Gdzie założyć pierwsze konto bankowe?

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
amma
Posty: 82
Rejestracja: środa, 3 czerwca 2015, 08:38

Gdzie założyć pierwsze konto bankowe?

Post autor: amma »

Gdzie polecilibyście założyć pierwszekonto bankowe komuś kto wybiera się wkrótce na studia?

janeks
Posty: 58
Rejestracja: wtorek, 8 grudnia 2015, 09:42

Re: Gdzie założyć pierwsze konto bankowe?

Post autor: janeks »

Należałoby odpowiedzieć sobie na pytanie do czego to konto ma służyć - jeżeli głównie do przelewów czy wypłat z bankomatów, to proponuję założyć jedynie bankowość elektroniczną. Niemal każdy bank posiada w swojej ofercie takie konta. W jednych jest drożej w innych za darmo - ale i tak wychodzi taniej niż inne rodzaje kont.
Jakość usług w większości przypadków jest na bardzo podobnym poziomie. Po co więc przepłacać jak można korzystać za free. Tutaj masz dobrą analizę o tym w jakim banku założyć pierwsze konto bankowe konto-w-banku.pl

Dominikak2
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 7 lipca 2016, 09:52
Kontakt:

Re: Gdzie założyć pierwsze konto bankowe?

Post autor: Dominikak2 »

Myślę, że Smart Bank. Przejrzyj ofertę, jest to jedyne konto bez jakichkolwiek opłat. Dla mnie osobiście jedynym minusem jest brak placówki, dlatego konto mam w ing.

pawkosz
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 5 sierpnia 2016, 11:57

Re: Gdzie założyć pierwsze konto bankowe?

Post autor: pawkosz »

Ostatnio szukałem dobrej oferty bankowości mobilnej (konto w telefonie i te sprawy). T-Mobile nie polecam. Kupę lat korzystałem z ich usług (telefon) + od dwóch lat bankowość mobilna. Gdy skończyła mi się umowa zaproponowano mi przedłużenie obu usług na "specjalnych" warunkach. Jeśli chodzi o telefonię, były one tak "specjalne", że tylko bym stracił. Ale nie zagłębiajmy się w ten temat. Co do usług bankowych T-Mobile, przegadaliśmy temat w biurze obsługi klienta, ale oczywiście pani zapomniała mnie poinformować, że od 1 sierpnia wchodzą w życie zmiany w ofercie, którą miałem podpisać... Ok. Tylko, zostałem wtajemniczony w to co było do tej pory. I cieszę się, że nie skorzystałem z tej „dedykowanej i jedynej w swoim rodzaju” oferty. Na spokojnie przeanalizowałem sobie całość i do 31 lipca konto było darmowe (potwierdzam), po tej dacie niestety nie... (pomijam oczywiście jakieś specjalne funkcje, które są płatne u każdego usługodawcy). Co doszło? M.in. upierdliwe miesięczne opłaty za wypłatę gotówki w bankomatach i za kartę. Wcześniej każda wypłata z bankomatu była darmowa. Z resztą sporo o tym jest w sieci. Wkurzyłem się i zrezygnowałem z usług T-Mobile.
Myślałem o Plusie, ale przeszedłem do Orange. Umowa na telefonię moim zdaniem wypada korzystniej niż w T-Mobile. Założyłem również konto w Orange Finanse (bankowość mobilna). Jak do tej pory wszystko w jak najlepszym porządku. Nie płacę nic za: prowadzenie konta, przelewy w obrębie banku i do innych banków, kartę, wypłatę gotówki ze wszystkich bankomatów. Czyli to co najważniejsze jest za darmo. Aplikacja jest wygodna w obsłudze. Bez porównania z tym czymś od T-Mobile, który musiałem obsługiwać rysikiem... Ciekawą opcją jest przelew sms, z którego dość często korzystam. Podobnie jak „bliki” i program rabatowy, czyli cały arsenał promocji w różnych sklepach, punktach usługowych itp. Nie spodziewałem się, że dzięki Orange Finanse dostanę 50% zniżki do dentysty. Ciebie, jako studentkę, zainteresują pewnie duże rabaty na jedzenie i ciuchy.
Ostatnio pojawił się jakiś Smart Bank. Ale jak dla mnie to wieje lipą. Nie wiadomo w ogóle co to w ogóle jest. Bałbym się zawierzyć im swoje oszczędności.
Jeśli masz jakieś pytania, wal śmiało :)

Alfred
Posty: 14
Rejestracja: czwartek, 15 października 2015, 21:03

Re: Gdzie założyć pierwsze konto bankowe?

Post autor: Alfred »

Z tego co sie orientuje to mBank ma ciekawa oferte. Sam w nim od dawna mam swoje ekonto.

borisa
Posty: 21
Rejestracja: niedziela, 7 sierpnia 2016, 21:29

Re: Gdzie założyć pierwsze konto bankowe?

Post autor: borisa »

Deutsche Bank i ich konto internetowe https://www.deutschebank.pl/klienci-indywidualni/konta/konto-internetowe-dbnet.html - prowadzenie konta i wypłaty z bankomatów na całym świecie są za darmo (a w wielu bankach za to niestety już trzeba płacić), no i mają normalne placówki, co jest dużym ułatwieniem jak chce się załatwić jakieś grubsze sprawy (na przykład większe wpłaty).

ODPOWIEDZ