Smród z oczyszczalni ... Rondo, ciepłownicza.

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
rita
Posty: 59
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 22:57

Re: Smród z oczyszczalni ... Rondo, ciepłownicza.

Post autor: rita »

Pisałam do burmistrza już kilka miesięcy temu, oczywiście zbagatelizował problem. Chyba na niego liczyć nie ma co.

Sroka5
Posty: 40
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2016, 17:52

Re: Smród z oczyszczalni ... Rondo, ciepłownicza.

Post autor: Sroka5 »

I co Pani zrobiła w tym temacie ? Ja napisałem pismo do sanepidu , Wios, gmina ...

rita
Posty: 59
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 22:57

Re: Smród z oczyszczalni ... Rondo, ciepłownicza.

Post autor: rita »

Napisałam, że napisałam do burmistrza :P Jako wspólnota dostaliśmy informację, że ma być kontrola sanepidu, nie dostaliśmy jeszcze informacji o wynikach.

Sroka5
Posty: 40
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2016, 17:52

Re: Smród z oczyszczalni ... Rondo, ciepłownicza.

Post autor: Sroka5 »

Pytałem Panią Alinax. Ciesze sie ze cos Pani rita zrobiła.

asperum
Posty: 7
Rejestracja: sobota, 30 kwietnia 2016, 20:01

Re: Smród z oczyszczalni ... Rondo, ciepłownicza.

Post autor: asperum »

komunikat ze strony Gminy:

Zakładu Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Świętej Katarzynie dotyczący likwidacji odorów z oczyszczalni ścieków Bioblok znajdującej się przy ul. Rataja w Siechnicach.


Zakład Gospodarki Komunalnej w Świętej Katarzynie w 2016 roku podjął kroki w celu ograniczenia odorów związanych z oczyszczaniem ścieków na oczyszczalni ścieków Bioblok położonej przy ulicy Rataja w Siechnicach.


W pierwszym etapie zostały zlikwidowane poletka osadowe, których zadaniem było odwadnianie osadów ustabilizowanych powstałych w procesie biologicznego oczyszczania ścieków. Obecnie ustabilizowane osady są odwadniane przez mobilną stację odwadniania osadów, która przyjeżdża do oczyszczalni ścieków i na bieżąco odwadnia osady. Po odwodnieniu osady te są wywożone poza teren oczyszczalni ścieków.


W drugim etapie zamontowano nowoczesne urządzenie w komorze betonowej, której zadaniem jest wstępne oczyszczanie mechaniczne ścieków. Krata taśmowo-hakowa jest zamontowana w dnie kanału dopływowego, skąd przenosi wychwycone zanieczyszczenia stałe powyżej brzegu kanału do prasopłuczki. Prasopłuczka służy do mechanicznego prasowania zatrzymanych na kracie zanieczyszczeń, wypłukując z nich części organiczne. Istniejąca prasopłuczka jest wyposażona w workownicę, która daje gwarancję hermetyzacji i zatrzymania odorów.


Spółka jest w trakcie ubiegania się o dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 dla inwestycji polegającej na rozbudowie i modernizacji oczyszczalni ścieków SBR znajdującej się przy ulicy Zachodniej w Siechnicach. Projekt ma na celu zwiększenie przyjęcia ilości ścieków oraz poprawy jakości ścieków oczyszczonych. Zakończenie prac planuje się na koniec 2018 roku.

Rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków SBR spowoduje, że będzie można do tej oczyszczalni dostarczać większą ilość ścieków z terenu gminy Siechnice, a to umożliwi Zakładowi Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Świętej Katarzynie rozpoczęcie następnego etapu inwestowania polegającego na zamknięciu oczyszczalni ścieków Bioblok przy ul. Rataja.

Sroka5
Posty: 40
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2016, 17:52

Re: Smród z oczyszczalni ... Rondo, ciepłownicza.

Post autor: Sroka5 »

Zaczyna sie sezon na smród już go czuje ku.. wa

Sroka5
Posty: 40
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2016, 17:52

Re: Smród z oczyszczalni ... Rondo, ciepłownicza.

