Kamienica II - Atom Deweloper

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
joannag89
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek, 15 czerwca 2015, 11:36

Kamienica II - Atom Deweloper

Post autor: joannag89 »

Szukam po necie bo czas poznać zabieganych sąsiadów i nigdzie nas nie ma. Stąd ten post. :-) Dodatkowo mieszkamy tu niespełna pół roku i ciągle gdzieś w rozjazdach, ciężko poznać sąsiadów. Czy jest na forum ktoś z lokalizacji Piłsudskiego od 10 do 20? :-)

EKG
Posty: 45
Rejestracja: poniedziałek, 26 stycznia 2015, 20:27

Re: Kamienica II - Atom Deweloper

Post autor: EKG »

Jest, pewnie nie jeden :> ale ja bym była ostrożna z tworzeniem forum mieszkańców (choć fakt, są momenty kiedy by się przydało), gdyż to może oznaczać wieczne wojny ^^ Przy 122 mieszkaniach to nieuniknione.. Jedną wojenkę juz mamy i to bez forum ;)

joannag89
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek, 15 czerwca 2015, 11:36

Re: Kamienica II - Atom Deweloper

Post autor: joannag89 »

EKG pisze:Jedną wojenkę juz mamy i to bez forum ;)
Co racja to racja. :oops:

EKG
Posty: 45
Rejestracja: poniedziałek, 26 stycznia 2015, 20:27

Re: Kamienica II - Atom Deweloper

Post autor: EKG »

w każdym razie witam sąsiadkę ;)

igor30
Posty: 37
Rejestracja: wtorek, 11 czerwca 2013, 09:24

Re: Kamienica II - Atom Deweloper

Post autor: igor30 »

Może sąsiedzi pochwalą się jakie zużycie ciepła i jakie kwoty mają do dopłacenia za ogrzewanie? U mnie wyszło jakieś kosmiczne zużycie ciepła gdzie oszczędzałem na tym, a kwota wyrównania jest bardzo wysoka.

EKG
Posty: 45
Rejestracja: poniedziałek, 26 stycznia 2015, 20:27

Re: Kamienica II - Atom Deweloper

Post autor: EKG »

o, dobry temat.. też jestem ciekawa, gdyż wprowadziłam się po ok 2.5 miesiącach odkąd płaciłam czynsz, w czasie kiedy z grzejników już się zbytnio nie korzysta.. Grzejniki były włączone sporadycznie pod koniec zimy, np żeby farba schła a nadpłaty mam tylko 40 zł... Jestem bardzo ciekawa kiedy zużyłam to całe ciepło...Może w czerwcu <hahaha> Może trzeba napisać coś zbiorowo do elektrociepłowni albo poprosić o to zarządcę..? Tylko fajnie, gdyby wypowiedziało się chociaż parę osób.

siechniczka
Posty: 45
Rejestracja: wtorek, 11 czerwca 2013, 08:13

Re: Kamienica II - Atom Deweloper

Post autor: siechniczka »

EKG - nadpłaty czy niedopłaty? Poza tym 40zł to co to jest w porównaniu z 600zł !!!!! ;)

Ja rozumiem, że w zależności od tego czy mieszkanie większe czy mniejsze to i inaczej wygląda kwestia ogrzewania go no i co za tym idzie kosztów. Ale nawet przy niewielkich różnicach metrażowych to taka rozbieżność cenowa jest dość dziwna. Nawet sposób ogrzewania nic nie daje, bo czy się cały czas ogrzewa na tym samym poziomie np. na 4 czy się ciągle zmniejsza lub zwiększa stopień to zżera podobnie. A potem człowiek dostaje rozliczenie i się za głowę łapie ;)

Posesja
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 3 marca 2015, 01:37

Re: Kamienica II - Atom Deweloper

Post autor: Posesja »

EKG:
Jestem bardzo ciekawa kiedy zużyłam to całe ciepło...Może w czerwcu <hahaha>
siechniczka:
czy się cały czas ogrzewa na tym samym poziomie np. na 4 czy się ciągle zmniejsza lub zwiększa stopień to zżera podobnie. A potem człowiek dostaje rozliczenie i się za głowę łapie
Przecież swoje zużycie ciepła każdy zna, bo ma indywidualny licznik z pamięcią cyfrową 12 miesięcy wstecz. Rozliczenie też można łatwo sprawdzić, wystarczy zapytać zarządcę o szczegóły. Chcecie Państwo wyjaśniać to na forum, bez wglądu w odczyty i dokumenty?

