Poczta Polska - listonosz

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
agnisia313
Posty: 5
Rejestracja: piątek, 26 września 2014, 09:44

Poczta Polska - listonosz

Post autor: agnisia313 »

Od kilku dni z niecierpliwością śledzę nadaną do mnie przesyłkę, dostaję informacje na emaila, po czym w dniu planowanego dostarczenia siedzę grzecznie w domku. I nic paczki nie ma, myślę sobie bardzo szkoda bo zależy mi na czasie no cóż będzie po weekendzie. Sprawdzam dziś emaila... a tam wiadomość Twoja przesyłka została awizowana po nieudanej próbie dostarczenia... myślę sobie no jak przecież siedziałam w domu. Idę do skrzynki a tam nic nie ma żadnego awiza... Jadę więc na pocztę, okazuje się, że paczka jest... ale nikt nie potrafi wytłumaczyć co to miało znaczyć....


A Wy macie jakieś przykre doświadczenia z Pocztą??

EKG
Posty: 45
Rejestracja: poniedziałek, 26 stycznia 2015, 20:27

Re: Poczta Polska - listonosz

Post autor: EKG »

Trzeba pisać jakies skargi, bo masakra... Moje doświadczenie - nie wysyłać nic z Siechnic.. List priorytet do Bełchatowa szedł 5 tygodni, dotarł równy miesiąc po imieninach ^^

GRoman
Posty: 97
Rejestracja: poniedziałek, 1 czerwca 2015, 13:42

Re: Poczta Polska - listonosz

Post autor: GRoman »

Ze wszystkimi stwierdzeniami się zgadzam. Poza jednym!
My mamy problemy nie tyle z pocztą co z jej pracownikami. I to często naszymi sąsiadami.
To nie poczta udaje, że nie było nas w domu. To konkretny człowiek roznosi (raczej: nie roznosi) te przesyłki.

A gdzie jest kierownik tej naszej placówki, może by ta osoba zaczęła reagować na skargi i krytykę!

A tak na marginesie - może by poczta poszła wreszcie na swoje i kupiła lub wynajęła stosowne pomieszczenie w rynku a nie siedziała "kątem" w ratuszu. Patrząc na ciągły ruch w placówce powinni zarobić na siebie.
GRoman

klikaczu007
Posty: 45
Rejestracja: czwartek, 27 czerwca 2013, 07:59

Re: Poczta Polska - listonosz

Post autor: klikaczu007 »

A czemu siedziba w ratuszu przeszkadza? Jest czysto, ładnie, miło. Tylko z tymi doręczeniami problem...

krzygorniak
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 19 października 2015, 17:12

Re: Poczta Polska - listonosz

Post autor: krzygorniak »

To normalne niestety. Paczka na poczcie a awizo ani widu, ani słychu.

mieszkaniec987
Posty: 12
Rejestracja: środa, 1 lipca 2015, 17:13

Re: Poczta Polska - listonosz

Post autor: mieszkaniec987 »

Miałem ten sam problem, to nasz Pan listonosz leci w kulki. Czekałem na list polecony z Opola 8, a powinien dojść w maksymalnie 3 dni. Jak interweniowałem na poczcie to listonosz powiedział, że awizował list 2 razy oczywiście w skrzynce nic nie było? Z tego, co wiem poczta po wystawieniu awiza przez listonosza czeka 7 dni na odebranie przesyłki dopiero po upływie tego czasu powinno być wystawione 2 wezwanie. Panu listonoszowi jest ciężko cokolwiek udowodnić, ponieważ awizo wystawiane jest pojedynczo, a gdyby poczta musiała mieć kopię awiza to wtedy Pan listonosz musiał by przyłożyć się do pracy. A tak jesteśmy skazani na łaskę doręczyciela a raczej DRĘCZYCIELA.

TrabaBomba
Posty: 21
Rejestracja: sobota, 14 czerwca 2014, 07:24

Re: Poczta Polska - listonosz

Post autor: TrabaBomba »

A co przeszkadza, że daje gminie zarobić na wynajmie lokalu ? Kolega sprzedaje lokale usługowe w rynku i nie ma chętnych ?

PaniM
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 8 marca 2018, 17:00

Re: Poczta Polska - listonosz

Post autor: PaniM »

zwykła poczta to tylko koszmar.
Dlatego zawsze szukam innych opcji. Znalazłem firmę, która dostarcza paczki szybko i prosto w ręce.
Kto może się przydać https://www.parcelabc.pl/wysylka-c2/przesylki-do-warszawa/175/293

dragon
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek, 23 października 2017, 23:04
Kontakt:

Re: Poczta Polska - listonosz

Post autor: dragon »

Poczta to teraz porażka. Zwykłe listy idą tygodniami. To pewnie wynik wojny cenowej.

ODPOWIEDZ