Post autor: Sroka5 »

Dzisiaj konkret wali Panie Burmistrzu...

gopipa
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 19 maja 2017, 13:27

Re: Smród z oczyszczalni ... Rondo, ciepłownicza.

Post autor: gopipa »

Czytać się nauczyć
Rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków SBR spowoduje, że będzie można do tej oczyszczalni dostarczać większą ilość ścieków z terenu gminy Siechnice, a to umożliwi Zakładowi Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Świętej Katarzynie rozpoczęcie następnego etapu inwestowania polegającego na zamknięciu oczyszczalni ścieków Bioblok przy ul. Rataja.
i zrozumieć, że z dnia na dzień nie zamyka się oczyszczalni, bo komuś wali.

Sroka5
Posty: 40
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2016, 17:52

Re: Smród z oczyszczalni ... Rondo, ciepłownicza.

Post autor: Sroka5 »

Tak Panie gopipa wali bo płace kosmiczne pieniadze za wode i ścieki. Podkreśle kosmiczne.Musze jeszcze to wdychać bo ktoś nie potrafi podejsc strategicznie do infrastruktury oczyszczalni. Zanim zaczeło się zwiekszac ilość trzeba było przewidzieć za i przeciw a nie na zasadzie uda sie. Zaczeło walić w tym miasteczku z roku na rok. Pan to chyba lubi zasypiać przy tym "zapachu" skoro z takim zrozumieniem Pan odpisuje. Podejrzewam że Pan nie jest w zasiegu smrodu bo gdyby Pan był to inaczej by Pan mówił o tej uciążliwości przez duże U.

kamas2
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2015, 13:30

Re: Smród z oczyszczalni ... Rondo, ciepłownicza.

Post autor: kamas2 »

nie do tego nie można się przyzwyczaić, a takie myślenie jest mylne.

.................................................
http://bloomboardgroup.co/

Sroka5
Posty: 40
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2016, 17:52

Re: Smród z oczyszczalni ... Rondo, ciepłownicza.

Post autor: Sroka5 »

Moje myslenie ?

Sroka5
Posty: 40
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2016, 17:52

Re: Smród z oczyszczalni ... Rondo, ciepłownicza.

Post autor: Sroka5 »

I regularnie ze zrozumieniem jak co czwartek siechnicznie wąchamy gówna ... wdech i wydech ... Ci co uważają że tak musi być biorą głebokie oddechy tak jak wdychanie jodu nad morzem... wdech i wydech ... wspaniale ... musimy to tolerowac ...

Sroka5
Posty: 40
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2016, 17:52

Re: Smród z oczyszczalni ... Rondo, ciepłownicza.

Post autor: Sroka5 »

Piękny ciepły wieczór ... piątek ... balkon. Siedzisz i nagle nie wiesz czy ktoś się zesrał czy to znów Siechnicki smród. Taaak to jednak Siechnicki smród. Patrzę na nowe bloki na tej Ciepłowniczej i się zastanawiam co sobie myślą nowi lokatorzy którzy dopiero co się wprowadzili do swoich wymarzonych mieszzkań czy oni też dzisiaj musieli spóścić pół wanny wody aby uzyskać letnią wodę do umycia się za która zapłacą duuużo więcej niż we Wrocławiu i tak sobie myślą hmmm to pewnie chwilowe ... nie to trwa już któryś rok z kolei drodzy Państwo. Ta miejscowość powinna się inaczej nazywać ... Smródnice albo coś koło tego.

Sroka5
Posty: 40
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2016, 17:52

Re: Smród z oczyszczalni ... Rondo, ciepłownicza.

Post autor: Sroka5 »

Dzieki Ci Smródnico za ren smród nie do zniesienia w sobotni ciepły wieczór. Dziwie sie Wam ludzie że Wam nie przeszkadza to tak jak mi ... ja nie daje rady wy chyba dajecie i Wam sie chyba to podoba ...

ODPOWIEDZ