Inkub
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek, 12 stycznia 2015, 08:01

Re: Kamienica II - Atom Deweloper

Post autor: Inkub »

Mieszkam w bramie nr 10. Doplaty niecale 50zl. Gdzie grzejnik wlaczony byl na 3 w lazience.... mamy wojne jakas? Chodzi o plac zabaw? Litosci ten plac zabaw jest tak potrzebny jak wiadomo co. Dookola pelno placow zabaw. Skoro rodzice chca pobawic sie z dziecmi to niech rusza swoje 4litery i podejda na plac za gimnazjum. Przeszkadzaja Wam psy srajace na trawnikach a nie przeszkadzaja Wam dzieci ktorym rodzice pozwalaja sie wysikac komus pod plotem....
A skoro jestesmy przy takich tematach to jak kazdy mieszkaniec tej kamienicy wie jest robiona droga. Prosba taka zeby stawac trocheciasniej.

Jest sporo spraw. Rzucanie smieci, petow itp na ogrodki. Ludzie ciezko wziac sloik i tam kiepy wrzucac?
nie utrudniajmy sobie zycia bo wspolnie tutaj razem troche pomieszkamy.



Jeszcze pytanie mam. Dlaczego 3 kamery skierowane sa na placy zabaw? Ktos sie boi ze hustawke podpiernicza?

EKG
Posty: 45
Rejestracja: poniedziałek, 26 stycznia 2015, 20:27

Re: Kamienica II - Atom Deweloper

Post autor: EKG »

Hehe, no właśnie; plac niezbędny i w miejscu gdzie pasuje jak pięść do oka oraz może na niego przyjść całe miasto ale jak widać 60% uważa, że potrzebny, a przejść się 5 min dalej to za daleko ^^
Jeśli ktoś ma tyle lat i w ogóle wpadnie na takie pomysły, żeby wyrzucać pety, słonecznik..do ogródka czy na balkon niżej, szczać pod płotem, pić na placu zabaw, robić złomowisko na ogódku to upominanie nic nie da, za późno.. (ale uważam, że truć upominaniem trzeba, do znudzenia:>). I należy pamiętać, że Polak u siebie to Pan, z postawą roszczeniową, nie będzie patrzył na innych, tylko dążył do swoich celów, innym robiąc na złość, nawet bez powodu ♥ A do tego cześć osób na pewno wynajmuje, to co ich to wszystko dookoła obchodzi..
Prawie wszędzie tak jest ^^
Zebranie niebawem, można poruszyć temat tych kamer.

Co do postu Posesji. Wiemy co i gdzie sprawdzić :>, przynajmniej ja.. ale ktoś chciał się dowiedzieć ile jest osób z lekka zdziwionych, to chyba nic strasznego..z tym, że chyba niewiele osób tu wchodzi.. Ja od następnej jesieni monitoruję mocno, bo póki co fascynuje mnie zużycie prawie całej kwoty zaprognozowanej podczas, gdy mieszkanie stało puste i zimne ^^

siechniczka
Posty: 45
Rejestracja: wtorek, 11 czerwca 2013, 08:13

Re: Kamienica II - Atom Deweloper

Post autor: siechniczka »

Haha Inkub - dobre ;) Zgadzam się w 100%.
Plac zabaw...hmmm...no właśnie tak ciężko przespacerować się na gimnazjum. Przecież to jest dodatkowy ruch więc no co się będzie człowiek męczył ;)

