Remonty drogowe - Info i pyt. do p.G.Romana

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
Lukaszzz
Posty: 2
Rejestracja: środa, 5 sierpnia 2015, 21:46

Remonty drogowe - Info i pyt. do p.G.Romana

Post autor: Lukaszzz »

witam,
dla informacji mieszkańców Siechnic w pazdzierniku DK94 w Radwanicach bedzie remontowana na odcinku 2 km
http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/8179237,otwieraja-droge-trestnoblizanowice-ale-inna-zamykaja,id,t.html

- w związku z tym mam kilka pytań do p.G.Romana

- jaki jest etap i czy w ogóle dojdzie kiedyś do budowy tzw. Trasy Krakowskiej, jako alternatywnej drogi wyjazdowej na wschod z Wroclawia ??

- czy przewidywany jest remont drogi wjazdowej do Wroclawia(Brochów) od Zacharzyc, tzn, wymiana kostki na asfalt, poszerzenie drogi (przyznam,ze wstyd dla dużego miasta miec taką drogę wjazdową)

- a ze spraw Siechnickich - dlaczego rondo przed Siechnicami (część obwodnicy) ma nadal wydzielony jeden pas ??

- pytanie o ul. Ziemską w Siechnicach - na oficjalnej stronie Gminy Siechnice - p.Burmistrz odpowiada, ze "...że ul. Ziemska ujęta została w planie prac remontowych do wykonania w bieżącym roku. Obecnie trwają procedury związane z wyłonieniem wykonawcy prac.
Ul. Ziemska na odcinku od Św. Katarzyny do Mieszczańskiej zostanie utwardzona poprzez ułożenie nawierzchni z płyt betonowych, szerokości 6,00 m na odcinku około 150 m.
Prace rozpoczną się w pierwszej dekadzie września i potrwają około 2 miesięcy.
Z wyrazami szacunku,
Milan Ušák"

- wrzesień sie kończy a nic sie nie ruszyło, więc kiedy doczekamy tego remontu ??

pozdrawiam Lukasz

GRoman
Posty: 97
Rejestracja: poniedziałek, 1 czerwca 2015, 13:42

Re: Remonty drogowe - Info i pyt. do p.G.Romana

Post autor: GRoman »

Pierwsza uwaga:
Informacja o artykule w internetowym wydaniu "Gazety Wrocławskiej" nie jest pełna. Jej istotą jest wiadomość o spodziewanym otwarciu (prawdopodobnie 8. października) drogi gminnej Blizanowice-Trestno- Wrocław.
Bardzo jestem ciekawy czy informacja ta będzie prawdziwa. Jeszcze w miniona sobotę nie było widać żadnych prac przy naprawie tego połączenia z Wrocławiem.

Pytania:
Budowy "Trasy Krakowskiej" nie ma w wieloletnim programie inwestycyjnym Wrocławia. Jest we wszystkich dokumentach strategicznych i planistycznych. Nie znalazła się ona jednak w planach najbliższych kilku lat. Dzisiejsze preferencje władz miasta to, w szczególności: Obwodnica Leśnicy, wylot do autostrady A-4 (tzw. Trasa Strzelińska), Most Wschodni i dojazd do ul. Mickiewicza, Obwodnica Staromiejska. można by wymienić jeszcze kilka. Odsyłam do dokumentów, które można znaleźć na stronach miejskich.
Dodatkowo brak jest silnego lobby walczącego o tę inwestycję. Pojedynczy zagończycy tacy jak ja to trochę za mało.

Przy pracach nad wykorzystaniem środków unijnych jakie ma dostać aglomeracja wrocławska (Wrocław + 14 gmin) poprzez program ZIT proponowałem uruchomienie programu modernizacji wszystkich lokalnych wjazdów do Wrocławia. Jest ich ok. 17, w tym na terenie naszej gminy dwa (Trestno-Blizanowice-Opatowice i Zacharzyce-Brochów). Decyzję o tym czy ten program zostanie uruchomiony podejmie gremium zarządzające programem ZIT, które składa się z szefów gmin członków ZIT-u.

Nie wiem. W sprawie organizacji ruchu na rondzie w Siechnicach proszę zwrócić się do Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei ona zarządza tą drogą w imieniu Zarządu Województwa.

W sprawie informacji na temat remontu ul. Ziemskiej nic nie mogę powiedzieć. Jak Pan sam cytował są to zobowiązania Burmistrza. Byłoby bardzo dobrze gdyby choć trochę poprawiono nawierzchnię tej drogi, nawet tymczasowo (płyty).
GRoman

canonierka
Posty: 57
Rejestracja: niedziela, 7 października 2012, 00:56

Re: Remonty drogowe - Info i pyt. do p.G.Romana

Post autor: canonierka »

Szykuje się komunikacyjny horror w Radwanicach.
Po raz kolejny pisze o tym Gazeta Wrocławska: tutaj

canonierka
Posty: 57
Rejestracja: niedziela, 7 października 2012, 00:56

Re: Remonty drogowe - Info i pyt. do p.G.Romana

Post autor: canonierka »

Mamy już potwierdzenie.
Zgodnie z informacją Sevibus z ich strony FB, remont nawierzchni w Radwanicach odbywa się będzie w terminie 19.X - 15.XI 2015r.

Kod: Zaznacz cały

SIECHNICE: Zwężenie w Radwanicach

W nawiązaniu do zgłoszenia tut. WTr informujemy, iż od dnia 19 października do 15 listopada 2015r. na 2km odcinku drogi nr 94 w miejscowości Radwanice (od granicy miasta Wrocławia w kierunku Siechnic) rozpoczną się prace budowlane. W trakcie prowadzonej inwestycji na przedmiotowym odcinku wprowadzony zostanie ruch wahadłowy.
W związku z powyższym na trasie linii 9xx, szczególnie w godzinach szczytów komunikacyjnych wystąpią bardzo poważne utrudnienia, co przełoży się na duże opóźnienia poszczególnych kursów.
Prosimy o uwzględnienie powyższego przy planowaniu podróży w w/w okresie.

Awatar użytkownika
pokrzyw
Posty: 117
Rejestracja: środa, 12 marca 2008, 11:42

Re: Remonty drogowe - Info i pyt. do p.G.Romana

Post autor: pokrzyw »

Ciekawe.. czyli naprawiany będzie poprzednio naprawiany fragment W RADWANICACH, a nie koszmarny odcinek pomiędzy Radwanicami a ulicą Brochowska.. Mam nadzieję, że to pomyłka..

EKG
Posty: 45
Rejestracja: poniedziałek, 26 stycznia 2015, 20:27

Re: Remonty drogowe - Info i pyt. do p.G.Romana

Post autor: EKG »

cały czas od początku piszą, że to remont w Radwanicach a nie we Wrocławiu, więc nie wiem czemu oczekujecie remontu wrocławskiej części ulicy

ODPOWIEDZ