siłownia / fitness / zajęcia sportowe

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
Mar_cus
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 3 września 2015, 08:43

siłownia / fitness / zajęcia sportowe

Post autor: Mar_cus »

Mieszkańcy Siechnic, czy na naszym terenie lub w niedalekiej odległości jest jakaś siłownia, klub fitness czy inne zajęcia sportowe dla mężczyzn? I nie chodzi mi o urządzenia do ćwiczeń przy Gimnazjum :)

Awatar użytkownika
PanTalon69
Posty: 26
Rejestracja: piątek, 17 października 2014, 13:06

Re: siłownia / fitness / zajęcia sportowe

Post autor: PanTalon69 »

Polecam coś innego niż fitnes lub siłkę. We wrocku przy ul Kamiennej (więc od strony Siechnic... czyli dojazd rewelacja) jest sekcja Combat Sambo. Chodzę juz od jakiegoś czasu i mimo że dosyć regularnie sobie ćwiczyłem do tego basen lub rower to dopiero tam poczułem co to jest wysiłek fizyczny bo po pierwszych treningach bolały mnie mięśnie o których istnieniu wcześniej nawet nie wiedziałem. Te treningi to połączenie przyjemnego (ćwiczenia na siłę i wytrzymałość ) z pożytecznym (system walki... bardzo wszechstronny zawierający walkę w parterze i stójce na multum sposobów) Kolejnym plusem jest to że honorowana jest karta benefit a zajęcia są w max 10 osobowych grupach. Jeśli ktoś ma wątpliwości co do tego systemu to może go przekona to że jedna z legend MMA Fedor Emelianenko był sambistą.
https://www.youtube.com/watch?v=Wa600uRnm6Q&ab_channel=wirmarajcis
https://www.youtube.com/watch?v=n9Bafq41x-0&ab_channel=jgsdfkbr

winogrze75
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 6 października 2015, 07:46

Re: siłownia / fitness / zajęcia sportowe

Post autor: winogrze75 »

Ja ćwiczę w domu. Jest mnóstwo filmików instruktażowych w necie :)

Mar_cus
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 3 września 2015, 08:43

Re: siłownia / fitness / zajęcia sportowe

Post autor: Mar_cus »

PanTalon69 - dziękuję za propozycję, ale niestety nie są to ani Siechnice, ani tym bardziej okolice. Nawet autobusami 9xx tam się nie dojedzie.

winogrze75 - filmiki instruktażowe to nigdy nie jest to samo. Np. nikt nie poprawi cię w popełnianych błędach i będziesz cały czas je robić. No i bardzo często potrzebny jest jakiś dodatkowy sprzęt do ćwiczeń, którego szary człowiek raczej nie ma w domu :)

Awatar użytkownika
PanTalon69
Posty: 26
Rejestracja: piątek, 17 października 2014, 13:06

Re: siłownia / fitness / zajęcia sportowe

Post autor: PanTalon69 »

Bez problemu dojedziesz wszystkimi autobusami 900. 900l lub 901 i na księzu przesiadka w 134 wysiadasz koło UE natomiast 900P wysiadasz na gaju tam też możesz w 134 a dodatkowo jest 133. Ps trening w domu to nie jest to samemu nie masz takiej motywacji. Piszę tak bo mam porównanie, na salce jest taka zdrowa rywalizacja i każdy się tez motywuje dlatego zrobisz 1 lub 2 serie więcej ćwiczenia.

Mar_cus
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 3 września 2015, 08:43

Re: siłownia / fitness / zajęcia sportowe

Post autor: Mar_cus »

PanTalon69 - mimo wszystko godzina drogi w jedną i godzina w drugą nie mieszczą się w mojej definicji "Siechnice lub niedaleka okolica" :)

Bianka00
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 15 października 2015, 10:20

Re: siłownia / fitness / zajęcia sportowe

Post autor: Bianka00 »

No niestety, ale najbliżej do klubów sportowych we Wrocławiu. Ale masz z drugiej strony spory wybór. Gdybyś się zdecydował na Wrocław, to możesz poszukać sobie zajęć w wyszukiwarce FitPlanner. Znajdziesz tam kluby, ich opinie, grafiki zajęć i jakie karty hornoują sportowe jeśli akurat posiadasz. Zawsze to łatwiej coś wybrać pod siebie i by nie jechać na drugi kraniec Wrocławia ;) Jak wpiszesz sobie nazwę zajęć i miasto np. interwał wrocław to wyświetli Ci kluby pod tymi zajęciami. Dużo łatwiej szukać klubu po konkretnym typie zajęć.

CSiR J-L
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 16 października 2015, 08:44

Re: siłownia / fitness / zajęcia sportowe

Post autor: CSiR J-L »

Zapraszamy do naszej siłowni w Jelczu-Laskowicach:)

http://csir-jl.pl/silownia/

bruntka08
Posty: 6
Rejestracja: piątek, 23 października 2015, 14:29

Re: siłownia / fitness / zajęcia sportowe

Post autor: bruntka08 »

Zumba jest najlepsza :)

Inkub
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek, 12 stycznia 2015, 08:01

Re: siłownia / fitness / zajęcia sportowe

Post autor: Inkub »

ZUmba spoko. Jesli chodzi o silke czy fitness to w gimnazjum jest. Coprawda siłka taka że dwie osoby i juz jest tłok i 5zl za 1h... z fitness'em nie pamietam ale tez tam.

mariakup
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 26 października 2015, 13:22

Re: siłownia / fitness / zajęcia sportowe

Post autor: mariakup »

A wiecie może, czy gdzieś są zajęcia z jogi?

franki_31
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek, 2 listopada 2015, 22:57

Re: siłownia / fitness / zajęcia sportowe

Post autor: franki_31 »

Witam, czy mógłby ktoś polecić jakąś fajną siłownię najlepiej w Św. Katarzynie lub w pobliżu?
Z góry dziękuję!

justyna029
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 23 listopada 2015, 20:26

Re: siłownia / fitness / zajęcia sportowe

Post autor: justyna029 »

Witam Wszystkich :)
a może jest ktoś chętny na wspólne bieganie w wolnych chwilach??
biegając z kimś ma się większą motywację i siłę do działania.
serdecznie zachęcam :)

kermmitt
Posty: 43
Rejestracja: czwartek, 10 grudnia 2015, 19:21

Re: siłownia / fitness / zajęcia sportowe

Post autor: kermmitt »

Dobra siłownia by się przydała :) Ja chciałbym ćwiczyć na takich drabinkach gimnastycznych jak są w juventas.pl/meble-medyczne/ , zastanawiam się czy jest to podstawowe wyposażenie każdej siłowni, czy trzeba jednak pytać czy to mają zanim się zapiszę?

ODPOWIEDZ