bo czasami za ofertę np 5% droższą można mieć dużo, dużo szerszy zakres i warto wtedy dopłacić.

magwit
Posty: 7
Rejestracja: czwartek, 9 czerwca 2011, 12:30

Re: Ubezpieczenie samochodu co warto?

Post autor: magwit »

Oprócz OC, które każdy pojazd wprowadzony do ruchu posiadać musi, warto rozważyć zakup Auto Casco dla aut nie starszych niż 12-15 letnie. Jeśli auto jest starsze lub cena AC jest wyższa niż Pani zaplanowała przeznaczyć na zakup ubezpieczenia, warto pomyśleć o czymś w rodzaju małego casco czyli dodatkowe ubezpieczenie szyb, opon i felg, pakiet akumulator itp. Jeśli chodzi o usługi Assistance wybór również jest duży- agent z pewnością pokaże możliwe warianty- ich zakresy oraz różnice cenowe- wtedy dokona Pani wyboru. Podstawowy Assistance ( np. holowanie po wypadku) jest już raczej powszechnie dodawany do ubezpieczenia OC nieodpłatnie. Kwestia NNW jest bardzo indywidualna. Zazwyczaj przełożenie sumy ubezpieczenia w stosunku do ceny nie wypada szałowo ale ten rodzaj oferty należy rozpatrywać indywidualnie w każdym Towarzystwie Ubezp. Jeśli ma Pani więcej pytań zapraszam do kontaktu, chętnie pomogę. Magdalena Witczak- Czechowska, 691 708 869

Madzia123
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 7 stycznia 2017, 11:34

Re: Ubezpieczenie samochodu co warto?

Post autor: Madzia123 »

Sama również jestem kobietą i z czystym sumieniem polecam skorzystać z usług http://ubezpieczenie-samochodu.net.pl :) Potrafią dobrze dobrać ubezpiecznie OC, AC, NNW oraz Assistane. Z pewnością doradzą co się opłaca, a co nie :) Dodatkowym plusem jest to, że każde ubezpieczenie można zamówić online bądź przez telefon :D

izu
Posty: 121
Rejestracja: piątek, 16 października 2015, 14:41
Kontakt:

Re: Ubezpieczenie samochodu co warto?

Post autor: izu »

Mi w cuk doradzono pełny pakiet, to wyniosło taniej niż gdybyśmy kupowali każde ubezpieczenie osobno.

Mati27
Posty: 85
Rejestracja: niedziela, 17 listopada 2013, 16:44

Re: Ubezpieczenie samochodu co warto?

Post autor: Mati27 »

Można sobie tutaj sprawdzić gdzie jest najtaniej aktualnie https://cuk.pl/samochod

izu
Posty: 121
Rejestracja: piątek, 16 października 2015, 14:41
Kontakt:

Re: Ubezpieczenie samochodu co warto?

Post autor: izu »

Fajnie że za ubezpieczenie auta można w cuk zapłacić nawet w 11 ratach.

kami
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 21 grudnia 2017, 18:46

Re: Ubezpieczenie samochodu co warto?

Post autor: kami »

Wiadomo OC to podstawa i tutaj na inszury.pl można zrobić sobie porównanie cen. Warto też pomyśleć o dodatkowym zabezpieczeniu AC+NNW i assistance. Na tej stronie też można te ubezpieczenia sprawdzić

ODPOWIEDZ