Ja już teraz też wiem gdzie sprawdzić licznik i też zamierzam w sezonie grzewczym to kontrolować, bo i tak uważam, że mimo że mieszkanie większe, narożne, na parterze itp. to zużycie jest jakieś takie za duże. Zobaczymy. A zima ma być podobno sroga to już w ogóle wolę nie myśleć co to będzie przy rozliczeniu w przyszłym roku ;)

Ja miałam w planie zamontowanie markizy nad oknem tarasowym, ale do tego potrzebna uchwała i całe to głosowanie. Ale jak pomyślę jak ludzie mogą na to zareagować to się zastanawiam, bo przecież czasy takie "dlaczego on ma mieć a ja nie" więc pewnie i tak nic by z tego nie wyszło. No ale zobaczymy, może zaryzykuję ;)

Inkub
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek, 12 stycznia 2015, 08:01

Re: Kamienica II - Atom Deweloper

Post autor: Inkub »

Sroga zima? Mmm nie wydajemi sie. W tamtym roku tez miala byc ostra a tutaj co, chyba ze dwa razy popadalo i to i tak na pare godzin. Mniejsza o pogode cieszmy sie cieplem :)

Pamietam jak na ostatnim zebraniu jedna z mam miala wielkie pretensje ze obce dzieci przychodza na Nasz plac... litosci... dlatego trzeba go rozbudowac i niech wszyscy tutaj przychodza..... przykladowo przyjedzie do mnie siostra czy szwgierka z dziecmi to co nie moga isc sie tam pobawic? A moze opaski dzieciakom trzeba pozakladac zeby bylo wiadomo zs to "swoj" ze moze sie legalnie pobawic..... Skoro idziemy tym krokiem to dlaczego mieszkancy z kamienicy z pierwszego etapu parkuja u Nas? Zabronmy im tez!

Pierdoly pociskaja na tych zebraniach. Wymyslanie placow zabaw powiekszanie ich itp. Drodzy rodzice pamietajcie najpierw bezpieczenstwo!!! Chcecie placu zabaw ale nie chcecie progow zwalniajacych, a nie jedno auto popier**la.

Pomyslcie tez o tym jak obnizyc koszta w zwiazku z naszymi mieszkaniami. Czujniki ruchu na klatkach. Od wejsci do bramy do otwarcia drzwi od mieszkania zajmuje mi to moze 45sek a swiatlo siorbie prad przez chyba 5min na wszystkich pietrach.


Aaa duzo by pisac ale i tak na zebraniu beda znowu tematy typu bo pani zle zaparkowala albo grilla ktos odpalil i mu smierdzialo..... rece opadaja.....

EKG
Posty: 45
Rejestracja: poniedziałek, 26 stycznia 2015, 20:27

Re: Kamienica II - Atom Deweloper

Post autor: EKG »

nasze głosy podobne, już 3, są głosami mniejszości i aż strach poruszyć krytykujący niektórych temat na takim zebraniu, żeby nie być zlinczowanym ;__; A poza tym trzeba by najpierw przekrzyczeć innych dyskutujących na "mega istotne" tematy ^^
Światło u nas nie pali się długo, dojdę na 1p. do drzwi i już gaśnie, ale o czujnikach też myślałam, bo po co się pali na 2 i 3 piętrze jak nikt tam w tym momencie nie idzie..
O progi zwalniające może można poprosić burmistrza, bo to już gminna ulica, ale pewnie doczekać się już będzie gorzej;)

joanna.trzmielewska
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 19 lutego 2015, 23:46

Re: Kamienica II - Atom Deweloper

Post autor: joanna.trzmielewska »

Niestety, jeśli chodzi o progi zwalniające, to pewnie będziecie musieli poczekać. My na ul. Grabskiego, od kiedy tylko wybudowali nam drogę, ślemy takie prośby, ale póki co, nic to nie daje. Motocykliści i inni "rajdowi" kierowcy pokazują na co ich stać, a my zamieramy za każdym razem, gdy dziecko zbliży się do ulicy... Mam nadzieję,że do wybudowania tych dwóch jakże potrzebnych progów, nie będzie potrzebna jakaś tragedia :/

ODPOWIEDZ